Jump to content
Indrek K

Püramiid vs. 5x5, 3x3, 6-12 jne?

Recommended Posts

Millist varianti keegi kasutab ja miks? Eesmärgiks rohkem lihasmass. Küsimus osalt ajendatud sellest, et olen pikemat aega üritand ise ka seda õiget leida, viimasel ajal proovin nii, et alustuseks 5x5 baasharjutust ja siis 6-12, mitte püramiiidina, vaid samade kordustega, 6-12-ni siis, tavaliselt 10 ja tundub väga hea!

Näide: Hor. sur.- 5x5

Pos. sur.- 3x10

Neg. sur.- 3x10

Lendamine, kuidas kunagi, kas pos. või hor.- 3-4x10

Saan ka aru, et see õige leidmine on individuaalne ja ühe kavaga nagunii eluaeg treenida pole mõtet, aga huvitav oleks teada siiski, kuidas teised teevad, blogidest midagi saab lugeda, aga neid blogijaid pole eriti palju!

Tänan tähelepanemise eest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millist varianti keegi kasutab ja miks? Eesmärgiks rohkem lihasmass. Küsimus osalt ajendatud sellest, et olen pikemat aega üritand ise ka seda õiget leida, viimasel ajal proovin nii, et alustuseks 5x5 baasharjutust ja siis 6-12, mitte püramiiidina, vaid samade kordustega, 6-12-ni siis, tavaliselt 10 ja tundub väga hea!

Näide: Hor. sur.- 5x5

Pos. sur.- 3x10

Neg. sur.- 3x10

Lendamine, kuidas kunagi, kas pos. või hor.- 3-4x10

Saan ka aru, et see õige leidmine on individuaalne ja ühe kavaga nagunii eluaeg treenida pole mõtet, aga huvitav oleks teada siiski, kuidas teised teevad, blogidest midagi saab lugeda, aga neid blogijaid pole eriti palju!

Tänan tähelepanemise eest!

Hor. sur.- 5x5

Pos. sur.- 3x6-8

Neg. sur.- 3x6-8

Lendamine, hor.- 3x8-10

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hor. sur.- 5x5

Pos. sur.- 3x6-8

Neg. sur.- 3x6-8

Lendamine, hor.- 3x8-10

Seda kõike ühel ja samal rinnapäeval? kas horisontaal 5x5, kus iga viies kordus on maksimaalne pingutus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millist varianti keegi kasutab ja miks? Eesmärgiks rohkem lihasmass. Küsimus osalt ajendatud sellest, et olen pikemat aega üritand ise ka seda õiget leida, viimasel ajal proovin nii, et alustuseks 5x5 baasharjutust ja siis 6-12, mitte püramiiidina, vaid samade kordustega, 6-12-ni siis, tavaliselt 10 ja tundub väga hea!

Näide: Hor. sur.- 5x5

Pos. sur.- 3x10

Neg. sur.- 3x10

Lendamine, kuidas kunagi, kas pos. või hor.- 3-4x10

Saan ka aru, et see õige leidmine on individuaalne ja ühe kavaga nagunii eluaeg treenida pole mõtet, aga huvitav oleks teada siiski, kuidas teised teevad, blogidest midagi saab lugeda, aga neid blogijaid pole eriti palju!

Tänan tähelepanemise eest!

Võib-olla ei peaks ühes trennis erinevaid süsteeme korraga rakendama? Näiteks võiks treenida mõni kuu 5x5 kava järgi, siis vahetada mõne teise süsteemi vastu. Ma ise hetkel kasutan hoopis peamiselt tööseeriates 3x5 sama raskusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega paljuks läheb küll nagu jah, aga kui sel päeval aind rinnaga piirduda, siis äkki on enam-vähem?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millist varianti keegi kasutab ja miks? Eesmärgiks rohkem lihasmass. Küsimus osalt ajendatud sellest, et olen pikemat aega üritand ise ka seda õiget leida, viimasel ajal proovin nii, et alustuseks 5x5 baasharjutust ja siis 6-12, mitte püramiiidina, vaid samade kordustega, 6-12-ni siis, tavaliselt 10 ja tundub väga hea!

Näide: Hor. sur.- 5x5

Pos. sur.- 3x10

Neg. sur.- 3x10

Lendamine, kuidas kunagi, kas pos. või hor.- 3-4x10

Saan ka aru, et see õige leidmine on individuaalne ja ühe kavaga nagunii eluaeg treenida pole mõtet, aga huvitav oleks teada siiski, kuidas teised teevad, blogidest midagi saab lugeda, aga neid blogijaid pole eriti palju!

Tänan tähelepanemise eest!

Eelistan püramiidi kuna esimesed 2-3 seeriat on justkui soojendus ja edasi hakkab koormus aina tõusma ja tõuseb kuni max raskuseni. Nii tunnen iga trenn kuidas jõudu juurde tuleb. Ja lihas pump on ka väga viis. Pärast püramiidi teen veel kaldpingil hantlitega surumist ja seal teen 3 seeriat ja kolme erineva raskusega. Viimane seeria max raskus millega jõuan teha kuskil 6-7 korda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui teen raske 5x5, siis see kaldpinnalt kangi surumine pole ültse hea. Rohkem rõhutan 5x5, sest seal pingutan ja teen vbl pulloverit peale, saan ideaalse "pump" effekti ja areng võib ka päris rahuldav olla. Kui teen vahelduseks kaldpinda siis teen 4x8. See annab massi, kui ka vastupidavust. Hantlitega 3x10 - see on harilik kordusmeetod.

Muudetud kasutaja hunter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hantlitega 3x10 - see on harilik kordusmeetod.

Aga milleks asja keeruliseks ajada? :D Muide palju sa soojendust teed üldse?

Muudetud kasutaja Lev poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

püramiid ok minu arust ka.lamades rinnalt 80kg 15 tõstet,90kg 12 tõstet,100kg 8 tõstet-soojenduseks ja siis 110kg 5-6 tõstet nii 5 seeriat.4 päeva nädalas,vahest ka kolm ja rinnale nagu rohkem polegi vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
püramiid ok minu arust ka.lamades rinnalt 80kg 15 tõstet,90kg 12 tõstet,100kg 8 tõstet-soojenduseks ja siis 110kg 5-6 tõstet nii 5 seeriat.4 päeva nädalas,vahest ka kolm ja rinnale nagu rohkem polegi vaja.

Muid lihaseid ka treenid vä? Kükki ja jõutõmmet sa ei tee nagu ühes teemas kirjutasid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muid lihaseid ka treenid vä? Kükki ja jõutõmmet sa ei tee nagu ühes teemas kirjutasid.

Rind pole lihas? Muidu mina pole ka veel kordagi saanud jõutõmmet teha. Suvi on nii kiire olnud ning jõusaale vahetult vahetanud väga palju. Pidevalt olnud mingi probleem, et kas keegi istub selle kangi otsas nii kaua, et ei jõua oodata ja võtad järgmise harjutuse jms. Aga kui nüüd Augustist oma vanasse jõusaali tagasi saab, on korras.. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to Wire.treenin muid lihaseid ka ikka.lennutan 50kg pommi yle pea(lamades) 8-9 korda ja nii 6 seeriat.käed lähevad ilusaks nii.siis tõstan sama pommi sirge seljaga rippuvate kätega näoni ja alla tagasi(õlad-kael).kõhulihaseid treenin sinna vahele ja kõige lõpus jooksen kiirelt 4km.vorm on hakkanud paranema silmnähtavalt.eriti rahul olen sangpommiga.kui keegi soovib,siis mul on yks 40kg pomm yle.jäi väikseks.annan niisama ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
to Wire.treenin muid lihaseid ka ikka.lennutan 50kg pommi yle pea(lamades) 8-9 korda ja nii 6 seeriat.käed lähevad ilusaks nii.siis tõstan sama pommi sirge seljaga rippuvate kätega näoni ja alla tagasi(õlad-kael).kõhulihaseid treenin sinna vahele ja kõige lõpus jooksen kiirelt 4km.vorm on hakkanud paranema silmnähtavalt.eriti rahul olen sangpommiga.kui keegi soovib,siis mul on yks 40kg pomm yle.jäi väikseks.annan niisama ära.

Kas ma sain õigesti aru, et sa teed kogu seda püramiidi süsteemi, nagu just eelnevalt kirjeldasid, rinnale 3-4 korda nädalas ja teiste lihasgruppide trennid üritad korvata mingi 50kg'se sangpommiga vehkimisega? Jõudu tööle, ma ei kujuta ette, milline ebaproportsionaalne keha sul tulevikus nõnda tuleb.

Tähendab, kui üldse tuleb, sest tundub küll esmapilgul, et tegemist on selge rinna ületreeninguga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõnda harjutust tõusvate raskustega (raskus suureneb, kordused vähenevad) püramiidina ja mõnda langeva raskusega (raskus väheneb, korduste arv kas jääb samaks või veidi suureneb). Need langevad raskused on rohkem plokkide/trenažööride teema, kangi ja hatlitega teen tõusvate raskustega. Korduste arv olenevalt harjutusest tavaliselt 6-12, baasharjutuste puhul vahel ka väiksemad kordused.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hehh....naljamehed.rinnalihas mul liiga suur küll ei ole,kuid kena näeb välja jah.ja selle 50kg pommi lennutamine ei ole sugugi kerge,kui lamad pingil ja lased käed üle pea maha,ning siis rinnale.kes proovinud pole,ei pruugi hakkamagi saada(isegi kui jaksab ka 130 pingist lükata).mul on käinud pea 2meetrised mehed jõusaalis proovimas ja parim sai 40kg 1he korra ylesse.proovige järele.samas käsi(pähkel)selle sama harjutusega on jaanuarist(39cm)tänaseks päevaks paisunud 44-le cm-ile.käsi kasvab jõudsalt.teen ju õlad ka selle pommiga.kogu keha on proportsioonis:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hehh....naljamehed.rinnalihas mul liiga suur küll ei ole,kuid kena näeb välja jah.ja selle 50kg pommi lennutamine ei ole sugugi kerge,kui lamad pingil ja lased käed üle pea maha,ning siis rinnale.kes proovinud pole,ei pruugi hakkamagi saada(isegi kui jaksab ka 130 pingist lükata).mul on käinud pea 2meetrised mehed jõusaalis proovimas ja parim sai 40kg 1he korra ylesse.proovige järele.samas käsi(pähkel)selle sama harjutusega on jaanuarist(39cm)tänaseks päevaks paisunud 44-le cm-ile.käsi kasvab jõudsalt.teen ju õlad ka selle pommiga.kogu keha on proportsioonis:)

Kui ma õigesti aru saan, siis harjutus, mida sa siin kobamisi üritasid seletada on Pullover? Pullover, kui õigesti sooritada on ka eelkõige harjutus rinnalihasele, küll aga tihti ka mingil määral seljale, õlale ja triitsepsile, viimasele, olenevalt, kuidas teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma teen jõutõmmet, sügavkükki ja rinnaltsurumist 5x5 (kõik seeriad sama raskusega), ülejäänud harjutused üldjuhul 3x8. Ei näe mõtet asja liiga keeruliseks ajada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×