Jump to content
13

Toitumise kohta üldiselt

Recommended Posts

Oletame, et ma üritan süüa mittekülgselt ja tervislikult samas püüdes hoida rasvaprotsenti suhteliselt madalal. Kui minu toidukavasse kuulub väga palju erinevaid toiduaineid siis kuidas oleks õigem neid jaotada. Näiteks kui mul on plaanis süüa juurviljadest/puuviljadest tomatit, kurki, porgandit, kapsast,lehtsalatit, õuna, banaani, pirni jpm siis kuidas peaks toiduained jagama ja kas sellel on üldse tähtsust.

Üks variant oleks need juur- ja puuviljad lõigata nt väiksemateks tükkideks ja süüa iga toidukorra ajal natuke igatüht(näiteks pool tomatit, paar viilu kurki, üks leht salatit, pool banaaani.) Teine võimalus oleks süüa iga toidukorra ajal üks-kaks tervet puuvilja/juurvija(näiteks terve tomat ja õun ning ülejäänud toidukordade ajal juba teise vilju).

Kolmas variant oleks jaotada toiduained päevade peale kuid see pole minu arvates vist enam mõtekas(Näiteks süüa kuue toidukorra ajal juur/puuviljadest ühel päeval ainult porgandit ja banaani, teine päev õuna ja kapsast jne)

Praegu olen harjunud sööma igat asja vähe kuid võimalikult palju erinevaid toiduaineid. Näiteks ei söön ma ühe toidukorra sees kahe terve vilja asemel parem 4 erinevat poolikut vilja. Sama müsteerium on mul tekkinud ka rasvade ja muude süsivesikute allikatega. Ma ei suuda otsustada kas peaksin pähkleid sööma iga toidukorra kõrvale väga väikese peotäie või ainult mõnel kindlal toidukorral ja suure peotäie. Siiamaani olen lähtunud arvamusest et organism on "õnnelik" kui ta saab korraga ühe toidukorra kohta võimalikult palju erinevaid toitaineid sisaldavaid toiduaineid. Siiamaani tunnen end väga hästi, rasvaprotsent ei ole tõusnud(silmaga jälgides), suuremaid tervisehäireid ei ole ka märganud ning päev möödub tavaliselt üsna energiliselt(ei tunne väsimust, kui just magamata pole). Mainin ka ära et mul on keskmisest eestlasest kiirem ainevahetus(eestlasest just seepärast et nendega on mul olnud võimalus end kuigivõrd võrrelda).

Siit võimalus teistel, kes teavad minu probleemile lahendust või vastust anda ja ka nendel kellel sarnaseid kogemusi, teemasse kirjutada :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuidas peaks toiduained jagama ja kas sellel on üldse tähtsust.

Kiired ja aeglased süsivesikud ning kiired ja aeglased valgud. Kiired süsikad peale trenni, aeglased hommikul.

Pähkleid võid süüa koguaeg, kui isu tekib, sest tavaliselt saab neist isu täis. Söö palju jaksad :)

Ma loodan et sa mõne spordiga ka tegeled, siis on kergem rasvaprotsenti jälgida :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oletame, et ma üritan süüa mittekülgselt ja tervislikult samas püüdes hoida rasvaprotsenti suhteliselt madalal. Kui minu toidukavasse kuulub väga palju erinevaid toiduaineid siis kuidas oleks õigem neid jaotada. Näiteks kui mul on plaanis süüa juurviljadest/puuviljadest tomatit, kurki, porgandit, kapsast,lehtsalatit, õuna, banaani, pirni jpm siis kuidas peaks toiduained jagama ja kas sellel on üldse tähtsust.

Üks variant oleks need juur- ja puuviljad lõigata nt väiksemateks tükkideks ja süüa iga toidukorra ajal natuke igatüht(näiteks pool tomatit, paar viilu kurki, üks leht salatit, pool banaaani.) Teine võimalus oleks süüa iga toidukorra ajal üks-kaks tervet puuvilja/juurvija(näiteks terve tomat ja õun ning ülejäänud toidukordade ajal juba teise vilju).

Kolmas variant oleks jaotada toiduained päevade peale kuid see pole minu arvates vist enam mõtekas(Näiteks süüa kuue toidukorra ajal juur/puuviljadest ühel päeval ainult porgandit ja banaani, teine päev õuna ja kapsast jne)

Praegu olen harjunud sööma igat asja vähe kuid võimalikult palju erinevaid toiduaineid. Näiteks ei söön ma ühe toidukorra sees kahe terve vilja asemel parem 4 erinevat poolikut vilja. Sama müsteerium on mul tekkinud ka rasvade ja muude süsivesikute allikatega. Ma ei suuda otsustada kas peaksin pähkleid sööma iga toidukorra kõrvale väga väikese peotäie või ainult mõnel kindlal toidukorral ja suure peotäie. Siiamaani olen lähtunud arvamusest et organism on "õnnelik" kui ta saab korraga ühe toidukorra kohta võimalikult palju erinevaid toitaineid sisaldavaid toiduaineid. Siiamaani tunnen end väga hästi, rasvaprotsent ei ole tõusnud(silmaga jälgides), suuremaid tervisehäireid ei ole ka märganud ning päev möödub tavaliselt üsna energiliselt(ei tunne väsimust, kui just magamata pole). Mainin ka ära et mul on keskmisest eestlasest kiirem ainevahetus(eestlasest just seepärast et nendega on mul olnud võimalus end kuigivõrd võrrelda).

Saab ka lihtsamalt elada rasvaprotsenti kõigutamata. Ma lõpetasin kuu aega tagasi allavõtmise, nüüd lihtsalt toitun tervislikult ja söön kasulikke asju. Väldin spam food'i jne. Ma ei tea, kui vajalik on just taoline meetod, et kahe erineva puuvilja asemel sööd neli poolikut erinevat puuvilja jne, tundub ausalt öeldes suhteliselt mõttetu rasvaprotsendi kohapealt, aga kui jõudu ja jaksu on siis miks ka mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on rasvaprotsent minu jaoks teisejärguline, lihtsalt mainisin et püüan seda madalal hoida. Esmatähtis on minu jaoks ikkagi toituda võimalikult tervislikult. Tahakski teada et kui mul jaksu on siis kas selline poolitamine ja jaotamine on tervislikkuse poole pealt veidikenegi mõtekas? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on rasvaprotsent minu jaoks teisejärguline(minu puhul toob tervislik toitumine kaasa niikuinii suhteliselt madala rasvaprotsendi, nii et ma pea selleks dieeti pidama), lihtsalt mainisin et püüan seda madalal hoida. Esmatähtis on minu jaoks ikkagi toituda võimalikult tervislikult. Tahakski teada et kui mul jaksu on siis kas selline poolitamine ja jaotamine on tervislikkuse poole pealt veidikenegi mõtekas? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti on mitmekesisemal toidumenüül teatud positiivne külg. Aga ma arvan, et erilist vahet pole, kui sa rahuldad enda organismi päevaks vajalike ainetega.

Seega "täna sööd pirni, homme õuna, ülehomme banaani" töötab ka :D

Mulle meeldib tavaliselt SIIT vaadata, mis on minu jaoks kasulik :P

See nimekiri sobib kõigile :)

Muudetud kasutaja xintoc poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minule meeldib nii teha et kõigepealt arvutan välja palju ma mingi toidukorraga sööma pean - valke, rasvu ning süsivesikuid..

Kui olen ära jaotanud oma toidukordade arvuga(~5-6 korda päevas seega - 20g rasvu, 35g valku ja 80g süsivesikuid iga toidukorraga) siis juba valin mis tüüpi süsivesikud ning valgud igast toidukorrast saan(See oleneb juba sellest kas tegemist on trenni eelse/järgse toidukorraga, ärgates & magama minnes jne)..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult on rasvaprotsent minu jaoks teisejärguline(minu puhul toob tervislik toitumine kaasa niikuinii suhteliselt madala rasvaprotsendi, nii et ma pea selleks dieeti pidama), lihtsalt mainisin et püüan seda madalal hoida. Esmatähtis on minu jaoks ikkagi toituda võimalikult tervislikult. Tahakski teada et kui mul jaksu on siis kas selline poolitamine ja jaotamine on tervislikkuse poole pealt veidikenegi mõtekas? :)

Kui jaksu nõnda palju, siis võiksid juba pigem proovida süüa kõike eraldi - Süsivesikud, valgud ja rasvad. Üks toidukord valgud, teine süsikad, kolmas rasvad jne. Mina isiklikult söön neid kõiki segamini, samuti segamini ka loomset ja taimset valku, aga targemad räägivad, et kõige parem oleks süüa eraldi. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui jaksu nõnda palju, siis võiksid juba pigem proovida süüa kõike eraldi - Süsivesikud, valgud ja rasvad. Üks toidukord valgud, teine süsikad, kolmas rasvad jne. Mina isiklikult söön neid kõiki segamini, samuti segamini ka loomset ja taimset valku, aga targemad räägivad, et kõige parem oleks süüa eraldi. :P

Nagu naljaga või tõsiselt ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu naljaga või tõsiselt ?

Tõsiselt

EDIT: Ma uurisin veits ja sain teada, et see käib rohkem kaalulangetamise kohta, rasvade põletamise jne. Sain ise oma perearsti jutust valesti aru :P

Muudetud kasutaja tereummikust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainult valku süia pole eriti võimalik, valguallikad sisaldavad rasvu päris palju.

Enamik toiduaineid sisaldavad mingil määral neid kõiki kolme. Näiteks pitsas on ra+sv+va olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ainult valku süia pole eriti võimalik, valguallikad sisaldavad rasvu päris palju.

Enamik toiduaineid sisaldavad mingil määral neid kõiki kolme. Näiteks pitsas on ra+sv+va olemas.

Ma arvan, et inimene, kes tahab kas alla võtta või lihtsalt tervislikult toituda ei söögi pizzat :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et inimene, kes tahab kas alla võtta või lihtsalt tervislikult toituda ei söögi pizzat :P

Vahelduseks ikka aeg-ajalt käib ju Pontshiku kohvikust või Peetri pitsast läbi, vaheldus ju on hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×