Jump to content
big poppa pump

Toores muna!

Toore muna joomine  

174 liiget on hääletanud

  1. 1. Kas oled kunagi suure hurraaga (või lihtsalt niisama) joonud tooreid mune?

    • Jah
      69
    • Ei
      35
    • Ei, sest kardan salmonelloosi
      10
    • Ei, sest mulle ei meeldi/eelistan teisi muna tarbimisviise
      53


Recommended Posts

Rocky Balboa populariseeris selle väga vana muna tarbimisviisi ühes Rocky filmis. Kas ka SINA oled muna niimoodi tarbinud?

Täna "jõin" siis kolm tükki ära, ükshaaval. Katki pole teinud. Maitset polnud, aga rõve oli sellist klimpi neelata.

Salmonelloos... noh :D Tervis on mul hea, niiet see täiesti maha ei murraks - salmonelloosi-kartus eiolnud mul piisavalt suur et asi sele taha pidama jääks.

Rääkigem omadest kogemustest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh Timo, mida kõike sina ka ära ei proovi. Kas sul jäi veel valgust väheks we? Endal pool tuba topsikuid täis :D

Koogel-moogel oleks sul siis järgmine samm, seal juba süsivesikud kah sees, varsti ongi massilisa valmis! :)

Ise olen mõtlenud küll selle peale, et prooviks, kuid mina eelistan ikkagi praegumuna rohkem, olgu ta siis vähem kasulikum või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ka joonud...salmonelloosi ka ei kartnud, ei mõelnudki isegi selle peale :D Aga jah tõesti rõve on seda klimpi neelata...kuigi ta lipsas rohkem ise kurgust alla juba :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma ka joonud...salmonelloosi ka ei kartnud, ei mõelnudki isegi selle peale :) Aga jah tõesti rõve on seda klimpi neelata...kuigi ta lipsas rohkem ise kurgust alla juba :D

Ma olen mõelnud selle joomisele, salmonellollosi kartust mul ei ole, aga ma arvan et ma hakkaksin öökima :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen mõelnud selle joomisele, salmonellollosi kartust mul ei ole, aga ma arvan et ma hakkaksin öökima :D

Kui see suur klimp suus on, siis mõtled küll et kohe tuleb üles. Aga alla neelates pole enam midagi hullu. Järelmaitse puudub. Kõik on ilus.

Täidab, raisk, hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Homme hommikul teeb siis selle triki ära.

Homme lisan, kuidas tunne oli. Muidu olen ämblikke jms satikaid söönud, nendega pole probleemi olnud.

Muudetud kasutaja Supsti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole proovinud, ei tea mida see kasulikum on..

Aga kes ei tea mis on salmonelloos, siis -

Väga levinud toiduga leviv haigus on salmonelloos. Salmonelloosi põhjustaja bakter levib enamasti edasi veega või kanamunade ja linnuliha kaudu. Kui aga toiduainet korralikult kuumutada, siis salmonelloosipõhjustaja hävib. Salmonelloosi sümptomid on kõhulahtisus, krambid ning palavik. Haigus võib kesta isegi kuni paar nädalat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegin siis selle triki ära.. See oli ikka puhas jälkus, eriti sel hetkel kui see muna kollase klimp suus oli ja pidi alla neelama.

Harjumuse asi, ma tean inimesi kes teevad ~5'st munast koksi ja lasevad selle naerusnäol endale sisse :x

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eriti naljakas on see, et väga palju on neid, kes on näinud Rocky filme, ja siiamaani pimesilmi usuvad, et selleks, et lihas kasvaks, tuleb KINDLASTI juua toorest muna. Lapsed, vaadake vähem filme. Lugege rohkem raamatuid parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eriti naljakas on see, et väga palju on neid, kes on näinud Rocky filme, ja siiamaani pimesilmi usuvad, et selleks, et lihas kasvaks, tuleb KINDLASTI juua toorest muna. Lapsed, vaadake vähem filme. Lugege rohkem raamatuid parem.

Kui ikka suur poksija ette näitab, siis kes see ikka targem on.

Kahjuks ta pole kõige uuemas Rockys joonud mune, muidu see oleks jälle päevavalgust näinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toore muna joomine tundub hardcore värk küll, aga ma eelistan neid siiski keedetult:D

Mina ka. Keedetud muna on veidikese soolaga väga hea

Toores muna on üks peategelasi mu blenderi-shakedes ka. Need on tavaliselt lihtsad. Pool banaani, 200ml piima, 1-2 vedelat kana ja siis 30sek blendida. Väga hea tuleb.

Ma olen muidu suur vedelate toidukordade sõber. Mitte kõige tavalisem vadak-piim/vesi, vaid just sellised mis ikka tavamõistes toite ka kaasavad. Banaan, tuunikala, muna - misiganes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina tarvitan toorest muna.

Vahest ka kergelt kuumutatud, kuid kindlasti ei maitse mulle k6vaks keedetud muna :D Selleks, et viimase s88misega hakkama saada on minul vaja lisaks munale ka suuremat kogust v6id ja soola...tilli.

Toores muna tuleb k2iku tavaliselt siis, kui aega on v2he ja toit ei tohi olla koormav. Lihtsalt koksan yhe tassi ja lonksan alla (nagu austrit...).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muna sisaldab valke, mis toimivad antifermendina - pidurdavad valkude omastamist organismi poolt. Kuumutamisel need valgud lagunevad ja munavalgud muutuvad kergemini omastatavaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen viimasel ajal üksjagu toorest muna söönud (koogel moogeli või vahtu löödud munavalge kujul). Salmonelloosi ei karda, sest haiguse kirjeldus ei näi eriti jube:

Haiguse tunnused on palavik, kõhulahtisus, kõhuvalu, iiveldus ja oksendamine, mis tekivad enamasti 12 kuni 36 tundi pärast nakatumist, harvem 6 kuni 72 tundi pärast nakatumist. Tavaline haiguse kestvus on 4 kuni 7 päeva ja enamasti saadakse terveks ilma ravimeid võtmata. Haigus võib kulgeda ka minimaalsete haigusnähtudega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muna sisaldab valke, mis toimivad antifermendina - pidurdavad valkude omastamist organismi poolt. Kuumutamisel need valgud lagunevad ja munavalgud muutuvad kergemini omastatavaks.

Eksitav ja ebat2pne.

Jutt on munavalgest, mis t6esti sisaldab yhte valku, mis seob yhte B grupi vitamiinidest... kuid

Sellest see munavalge kalgendamise soovitus.

The problem is that it also completely deactivates nearly every other protein in the egg white. While you will still obtain nutritional benefits from consuming cooked egg whites, from a nutritional perspective it would seem far better to consume them uncooked.

...ja munakollane yks suuremaid biotiini allikaid, nii et...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eksitav ja ebat2pne.

Jutt on munavalgest, mis t6esti sisaldab yhte valku, mis seob yhte B grupi vitamiinidest... kuid

Sellest see munavalge kalgendamise soovitus.

The problem is that it also completely deactivates nearly every other protein in the egg white. While you will still obtain nutritional benefits from consuming cooked egg whites, from a nutritional perspective it would seem far better to consume them uncooked.

...ja munakollane yks suuremaid biotiini allikaid, nii et...

Novot. Et siis kiirem, mugavam ja kasulikum ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eksitav ja ebat2pne.

Jutt on munavalgest, mis t6esti sisaldab yhte valku, mis seob yhte B grupi vitamiinidest... kuid

Sellest see munavalge kalgendamise soovitus.

The problem is that it also completely deactivates nearly every other protein in the egg white. While you will still obtain nutritional benefits from consuming cooked egg whites, from a nutritional perspective it would seem far better to consume them uncooked.

...ja munakollane yks suuremaid biotiini allikaid, nii et...

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...&textID=117

Siin artiklis väidetakse vastupidi....

Suurim ohugrupp kes biotiini osas defitsiiti võib jääda on see seltskond, kes ei keeda või prae munavalget piisavalt ehk siis jällegi armastavad munavalget toorest peast süüa

Mida nüüd siis uskuda?

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Another reason to avoid consuming raw eggs is that raw egg whites contain a glycoprotein called avidin, which binds to eggs' supply of the B vitamin biotin very tightly, preventing its absorption. Cooking the egg whites changes avidin, making it susceptible to digestion and unable to interfere with the intestinal absorption of biotin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Another reason to avoid consuming raw eggs is that raw egg whites contain a glycoprotein called avidin, which binds to eggs' supply of the B vitamin biotin very tightly, preventing its absorption. Cooking the egg whites changes avidin, making it susceptible to digestion and unable to interfere with the intestinal absorption of biotin.

Et siis igaljuhul muna küpsetada ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...&textID=117

Siin artiklis väidetakse vastupidi....

Suurim ohugrupp kes biotiini osas defitsiiti võib jääda on see seltskond, kes ei keeda või prae munavalget piisavalt ehk siis jällegi armastavad munavalget toorest peast süüa

Mida nüüd siis uskuda?

Food Serving Biotin (mcg)

Liver, cooked 3 ounces* 27

Egg, cooked 1 large 25

Yeast, bakers active 1 packet (7 grams) 14

Wheat bran, crude 1 ounce 14

Bread, whole wheat 1 slice 6

Cheese, camembert 1 ounce 6

Avocado 1 whole 6

Salmon, cooked 3 ounces* 4

Cauliflower, raw 1 cup 4

Chicken, cooked 3 ounces* 3

Cheese, cheddar 1 ounce 2

Pork, cooked 3 ounces* 2

Raspberries 1 cup 2

Artichoke, cooked 1 medium 2

Adequate Intake (AI) for Biotin

Life Stage Age Males (mcg/day) Females (mcg/day)

Infants 0-6 months 5 5

Infants 7-12 months 6 6

Children 1-3 years 8 8

Children 4-8 years 12 12

Children 9-13 years 20 20

Adolescents 14-18 years 25 25

Adults 19 years and older 30 30

Pregnancy all ages - 30

Breastfeeding all ages - 35

Toores munavalge ei ole soovitatav rasedatele.

...ja kulturistid kardavad ju munakollast (eks ma ole seda isegi "p6denud" )

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ikka suur poksija ette näitab, siis kes see ikka targem on.

Kahjuks ta pole kõige uuemas Rockys joonud mune, muidu see oleks jälle päevavalgust näinud.

FIlmil ja reaalsusel võiks ka vahet teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×