Jump to content
kalle78

Hommikune omlett

Recommended Posts

hommikuti teen enamasti omletti, kõrvale salat ja teraleib.

Jupp aega tegin omletti

3 muna

paar viilu lõigutud rakvere singikest

vesi

pannile oliiviõli

kuid ausalt öeldes tüütas ära ja hakkasin proovima vee asemel hapukoort ja piima. piimaga ei tulnud midagi erilist kuid hapukoorega tuli paganama hea ja siit küsimus:

Kas hapukoorega omlett on tervislik ?

kui teil on võiksite ise kah vingeid omletti retsepte soovitada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovi tätisa ilma piimata. Näiteks alguses prae kergelt mingeid juurvilju (mina ostan "Mehhiko segu" külmutatud juurvilju), aga võib ka näiteks sibulat ja tomatit praadida. Võib panna ka mingit liha sisse (kas või sinki). Siis löö pannile munad ja mulju laiali. Lisa maitseaineid ja juustu.

Viimastel päevadel olen teinud omleti munadest, keefirist, kookosepiimast, krabiburgeritest, juustust, juurviljadest, chili kastmest, piprakastmest ja kolmest erinevast piprast. Aeg-ajalt lisan ka seeni. Väga maitsva ja rammusa omleti saab :) Söön juba vähemalt 5 aastat iga päev omletti. Ei tüüta ära, kui aeg-ajalt erinevaid asju omletti lisada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omlett on toit millel pole piire. :)

Parim söök kui külmikus on palju asju(vorste,juustu midaiganes) alles vaid väike tükike. Pistad kõik sisse ja alati maitseb hästi

Muudetud kasutaja moosese10k2sku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minu omlett

3 muna, umbes 3 supilusikatäit kodujuustu, törts hapukoort, soola, pipart. Segan kõik saumikseriga segi ja pannile. Peale raputan tükeldatud kanasinki (või kana, kui on), tomatit ja marineeritud kurki. Ja segan kõik pannil segi. Kui omlett valmis siis raputan veel riivitud juustu peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma teen nii,et võtan 4-5 muna segan kausis ära,maitsestan soola ja paipraga,seejärel lisan sinna kaussi piima,minu meelest piim teeb just paremaks,siuke kohev j maitsev..Samal ajal preab pannil kergelt vorst või sink ,sibul ja tomat..Kui need kergelt ära praadinud lisan munapiima segu ja voilaa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

omletti teete kas lisate jahu ka sellele muna(hapukoore,keefiri,piima vms) segule ?

ise olen küll jahu ja piimaga siiamaani teinud aga tahaks proovida siis miskit uut ja huvitavat.

nii et huvitavaid pakkumisi ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma teen muna absull kõikide asjadega ja igat moodi, improviseerides palju kannatab ;) . Ntx Quinoaga, tatraga, kalapulkadega, kodujuustuga jne jne, peamine, et juustu panen alati peale! Piima asemel võib vabalt vett ka kasutada ja jahu mina küll kunagi ei pane, mitte et kehvemaks teeks vaid ei viitsi, et suurt vahet ei ole minu arust kas panna jahu või mitte, nisu nagunii ju ebatervislik, et... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3 muna, paar supilusikatäit vett, ~0.5 supilusikatäit hapukoort, tükeldatud kana/kalkuni sinki, kookoshelbeid, soola, piprasegu, basiilikut, cayenne'i pipart ja peale veidi juustu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3 muna, paar supilusikatäit vett, ~0.5 supilusikatäit hapukoort, tükeldatud kana/kalkuni sinki, kookoshelbeid, soola, piprasegu, basiilikut, cayenne'i pipart ja peale veidi juustu.

WTF :) kogun julgust ja proovin ara

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
WTF ;) kogun julgust ja proovin ara

Pole miskit hirmuäratavat. :] Klopin munad soolaga segamini, lisan vee ja hapukoore, segan uuesti. Viskan pannile, sinna juurde sink ja kookosehelbed, tunde järgi piprasegu/basiilik/cayenne ja kaane alla. Ümber pööramisel juustu ribad peale, või riivjuust. On ka toorjuustuga päris hea olnud. Kokku tuleb mõnus veidi vürtsikas munaollus. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas praadimine ei ole ebatervislik, mina olen teinud ahjus.

Kui valad panni õli täis ja paned ahju on ka ülimittetervislik.

Ise ka ikka praen aeg ajalt asju, aga siis vähese õliga või üldse ilma, oleneb, mis valmib.

Kui keegi teab, mis Zepteri pannid on, siis need ruulivad üldjuhul... suurele huvilisele võin demo teha.

:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui valad panni õli täis ja paned ahju on ka ülimittetervislik.

Ise ka ikka praen aeg ajalt asju, aga siis vähese õliga või üldse ilma, oleneb, mis valmib.

Kui keegi teab, mis Zepteri pannid on, siis need ruulivad üldjuhul... suurele huvilisele võin demo teha.

:D

Kui ma pea-aegu sama palj uaastaid ülikoolis känud olin, nagu Bill Gates, siis otsustasin millegipärast, et võiks palgatöö omale leida, tüüpilise ülikooli inimese moodi, kes lõpetab eiteamis doktorid ja ütleb enda arvates naljatades, et no ootame nüüd töö (loe: palgatöö) pakkumisi, noh, noorus-nooruseks, läksin siis võtsin proovida mitmeid töökohti. Läksin tööle müügimeheks, seal müies ühele kliendile toodet, kutsus klient konsultatsionile, läksin, Olümpia hotelli kandist minna sinna kanti, ukse peale oli kirjutatud Zepter, on ka nüüd täna, kuulasin vaatasin, palju sel rumalal ülikooli inimesel ikka seal mõista oli, vaja oli palgatööd, olgu ta mis tahes. Kuid. Seal undsin tõesti, et õnne mulle see tee ei too, ja sinna ma tööle ei jäänud, aga sealsete pannida jm-de vaakum-tehnoloogiate jm asju, ja nende hindu nagu mäletan küll, selle khta nagu koolitust sai. Minu arvates toode on rohkem hype, kui vaatad rasionaalse pilguga seda, pott on pott ja raud on raud, seal sellist ulmehinda panni eest maksta pole ratsionaalne kuidagi. Minu seisukoht selline tolle firma kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovi tätisa ilma piimata. Näiteks alguses prae kergelt mingeid juurvilju (mina ostan "Mehhiko segu" külmutatud juurvilju), aga võib ka näiteks sibulat ja tomatit praadida. Võib panna ka mingit liha sisse (kas või sinki). Siis löö pannile munad ja mulju laiali. Lisa maitseaineid ja juustu.

Viimastel päevadel olen teinud omleti munadest, keefirist, kookosepiimast, krabiburgeritest, juustust, juurviljadest, chili kastmest, piprakastmest ja kolmest erinevast piprast. Aeg-ajalt lisan ka seeni. Väga maitsva ja rammusa omleti saab :D Söön juba vähemalt 5 aastat iga päev omletti. Ei tüüta ära, kui aeg-ajalt erinevaid asju omletti lisada.

päris massive omlett sul. a kas sa hapukoort ega törts vett ei lisa? ja kas õli kasutad praadimisel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
omletti teete kas lisate jahu ka sellele muna(hapukoore,keefiri,piima vms) segule ?

ise olen küll jahu ja piimaga siiamaani teinud aga tahaks proovida siis miskit uut ja huvitavat.

nii et huvitavaid pakkumisi ?

Loen samuti seda koostist ning küsimus, et kas keegi jahu ei lisagi. Jahuga on ta priskem ja maitse ka parem. Jahu pandakse sama palju kui munagi, nt kui kolm muna, siis kolm spl. jahu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu omlett. eile proovisin. 8 muna, klaas piima, 250 g shampinjone, 200g singilõikeid, 100 g väherasvast juustu. kuidas tegin, praadisin singitükid ja shampinjonid. lõin köögikombaini munad ja piima ning vahustasin segu. lisasin enne vahustamist ka maitseained. valasin kõrgeservalisele pannile ning segasin singitükkide ja shmpinjonide seguga. jätsin kaane alla küpsema. küpsemise ajal riivisin juustu ning kui omlett valims, katsin selle juustuga. väga hea ja maitsev hommikusöök. toidukord oli muidugi kahele inimesele.

Muudetud kasutaja krut949 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu omlett. eile proovisin. 8 muna, klaas piima, 250 g shampinjone, 200g singilõikeid, 100 g väherasvast juustu. kuidas tegin, praadisin singitükid ja shampinjonid. lõin köögikombaini munad ja piima ning vahustasin segu. lisasin enne vahustamist ka maitseained. valasin kõrgeservalisele pannile ning segasin singitükkide ja shmpinjonide seguga. jätsin kaane alla küpsema. küpsemise ajal riivisin juustu ning kui omlett valims, katsin selle juustuga. väga hea ja maitsev hommikusöök. toidukord oli muidugi kahele inimesele.

Muna ma reeglina ei vahusta :D Segan 6rnalt segamini...

T2na tegin:

Pannile kookosrasva, yks keskmine suvine lihatomat, meresoola cayenne'i pipart, v2rsket basiilikut 5-6 lehte

Segasin eraldi n6us 3 v2rsket talumuna :D , natuke meresoola

Valasin pannile ylej22nud segule peale. Tykeldasin rucola salatit...yks tubli peot2is. Kaas peale. Keskmisel kuumusel...minut? Mulle meelbib, kui omlett on osaliselt veel vedel.

Head isu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×