Jump to content
Beljo

Rüht

Recommended Posts

Et siis rüht on mul natukene halb olnud juba lapsest saati... Olen eluaeg spordiga tegelenud, nüüd siis umbes pool aastat jõusaali ainult. Asi on siis selles, et abaluud on nagu "tiivad" vms... nagu paistavad külje pealt vaadates hästi välja. kõht on hästi õrnalt ette kuna selg on suhteliselt nõgus. Kuidas oleks võimalik rühti parandada, harjutused vms. Arvutitaga olles püüan istuda võimalikult sirgelt. 2 aastat tagasi käisin spordiarstijuures siis öeldi, et rüht on rahuldav. 3 siis ütleme nii :rolleyes: Loodan et keegi oskab aidata. Ette tänades. PS. jõusaalis hakkasin ka kuu aega tagasi tegema peale kõhulihaste ka alaseljale harjutusi. kõhuli keretõsted. 3xnii palju kui tunda annab väga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Abaluu nukke nimetatakse jah teisti tiivanukkideks. Mul on endal sama moodi need külje pealt vaadetes suhteliselt väljas. Mul soovitas arst hoida pisut rinda ees, siis õlad nihkuvad taha poole ja need nukid nii ei paista. Harjumise asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks nõgusselgsuse põhjuseid on lühenenud niude-nimmelihas+nõrgad selja-ja kõhulihased+lühenenud reie tagumised lihased. Abiks on kui treenid selga ja kõhtu JA samas venitad niude-nimmelihast. Kõhulihastele vali harjutused, kus ei pea jalgu ega ülakeha tõstma, sest sellega töötad niude-nimelihase veel rohkem pingesse. Pigem tee "planku" jt kehatüve stabiliseerivate lihaste harjutusi ja jälgi, et sealjuures selg nõgusaks ei vajuks.

Väljaulatuvad abaluud viitavad üldjuhul abaluude vaheliste lihaste nõrkusele. Katsu neile rohkem tähelepanu pöörata, aitavad näiteks igasugu harjutused, mida tehes tuleb abaluid kokku suruda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma tänan infi eest, aga kõhulihased ei tohiks mul nõrgad olla. aga kuidas ma siis neid kõhulihaseid harjutan kui ei tohi teha jalgade tõstu ega keha :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väljaulatuvad abaluud viitavad üldjuhul abaluude vaheliste lihaste nõrkusele. Katsu neile rohkem tähelepanu pöörata, aitavad näiteks igasugu harjutused, mida tehes tuleb abaluid kokku suruda.

ja saaglihas kah, võib alguses paradoksaalne tunduda, aga saaglihas töötab õlgade ette surumisel, hea harjutus on selleks toenglamangus õlgade ette surumine - kätekõverduste viimane faas. Ja kui nüüd sinna juurde lisada laia haardega ploki tõmbed rinnale, siis peaks asi õiges suunas liikuma hakkama;)

Muudetud kasutaja capoguy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ja saaglihas kah, võib alguses paradoksaalne tunduda, aga saaglihas töötab õlgade ette surumisel, hea harjutus on selleks toenglamangus õlgade ette surumine - kätekõverduste viimane faas. Ja kui nüüd sinna juurde lisada laia haardega ploki tõmbed rinnale, siis peaks asi õiges suunas liikuma hakkama;)

Ploki tõmbeid ma teen igasuguseid. Laialt ette,taha. Kitsalt istudes vastu kõhtu vms :rolleyes: Aga eks ta näha ole, kas rüht hakkab mingi aeg paranema või siis mitte . :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan rühi parandamiseks joogat. :rolleyes:

Liikumiseks kasutab inimene peamiselt pindmisi lihaseid, (rühi) hoidmiseks aga süvalihaseid. Seega treenima peaks just neid viimaseid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovitan rühi parandamiseks joogat. :rolleyes:

Liikumiseks kasutab inimene peamiselt pindmisi lihaseid, (rühi) hoidmiseks aga süvalihaseid. Seega treenima peaks just neid viimaseid.

Nuja, aga mul jooga koha pealt teadmised suhteliselt nulli lähedased. Minuarust on neid jooga harjutusi väga palju, missugused neist rühi parandamiseks just head on? Oskad äkki mingisugust artiklit, videot vms jagada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nuja, aga mul jooga koha pealt teadmised suhteliselt nulli lähedased. Minuarust on neid jooga harjutusi väga palju, missugused neist rühi parandamiseks just head on? Oskad äkki mingisugust artiklit, videot vms jagada?

Njah, ma olen rohkem raamatuinimene ja harjutused saanud oma joogaõpetajalt. Internetiotsingutes aitavad Sind kindlasti osavamad siin. :rolleyes:

Aga näiteks kõhuli asendis tõsta ülakeha ja hoia mõnda aega, seejärel langeta keha. Tee nii mitu korda järjest, kuni tunned, et aitab. Esialgu hoia käed kõrval, hiljem võid juba kuklale asetada.

See oli vaid üks näide, neid harjutusi on veel mitmeid. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal paranes rüht peale jõutõmbe tegema hakkamist...

Mul probleem selles, et selgroog alaosast natuke kõver. Tean et ujumine aitab aga kas ka jõutõmme????

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli sama jama, et õlad ees, abaluud kergelt väljas.Aitas see, kui ma muutsin tõmbavate-lükkavate harjutuste vahekorda 2:1 peale.Lihtne näide: ühe seeria rinnaltsurumise kohta peab olema treeningkavas näiteks kaks seeriat lõuatõmbeid.

Kõige kiirema ja parema tulemuse annaks sulle selline lahendus, et rinnaltsurumine üldse välja jätta ning keskenduda lõuatõmmetele (väga laia pealthaardega, treenib abaluustabilisaatoreid), saaglihase treenimisele (surumine lamades hantlitega, kusjuures liikumine toimub ainult õlgade ja abaluu liigestes), deltalihase tagumisele peale (kangi tõmbed rinnani ettekallutatult), lisaks veel kangi tõmbed kõhuni ettekallutatult (keha samuti ~90 kraadise nurga all, treenib kogu selga), kätekõverdustele (treenib muuhulgas ka abaluustabilisaatoreid) ning kätekõverduste erivormile, kus tõstetakse-langetatakse ainult abaluid.Su rühiprobleemi küpootilise selja ja tagasinihkunud puusadega peaks korrigeerima eeskükid, vähemal määral võiks lisada ka jõutõmbe, ning midagi, mis treeniks hästi trapetslihase alumist ja keskmist osa.Õlakehitused ei sobi, seega näiteks tõukamine.Soovitaks teha kaheks jaotatud kava 3-4 korda nädalas nende harjutustega ning mõne kuu pärast on sul selg sirge, puusad kehaga samal joonel ning õlad taga, rind ees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ryhti parandavad ehk siis keha korsetti stabiliseerivad lihased on aeglast tyypi. Pilates on hea v6imalus nende tundma6ppimiseks.

Ryht ei parane, vaid l2heb hullemaks, kui te piirdute vaid j6utreeninguga st keha l2heb aina enam "kreeni", 6pite 2ra igatsugu puudusi kompenseerivad liigutused ja hoiakud jne.

Ryhi parandamine v6tab aastaid ja tegeleda tuleb sellega kogu oma 2rkveloleku aja ja kui on vaja vahetada ka madrats (liiga pehme, keha ei ole fysiloogiliselt 6iges asendis)...siis tuleb seda teha.

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on pool elu selgroog ragisenud ja rüht sitt olnud. Ma ei usu, et pilates nüüd aitaks.

Pilates ja alexandri tehnika. Pidevalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
endal samalugu.

Nagu eelpool mainitud oli, et kui rind natukene ettepoole lükata lähevad õled taha.

Nii hakkasin ma paar aastat tagasi käima ja enam ei pea sellele mõtlema. Ehk kehahoiaku muutmine aitab küll. :lol:

Ka mind aitas see, käisin ka spordiarsti juures ja ta soovitas mulle kehahoiaku muutmist. Algul on raske kontrollida aga hiljem juba ei pea ise pidevalt kontrollima. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on pool elu selgroog ragisenud ja rüht sitt olnud. Ma ei usu, et pilates nüüd aitaks.

Striiade tekkimine oli vist ka? Ragisemine + striiade teke n2itab sidekoe n6rkust.

Lihast on vaja tugevdada, siis l2hevad ka liigesed stabiilsemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Striiade tekkimine oli vist ka? Ragisemine + striiade teke n2itab sidekoe n6rkust.

Lihast on vaja tugevdada, siis l2hevad ka liigesed stabiilsemaks.

Kas sa oleksid nii lahke ja nimetaksid neid harjutusi? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa oleksid nii lahke ja nimetaksid neid harjutusi? :)

Lase m6nel (soovitan soojalt Kaja Hermlinit TY st) oma kehahoid 2ra kontrollida, kus n6rgad kohad on.

J6usaalis siiski pigem kuni 70-80 % j6umax ist ja pigem aeglasem t88.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooga aitab ja see on 200% selge ja järele proovitud. Kesk-ja ülikooli ajal olin suurest õppimisest täielik kreeka-E, kuigi tegin sellel ajal jõusaalis tublisti trenni. Klubi vahetusega mõned aastad tagasi tuli ka tarkust juurde. Minimaalselt 2x60min joogat nädalas ja seda vähemalt 4-5 kuud järjest annab tõsiselt märgatava rühi paranemise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin oli küll sellest põgusalt juttu, aga palun seletage puust ja punaselt ette, mida ma peaks ette võtma kui mul on selg liiga nõgus. Ühesõnaga kõht on ees ja alaselg on ebanormaalselt nõgus. Kus täpsemalt asetseb niude-nimmelihas ja kuidas seda treenida/venitada? Mina oskaks selja ülinõgusaks muutumise põhjusena otsida vaid seda, et ma olen liiga vähe võrreldes teiste asjadega treeninud alaselga. Ühesõnaga olen rõhku pannud kõigele muule, aga olen jätnud alaselja tähelepanuta. Kas põhjus võib olla selles, et alaselg võrreldes kõhulihastega nõrk või destabiliseerivad seda mingid muud lihased? Kas jõutõmme ja ülakehatõsted seljale võiks asja parandada? Peale selja nõgususe probleem ka ette vajunud kaelaga, kuna töö juures on istumisasend lohakas. Püüan ennast kontrollida, aga see on harjumuste tõttu suht raske. Kas selle vastu kah mõne lihase treenimisega abi saab? Tean, et kõik ei ole lihaste treenimises kinni ja rühil palju pistmist oma hoiaku ja harjumuste paikasaamisega, aga kõigepealt sooviksin jõusaalis treeningud tasakaalu saada, et need ei soodustaks rühi halvenemist vaid soodustaks selle paranemist. Ma olen selle teema läbi lugenud, aga jah sooviksin nõgususe vähendamise ja kaela ettevajumise vastu konkreetseid harjutusi või soovitusi. Jooga ja pilatesega hetkel pole võimalik tegeleda, kuna elutempo on lihtsalt liiga kiire.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×