Jump to content
Schlange

Jõusaalis käitumisest

Recommended Posts

Lugesin just teemat "jõusaalitoladest" :D Tõeliselt naljakas lugemine oli - eriti kava a la Spetsialist :)

Heameel on selle üle, et tõsised tegijad väärtustavad viisakat käitumist saalis - ja see jõusaalikoodeks tuleks küll igale algajale jõusaali külastajale pihku pista. Sest muidu...

...nägin ühes klubis sellist vaatepilti, et seal, kus oli venitusala, tehti hoopis "pallitrenni" - jubedad laksud käisid vahepeal... ja karjuti/naerdi ning tehti mingeid võitlusliigutusi. Seal aga peaksid inimesed end hoopis rahulikult venitama ja küllap tahaksid nad seal rahulikult ka kõhtu ja selga treenida. Samas, ega keegi miskit öelnud ka - aga selline asi pole vist küll normaalne ju?

Ise rühmatrenni fänn, aga kavas ka jõusaalis alustada - ent kas see on ikka ohutu, kui selliseid asju juhtub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loomulikult on räuskamine, nõmetsemine jõusaalis (nagu ka igal pool avalikus kohas) ebanormaalne ja häiriv. Samas on teadagi inimestel sellest kõigest erinev arusaam. Näiteks- olime tüdrukutega venitusalas trenni lõpetamas ja sõbrad, kes veidi hiljem lõpetasid, tulid just sinna- olime ise just rahulikult venitamas ja nemad seisid seina ääres ja mingi nalja peale me väheke naersime. Just siis tulid sisse kaks naisterahvast, kes meid nähes hakkasid kohe vingus nägu tegema, ütlesid, et mis lastead siin toimub, keerasid demostratiivselt ringi ja jalutasud minema :D. No kurat küll- meie klubi venitusruum on piisavalt suur, et sinna 6 inimest vabalt toimetama mahub, keegi kellelegi ette ei jää, midagi ohtlikku ka ei toimunud (palli peal on muide super hea venitada ja kindlasti seal midagi ohtlikku pole), samuti ei lärmanud keegi. Ega jõusaalis hiirvaikust nõuda ei saa- muusika mängib, kangid kolisevad, mehed oigavad raskusi tõstes :D ... kui päris vaikust ja rahu tahta, tuleb ehk joogasse minna :) Või ehk need naisterahvad lihtsalt häbenesid ennast venitama tulla suht väiksesse ruumi, kus viibivad ka meesterahvad, kellele seal kõik kumerused näha on :o . Kahju inimestest, kes endale väikeste asjade pärast nii palju muret tekitavad. Kuid ütlen veelkord- olukordi ja inimesi on erinevaid, olen isegi väga nõmedalt käituvaid inimesi saalis näinud, kelle lähedal väga olla ei tahaks :D

Muudetud kasutaja marjasha poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on klubiti erinev.

Mina r22giks j2lle teretamisest. Kui j6usaal on suur, siis ei ole see v6imalik. Kyll on inimesed aga eksiarvamusel riietusruumide osas.

Tere ei 8elda, kui sisenetakse trammi v6i trolli jne. Kuid trammis v6i trollis ei v6eta ka riidest lahti. Riietusruumi sisenemisel mitte teretada seesolijaid...see oleks nagu anda neile m6ista, et nad on sisuliselt sama ebaturvalises ja l2bik2idavas paigas.

2rge harjutage endale seda yksteise mittet2helepanemise rumalat kommet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marjasha - Sinu kirjeldatud situatsioon oli küll päris naljakas :D See ju selge, et mingi naljaviskamine jmt käib ju ikka - ning see ongi tore! Selline tore lahe õhkkond!

Aga kui keegi rahuliku venitaja kõrval 1 m kaugusel karjub jm agressiivselt käitub, siis tundub see veidi ähvardav. Ja palli põrgatamine ning viskamine nii lähedal võib ju lausa ohtlikult lõppeda.

Mitte-teretamise komme paneb mind ka imestama, aga et mõni on minu tere! peale silmnähtavalt ehmatanud, siis ei ole ma enam seda eriti riietusruumis harrastanud, sest 90% seda ei tehta. Väga kahju!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on klubiti erinev.

Mina r22giks j2lle teretamisest. Kui j6usaal on suur, siis ei ole see v6imalik. Kyll on inimesed aga eksiarvamusel riietusruumide osas.

Tere ei 8elda, kui sisenetakse trammi v6i trolli jne. Kuid trammis v6i trollis ei v6eta ka riidest lahti. Riietusruumi sisenemisel mitte teretada seesolijaid...see oleks nagu anda neile m6ista, et nad on sisuliselt sama ebaturvalises ja l2bik2idavas paigas.

2rge harjutage endale seda yksteise mittet2helepanemise rumalat kommet.

Samas - eks need riietusruumid ole ka ju küllaltki suured tänapäeval.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on klubiti erinev.

Mina r22giks j2lle teretamisest. Kui j6usaal on suur, siis ei ole see v6imalik. Kyll on inimesed aga eksiarvamusel riietusruumide osas.

Tere ei 8elda, kui sisenetakse trammi v6i trolli jne. Kuid trammis v6i trollis ei v6eta ka riidest lahti. Riietusruumi sisenemisel mitte teretada seesolijaid...see oleks nagu anda neile m6ista, et nad on sisuliselt sama ebaturvalises ja l2bik2idavas paigas.

2rge harjutage endale seda yksteise mittet2helepanemise rumalat kommet.

Ma küll võõraid ei tereta :D Ja pealegi , kui hakata sparta riietusruumis teretama , siis see võtaks aega :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei näe ka põhjust suurele hulgale võhivõõrastele tere hakata ütlema. Kui keegi mulle niimoodi tere ütleks, jääksin ilmselt imeliku näoga vahtima, kes see selline on. USA keep smiler kultuur Eestisse ei sobi.

Muudetud kasutaja s4nder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli a`la just eile selline kogemus, et tuli saali mingi vend ja võtis väiksemad hanlid ja läks jooksulindile jooxma. Jooxis oma jooxmise ära ja selleasemel, et kummardada ja panna hantlid ilusti samma, kust ta võttis viskas ta need meetri kauguselt nii, et kolin taga. Nohh ok, mõtlesin, et äkki libisesid käest või mis iganes juhtus näitex. Siis tuli tagumisse saali ja istus harjutuste pingile ning võttis suuremad ja raskemad hantlid, vehkis ka oma harjutused ära ja jälle, selle asemel, et kummardada, lasi ta hantlid lihtsalt käest lahti, nii et need prantsatasid umbes 40-50 cm kõrguselt põrandale. Siis ma vaatasin küll ja mõtlesin, et sellel vennal on küll jube tähelepanu vajadus või ei tea, mis teda vaevas. See oli küll ebameeldiv.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Elementaarne viisakus puudub paljudel inimestel tänapäeval, võõrast päris ei hakka teretama jah, aga kui mind teretaks saab ka tervituse vastu...aga eks neid situatsioone ole kõigil küll ja küll rääkida :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei näe ka põhjust suurele hulgale võhivõõrastele tere hakata ütlema. Kui keegi mulle niimoodi tere ütleks, jääksin ilmselt imeliku näoga vahtima, kes see selline on. USA keep smiler kultuur Eestisse ei sobi.

Londonis ka sama kultuur muideks ja 6nneks sinusuguste(ara solvu) arv vaheneb eestis ja usun et m6ne aasta parast on eesti palju nauditavam koht kultuuri poolest :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka muidu viisakas inimene vähemalt enda arvates, aga viisakusel on oma aeg ja koht. Kui on põhjust tere aitäh head aega öelda, siis ma seda alati ka teen. Riietusruumis 30 tundmatu inimesega suhelda põhjus puudub. Välismaalaste pidev naeratus ja jutuvada on võlts ja pinnapealne, eelistan sellist lipitsemist vältida. Olen kuulnud, et eestlaste ja soomlaste kinnisuse ja otsekohesuse pärast peetakse meid välismaal ebaviisakateks, kuid võtan seda kui komplimenti.

Muudetud kasutaja s4nder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Marjasha - Sinu kirjeldatud situatsioon oli küll päris naljakas :D See ju selge, et mingi naljaviskamine jmt käib ju ikka - ning see ongi tore! Selline tore lahe õhkkond!

Aga kui keegi rahuliku venitaja kõrval 1 m kaugusel karjub jm agressiivselt käitub, siis tundub see veidi ähvardav. Ja palli põrgatamine ning viskamine nii lähedal võib ju lausa ohtlikult lõppeda.

Mitte-teretamise komme paneb mind ka imestama, aga et mõni on minu tere! peale silmnähtavalt ehmatanud, siis ei ole ma enam seda eriti riietusruumis harrastanud, sest 90% seda ei tehta. Väga kahju!

Palli all oli siiski mõeldud suurt fitballi, mitte mingit korv-või võrkpalli :) selle agressiivse räuskamisega olen ma loomulikult samal nõul :D Aga riietusruumis teretamine- meie klubis käib suht palju rahvast ja mul niigi halb mälu nägude suhtes ja tõesti ei jää paarsada inimest meelde ning kõigile tere küll ei jõua juba füüsiliselt öelda :D . Kuid mõned inimesed, kellega näiteks koos rühmatrennis käidud või jõusaalis pidevalt kokku põrkad, siis nendega ikka teretan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma käin suht privaatses saalis, kus on ca 10 venda, kellega koos pidevalt käinud. Teretamine on meil igapäevane viisakus, ka kui keegi uus inimene saalis viibib. Ei pea ju kõiki personalselt kätt pidi teretama. Aga jah, eks suurtes saalides ole kõik teisiti. Sellepärast mulle nendes käia ei meeldigi, et aparaatide taga järjekorrad ja keegi nagu ei tunnekski kedagi, kuigi tegelikult oled pea igapäev per*setpidi mõni tund koos.

Muudetud kasutaja masterofceremony poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ka muidu viisakas inimene vähemalt enda arvates, aga viisakusel on oma aeg ja koht. Kui on põhjust tere aitäh head aega öelda, siis ma seda alati ka teen. Riietusruumis 30 tundmatu inimesega suhelda põhjus puudub. Välismaalaste pidev naeratus ja jutuvada on võlts ja pinnapealne, eelistan sellist lipitsemist vältida. Olen kuulnud, et eestlaste ja soomlaste kinnisuse ja otsekohesuse pärast peetakse meid välismaal ebaviisakateks, kuid võtan seda kui komplimenti.

No ma arvan küll, et ühes spordiklubis käies võiks üksteise vastu viisakad olla ja teretamine kuulub kindlasti sinna juurde. Aga loomulikult - mõistlikkuse piires ikka. Kahtlemata ei hakka ma teretama kõiki 30-t vaid ikka neid kes juba tuttavad on või miks mitte ka kapinaabrit kui ta parasjagu seal toimetab. See tekitab minuarust sellise "kambavaimu". Ja teretan vastu kui keegi mind teretab, mitte ei jää teda lolli näoga vahtima nagu "mäksa molu", et mida siis nüüd oli...

Ja teinekord on vahva ka saunalaval kellegagi veidi lobiseda ja ma ei leia et see oleks võlts, pinnapealne ja lipitsev...

Tegelikult ongi ju nii, et meil on kõigil õigus käituda, tervitada, kõneleda ja olla just selline nagu ma olen ja mulle vastuvõetav on ja kui ma ikka ei taha rääkida, siis ma ka ei räägi... Aga seda kuidagi halvaks tooniks pidada, et keegi on lahe ja sõbralik ja suhtlemisaldis - see jääb mulle küll arusaamatuks. Kui ikka eestlane tahab üksi nurgas nohiseda ja põrnitseda kõiki altkulmu, siis las ta olla... Me kõik olemegi ju erinevad. Õnneks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suure saali nagu Revali riietusruumis küll teretama ei kipu eriti. Minu meelest suht nõme tegevus ka võhivõõrale tere öelda, äkki ma ei tahagi igale matsile tere öelda. Sama absurd on trammi minnes tere öelda. Kellele? Kahele haisvale parmule ja mõnele muidu debiilikule.

Kui olin sõjaväes, siis sai Tapa linnas jõusaalis käia. Seal sai kahe-kolme päevaga selgeks kes seal käib ja näod said tuttavaks päris kiiresti. Sai juttu räägitud ja muidu arutletud. Hiljem tuli seal tere-ütlemine loomulikult. Sellest ma saan aru, et saad enamvähem tuttavaks inimesega või noh on selline pisem kommuun, tekib mingisugune kogukonna tunne. Aga lambist kellegile tere öelda, keda ei tunne ja suht savi on ka, on küll minu meelest natuke veider.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suure saali nagu Revali riietusruumis küll teretama ei kipu eriti. Minu meelest suht nõme tegevus ka võhivõõrale tere öelda, äkki ma ei tahagi igale matsile tere öelda. Sama absurd on trammi minnes tere öelda. Kellele? Kahele haisvale parmule ja mõnele muidu debiilikule.

Kui olin sõjaväes, siis sai Tapa linnas jõusaalis käia. Seal sai kahe-kolme päevaga selgeks kes seal käib ja näod said tuttavaks päris kiiresti. Sai juttu räägitud ja muidu arutletud. Hiljem tuli seal tere-ütlemine loomulikult. Sellest ma saan aru, et saad enamvähem tuttavaks inimesega või noh on selline pisem kommuun, tekib mingisugune kogukonna tunne. Aga lambist kellegile tere öelda, keda ei tunne ja suht savi on ka, on küll minu meelest natuke veider.

Trammis ei v6ta sa riidest lahti... :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×