Jump to content
Bert1

Toidulisandid?

Recommended Posts

Tervist!

Kuna pole eriti teadlik toidulisanditest ( pole kasutanud ), siis sooviks teada et kas toidust saaadud valk ( munast ,kohupiimast, kodujuustust jne ) on enamvähem sama mis saada nt Whey'st v millegist muust toidulisandist.

Võibolla imelik küsimus veidi, aga lihtsalt olen kuulnud et kui toituda õieti ja korralikult siis polegi vaja mingeid toidulisandeid. Aitäh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist!

Kuna pole eriti teadlik toidulisanditest ( pole kasutanud ), siis sooviks teada et kas toidust saaadud valk ( munast ,kohupiimast, kodujuustust jne ) on enamvähem sama mis saada nt Whey'st v millegist muust toidulisandist.

Võibolla imelik küsimus veidi, aga lihtsalt olen kuulnud et kui toituda õieti ja korralikult siis polegi vaja mingeid toidulisandeid. Aitäh!

Eks need kõik ole valgud kas muna või piima või liha. Erinevus peaks selles olema, et osad valgud imenduvad kiiremini kui teiseid. Enamusjaolt müüaks vadakuvalgu pulbreid mis on kauslikud peale trenni kuna need imenduvad kiirelt, kohupiimas ja kodujuustus on aga kaseiin mis on aeglasemalt imenduv valk.

Toidulisandeid ei ole vaja kui toitumine on korras.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelt mõtlen et kui hakkaks jooma nt mingit vadakuvalku vms. et küsimus kas see võib anda mingit lisa omakorda suuremaks saamisel ? Ise käin muidugi 3x nädalas regulaarselt trennis ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
AGa mida sa täpsemalt soovitaks? Whey, kreatiini? promix vms?

Hera80 on hea odav valk. Kreatiini sul preagult küll vaja pole, ilmselt on sul toitumine ka suht mööda. Loe artikkleid ja foorumit toitumise kohta, saad palju targemaks või kirjuta siia oma päevane menüü.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
AGa mida sa täpsemalt soovitaks? Whey, kreatiini? promix vms?

Mina isiklikult kasutan Hera80-mis on vadakuvalgupulber ja trauben zukerit-mis on viinamarjasuhkur. Kreatiin on üldse eraldi omaette teema seal tuleb läbi teha kreatiini kuur otsi lähemalt foorumist selle kohta informatsiooni. Promix on pigem enne magamaminekut, kui peale trenni, sest seal on aeglaselt imenduv valk, samas ma ei näe mõtet juua pulbrit enne magamaminekut ma võtan selle asemel 200g kohupiima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kreatiini kohta eraldi teema 8lk pikk selles samas alafoorumis,ise soovitan ka Hera80,odav ja hea .Kui oled valgu ära ostnud siis kindlasti osta ka viinamarja suhkurt,seda on müügil suuremates poodides,nagu Selver,Rimi jne.Maksab umbes 20 eeku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vadakuvalk ja kiired süsuvsikud tulevad kasuks peale jõusaali trenni, aga siin on lähemalt,ära ole alakaloraažis:

Ma oponeeriks. Vadak + kiired süsikad ajavad insuliini liiga kõrgele, mis pole esiteks tervislik ja teiseks, ei anna mingeid eeliseid maksimaalse tulemuse saavutamisel (kui eesmärk on jõu ja lihasmassi suurendamine) - kehtib tingimusel, kui samu lihaseid ei treenita 24h jooksul mitu korda.

Kui laktoositalumatust või muud allergiat pole, joo parem PIIMA!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kreatiini kohta eraldi teema 8lk pikk selles samas alafoorumis,ise soovitan ka Hera80,odav ja hea .Kui oled valgu ära ostnud siis kindlasti osta ka viinamarja suhkurt,seda on müügil suuremates poodides,nagu Selver,Rimi jne.Maksab umbes 20 eeku.

Tea mis odav ta ikka on. Kallis lõbu, sellega end varustada. Targem on osta hulgi. Isegi kui seda müüdaks suurema pakendiga, siis kasutatakse selle populaarsust kurjasti - hind on tõusnud ikka täitsa mehiselt paari aastaga. Muidugi, see pole ainus. Vadak üleüldse on kallimaks läinud. Igatahes, igatahes selline vahemärkus siis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist!

Kuna pole eriti teadlik toidulisanditest ( pole kasutanud ), siis sooviks teada et kas toidust saaadud valk ( munast ,kohupiimast, kodujuustust jne ) on enamvähem sama mis saada nt Whey'st v millegist muust toidulisandist.

Võibolla imelik küsimus veidi, aga lihtsalt olen kuulnud et kui toituda õieti ja korralikult siis polegi vaja mingeid toidulisandeid. Aitäh!

Toidulisandeid võid proovida küll.Ise kasutan komplekslisandit kus kõik on sees ja mõjund väga hästi.Jõudu on juurde tulnud kõvasti.http://reflex.ee/index.php?productID=116

Oleneb loomulikult mida sa tahad,kas massi jõudu või lihtsalt taastumine?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tea mis odav ta ikka on. Kallis lõbu, sellega end varustada. Targem on osta hulgi. Isegi kui seda müüdaks suurema pakendiga, siis kasutatakse selle populaarsust kurjasti - hind on tõusnud ikka täitsa mehiselt paari aastaga. Muidugi, see pole ainus. Vadak üleüldse on kallimaks läinud. Igatahes, igatahes selline vahemärkus siis.

Sul õigus,aga Hera ja Americani Pro Whey on samas hinnaklassis ja mõlemad vadakud et nad kaks kõige odavamat ja ma usun algajal kelle eesmärk pole tõsisemalt kulturism vms,et kohe osta oma BSN Syntha6 vms,vb natsa halb näide aga ehk saad aru.Teema algataja ju soovis teada mis oleks parim vms,ma pole lugenud Americani toodete kohta aga kui nad on umbes sama hinnaga ja Hera on hea siis miks mitte seda võta alustuseks,

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüüd ei teagi mida õigeks pidada:D ma nagu teen regulaarselt trenni jne. aga lihtsalt küsimus et kui ma hakkaks võtma hera80 nt v mingit muud toidulisandit, et kas siis lihasmass tuleks kiiremini trenni tehes või ilma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, lihasmass tuleb kiiremini trenni tehes... :P Kui trenni ei tee, siis ei saa üldse lihast muide. Kui sa saad tavatoidust oma 1,5-2g valku keha kilogrammi kohta kätte, siis pole mõtet rohkem eraldi sisse süüa seda. Kuna tundub, et sa ei tee ka trenni eriti teadlikult, siis nagu eespool soovitati, tee endale selgeks treenimise ja toitumise põhimõtted, ela nende järgi vähemalt pool aastat ja siis võid hakata vaatama näiteks kreatiini või beta-alaniini poole, enne pole lihtsalt mõtet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sul õigus,aga Hera ja Americani Pro Whey on samas hinnaklassis ja mõlemad vadakud et nad kaks kõige odavamat ja ma usun algajal kelle eesmärk pole tõsisemalt kulturism vms,et kohe osta oma BSN Syntha6 vms,vb natsa halb näide aga ehk saad aru.Teema algataja ju soovis teada mis oleks parim vms,ma pole lugenud Americani toodete kohta aga kui nad on umbes sama hinnaga ja Hera on hea siis miks mitte seda võta alustuseks,

Siit poest ehk jah. Aga ikka on nii, et kes otsib see leiab, ning isegi täna on võimalik leida vadakule hindu justkui aastast 2006.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siit poest ehk jah. Aga ikka on nii, et kes otsib see leiab, ning isegi täna on võimalik leida vadakule hindu justkui aastast 2006.

Jah,jällegi nõustun suga,aga ma arvan et selle poe kohta oskavad kaasa rääkida enamus vms,et näiteks powermani ja muudest samalaadsetest ei telli vb nii paljud ja need kes tellivad ei ole vb ehk nii asjatundjad näiteks ja pärast saab sealt mingit cräppi..Kõige kindlam minu meelest siit..:DA ma ei väida et igalpool mujal on mingit junnid müügil,kindlasti seal ka head tooted aga lihtsalt nende teiste foorumi rahvas oskab paremini kiita ja laitaja soovitada..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks sama alateema all nii, et kui kasutan jõutrenni ajal energiajoogina Malto6 (süsivesik) ja pärast trenni võtan valgusheigi (whey3 + viinamarjasuhkur suhtes 1:2), siis kas süsivesikute hulk liiga suureks ei lähe?

Äkki peaks pärast trenni valgusheiki lisama siis valk+süsivesik 1:1 suhtega kuna jõutrenni ajal joon ka energia saamiseks niikuinii süsivesikuid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellisel juhul pole mul tegelikult mõtet Malto6 ostagi, sest mõtlesingi seda ainult trenni ajaks tarbimiseks.

Trennijärgselt sobib tavaline viinamarjasuhkur praktiliselt sama hästi.

Millegipärast olen alati mõelnud, et päris puhta veel joomine trenni ajal pole kasulik, higistamisega jään ju paljudest sooladest ilma.

Võibolla siis siiski mingi mineraalvesi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mu sõbral käskis arst trenni jooksul ära juua suure pudeli Värska vett,sest seal on jah mingid mineraalid jms,sa võid ju peale trenni juua sellise sheigi kus 1 ühik valku,1ühik viinamarjasuhkurt ja 1 ühik maltot..Kokkuvõttes tuleb ju ikka 1:2 lihtsalt malto ei ole nii kiire süsikas kui viinamarjasuhkur..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×