Jump to content
matti

Tugev päikesepõletus

Recommended Posts

Tere, oskab keegi öelda, kuidas leevendada tugevast päikesepõletusest tekkinud punast ja äärmiselt valulikku nahka ? Mingigi vihje.. :) Nii valus on,et ei saa korralikult magadagi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, oskab keegi öelda, kuidas leevendada tugevast päikesepõletusest tekkinud punast ja äärmiselt valulikku nahka ? Mingigi vihje.. :) Nii valus on,et ei saa korralikult magadagi :)

Endal täpselt sama jama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, oskab keegi öelda, kuidas leevendada tugevast päikesepõletusest tekkinud punast ja äärmiselt valulikku nahka ? Mingigi vihje.. :) Nii valus on,et ei saa korralikult magadagi :)

proovi oldschooli, 20% hapukoor. Jahutab ja pehmendab. Apteegikraami puhul - Burnshield. Ise olen kasutanud, ka aitab.

Said laupäeval päikeselt peksa jah? :D

PS! just soovitati mitte, panna - olen nõus, juhul kui see peale jätta. Ise aga olen lasknud seista ja siis enne tahknemist maha pesnud külma veega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte mingil juhul määrida mingeid kreeme, kreem ummistab poorid ja nahk ei saa hingata. Määrige viinaga. Võtab ära põletuse ja jahutab. Järgiproovitud asi, seega edu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lidocaine või benzocaine sisaldavad kreemid ja spreid aitavad. Ibumax jne. võtavad veidi valu vähemaks. Aaloe aitab ka.

Ma valan enast yle tavalise toidu22dikaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovitused head kõik. Ma soovitaks veel sisse võtta ibuprofeeni või paratsetamooli, teeb enesetunde tunduvalt paremaks.

Nu nii ull asi õnneks siiski veel ei ole,et valuvaigistavaid tablette võtta :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge see, et teed oma valikud ise. Lihtsalt, kuna Sa mainisid, et nahk on äärmiselt VALUlik ja nii VALUS, et lausa magada ei saa, siis VALUvaigistid oleks omal kohal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lidocaine või benzocaine sisaldavad kreemid ja spreid aitavad. Ibumax jne. võtavad veidi valu vähemaks. Aaloe aitab ka.

Lidocaine on ju eeskätt limaskestade tuimestamiseks mõeldud mögin, mida kasutatakse väiksemate operatsioonide puhul jne...?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge see, et teed oma valikud ise. Lihtsalt, kuna Sa mainisid, et nahk on äärmiselt VALUlik ja nii VALUS, et lausa magada ei saa, siis VALUvaigistid oleks omal kohal.

Vabanda, et ma sedasi reageerisin :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lidocaine on ju eeskätt limaskestade tuimestamiseks mõeldud mögin, mida kasutatakse väiksemate operatsioonide puhul jne...?

Mhm..lidocaine kasutatakse ka päikesepõletuse tõttu tekkiva valu leevendamiseks.

http://yourskincare4u.com/topical-applications.aspx

Tegelt on ka mõned artikklid ,kus ei soovitata lidocaine/benzocaine kasutata, kuna mõnedel inimestel võib see sümptomeid halvendada.

http://futurederm.wordpress.com/2008/06/06...rid-of-sunburn/

http://www.nlm.nih.gov/MEDLINEPLUS/ency/article/000062.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimesed, liigne päevitamine on kahjulik :) pärast koorute nagu krevetid.. :)

Peaks ka seda viina varianti proovima kui peaks vaja minema..

Muudetud kasutaja bugati poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, oskab keegi öelda, kuidas leevendada tugevast päikesepõletusest tekkinud punast ja äärmiselt valulikku nahka ? Mingigi vihje.. :) Nii valus on,et ei saa korralikult magadagi :)

On ainult kaks asja, mis tõesti aitavad.

1. Aaloest pigistatud mahl - võtad taime, teed katki ja määrid peale või pressid mahla välja ja ikka määrid peale :)

2. Burnshield geel - kiika apteeki, maksab 130kr ringis.

Muud kreemid, geelid jms ... ei aita poolt ka nii palju kui eelnimetatud kaks vahendit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On ainult kaks asja, mis tõesti aitavad.

1. Aaloest pigistatud mahl - võtad taime, teed katki ja määrid peale või pressid mahla välja ja ikka määrid peale :)

2. Burnshield geel - kiika apteeki, maksab 130kr ringis.

Muud kreemid, geelid jms ... ei aita poolt ka nii palju kui eelnimetatud kaks vahendit.

Burnshieldist nii palju, et allergikutel tasuks sellega ette vaadata. Mina olen sellest tõesti korduvalt abi saanud, aga nt mu ema, kes kannatab igasugu allergiate all, sai sellest päris korraliku ataki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×