Jump to content
LaizeN

Söömissagedus

Recommended Posts

Palju kõneldud ning vaieldud teema, toon siis välja niipalju, kui mina tean.

Terve Ameerika sööb päevas nii tihti, kui võimalik, ma tahaks ka teada, miks hr. Otter ja Antson seda taunivad ?

Tihtsi süües :

· Preservation of lean

body mass

· Curbing of hunger

· Utilization of

ingested calories

· Increased Thermic

Effect

· Stabilization of

leptin and

metabolism

3 x päevas süües :

· Starves muscle

tissue

· Promotes cravings

· Most ingested

calories are stored

· No additional

calories burned

· Leptin plummets;

metabolism crashes

3x päevas söömise eelistused oleks siis :

* lühikeste toidukordade vahedega on raske keharasva põletada.

* Eks igaüks ise otsustab, kas tahab olla söömise ori või mitte.

* Iga 3....3,5 tunni tagant kontraheerub mao, peensoole, sapipõie, sapijuha ja pankreasejuhade muskulatuur millega kaasneb mao- ja seedenäärmete ja pankrease sekretsioon ning sapinõristuse intensiivistumine.

Ise tunnen, et saan 4-5x päevas süües oma energiataset paremini kontrollida ning tihtisüües saan ka rohekm oma 'tahaksmidaginäksida' vajadusest lahti..

Vabandan, kui selline teema on olemas, kuid mis teised asjast arvavad ja kui tihti teie sööte ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et see on suhteline ja sõltub sellest mida ja kui palju süüa.

Ise subjektiivselt tunnen, et massi kasvatada ja hoida on parem süües tihedamini.

Kiirelt massi langetada on parim 3-4x päevas süües.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuna toitun tihti, siis olen täheldanud, et vähendab sööste magusa järele elik magusaisu kui sellist pole tekkinud

Mina söön 4 korda päevas ega pole ka enam meeletut magusaisu pärast süsivesikute koguse kärpimist ning rasva- ja valgukoguse tõstmist B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina söön 3- 5 korda päevas (hommikusöök, koolilõuna, peale kooli, õhtusöök (kell 6) hilisõhtusöök (8-9)). Vastavalt siis 5 korda trennipäevadel ja 3 korda tavaliselt. Vahel sattub see 4. kord olema ainult kerge vahepala.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei ole t6de!!! see on individuaalne, raakige antud teemal palju tahate B) Isiklikult soon 3x paevas, aga olen kuivaks t6mmanud 6x paevas?!??!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei ole t6de!!! see on individuaalne, raakige antud teemal palju tahate B) Isiklikult soon 3x paevas, aga olen kuivaks t6mmanud 6x paevas?!??!

Nii ta on, ma ise pole suuteline 3x päevas sööma, küllap lihtsalt ei sobi mulle.

Endalgi siis söögikorrad : Hommik, kooli oode, lõuna kodus, peale trenni kodus ning õhtune pala.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii ta on, ma ise pole suuteline 3x päevas sööma, küllap lihtsalt ei sobi mulle.

Endalgi siis söögikorrad : Hommik, kooli oode, lõuna kodus, peale trenni kodus ning õhtune pala.

Sa lihtsalt ei soo piisavalt ja 6igeid asju, kui k6ht tyhjaks laheb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3x päevas süüa ma ei suudaks :D 4x on miinimum mis miinimum , vähemalt minu jaoks :) Ja kohe kindlasti ei söö ma vähe B)

Oleneb mida sood, minu kava jargi olex vo 3x ka max su jaox?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuidas kellegile. ise söön min 4 x päevas ja üritan ikka 5-6 toidukorrale sihtida. kogemused allavõtmisega on just 3 toidukorraga päevas mul kergemad olnud- loogiliselt, ei jõua kolme toidukorraga kaloraazi ületada. massi tuleb paremini juurde 5-6 mõõduka toidukorraga.

aga lõppude lõpuks loeb kõik ikkagi kaloraazist.

- ja tõde on kuskil seal, kahe vahel. B)

Muudetud kasutaja Madis232 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuidas kellegile. ise söön min 4 x päevas ja üritan ikka 5-6 toidukorrale sihtida. kogemused allavõtmisega on just 3 toidukorraga päevas mul kergemad olnud- loogiliselt, ei jõua kolme toidukorraga kaloraazi ületada. massi tuleb paremini juurde 5-6 mõõduka toidukorraga.

aga lõppude lõpuks loeb kõik ikkagi kaloraazist.

- ja tõde on kuskil seal, kahe vahel. B)

Mis massi sa taga ajad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väike väljalõige ajakirjast Muscle and Fitness.

For many athletes, not just bodybuilders, this eating pattern works well, says Stephanie Smith, MS, RD, a sports nutrition expert and spokesperson for the National Dairy Council. "Because so many athletes burn so many calories during their competitive season, they couldn't meet their energy needs with just three squares."

But eating more frequently doesn't automatically make you leaner. "If you're going to follow this plan, pay attention to portion size and the size of the meal," says Smith. "To go from two or three big meals to five meals, you'll want to make the meals slightly smaller to spread out the calories.

"Eating five smaller meals is a nice pattern," she continues. "You avoid peaks and valleys and keep energy levels more even. You're not getting too hungry."

It's not just hunger that's at work, though -- the multitasking hormone insulin also comes into play. Researchers have found that, compared to eating multiple small meals, having fewer larger meals is associated with higher insulin concentrations in the body over a 24-hour period. Higher levels of insulin can inhibit fat breakdown and increase fat storage -- the last thing a bodybuilder wants.

Insulin pushes nutrients into the cells, so while insulin does help protein (amino acids) get into the muscle, that's important only after intense bodybuilding training. Other kinds of nutrients, including fat and carbohydrate (sugar, or glucose) also get shoved in, so in general, the goal is to avoid extra-large meals to prevent insulin overproduction and resulting gains in bodyfat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sumokad pidid vist 2x päevas sööma. B)

Praegusel hetkel ei viitsi söömisega enam eriti "pedetseda", aga kui toitumiskava järgi sõin, siis sõin 6x päevas. Pekk kadus küll hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis massi sa taga ajad?

lihasmassi. pigem tuleb ennem rohkem rasva koos lihastega kui päevas süüa ainult 3 x suuri koguseid

5-6 x mõõdukad kogused tagavad reeglina rohkem lihasmassi kui rasva juurde kasvu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lihasmassi. pigem tuleb ennem rohkem rasva koos lihastega kui päevas süüa ainult 3 x suuri koguseid

Muidugi, kui k6ik 3x sisaldavad sysivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muidugi, kui k6ik 3x sisaldavad sysivesikuid.

Endal tuleb selle 3x toidukorrad suhteliselt suured ja siis on kõht nii täis, et kuidagi loid on olla, aga eks peab kõik asjad ära proovima.

Tundub kuidagi ebard ka 5 tundi ilma söömata olla B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal tuleb selle 3x toidukorrad suhteliselt suured ja siis on kõht nii täis, et kuidagi loid on olla, aga eks peab kõik asjad ära proovima.

Tundub kuidagi ebard ka 5 tundi ilma söömata olla :)

Uuri ka mida ja kui palju syya, nagu ennem ytlesin, et k6ik oleneb sellest mida sa sood. Endal on hommikusoogi ja l6unasoogi vahel 5-7h ja vaga vabastav tunne on, et ei pea soogile nii palju m6tlema B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väike eksperiment: 90kg meesterahvas tahab rasva alla võtta umbes 10kg. Oletame et "rasvavaba" massi on tal 80kg. Kui ta sööks nüüd 3x päevas ja tarbiks 2g valke ühe keha kg kohta, siis peaks ta ühel söögikorral saama 53,3g valke. Kui ta tarbib 2,5g ühe keha kg kohta, siis ta peaks tarbima 66,6g valke korraga. Läheb paljuks, või mis?

32 - 40g valke 5x päevas oleks palju normaalsem

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samas ma ei näe põhjust, miks peaks inimene, kes on terve päeva arvuti taga, sööma 6 korda:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×