Jump to content
Nana

Seeriate vahel ajab haigutama?

Recommended Posts

Oskab keegi seletada või äkki on kellelgi omal kogemust sellega. Millest võib tuleneda, et seeriate vahel ajab jubedalt haigutama ja suhteliselt tihti? Kui seeriaid teen, siis üritan küll korralikult hingata, et hapniku puudus olla ei tohiks. Muidu nagu igapäeva tava olekus ei aja nii jubedalt haigutama, kuid just jõusaalis olles ja seeriate vahel B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No umbne igaljuhul ei ole, et kui ma 1h järjest aeroobset teen, siis näitex ei aja haigutama, kuid nii kui kange ja hantleid lähen liigutama, nii suht kohe haigutused platsis. Ennast ajab juba sipa naerma, käin saalis ja muudkui haigutan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma räägin, et üritan jälgida harjutuste ajal korralikult hingamist. A´la raskust tõstes hingan sisse ja langetades välja. Olen proovinud ka teistpidi, kuid ei ole selles ilmselt asi, ikka haigutan edasi. Ning ma ei tunne, et saalis oleks umbne või vähe õhku-tundub paras olema

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei aeg pole hiline, jõudu käin tegemas kas hommikul kell 10 või siis lõunaajal ja kui aeroobse päev on, siis seda ma teen küll suhteliselt hilja, kuid aeroobse ajal ei kimbuta mind haigutuste laviin.

To helenk88, aitähh artikkli eest.

Muudetud kasutaja Nana poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui vähegi võimalik ,siis proovi trenni ajal kuulata hoogsamat muusikat, midagi mis tõmbaks korralikult käima B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui vähegi võimalik ,siis proovi trenni ajal kuulata hoogsamat muusikat, midagi mis tõmbaks korralikult käima :)

Ma samas ei tunne ennast väsinuna või unisena, kui hantleid tõstan, siis ei kimbuta haigutused ja kui paus siis kohe tulevad kimbutama B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma räägin, et üritan jälgida harjutuste ajal korralikult hingamist. A´la raskust tõstes hingan sisse ja langetades välja.

B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul sama olnud, endal kahtlustasin ületreeningut, kui ikka 2 päeva jutti treening ja proovid 3 hommikul sama intevsiivselt treeningut teha, siis ei aita ka 12 tundi magamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli ka see probleem. Konsuldeerisin Marek Kalmusega ja jõudsime lahenduseni, et mulle ei sobi kreatiini võtta enne trenni. Katsetasin ka trennivabadel päevadel ja peale kreatiini hakkas haigutamine pihta. Hakkasin siin kreatiini võtma peale trenni koos valgu ja süsikatega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul täpselt sama jama haigutamisega, on olnud ka õhupuuduse tunnet niiet pea hakkab surisema ja silmad lähevad märjaks :) Hingamist ikka proovin jälgida, kuigi teinekord läheb ikka segamini ka kui liiga palju selle peale mõtlema ja pingutama hakata. Ei olene see minu puhul ka kellaajast või eelnevalt söödud toidust. Sõbral trennis ka sama asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oskab keegi seletada või äkki on kellelgi omal kogemust sellega. Millest võib tuleneda, et seeriate vahel ajab jubedalt haigutama ja suhteliselt tihti? Kui seeriaid teen, siis üritan küll korralikult hingata, et hapniku puudus olla ei tohiks. Muidu nagu igapäeva tava olekus ei aja nii jubedalt haigutama, kuid just jõusaalis olles ja seeriate vahel :)

Vaevalt, et su haigutamist une või hapnikupuudusega seostada saab. Üksvahe sai hobuste haigutamist uuritud. Neil näiteks põhjustab sellist korduvat ja sagedast haigutamist mingi seisundi muutus. Selleks võib olla nt ebamugavusest, stressist, valust pääsemine, peale pikka ootust toidu saamine, ka ärkamine, massaaž jms. Muidugi võib nüüd ka seda hapnikuvajaduse juttu ajada, sest eks stressisituatsioonis ole ikka rohkem hapnikku vaja, aga huvitav on asja juures see, et hobused suu kaudu hingata ei saa, seega langeb suurema hapniku saamise variant ära ja võiks eeldada, et ka teised loomad ja inimesed ei haiguta sugugi mitte ainult sel põhjusel.

Pigem on kõik eespool mainitud tegevused/sündmused sellised, mis vabastavad serotoniini, dopamiini jt neurotransmittereid ja tekitavad heaolutunde. Tihedamat haigutamist esineb nt ärevushäiretega patsientidel, keda ravitakse serotoniini taset tõstvate antidepressantidega. Seega võiks haigutamist pigem seostada igasugu heaolutunnet tekitavate ainetega, mis su organismis trenni ajal vabaneda võivad. Kõlab ju üsna loogiliselt: lõpetad raske seeria->lõdvestumine->serotoniini vabanemine->haigutamine.

Oleks huvitav, kui sa ennast natuke jälgida viitsiks, et kas haigutamine seostub kuidagi su meeleoluga või sellega, kui raske seeria oli. Pärast võid siia kirja panna :P

Aga tegelikult tundub, et keegi ei tea veel päris täpselt, miks me haigutame ja eri arvamusi on sama palju kui haigutajaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tiba vastupidi sai vist jah, :)

Selline hingamine ajaks vist päris paljud haigutama..

Ega see vastupidine variant ei pruugi ka õige olla. Valsava manöövrit soovitatakse. Enne tõstet võtad kopsud õhku täis. Tõste ajal hing kinni. Inimesed teevad tihti nii instinktiivselt kui mingit suuremat raskust tõstavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaevalt, et su haigutamist une või hapnikupuudusega seostada saab. Üksvahe sai hobuste haigutamist uuritud. Neil näiteks põhjustab sellist korduvat ja sagedast haigutamist mingi seisundi muutus. Selleks võib olla nt ebamugavusest, stressist, valust pääsemine, peale pikka ootust toidu saamine, ka ärkamine, massaaž jms. Muidugi võib nüüd ka seda hapnikuvajaduse juttu ajada, sest eks stressisituatsioonis ole ikka rohkem hapnikku vaja, aga huvitav on asja juures see, et hobused suu kaudu hingata ei saa, seega langeb suurema hapniku saamise variant ära ja võiks eeldada, et ka teised loomad ja inimesed ei haiguta sugugi mitte ainult sel põhjusel.

Pigem on kõik eespool mainitud tegevused/sündmused sellised, mis vabastavad serotoniini, dopamiini jt neurotransmittereid ja tekitavad heaolutunde. Tihedamat haigutamist esineb nt ärevushäiretega patsientidel, keda ravitakse serotoniini taset tõstvate antidepressantidega. Seega võiks haigutamist pigem seostada igasugu heaolutunnet tekitavate ainetega, mis su organismis trenni ajal vabaneda võivad. Kõlab ju üsna loogiliselt: lõpetad raske seeria->lõdvestumine->serotoniini vabanemine->haigutamine.

Oleks huvitav, kui sa ennast natuke jälgida viitsiks, et kas haigutamine seostub kuidagi su meeleoluga või sellega, kui raske seeria oli. Pärast võid siia kirja panna :P

Aga tegelikult tundub, et keegi ei tea veel päris täpselt, miks me haigutame ja eri arvamusi on sama palju kui haigutajaid.

Kui nüüd järgi mõelda, siis tõest VIST ajab haigutama, siis kui on suuremad raskused. Et kui on väixemad raskused, siis ei aja niimoodi haigutama, kuid ex ma nüüd üritan ennast kõrvalt ka jälgida, kas äkki sinna ongi koer maetud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×