Jump to content
mustkuu

aga kui järgmine päev on kõik lihased valusad ja kanged

Recommended Posts

Aga kui järgmine päev on lihased valusad ja kanged ..

siis

1) sa oled halvasti venitanud , muidugi mingi lihasvalu jääb aga mitte nii hullusti

2) sa oled korralikult trenni teinud

3) mida rohkem sa trenni teed seda leebemaks muutub lihasvalu (mul vähemalt on nii)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole midagi valesti. Aitab aeroobne tegevus, parim oleks hästi aeglane sörk ja massaaž, valusa koha mudimine võib küll veel valusam olla, aga tagantjärgi toob kasu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei hakka uut teemat tegama, küsin siin samas, lihasvalu tekib sellest et treenimisel oraganismi tuleb piimahape, kas valusat lihast on mõtet treenida? kui mitte siis kui kaua peaks olema paus? täna mul tööjuures tuli ametit vahetada kuna triipsepsist käis selline valu läbi et võiammtu oli teatud liigutust teha

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei hakka uut teemat tegama, küsin siin samas, lihasvalu tekib sellest et treenimisel oraganismi tuleb piimahape, kas valusat lihast on mõtet treenida? kui mitte siis kui kaua peaks olema paus? täna mul tööjuures tuli ametit vahetada kuna triipsepsist käis selline valu läbi et võiammtu oli teatud liigutust teha

No 72h peab kindlalt minul vahet olema, muidu ei ole ei jõudu selles lihases ja ka jaksu..

Jalgadega on teine lugu, need valutavad nii mõnigi kord 4-5 päeva peale trenni..

Valutavat lihast pole mõtet treenida, esiteks juba selle pärast et vigastuse oht on päris suur ning ka kasu faktor on väiksem..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:rolleyes: aga kui järgmine päev on kõik lihased valusad ja kanged?

kas siis on midagi valesti ning kuidas käituda?

Treenimatus

Ülekoormus

Ebapiisav venitamine

Vale toitumine

Raske/harjumatu treening

Põhjuseid võib olla mitmeid..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
peavadki olema. Seda aitab muidugi vähendada lihaste venitamine.

Selle kohta on uuringuid tehtud ja on leitud, et lihaste venitamine ei aita valu vastu. Kui väga kõvasti venitada, siis hakkavad lihased järgmine päev isegi hullemini valutama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No 72h peab kindlalt minul vahet olema, muidu ei ole ei jõudu selles lihases ja ka jaksu..

Jalgadega on teine lugu, need valutavad nii mõnigi kord 4-5 päeva peale trenni..

Valutavat lihast pole mõtet treenida, esiteks juba selle pärast et vigastuse oht on päris suur ning ka kasu faktor on väiksem..

Oleneb kui suur valu on, teatud piirini valuga võib trenni teha küll. Juhul kui iga kord oodata täieliku valu kadumist, siis garanteerid selle et iga kord peale trenni hakkavadki lihased valutama!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda asja juba jah üsna mitmetes teemades käsitletud. Minu arvamus on, et kui treenitud lihased järgmisel-ülejärgmisel päeval üldse ei valuta siis oli kehv trenn. Samas kui väga hull valu on, siis see pole päris õige. Suure pikajalise valu korral võib tegu olla ka lihase rebestusega.

Mul hetkel kahe treeningu vahe 1 nädal ja ikka paar päeva on valu tunda, aga ei midagi väga hullu. Vähemalt võrreldes sellega kui algusepoole peale jalatrenni paar päeva tibusammudega pidi käima. :rolleyes:

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul kunagine kehalise kasvatuse õpetaja soovitas peale trenni kuuma duši all käia, kui piimhape kipub järgmine päev kimbutama. ei tea palju seal nüüd teaduslikku tõde on

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei tea jah, piimhape tekib minumeelest anaeroobse treeningu tõttu, nii et ei tea mis sellel soojal külmal vahet on.Võibolla aitab lihaspinget vähendada, kuna soe duśś on ikkagi lõõgastav minumeelest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:rolleyes: aga kui järgmine päev on kõik lihased valusad ja kanged?

kas siis on midagi valesti ning kuidas käituda?

Glükoos lagundatakse rakus ning hapniku puudumisel toimub anaeroobne glükolüüs. Selle tulemusel tekib piimhape. Lihastesse kuhjuv piimahape ei ole hapniku puudumisel lihasrakkude poolt enam kasutatav ja põhjustab lihaste väsimust, valu või krampe. See ongi üks peamisi põhjuseid, miks treenimata lihased pärast kestvat jooksmist, töötegemist vms valutavad..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×