Jump to content
strato

Mis mu jalaga toimub??

Recommended Posts

Taipoksis kaks nädalat tagasi sain kõvema löögi vastu reit. Peale seda lonkasin nädal aega ja peagi sain isegi joosta. Kui nädala aja pärast läksin uuesti trenni, tõmbas reis krampi (ma ei jõudnud trennigi, see toimus riideid vahetades). Algul tundus nagu tavaline kramp, kuid siis läks asi kahtlaseks, kui oli juba 2 tundi möödas ning kram kestis ikka veel. Ma ei suutnud ennast liigutadagi, seega viidi mind traumapunkti. Traumapunktis tehti röntgen ja ultraheli. Ultrahelis öeldi mulle, et lihas on "hüpanud" üles poole ja läinud kägarasse vms. Ei saanudki täpselt aru, igastahes mulle pandi kips ja öeldi, et peaksin perearsti juurde minema. Seda tegin ma aga täna, nädal aega pärast traumapunktis käimist. Perearst ei osanud ka midagi tarka öelda, ei teadnud kuhu mind edasigi saata.

Mis toimub? Preagu olen ilma kipsita ja liigun ringi nagu inva. Kas kellegil on midagi taolist olnud? Reie välimine lihas on täiesti kõva juba kaua aega. Jalga ma kõverdada ei saa eriti. Kui kogemata üritan kasutada seda lihast, käivad väga metsikud valud läbi. Olen nõutu. Kuhu pöörduda?

Ultraheli paberi peal on kirjas järgnev:

Leid: Uuritud võrdlevalt mõlema reie eespinna lihaseid.

Paremal reie keskosas kõige pindmisem lihas tavapärase struktuuriga. Selle all olev lihas (tõenäoliselt m.quadricepsi vastus intermedius) ebaühtlase struktuuiga, lühenenud, paksenenud.

Vasakul samas kohas tavapärase kiulise struktuuriga lihas.

Vaba vedelikku, vedelikukogumeid esile ei tule.

KOKKUVÕTE: M.quadriceps femorise vastus intermediuse kõõluse/lihase rebendi kahtlus.

Kõige suurem hirm on see, et see ei parane ise ning kasvab valesti kokku vms.

Muudetud kasutaja strato poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hiljemalt nädal pärast lihasevigastust võib alustada liikumisravi vigastatud lihase passiivse ja aktiivse venitamisega kuni valu piirini. Harjutuste mahtu ja koormust tõstetakse järk-järgult.

Lase perearstil suunata füsioteraapiasse või taastusravisse, nemad õpetavad mis ja kuidas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Poleks arvanud, et see nii tõsine asi on. Kõik viitab lihaserebendile? Ükski arst polnud kindel.

Mina olen kõige vähem kindel, sest mina näen ainult monitori. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×