Jump to content
kristen106

Mitu treeningut päevas.

Recommended Posts

Kuna suvi on tulekul ja vaba aega rohkem siis tahtsin küsida et kas trenne võib ka jaotada 2heks? Üks osa hommikul ja teine õhtul. Mõtlesin et nii oleks võimalik päeval vahepeal taastuda ja saaksin pöörata tähelepanu mahajäänud lihasgruppidele ilma et treening ise pikaks veniks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna suvi on tulekul ja vaba aega rohkem siis tahtsin küsida et kas trenne võib ka jaotada 2heks? Üks osa hommikul ja teine õhtul. Mõtlesin et nii oleks võimalik päeval vahepeal taastuda ja saaksin pöörata tähelepanu mahajäänud lihasgruppidele ilma et treening ise pikaks veniks.

Poliquin kusagil artiklis just seda pidaski paremaks võrreldes sellega, et teha 2h pikkune üks trenn, põhjenduse aluseks oli peamiselt see, et pärast 1h trennitamist närvisüsteemi kvaliteet langeb, ehk siis pärast 1h treenimist järgneval minutil juba kuigi hästi lihaseid rekruteerida ei õnnestu niikuinii jam illeks siis seda teha, parem siis juba õhtul taas treenida, lisaks hommikule.

Siin soovitan ise proovida nädalakee võ rohkem, kuidas kaks-trenni päevas õnnestub, seejärel tulla alles selle küsimusega foorumisse tagasi. Juhul kui hakatakse ületreeningu-juttu ajama, aforisme esitama jm ebavajalikku, ja samas sulle need 2-trenni-päevas on sobinud sinu tunetuse järgi, siis pole foorumst suurt kasu. Ise ole proovinud praktiliselt 2-trenni päevas graafikut, ja kuigi pikalt siiski nii vasu ei pidanud, mingi aja kll, ja kahtlemata ei saaks väita, et see hal kogemus oli, ses suhtes jääksin esialgse soovituse juurde, proovi esmalt nädalakese, ja siis räägi täpsemalt, kui on vajadust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Poliquin kusagil artiklis just seda pidaski paremaks võrreldes sellega, et teha 2h pikkune üks trenn, põhjenduse aluseks oli peamiselt see, et pärast 1h trennitamist närvisüsteemi kvaliteet langeb, ehk siis pärast 1h treenimist järgneval minutil juba kuigi hästi lihaseid rekruteerida ei õnnestu niikuinii jam illeks siis seda teha, parem siis juba õhtul taas treenida, lisaks hommikule.

Siin soovitan ise proovida nädalakee võ rohkem, kuidas kaks-trenni päevas õnnestub, seejärel tulla alles selle küsimusega foorumisse tagasi. Juhul kui hakatakse ületreeningu-juttu ajama, aforisme esitama jm ebavajalikku, ja samas sulle need 2-trenni-päevas on sobinud sinu tunetuse järgi, siis pole foorumst suurt kasu. Ise ole proovinud praktiliselt 2-trenni päevas graafikut, ja kuigi pikalt siiski nii vasu ei pidanud, mingi aja kll, ja kahtlemata ei saaks väita, et see hal kogemus oli, ses suhtes jääksin esialgse soovituse juurde, proovi esmalt nädalakese, ja siis räägi täpsemalt, kui on vajadust.

Kas Sa oma (või siis antud juhul mitte ainult enda) mõtteid kuidagi lihtsamalt ei oska formuleerida? Nii, et need oleksid loetavad? Või pane siis Poliquinist tsitaat tervenisti, mitte ei proovi oma sõnadega ümber jutustada. Kaks megapikka ja lohisevat lauset, millest on raske aru saada ... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas Sa oma (või siis antud juhul mitte ainult enda) mõtteid kuidagi lihtsamalt ei oska formuleerida? Nii, et need oleksid loetavad? Või pane siis Poliquinist tsitaat tervenisti, mitte ei proovi oma sõnadega ümber jutustada. Kaks megapikka ja lohisevat lauset, millest on raske aru saada ... :)

Sry jah, panen hiljem, tsitaat olemas täitsa, leian selle üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Salu Jaan tahtis ka poistele panna vist isegi 3 korda päevas trenni aga kuna pole kellegil sellist aega ss jääb ära. Meil on yks trenn nii pikk ja selle võiks jaotada vabalt mitmeks. Palju harjutusi on mis veel kavast välja jäävad:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui lugeda meie kuulsa Arnoldi S. treenikut siis tema tegi vahepeal 7xnädalas ja 3xpäevas trenni! Ja taasus ära seega...?

Ma ei usu,et teemaalgataja sama "kütuse" peal töötab, nagu Suur Arnold :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohe kindlasti ära jaota jõusaalitrenni, päeva peale kaheks. Kohe kindlasti see looduslastele ei sobi. Suured onud võivad seda endale lubada teatud põhjustel. Juba paari nädala pärast tekib ületreening (närvisüsteem ei taastu, mille tulemusena kaob uni, mille tulemusena omakorda kaob trenniisu ja jõunäitajad hakkavad kahanema) Kerget aeroobset võib muidugi teha koos jõutrenniga 2 x päevas aga seda ka kohe kindlasti mitte 7 x nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole küll väga kogenud, kuid võin öelda, et kui tegin kaks trenni päevas (aeroobne ja jõusaal), siis üleväsimust ei tekkinud ja tulemused ei läinud kehvemaks. Samas nüüd enam nii ei tee ja mõlemad tulemused on läinud paremuse poole - nii jõusaalis kui ujumises. Seega üks trenn päevas oleks parem.

Muudetud kasutaja w770 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liigitades ka füüsilise töö treeningu alla või vastupidi - treening füüsilise töö hulka (keha ju nimetuste järgi neid ei erista), siis järgnev on igati antud teemasse sobilik.

Nimelt: kuidas peaksid oma (jõusaali)treeningu ja toitumise seadma need, kes raha füüsilise tööga teenivad? Küsimus ei olegi tegelikult pelgalt jõusaalis ja otseselt sellega seonduvas. Pigem: kuidas saaksid füüsilise töö tegijad säilitada (ka parandada) oma tervist; sellest johtuvalt vältida ülekoormusi (ületreeningut)?

Üks keerukas (peamine) aspekt lisandub seejuures veelgi: lahenduste (ennekõike vast toitumise; ka pukamise osas) välja pakkumine inimestele, kes küll kurdavad kehveneva tervise ja väheneva energia üle, on sageli justkui "võitlus tuuleveskitega". Ikka seesama levinud veendumus: kartul, jahukaste ja leib annavad töötegemiseks, mis vaja.

Dogmasid, mis tegelikult ümberlükkamist vajavad, on teisigi. Küllap on paljud foorumlastest ka ise nendega kokku puutunud. Kindlasti on osad siinolijatest ka ise füüsilise töö tegijad.

Küsimus on pisut provokatiivne, kuivõrd enamasti (internetis, raadios, televisioonis, kirjutavas pressis, teadusartikliteski jms.) lähtutakse tervislike eluviiside (kasutan hetkel sellist üldnimetust) propageerimisel pea alati istuva töö ja eluviisiga inimestest ning jagatakse soovitusi vastavalt nende üldisele päevakavale.

Palun foorumlaste kogemusi ja kommentaare.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kohe kindlasti ära jaota jõusaalitrenni, päeva peale kaheks. Kohe kindlasti see looduslastele ei sobi. Suured onud võivad seda endale lubada teatud põhjustel. Juba paari nädala pärast tekib ületreening (närvisüsteem ei taastu, mille tulemusena kaob uni, mille tulemusena omakorda kaob trenniisu ja jõunäitajad hakkavad kahanema) Kerget aeroobset võib muidugi teha koos jõutrenniga 2 x päevas aga seda ka kohe kindlasti mitte 7 x nädalas.

See jutt ei ole minu arust loogiline. Kuidas on võimalik, et tekib ületreening, kui sa teed näiteks päevas kaks korda 0.5h trenni ühe korra 1h asemel? Treeningmaht tuleb ju umbkaudu sama. Mille arvelt see ületreening tekib, jõusaali õhu nuusutamise arvelt või? Oleks veel et koormus suureneks vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See jutt ei ole minu arust loogiline. Kuidas on võimalik, et tekib ületreening, kui sa teed näiteks päevas kaks korda 0.5h trenni ühe korra 1h asemel? Treeningmaht tuleb ju umbkaudu sama. Mille arvelt see ületreening tekib, jõusaali õhu nuusutamise arvelt või? Oleks veel et koormus suureneks vms.

Järjekordne "spetsialist" tundub, et treenib ise just niimoodi. Huvitav miks küll teised Eesti võistlejad 2 x päevas jõusaali ei tee. Mõtlesin, et teen proovi - hakkan uuesti ise ka siin kirjutama aga sain järjekordse kinnituse, et ma tegelikult eksin ja ei tea 11 aastat treenerina töötanuna midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Järjekordne "spetsialist" tundub, et treenib ise just niimoodi. Huvitav miks küll teised Eesti võistlejad 2 x päevas jõusaali ei tee. Mõtlesin, et teen proovi - hakkan uuesti ise ka siin kirjutama aga sain järjekordse kinnituse, et ma tegelikult eksin ja ei tea 11 aastat treenerina töötanuna midagi.

Be cool! :)

V6ibolla tema k2ib ennast j6usaalis peeglist vaatamas. Seda j6uaks kyll teha kaks korda p2evas...Tegelikult, ega ei tea midagi...kogu see yksluine milj88+ ajakulu (klubisse minek, riiete vahetamine jne...) :)

Kui te midagi kysite, siis yritage ka vastust lugeda ja mitte targutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Järjekordne "spetsialist" tundub, et treenib ise just niimoodi. Huvitav miks küll teised Eesti võistlejad 2 x päevas jõusaali ei tee. Mõtlesin, et teen proovi - hakkan uuesti ise ka siin kirjutama aga sain järjekordse kinnituse, et ma tegelikult eksin ja ei tea 11 aastat treenerina töötanuna midagi.

Ma ei käi 2 korda päevas trennis. Käin nädalas üldse 3 korda kokku, päevas 1 kord.

Püüa oma seisukohti loogiliselt põhjendada. Minu argument oli, et treeningu maht ei kasva kui päevas kaks 0.5h trenni teha ühe 1h trenni asemel. Järelikult ei tohiks ka ületreeningu ohtu olla. Kas see on argumendi ümber lükkamine või - "Huvitav miks küll teised Eesti võistlejad 2 x päevas jõusaali ei tee"?

Siin võiks igaüks ise mõelda kas see on piisavalt hea vastuväide minu argumendile või mitte :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei käi 2 korda päevas trennis. Käin nädalas üldse 3 korda kokku, päevas 1 kord.

Püüa oma seisukohti loogiliselt põhjendada. Minu argument oli, et treeningu maht ei kasva kui päevas kaks 0.5h trenni teha ühe 1h trenni asemel. Järelikult ei tohiks ka ületreeningu ohtu olla. Kas see on argumendi ümber lükkamine või - "Huvitav miks küll teised Eesti võistlejad 2 x päevas jõusaali ei tee"?

Siin võiks igaüks ise mõelda kas see on piisavalt hea vastuväide minu argumendile või mitte :)

Sorry aga 0.5h on parajalt piisav et soojendus + venitused teha - mis kuradi trenni sa sinna otsa teed?

Pealegi 2x treening päevas oleks ju ikkagi erinevatele lihastele mitte et ma nüüd poolitan oma õla trenni ja teen hommikul/õhtal seda - see ju veel absurdsem.

Kui sa teed mitmeks jaotatud kava siis trenn ei kesta nii palju et seda 'poolitama' peaks, ja kui fullbodyt või ala/ülakeha teed siis on see 2x veel absurdsem.

Muudetud kasutaja Goleteral poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sorry aga 0.5h on parajalt piisav et soojendus + venitused teha - mis kuradi trenni sa sinna otsa teed?

Pealegi 2x treening päevas oleks ju ikkagi erinevatele lihastele mitte et ma nüüd poolitan oma õla trenni ja teen hommikul/õhtal seda - see ju veel absurdsem.

Kui sa teed mitmeks jaotatud kava siis trenn ei kesta nii palju et seda 'poolitama' peaks, ja kui fullbodyt või ala/ülakeha teed siis on see 2x veel absurdsem.

See 0.5h ja 1h oli lihtsalt teoreetiline näide, ei ole mõtet sellest nii kinni hakata. No oletame et 0.5h ja 1h on nii öelda tegeliku treeningu aeg, soojendust ei võta arvesse. Siis jah, kui kaks korda päevas trenni teha siis tuleb kaks soojendust ühe asemel, aga soojendus vist ületreeningut ei tekita.

Ma vaidlen vastu väitele, et kui teha päevas kaks treeningut ühe asemel siis tekib ilmtingimata ületreening. Minu meelest ületreening ei sõltu treeningu kordade arvust, see sõltub rohkem treeningu mahust. Kui tõstad treeningute sagedust, siis saab samal ajal vähendada ühe treeningu mahtu ja nii ületreeningut vältida. M.M väitis üsna kategooriliselt, et kui päevas mitu korda trenni teha siis tuleb ületreening. Eks M.M teab üht-teist treeningutest ja võib-olla tal on mingi hea põhjus nii väitmiseks, aga see "miks küll teised Eesti võistlejad 2 x päevas jõusaali ei tee" on küll nõrk põhjendus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See 0.5h ja 1h oli lihtsalt teoreetiline näide, ei ole mõtet sellest nii kinni hakata. No oletame et 0.5h ja 1h on nii öelda tegeliku treeningu aeg, soojendust ei võta arvesse. Siis jah, kui kaks korda päevas trenni teha siis tuleb kaks soojendust ühe asemel, aga soojendus vist ületreeningut ei tekita.

Loe närvisüsteemi kohta, siis saad aru, miks on parem teha 1 tunnine trenn kui 2 pooletunnist trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kohe kindlasti ära jaota jõusaalitrenni, päeva peale kaheks. Kohe kindlasti see looduslastele ei sobi. Suured onud võivad seda endale lubada teatud põhjustel. Juba paari nädala pärast tekib ületreening (närvisüsteem ei taastu, mille tulemusena kaob uni, mille tulemusena omakorda kaob trenniisu ja jõunäitajad hakkavad kahanema) Kerget aeroobset võib muidugi teha koos jõutrenniga 2 x päevas aga seda ka kohe kindlasti mitte 7 x nädalas.

Isiklikult ma mõtlesin selle 2 trenniga päevas teha nii et võtan 2 erinevat lihast ette mis üksteisest otseselt ei sõltu ja nii saaksin neid individuaalselt suure pühendumusega treenida.(jälgides et treeningu aeg oleks lühike ja konkreetne). Kui sa selle peale ka mulle kinnitad et ei ole mõtet, siis minu jaoks on see teema loetud ja lukus :) tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See 0.5h ja 1h oli lihtsalt teoreetiline näide, ei ole mõtet sellest nii kinni hakata. No oletame et 0.5h ja 1h on nii öelda tegeliku treeningu aeg, soojendust ei võta arvesse. Siis jah, kui kaks korda päevas trenni teha siis tuleb kaks soojendust ühe asemel, aga soojendus vist ületreeningut ei tekita.

Ma vaidlen vastu väitele, et kui teha päevas kaks treeningut ühe asemel siis tekib ilmtingimata ületreening. Minu meelest ületreening ei sõltu treeningu kordade arvust, see sõltub rohkem treeningu mahust. Kui tõstad treeningute sagedust, siis saab samal ajal vähendada ühe treeningu mahtu ja nii ületreeningut vältida. M.M väitis üsna kategooriliselt, et kui päevas mitu korda trenni teha siis tuleb ületreening. Eks M.M teab üht-teist treeningutest ja võib-olla tal on mingi hea põhjus nii väitmiseks, aga see "miks küll teised Eesti võistlejad 2 x päevas jõusaali ei tee" on küll nõrk põhjendus.

Ületreening ei teki puhtalt sellest et lihas ei taastu ära..

Üleüldse loll vaidlus, norid lihtsalt selle kallal mida M.M ütles - kuigi on väga hästi teada et kui ei 'pauguta' on 2x treenimine suhteliselt suur ajaraiskamine ja endale ebameeldivuste tekitamine..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ületreening ei teki puhtalt sellest et lihas ei taastu ära..

Üleüldse loll vaidlus, norid lihtsalt selle kallal mida M.M ütles - kuigi on väga hästi teada et kui ei 'pauguta' on 2x treenimine suhteliselt suur ajaraiskamine ja endale ebameeldivuste tekitamine..

Ei tahtnud sugugi norida. Lihtsalt olen ennegi lugenud siit foorumist igasugu väiteid, et kui teha nii või naa siis tuleb ületreening. Enamasti on need väited minu arust põhjendamata.

Ma tahaks tähelepanu juhtida Raigo Kuusnõmme postitusele meie teemas kus ta kirjutas, et nende treener tahtis koguni 3 trenni päevas teha. Jäi ära kuna kellegil polnud seda aega. Neil on päris hea treener minu arust, maailmameistritiitlid ja puha...

Muidugi mõista tekitad endale aja probleeme ja võib-olla ka muid ebamugavusi kui päevas mitu korda trenni teed. Sellele ma vastu ei vaidle. Aga teisest küljest kui aega on küllaga käes, siis võib mitu trenni päevas olla potentsiaalselt kasulik. Arvan, et ega päris ilma asjata saarlaste treener sellist soovitust andnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei maksa kunnarit "rünnata". Teemapüstitus ju täiesti õigustatud. Kes, kas ja kuidas oma päeva planeerida suudab ja saab - eks see ole selle inimese enda asi. Seega ärgem sellest lähtugem (kuigi mõte poolvägisi sellele veereb).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ületreening või mitte, kui ma just võistlev sportlane pole, siis ma ausalt öeldes ei viitsikski ennast 2 korda päevas higiseks ajada. See pole küll mingi veenev argument, miks 2 korda päevas mitte treenida, aga tõesti ei viitsiks ka. Pööra lihtsalt oma mahajäänud lihasgruppidele nüüd siis suuremat tähelepanu, kui sul vaba aega rohkem on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×