Jump to content
Aile

Üks igati naturaalne leivajuuretis :)

Recommended Posts

Saadud on see retsept raamatust õnnelikud päevad superkokk Jamie Oliveriga

Tegin siia väikesi muudatusi...

Haputaignaleib.

Esm.p: Sega kausis 500 g rukkijahu piisava koguse veega, et saada pehme taigen. Aseta toas sooja kohta (minul oli seal 19 kraadi...nii, et ta ei pea väga soe olema). Kata toidukilega (mul on kaanega taignasegamise nõu).

Teisip: Taigen mullitab...Oliver ei soovitanud segada. Kuid minu arvates tuleb ta parem, kui nüüd panna peotäis jahu veel juurde ja käesooja vett. Kata kilega ja jäta seisma.

Kolm: Korda...

Neljap: Korda...

Reede pärastlõunal on siis natuke õllene ja linnaselõhnaline tuhavärvi segu. Lisa sinna juurde jahu (mina kasutan täistera nisu ja rukki segu...ainult rukki küpsetamine v6tab rohkem aega) ja loomulikult vett.

Eralda 500 g taignast uueks juuretiseks ENNE soola lisamist. Kata kinni ja pane kõrvale.

Lisa sool ja mida iganes...Sõtku taigent v2hemalt 5 min. Pane vormi, v6i ahjuplaadile. Kaetult...Lase 14 tundi seista ja siis ..

Laupäeva hommik...küpseta leib valmis. Ahi 190 kraadi, tund aega.

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see võib isegi päris maitsev olla, kuid nõuab liiga palju mässamist

Keskmiselt 10 minutit p2evas...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
seda küll, aga lihtsam on poelettidelt midagi ruttu haarata :)

Ühtlasi lihtsam süüa sisse igasuguseid lisaaineid, millest toitu ise valmistades pääsed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühtlasi lihtsam süüa sisse igasuguseid lisaaineid, millest toitu ise valmistades pääsed.

olen nõus sinuga, aga kui päris ise toitu valmistad, siis peaks ju rukkijahu ka oma põllult tulema jne jne

rukkijahu pead ju ikkagi poest tooma

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen nõus sinuga, aga kui päris ise toitu valmistad, siis peaks ju rukkijahu ka oma põllult tulema jne jne

rukkijahu pead ju ikkagi poest tooma

Alati v6ib ju osta ka mahejahu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alati v6ib ju osta ka mahejahu.

seda küll, Aile

eks ma nüüd, kui kiire aeg mööda saab proovin ära selle retsepti

või õigemini palun naisel proovida, häbi küll aga ma olen vist ikka tõsine laiskovorst, no kohe mitte ei viitsi ise tervislikku leiba küpsetada, kui saab ka kergemalt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
seda küll, Aile

eks ma nüüd, kui kiire aeg mööda saab proovin ära selle retsepti

või õigemini palun naisel proovida, häbi küll aga ma olen vist ikka tõsine laiskovorst, no kohe mitte ei viitsi ise tervislikku leiba küpsetada, kui saab ka kergemalt

Sama siin :)

Mul on Jamie Oliveri raamat olnud juba ikka aastaid ja vahest ikka tegin lahti, lugesin j2lle seda retsepti ning panin uuesti kinni sama targalt :) Ohates...et vast ikka v6iks teha... :)

Kuid mul on t6esti hea meel, et miskit...novembris tuli see "k2rgatus" ja v6tsin n8 julguse kokku. Ma olen pika inertsiga...massi on palju :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

p6070353.jpg (viiendal päeval)

Esm.p: Sega kausis 500 g rukkijahu piisava koguse veega, et saada pehme taigen. Aseta toas sooja kohta (minul oli seal 19 kraadi...nii, et ta ei pea v2ga soe olema). Kata toidukilega (mul on kaanega taignasegamise n6u).

Teisip: Taigen mullitab...Oliver ei soovitanud segada. Kuid minu arvates tuleb ta parem, kui nyyd panna peot2is jahu veel juurde ja k2esooja vett. Kata kilega ja j2ta seisma.

Kolm: Korda...

Neljap: Korda...

Reede p2rastl6unal on siis natuke 6llene ja linnasel6hnaline tuhav2rvi segu. Lisa sinna juurde jahu (mina kasutan t2istera nisu ja rukki segu...ainult rukki kypsetamine v6tab rohkem aega) ja loomulikult vett.

Eralda 500 g taignast uueks juuretiseks ENNE soola lisamist. Kata kinni ja pane k6rvale.

Kui ma nüüd järgmisel korral tahan leiba sellest kõrvalepandud juuretisest küpsetada, kas siis alustan teisest päevast (teisipäevast)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
p6070353.jpg (viiendal päeval)

Kui ma nüüd järgmisel korral tahan leiba sellest kõrvalepandud juuretisest küpsetada, kas siis alustan teisest päevast (teisipäevast)?

Panid k6rvale...

Teine p2ev segad j2lle portsu jahu ja vett juurde, v6tad 500 g 2ra, lisad leivataignale, mis sulle meeldib...paned vormi 14 tundi seista..

Kolmanda p2eva hommik kypsetad... 6htul segad uue leivataigna...

Neljap hommik kypsetad...6htul segad uue

jne jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Leib sai väga maitsev, soovitan soojalt :P (... aga ka külmalt on hea :D )

leib.jpg

V2ga tubli! :)

Siit edasi on veel palju erinevate variantide katsetamisv6imalusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teen seda kindlasti, ideid jätkub küllaga :)

Kasutasin sinutehtud fotot. Ma loodan, et sa ei ole vastu. Laadisin ta toidutare.ee sse yles. Ilus leib :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sama siin :D

Mul on Jamie Oliveri raamat olnud juba ikka aastaid ja vahest ikka tegin lahti, lugesin j2lle seda retsepti ning panin uuesti kinni sama targalt :( Ohates...et vast ikka v6iks teha... :D

Kuid mul on t6esti hea meel, et miskit...novembris tuli see "k2rgatus" ja v6tsin n8 julguse kokku. Ma olen pika inertsiga...massi on palju :)

Hei, austatud leivaklubilised! ;)

Tahtsin jagada oma viimase aja katsetuste tulemusi.

Leivajuuretis on üks ütlemata tänuväärne materjal.

Sellega on võimalik pesta pead, puhastada nägu jne. Asetada haigetele kohtadele...materjal nii mähiste kui ka massaazhi jaoks.

Pea pesuks 1. sega juuretisele juurde rukkijahu 2. eemalda osa juuretisest eraldi nõusse ja lisa käesooja vett, kuni tekib vedela püree taoline mass. 3. jäta 12 tunniks seisma 4. kurna saadud segu läbi riide. 5. saadud vedelikuga pese pead. ;)

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

seda küll, aga lihtsam on poelettidelt midagi ruttu haarata :D

Ma ei tea, mehed, kus on teie loogika...

Juba poodi minek võtab rohkem aega, kui leiva tegemine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×