Jump to content
Schlange

Randme/käelaba asend kangiga treenimisel

Recommended Posts

Olen algaja ning ei tea kahjuks, milline on randme ja käe õige asend kangiga treenimisel - kas ranne peab olema nagu käelabaga ühel joonel, mitte kalduma taha ega ette? Ükskord treener küll parandas - see oli selili harjutuse ajal, mil kangiga tõsteid tegime - siis oli käelaba liialt taha kaldunud, aga kuidas on muude harjutustega? Mul on 1 ranne valusaks jäänud, võib-olla tõmbasib selle lihtsal tkuskil mujal ära, aga ei tea ju...Tänud juba ette!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen algaja ning ei tea kahjuks, milline on randme ja käe õige asend kangiga treenimisel - kas ranne peab olema nagu käelabaga ühel joonel, mitte kalduma taha ega ette? Ükskord treener küll parandas - see oli selili harjutuse ajal, mil kangiga tõsteid tegime - siis oli käelaba liialt taha kaldunud, aga kuidas on muude harjutustega? Mul on 1 ranne valusaks jäänud, võib-olla tõmbasib selle lihtsal tkuskil mujal ära, aga ei tea ju...Tänud juba ette!

Mis harjutused konkreetselt huvitavad? Ei ole ühte kindlat asendit mis kõikide kangiga tehtavate harjutuste jaoks sobiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen algaja ning ei tea kahjuks, milline on randme ja käe õige asend kangiga treenimisel - kas ranne peab olema nagu käelabaga ühel joonel, mitte kalduma taha ega ette? Ükskord treener küll parandas - see oli selili harjutuse ajal, mil kangiga tõsteid tegime - siis oli käelaba liialt taha kaldunud, aga kuidas on muude harjutustega? Mul on 1 ranne valusaks jäänud, võib-olla tõmbasib selle lihtsal tkuskil mujal ära, aga ei tea ju...Tänud juba ette!

Mina soovitan igasuguseid surumisi teha randmetugedega kinnastega.. Vähemalt siis, kui on suurem koormus. Endal hakkas kunagi samamoodi lamades surumine rannetele (randmed hakkasid öösiti valutama väga jubedalt), peale seda olen ainult kinnastega teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis harjutused konkreetselt huvitavad? Ei ole ühte kindlat asendit mis kõikide kangiga tehtavate harjutuste jaoks sobiks.

Hmm...tegelikult huvitavad kõik harjutused, mida bodypumpis kasutatakse - jalgadest räägib treener küll palju, ent randmete kohta kuulsin vaid par korda, et "hoiame neid" - ent milline oleks õige asend, sellest polnud juttu :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm...tegelikult huvitavad kõik harjutused, mida bodypumpis kasutatakse - jalgadest räägib treener küll palju, ent randmete kohta kuulsin vaid par korda, et "hoiame neid" - ent milline oleks õige asend, sellest polnud juttu :)

Üldiselt mida sirgem käsi on, seda vähem lõhud rannet. Ehk siis kõige kasulikum on hoida käelabaga ühel joonel.

PS: bodypumpis on niivõrd väikesed raskused, et mingitest randmesidemetest ei saa juttugi olla. Keerad randmed veel rohkem tuksi nendega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Varemalt soovitati BP-s rannet hoida surumisel sirgena, nüüd arvatakse, et võib lasta käelaba natuke taha vajuda.

Paar linki ingliskeelsele BP foorumile, kus randmeprobleeme arutatakse:

http://www.lesmills.com/Community/forums/thread/55577.aspx

http://www.lesmills.com/Community/forums/thread/54813.aspx

Põhiliselt soovitatakse seal lihtsalt järgi proovida, milline haare vähem valu teeb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen algaja ning ei tea kahjuks, milline on randme ja käe õige asend kangiga treenimisel - kas ranne peab olema nagu käelabaga ühel joonel, mitte kalduma taha ega ette? Ükskord treener küll parandas - see oli selili harjutuse ajal, mil kangiga tõsteid tegime - siis oli käelaba liialt taha kaldunud, aga kuidas on muude harjutustega? Mul on 1 ranne valusaks jäänud, võib-olla tõmbasib selle lihtsal tkuskil mujal ära, aga ei tea ju...Tänud juba ette!

Minu soovitus on prantsuse surumise(triitsepsi) ajal randmed pigem natukene küünarnuki poole kõverdada, kuid kindlasti mitte õlgade poole. Rinna ajal peaks tegelikult olema randmed pigem sirged, kuid enamustel miskipärast mugavam teha randmed veidi õla poole kõverdatult. Biitsepsi ajal kindlasti peaksid randmed olema sirged. Õlgasid raskustega tehes on juba suht mugavuse küsimus, kuid randmeid väljapoole kõverdades ei oleks enam mitte raske ainult õlgadel vaid ka juba randmetel. Kangi ülesse surudes on suht sama nagu rinnaga. Kükke tehes peaks kang olema sedasi turjal, et kätega ainult hoiaks kangi tasakaalus(kätele väga minimaalne koormus). Väljaasted on kükkidega sama, kuid mina soovitan teha pigem üldse seda ilma kangita ehk siis kettad(raskused) käes all. Selga tehes randmed all sirged. Kõhu ajal on uus kava 79 kõige parem näide ketta(raskuse) hoidmiseks ehk siis peopesad ülesse ja raskus otsaesise kohal.

Kui seljatõmbeid teha, kuid raskus on piisavalt raske ja randmed on väsinud/nõrgad, siis soovitan hoida üks käsi sissepoole ja teine väljapoole suunatult - sedasi on veidi parem minu arvates. :D

Loodan, et minust on natuke abi. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×