Jump to content
krut949

pidevalt sarnased küsimused foorumites

Recommended Posts

Hei. Eile õhtul foorumis kolades leidsin väga palju sarnaseid küsimusi aina uutelt ja uutelt kasutajatelt. Näiteks: läksin just trenni, appi,mida teha, ei jõua/oska midagi teha ja mis pulbrit sisse süüa, et jõudu oleks palju. Teiseks, olen kõva trennitüüp ja teen nagu hobune trenni, aga kõhulihased ei tule välja, mis treeningut ma neile pean tegema. Või, söön jube vähe aga ikka ei taha rasv kaduda. Või siis naisterahvad, kes tahavad ruttu saledaks saada ennast näljutades. Minu küsimus seisneb selles, et kas teie arvates tekivad need küsimused järgnevatest põhjustest: a) inimesed ei viitsi foorumis otsingut teha, :) ei oska lehel asuvat otsingut kasutada või c) arvatakse, et küsija kui uue inimese küsimus on niivõrd unikaalne, et peabki küsima, mitte proovima ise vastust leida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Varjant a ja c. Tõesti muutuvad kohati tüütuks, vaatad, et iga päev üx ja sama teema, kuid müts maha nende ees, kes viitsivad järjepidevalt, et ehk siis igapäev vastata pädevalt ühtedele ja samadele küsimustele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teiste eest ei oska vastata, kuid räägin enda eest. Mõni aeg tagasi küsisin ka ise nõu ja just seetõttu, et soovisin tagasisidet. Kuna fitness.ee oli minu jaoks võõras, siis ei olnud ka süsteem veel selge, kust ja kuidas otsida. Polnud ka kindel, kas üldse siit midagi asjalikku leiab. On ju ka selliseid foorumeid, mida nii aktiivselt ei kasutata või käib "mõttetu mokalaat". Sealt midagi otsida oleks ajaraiskamine. :)

Muudetud kasutaja Panda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

a) variant jah. Rebane võiks teha väikeseid modifikatsioone. Näiteks kui alla 30 postituse teinud inimene hakkab uut postitust tegema, võiks tulla väike popup ette, kus öeldakse, et kui teema tuleb lihasekasvatamise, rasvapõletamise või toidulisandite teemal, tuleks enne teema tegemist otsingut kasutada, sest neid teemasid tehakse iga päev 300 tk. Ma arvan, et sellega jääb natukenegi neid ühesuguseid teemasid päevas vähemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Polnud ka kindel, kas üldse siit midagi asjalikku leiab. On ju ka selliseid foorumeid, mida nii aktiivselt ei kasutata või käib "mõttetu mokalaat". Sealt midagi otsida oleks ajaraiskamine. :)

5 min otsingut ja saab aru, kas foorumis on midagi huvitavat või ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Otsingust otsides leiab päris palju vastuseid küsimustele, aga jah ei viitsita kasutada otsingut.

Osa kindlasti ei viitsi, aga teine osa võib-olla ei ole oma otsingute tõhususes kindel. Kui ei ole üldse teemaga kursis, ei tea terminoloogiat ega oska otsida. Leitakse ju seda, mida otsitakse. Küsides minnakse kindla peale välja :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki peaks nuppu Otsing tegema suuremaks ja punasemaks, et inimesed seda rohkem tähele paneksid?

Sellele olen ka mina mõelnud. Ühtlasi võiks seal olla ka kirjas, et enne kui küsid, otsi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen tähele pannud, et tihti kaldutakse kommentaaridega teemast kõrvale. Seetõttu on otsingu tulemus tihti mürane (teema pealkiri nagu klapiks, aga sisu mitte) ja vajalikud vastused leiab lõpuks hoopis teiste teemade alt. :) Korduvatele teemadele soovitan vanadel olijatel mitte vastata, moderaatorid võiksid juhtida teemaalgataja tähelepanu sellele, et selline teema on juba olemas ja siis selle teema ära kustutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellele olen ka mina mõelnud. Ühtlasi võiks seal olla ka kirjas, et enne kui küsid, otsi.

Suht sigrimigri see esileht ka, silm ei erista otsingunuppu. Peale selle, et suurem, võiks olla ka teist värvi, näiteks erkroheline või -kollane. :)

Lisaksin veel omalt poolt, et otsingulahter ja koht, kus foorumiteemasid kuvatakse, võiksid olla kõrvuti - kompaktsem. Samuti võiks sõna foorum ka olla suurema ja väljapaistvama nupuna, et kutsuks klikkima, sest kui inimesel on juba ees see roosa ülevaatlik leht, kus grupeeritud teemad, siis tekib automaatselt tahtmine ise edasi uurida. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et harilikult kas ei märgata otsinguvõimalust või ei osata seda piisavalt hästi kasutada. Mõnikord ka lihtsalt automaatselt ollakse üsna kindel, et sellist küsimust ei ole niikuinii keegi varem küsinud, pole mõtet otsingut kasutada. :)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Variante on siis nüüd pakutud päris küllaga.

Soojenduseks võiks ehk teha midagi sellist:

Keegi usin otsib kokku enimlevinud küsimused ja nendele küsimsutele HEAD PÕHJALIKUD vastused (foorumi lingid, kus siis on antud teema päris läbi nämmutatud).

Seejärel teeb seesama usin uue postituse (või saadab materjali mulle) kus on siis välja toodud asjad stiilis nii:

Kõhulihased:

* Link1

* Link2

Kordused:

*Link1

*Link2

Kuskil peaks siis olema mul nupp, kus ma saan selle teema teha stickiks KÕIKIDES FOORUMITES. Ehk see aitaks vältida uute sarnaste teemade teket.

Variant kaks: kas sellised teemad väheneksid, kui teha WIKI ja seal need teemad läbi nämmutada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Variante on siis nüüd pakutud päris küllaga.

Soojenduseks võiks ehk teha midagi sellist:

Keegi usin otsib kokku enimlevinud küsimused ja nendele küsimsutele HEAD PÕHJALIKUD vastused (foorumi lingid, kus siis on antud teema päris läbi nämmutatud).

Seejärel teeb seesama usin uue postituse (või saadab materjali mulle) kus on siis välja toodud asjad stiilis nii:

Kõhulihased:

* Link1

* Link2

Kordused:

*Link1

*Link2

Kuskil peaks siis olema mul nupp, kus ma saan selle teema teha stickiks KÕIKIDES FOORUMITES. Ehk see aitaks vältida uute sarnaste teemade teket.

Variant kaks: kas sellised teemad väheneksid, kui teha WIKI ja seal need teemad läbi nämmutada?

Soojenduseks võiks ehk otsingunuppu rohkem välja tuua, sest see võtab aega kuniks leitakse see usin, kes materjali kokku paneb, mis omakorda võtab kindlasti kõvasti aega.

Edit: puuduv sõna

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×