Jump to content
naksitrall

Venitusharjutused seeriate vahel

Recommended Posts

Küsimus siis selline, kas venitamised harjutuste vahel on pigem kasulik või kahulik? Kui näiteks treenida selga ning järgmise seeria jaoks taastudes treenitavat kohta venitada?

kasulik ofc.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus siis selline, kas venitamised harjutuste vahel on pigem kasulik või kahulik? Kui näiteks treenida selga ning järgmise seeria jaoks taastudes treenitavat kohta venitada?

Dünaamilised venitused on harjutuste vahel kasulikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on suhteline ühed väidavad kasulik, teised ei soovita. Näiteks Muscle ja Fitnessis ei soovitatud venitusi enne harjutusi ja harjutuste vahel, kahjuke ei mäleta enam mix nad ei soovitanud. Ise aga venitan küll :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on suhteline ühed väidavad kasulik, teised ei soovita. Näiteks Muscle ja Fitnessis ei soovitatud venitusi enne harjutusi ja harjutuste vahel, kahjuke ei mäleta enam mix nad ei soovitanud. Ise aga venitan küll :)

ristokru põhjendas selle juba ära, miks seda ei soovitata :"Venitused enne trenni ja trenni ajal väsitavad liiga palju lihast ja seega sa ei saa anda endast kõike"

Lõpetasin ise ka trenni alguses venitamise ära ja tulemused liiguvad vaid paremuse poole ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ristokru põhjendas selle juba ära, miks seda ei soovitata :"Venitused enne trenni ja trenni ajal väsitavad liiga palju lihast ja seega sa ei saa anda endast kõike"

Lõpetasin ise ka trenni alguses venitamise ära ja tulemused liiguvad vaid paremuse poole :)

Täpselt!Vastus ju oli olemas ;) Endal ka sama täpselt, varem venitasin ka ennem ja trenni ajal, tulemused polnud nii head kui peale trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatan, et enamus soovitavad venitada seeriate vahel. Seda võib teha. Aga ma küsiks, et mis eesmärki omab harjutuse seeria ja mis eesmärki omab venitusharjutus? Kas need mitte ei ole kaks äärmust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm... olen vist koguaeg venitanud seeriate vahel, enne ja peale trenni. Ei saa nagu kurta, samas, kui olen seda koguaeg teinud, siis ei tea ka kuidas teisiti oleks. Ühesõnaga ehk peaks proovima ilma seeriate vahelise venitamise, kas on siis nö parem tulemus või ei?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihase poolt arendatav jõud sõltub lihase lähtepikkusest. Lihase eelneval venitamisel saavutab lihas võime suuremat pinget arendada ja tugevamalt kontraheeruda, aga ülemäärasel väljavenitamisel langeb lihase töövõime uuesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihase poolt arendatav jõud sõltub lihase lähtepikkusest. Lihase eelneval venitamisel saavutab lihas võime suuremat pinget arendada ja tugevamalt kontraheeruda, aga ülemäärasel väljavenitamisel langeb lihase töövõime uuesti.

"Lõpetasin ise ka trenni alguses venitamise ära ja tulemused liiguvad vaid paremuse poole " ... no vaevalt need paremuse poole liiguvad :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Lõpetasin ise ka trenni alguses venitamise ära ja tulemused liiguvad vaid paremuse poole " ... no vaevalt need paremuse poole liiguvad :)

Võimalik, et see on mul vaid mõtlemises kinni, aga mitte mingeid tagasilööke pole ma sellest saanud..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle mõjub küll vägagi positiivselt venitused harjutuste vahele, selline väike venitus. Trenni lõpus tuleb alles õige venitus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×