Jump to content
tkvj6

Küsimus kõigile

Recommended Posts

Kas tunnete pärast rasket jõutreeningut, et nö "juhe on koos" ja mõtlemine on tunduvalt aeglasem. Näiteks mingeid suuri mõtlemisülesandeid lahendades oleks tulemus tunduvalt nigelam kui enne trenni?

Minul igaljuhul on nii ja tahaks teada, kas olen pärast rasket trenni ainus, kellel selline asi esineb.

Tänan vastajaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, ise teen suurt vaimset pinget nõudvad ülesanded üldiselt enne jõusaali, peale jõusaali olen liiga väsinud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

põhimõtteliselt peaks olema süsivesikud nö aju kütuseks, aga kui on kõva trenn ja oled oma varud tühjendanud siis küllap sellest ka nõrgenenud mõttejõud. Joo korralik sheik peale trennni(valgud/süsikad), ära tee liiga pikalt trenni ning umbes tund aega peale sheigi joomist korralik söömaaeg kaa ning peakski kõik normis olema. Kordasin küll eelnevat postitust et viga võib toitumises olla aga rääkisin selle võrra ka veidi rohkem :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väheste süsivesikute viga. Süsivesikud on aju toit, mul oli enne õiget toitumist sama probleem.

Ise tarbin alla 100g süsivesikuid päevas (oma trenne ka just kergeks ei loe) ja ei ütleks küll, et mõtlemine aeglasem vms oleks. Pigem on väsimus see, mis juhtme kinni jooksutab. Eile oli hea näide, üritasin peale mitmeid ebakorrapäraseid öid mahjongi mängida ja kiirus ning tähelepanu ei olnud ikka need, mis kenasti puhanuna...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on nö. "kutsehaigus" pikkadel orienteerumistel. Mingi hetk ei saa ööd ega mütsi kaardist aru enam. Rasvaga ei jõua toita ja kiiresti imenduvad süsvesikud aitavad hädast välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale trenni tunnen mina end küll väsinuna aga kaif on hea.Mugid kohe kõhu täis ning võib peale pesemist rasket und magada.Juhe nüüd kokku küll ei jookse.Arvatavasti võib viga olla vee puuduses trenni ajal või enne trenni on kõht liiga tühi.Võib ka olla raske tööpäev ja lisaks raske trenn.See on minu arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale trenni tunnen mina end küll väsinuna aga kaif on hea.Mugid kohe kõhu täis ning võib peale pesemist rasket und magada.Juhe nüüd kokku küll ei jookse.Arvatavasti võib viga olla vee puuduses trenni ajal või enne trenni on kõht liiga tühi.Võib ka olla raske tööpäev ja lisaks raske trenn.See on minu arvamus.

kusjuures lugesin kunagi ühest algaja teejuhi õpikust (koostaja Lars Thool :Treening tervele kehale) ja seal oli üks lihtsalt meelde jäetav soovitus et tuleks juua iga 10 minuti tagant paar suurt lonksu vett kuna nii pidi enam vähem normaalne veebilanss kehas säilima. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kusjuures lugesin kunagi ühest algaja teejuhi õpikust (koostaja Lars Thool :Treening tervele kehale) ja seal oli üks lihtsalt meelde jäetav soovitus et tuleks juua iga 10 minuti tagant paar suurt lonksu vett kuna nii pidi enam vähem normaalne veebilanss kehas säilima. :)

Veetasakaal on ajule tunduvalt olulisem kui sysivesikud.

Ise olen peale trenni endorfiinide laksu all :) st v2heke ullike jne.

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×