Jump to content
wola

Kulturistide eluiga

Recommended Posts

On keegi selle kohta lugenud võib teab asjakohast infot, et kui kaua elavad umbes amatöör-kulturistid, kes ei pürgi PRO tasemele? Kas selliste kulturistide eluiga on lühem kui tavainimesel või on hoopis vastupidi? Googeldasin ka veidi, aga ei leidnud selle kohta miskit asjalikku...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On keegi selle kohta lugenud võib teab asjakohast infot, et kui kaua elavad umbes amatöör-kulturistid, kes ei pürgi PRO tasemele? Kas selliste kulturistide eluiga on lühem kui tavainimesel või on hoopis vastupidi? Googeldasin ka veidi, aga ei leidnud selle kohta miskit asjalikku...

Inimene oma eluiga pikendada ei saa, lühendada aga küll. Aamen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga imelik küsimus.Eelmine vastus oli küll nagu rusikas silmaauku.Eks kulturism ole ka sportlik eluviis,mis peaks tervisele kasuks tulema.

Tippsport ei ole pea kunagi tervisesport -tihti kaasnevad igast vigastused jm. Mõistlik sportimine aga kasulik kehale ja vaimule.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Räägitakse, et alatoitumine pidi eluiga kõvasti pikendama,

kuna pidi aeglustama kõiksugu kehas toimuvaid protsesse.

Alatoitumine... ei ole just meeldiv s6na ja ei sobi ka eluea pikendaja iseloomustamiseks. Samas, kui te arvate, et teie keha on yks toru, millesse v6ib valimatult asju sisse toppida, siis olete ka eksiteel.

Ega ilmaasjata ei 8elda, et inimene kaevab endale hammastega hauda.

Amat88rkulturismi ja tervisespordi vahel laiutab ka kuristik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen üldjuhul arvamusel,et inimene ei peagi igavesti elama, tähtis on pigem see,kuidas sa elad. Kui elad äärmiselt ettevaatlikult,ei riski, eksamineerid hoolikalt igat pala enne suhupistmist, hoidud kõikidest olukordadest,kus võib stress tekkida- no olgem ausad, see ei ole elu :lol: Sa elad küll kauem,aga kuna elatud elu on sisutühi,siis sa elad ikkagi vähem tegelikult :D Siinkohal ei tasu arvata,et ma propageerin elupõletamist. Ei,mitte mingil juhul, pidev joomine-läbustamine on veel mõtetum, äärmiselt destruktiivne tegevus. Tuleb elada produktiivselt, mis oleks kesktee äärmise alahoidlikkuse ja elupõletamise vahel. Et tervis oleks korras, samas oleks ka saavutusi ja ka muud mida meenutada. Ühesõnaga- sinu elu peaks olema selline,et seda tahaksid elada veel paljud peale sinu :D

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tippsport loomulikult kahjustab ka tervist, samas on tippsportlased, eriti veel kulturisid, kindlasti need, kes kuulavad oma keha iga nö liigutust oluliselt rohkem kui seda teeb mittetreeniv inimene (kui viimane seda üldse teeb...). Keha on see, millega nad esinevad, ja kui see ei tööta, siis pole ka kulturismi/sporti/tulemusi.

Aktiivne sport muudab välimuse kindlasti nooremaks. Praktiliselt kõik mu tutvusringkonnas näevad oma tegelikus vanusest palju nooremad välja, sellised eatud noh. Et kui keegi küsiks, kui vana, siis ei oskakski vastata kohe. Nende tegelikku vanust ei pakuks iial. Eriti käib see teooria, mulle tundub, naiste kohta :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühesõnaga- sinu elu peaks olema selline,et seda tahaksid elada veel paljud peale sinu :lol:

Mina tahan küll, et minu elu oleks selline, et ma ise seda elada tahan, teiste soovide järele või kellegi kadestamiseks oma elu seada, sellel ei näe ma mõtet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina olen üldjuhul arvamusel,et inimene ei peagi igavesti elama, tähtis on pigem see,kuidas sa elad. Kui elad äärmiselt ettevaatlikult,ei riski, eksamineerid hoolikalt igat pala enne suhupistmist, hoidud kõikidest olukordadest,kus võib stress tekkida- no olgem ausad, see ei ole elu :lol: Sa elad küll kauem,aga kuna elatud elu on sisutühi,siis sa elad ikkagi vähem tegelikult :D Siinkohal ei tasu arvata,et ma propageerin elupõletamist. Ei,mitte mingil juhul, pidev joomine-läbustamine on veel mõtetum, äärmiselt destruktiivne tegevus. Tuleb elada produktiivselt, mis oleks kesktee äärmise alahoidlikkuse ja elupõletamise vahel. Et tervis oleks korras, samas oleks ka saavutusi ja ka muud mida meenutada. Ühesõnaga- sinu elu peaks olema selline,et seda tahaksid elada veel paljud peale sinu :D

Ph2h!!! Mis loeb siin teiste inimeste subjektiivne arvamus ja ihalus??? ...ka produktiivsus on v2ga suhteline m6iste.

Inimene peab oma elu jooksul ARENEMA... isikuna, kui seda ei toimu, siis on elu metsas.

Stressi on meil k6igil, kysimus on ainult stressiga toimetulekus. Kuid kui stressi tekitab lihtsalt omaenda elup6latajalik suhtumine, siis ei saa me ju v2ita, et inimene isikuna areneb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus polnud mitte selles, kuidas teie, foorumlased elate või mida kurgust alla kallutate või mis mõtted teile pähe löövad, vaid ma soovin teada, et keskmiselt treeniv kulturist, kes tarib ka toidulisandeid ning muud toidukogused on tavainimesest palju suuremad, siis kas nende eluiga on võrreldes mitte-treeniva inimesega lühem või pikem (mida näitab statistika?). Selge see, et on inimesi, kes võivad läbi terve elu juua, suitsetada, pidutseda jne ning nende tervis on hea ning eluiga pikk ning samuti ka vastupidi. Aga selge on ka see, et statistika näitab keskmist ning oleks huvitav teada, kas kuskil on ka seda uuritud, kuidas on lood kulturistide keskmise elueaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus polnud mitte selles, kuidas teie, foorumlased elate või mida kurgust alla kallutate või mis mõtted teile pähe löövad, vaid ma soovin teada, et keskmiselt treeniv kulturist, kes tarib ka toidulisandeid ning muud toidukogused on tavainimesest palju suuremad, siis kas nende eluiga on võrreldes mitte-treeniva inimesega lühem või pikem (mida näitab statistika?). Selge see, et on inimesi, kes võivad läbi terve elu juua, suitsetada, pidutseda jne ning nende tervis on hea ning eluiga pikk ning samuti ka vastupidi. Aga selge on ka see, et statistika näitab keskmist ning oleks huvitav teada, kas kuskil on ka seda uuritud, kuidas on lood kulturistide keskmise elueaga.

Kui probleeme ei ole, siis tekitame.

Millistele kriteeriumidele peab vastama "keskmiselt treeniv kulturist", et ta kuuluks selle mõiste alla? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki tegeleks vähem mula ajamisega siin foorumis.

inimene küsis midagi ja mulle ei tundunud midagi ebanormaalset naeruväärset selles.

tekib tõesti küsimus,et mõni tahab ikka ennast jube tähtsana tunda suuri targutusi postitades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi äkki oskab talle tuua tiptegijate vanuseid kes kunagi elanud on? Ise pole väga süvenend sellesse, aga äkki ta saab siis vastuse.

Aga piltidelt olen tähelepannud, et treenitud inimesed näevad vanemana palju nooremad välja :lol:, kui ülejäänud(see ei ole nyd mingi reegel)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki tegeleks vähem mula ajamisega siin foorumis.

inimene küsis midagi ja mulle ei tundunud midagi ebanormaalset naeruväärset selles.

tekib tõesti küsimus,et mõni tahab ikka ennast jube tähtsana tunda suuri targutusi postitades.

Vaata kõigepealt peeglisse, siis mõtle ja siis vasta minu küsimusele. Lihtne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi äkki oskab talle tuua tiptegijate vanuseid kes kunagi elanud on? Ise pole väga süvenend sellesse, aga äkki ta saab siis vastuse.

Aga piltidelt olen tähelepannud, et treenitud inimesed näevad vanemana palju nooremad välja :lol:, kui ülejäänud(see ei ole nyd mingi reegel)

Kas tegemist pole liiga väikse valimiga, et teha põhjapanevaid statistilisi järeldusi?

PS Huvitav, kui suure osa nt Eesti rahvastikust moodustavad "amatöör-kulturistid, kes ei pürgi PRO tasemele"?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuidas ma peaks sellest aru saama?

viitate minu vormile või vanusele?

ennast kaitstes püüate teiste nõrkusele või muule viidata ning sellega end automaatselt olukorrast välja rabeleda??

võimalik samas ,et ei saanud ise päris teie vastusest aru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui probleeme ei ole, siis tekitame.

Millistele kriteeriumidele peab vastama "keskmiselt treeniv kulturist", et ta kuuluks selle mõiste alla? :lol:

Oletame siis, et keskmiselt treeniv kulturist on inimene, kes on pühendunud kulturismi-spordile, kuid ei võistle PRO tasemel (eeldame, et ei kasuta steroide). Milliseid kriteeriume veel vaja on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oletame siis, et keskmiselt treeniv kulturist on inimene, kes on pühendunud kulturismi-spordile, kuid ei võistle PRO tasemel (eeldame, et ei kasuta steroide). Milliseid kriteeriume veel vaja on?

Kas arvesse lähevad ka need, kes on tegelenud alaga 3a. ja rohkem ei tegele, või need,kes on tegelenud alaga vahelduvalt 10 a?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Parim kriteerium oleks minu meelest antud juhul: omab staazi 5+ aastat, treenib tugevasti,ei kasuta steroide

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oletame siis, et keskmiselt treeniv kulturist on inimene, kes on pühendunud kulturismi-spordile, kuid ei võistle PRO tasemel (eeldame, et ei kasuta steroide). Milliseid kriteeriume veel vaja on?

Kui Sa pead silmas Eesti võistlevaid kulturiste, siis kõik nad peale Kalmuse ongi amatöörid. Noorimad olid EKV-l Viljandi Ugala laval ja vanim neist (Indrek Otsus), pole ka veel ehk oma viimast sõna öelnud :lol: Kõik ülejäänud jäävad oma vanustega sinna vahemikku :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas arvesse lähevad ka need, kes on tegelenud alaga 3a. ja rohkem ei tegele, või need,kes on tegelenud alaga vahelduvalt 10 a?

Ma pigem mõtlen ikka neid, kes on oma alaga tegelenud 10 + aastat ning kes võistlevad ikka sinna 40-nda eluaasta kanti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui Sa pead silmas Eesti võistlevaid kulturiste, siis kõik nad peale Kalmuse ongi amatöörid. Noorimad olid EKV-l Viljandi Ugala laval ja vanim neist (Indrek Otsus), pole ka veel ehk oma viimast sõna öelnud :lol: Kõik ülejäänud jäävad oma vanustega sinna vahemikku :D

Kiivikas ka amatöör? vaidleks :D

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×