Jump to content
Aile

N2ide turumajandusest.

Recommended Posts

Suhkur on sõltuvust tekitav aine.

Tarbisin varem ka ise väga palju suhkurt. Kui teada sain kui kahjulik suhkur on üritasin loobuda, kuid tekkisid võõrutusnähud. Esimest korda kohe ei suutnudki loobuda. Vajadus suhkru järele oli nii suur, et hakkasin lusikaga puhast suhkurt sisse kühveldama.

Teine kord olin targem. Loobusin järk järgult suhkrust ja praegu enam ei ole erilist vajadust suhkru järele. 100%liselt pole küll suhkru tarvitamist lõpetanud, kuna see ju peaaegu võimatu. Suhkur on ju kõige.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suhkur on sõltuvust tekitav aine.

Tarbisin varem ka ise väga palju suhkurt. Kui teada sain kui kahjulik suhkur on üritasin loobuda, kuid tekkisid võõrutusnähud. Esimest korda kohe ei suutnudki loobuda. Vajadus suhkru järele oli nii suur, et hakkasin lusikaga puhast suhkurt sisse kühveldama.

Teine kord olin targem. Loobusin järk järgult suhkrust ja praegu enam ei ole erilist vajadust suhkru järele. 100%liselt pole küll suhkru tarvitamist lõpetanud, kuna see ju peaaegu võimatu. Suhkur on ju kõige.

L6petasin p2evapealt... Palju kergem kokkuv6ttes. Augustist alates sugarfree....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meenub lugu sellest kuidas Dr. Freud ühe sõbra oopiumisõltuvust kokaiiniga ravis... Mingil hetkel viskas sõber sussid püsti, siis vähendas Freud ka enda kokaiinirtarbimist märgatavalt...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
L6petasin p2evapealt... Palju kergem kokkuv6ttes. Augustist alates sugarfree....

Mida see tähendab? Üldse ühtegi toodet ei söö, kus on suhkur sees? (k.a. näiteks kohupiimad jms)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida see tähendab? Üldse ühtegi toodet ei söö, kus on suhkur sees? (k.a. näiteks kohupiimad jms)

Mitte ainult. Kui syveneda natuke toodete sisaldusse, siis paljudele asjadele on lisatud, kas suhkrut, glykoosi, mett jne.

Valget jahu ei s88 ja sellest tehtud tooteid. Hmm... Ma ei ole eriti tootjas6bralik tarbija.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Meenub lugu sellest kuidas Dr. Freud ühe sõbra oopiumisõltuvust kokaiiniga ravis... Mingil hetkel viskas sõber sussid püsti, siis vähendas Freud ka enda kokaiinirtarbimist märgatavalt...

Iga asi on millekski hea <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitte ainult. Kui syveneda natuke toodete sisaldusse, siis paljudele asjadele on lisatud, kas suhkrut, glykoosi, mett jne.

Valget jahu ei s88 ja sellest tehtud tooteid. Hmm... Ma ei ole eriti tootjas6bralik tarbija.

Lihtsam oleks vist küsida, et mida sa sööd? <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihtsam oleks vist küsida, et mida sa sööd? :P

:P

H2id asju :P

1. Ma kypsetan ise oma leiva

2. Talunikelt saab maitsvaid kaerahelbeid

3. Igatsugu p2hkeid, 6lisid

4. Veiseliha

5. Valikuliselt juustu (mitte rasva% vaid tehnoloogia j2rgi...)

6. Kana

7. Kala ja kalamarja

8. L6pmatuseni puuvilju ja marju

9. Keefir, v6i

10. Vesi, taimeteed

11. Juurviljad (peet, kaalikas ja porrulauk on minu lemmikud... sibulat v6iks rohkem syya...)

12. Igatsugu looduslikud maitseained <_<

13. Munad :P

Kui ma kokku arvutan, siis minu p2evane lihtsuhkrute osakaal on isegi natuke yle normi... Mis ta aga teil tuleks ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:P

H2id asju :P

1. Ma kypsetan ise oma leiva

2. Talunikelt saab maitsvaid kaerahelbeid

3. Igatsugu p2hkeid, 6lisid

4. Veiseliha

5. Valikuliselt juustu (mitte rasva% vaid tehnoloogia j2rgi...)

6. Kana

7. Kala ja kalamarja

8. L6pmatuseni puuvilju ja marju

9. Keefir, v6i

10. Vesi, taimeteed

11. Juurviljad (peet, kaalikas ja porrulauk on minu lemmikud... sibulat v6iks rohkem syya...)

12. Igatsugu looduslikud maitseained <_<

13. Munad :P

Kui ma kokku arvutan, siis minu p2evane lihtsuhkrute osakaal on isegi natuke yle normi... Mis ta aga teil tuleks ;)

Head organismile ja ka maitsvad, keha tunneb ära, mis õige :P

Minagi pole nisujahu viimased paar kuud söönud, kodustele vägisi peale ei sunni, seetõttu neile sellest ikka küpsetan vahel. Suhkrut sisaldavat kohupiimakreemi luban endale vaid laupäeval, ülejäänud ajal päevas paar puuvilja rahuldavad mu magusavajaduse. Kaerahelbed on lemmikud, eriti need jämedad, samuti maitseb tatar. Juurviljadest igaühel oma lemmikud, ei saa läbi porgandi, kaalikata, tohutult maitsevad herned, tomat ja brokkoli. Võimalusi, mida süüa, on ju palju, ei ole see suhkur ja nisujahu ainsad. :P

Nisujahust saadus gluteen põhjustab ebameeldivaid vaevusi soolestikus, milleks siis meelega endale halba teha!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Head organismile ja ka maitsvad, keha tunneb ära, mis õige <_<

Minagi pole nisujahu viimased paar kuud söönud, kodustele vägisi peale ei sunni, seetõttu neile sellest ikka küpsetan vahel. Suhkrut sisaldavat kohupiimakreemi luban endale vaid laupäeval, ülejäänud ajal päevas paar puuvilja rahuldavad mu magusavajaduse. Kaerahelbed on lemmikud, eriti need jämedad, samuti maitseb tatar. Juurviljadest igaühel oma lemmikud, ei saa läbi porgandi, kaalikata, tohutult maitsevad herned, tomat ja brokkoli. Võimalusi, mida süüa, on ju palju, ei ole see suhkur ja nisujahu ainsad. :P

Nisujahust saadus gluteen põhjustab ebameeldivaid vaevusi soolestikus, milleks siis meelega endale halba teha!

Tead, kui pidevalt on paha olla siis ei teagi, kuidas on hea olla :P

Kogu see destruktiivne konsumerism on l6ppude l6puks ikkagi ratas, kust maha tulla ei olegi nii lihtne... Mitte ainult toitumises, yks hea n2ide on pampers ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lause “If people really want to go back to where we were, that means not putting sugar in everything,” she said. “It means keeping it to desserts.” näitab ikkagi kui pikk maa on veel minna. Pärast seda kui sa oled lõpetanud lõuna kartulipudru või mõne muu pasta tootel põhineva toiduga võid sa ennast "premeerida" magustoiduga milles on siis igaljuhul suhkur.

Aga mis selle pampersiga on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lause “If people really want to go back to where we were, that means not putting sugar in everything,” she said. “It means keeping it to desserts.” näitab ikkagi kui pikk maa on veel minna. Pärast seda kui sa oled lõpetanud lõuna kartulipudru või mõne muu pasta tootel põhineva toiduga võid sa ennast "premeerida" magustoiduga milles on siis igaljuhul suhkur.

Aga mis selle pampersiga on?

Lapsed l2hevad nendega juba kooli...

Looduse saastamisest r22kimata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tead, kui pidevalt on paha olla siis ei teagi, kuidas on hea olla :P

Hmm..mõni aeg tagasi muutsin oma toitumisviise täielikult, st. enamus kräpp (jahu, suhkur jne.) läksid minema ja alles jäid ainult kvaliteetsed toiduained. Tegin üle poole aasta ise endale ühiselamus süüa, vältisin koolisööklat. Ükskord, kui olude sunnil käisin seal söömas, siis oli küll selline tunne, et mida kuradit, kuidas ma sellist rämpsu suutsin esimesed kooliaastad taluda. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on kasvatuse küsimus.

Kui see nüüd metsa alla loopida, siis küll.

US is l2hevad kyll enamused kooli pampersiga.

Prygilast peab ta ka kuidagi kaduma <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm..mõni aeg tagasi muutsin oma toitumisviise täielikult, st. enamus kräpp (jahu, suhkur jne.) läksid minema ja alles jäid ainult kvaliteetsed toiduained. Tegin üle poole aasta ise endale ühiselamus süüa, vältisin koolisööklat. Ükskord, kui olude sunnil käisin seal söömas, siis oli küll selline tunne, et mida kuradit, kuidas ma sellist rämpsu suutsin esimesed kooliaastad taluda. <_<

Muutused algavadki iseendast. Ma loodan, et sa ei j22 yksikjuhtumiks :P

Ega mina ka kedagi v2givaldselt muuta saa. Sugulased US is ootavad ikka kord n2dalas kypsetamist ja seda kindlasti valgest jahust ja suhkruga. Hoolimata juba diagnoositud diabeedist...

Ma loodan, et mingi moment, kus p6hi juba paista...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
suhkur suhkru suhkrut

Suhkru tööstuslikuks tootmiseks pressitakse peenestatud suhkruroost või -peedist kõigepealt mahl, mis seejärel kustutamata lubjaga puhastatakse ja korduvalt filtreeritakse. Saadud vedelik, milles sahharoosi kuni 20%, aurutatakse siirupitaoliseks ning muudetakse väävlishappe kaasabil massiks, milles on sahharoosi u 85%. Vahepeal pleegitatakse pruuni värvi toorsuhkrut vääveldioksiidiga, puhastatakse süsihappegaasi või fosforhappega, tsentrifuugitakse, töödeldakse vaakumiga ja kuivatatakse ning saadaksegi valge kristalne magus toiduaine - rafineeritud peensuhkur sahharoosisisaldusega üle 99%.

Ikka veel suhkurt? <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suhkru tööstuslikuks tootmiseks pressitakse peenestatud suhkruroost või -peedist kõigepealt mahl, mis seejärel kustutamata lubjaga puhastatakse ja korduvalt filtreeritakse. Saadud vedelik, milles sahharoosi kuni 20%, aurutatakse siirupitaoliseks ning muudetakse väävlishappe kaasabil massiks, milles on sahharoosi u 85%. Vahepeal pleegitatakse pruuni värvi toorsuhkrut vääveldioksiidiga, puhastatakse süsihappegaasi või fosforhappega, tsentrifuugitakse, töödeldakse vaakumiga ja kuivatatakse ning saadaksegi valge kristalne magus toiduaine - rafineeritud peensuhkur sahharoosisisaldusega üle 99%.

Ikka veel suhkurt? :P

Jami <_<

...lapsed loevad. Ei tohi neid eksitada 6igekirja eiramisega. SUHKRUT

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ükskord lähme me kõik niikuinii... <_<

Nojah aga vaat kui selle suhtumisega äärmusesse minna, siis võiks ju kohe süstla otsa istuda :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah aga vaat kui selle suhtumisega äärmusesse minna, siis võiks ju kohe süstla otsa istuda :P

Teis on religioossust v2hev6itu <_<

Yks asi, mis l2heb raskete pattude alla on oma kehale liiga tegemine. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×