Jump to content
Heix89

Madalalaubalisus!

Recommended Posts

Julgen väita, et enamus siin olevatest nn. probleemidest on välditavad: alustaks lihtsa ja siira vabandusega. Tegid midagi kellegi arust valesti:,,VABANDUST´´ ja kõnni edasi - keegi ei jookse järgi a´la tont tule siia.

Vaimne üleolek on iga konflikti võidu võti, olgu võit füüsiliselt või sõnaliselt saavutatud. Võin ka garanteerida 99% tõenäosusega, et kui sina kodanikule kolakat ei anna, teeb seda keegi teine.

Toon ühe lihtsa näite ka elust enesest: sõber, kes Eestisiseselt on kõrgel tasemel võitleja (rohkem ei täpsusta), satub ka olukordadesse aegajalt - kahel korral sai 3 kuti korraga temalt nahutada ja peale selle veel siin seal ja kolmandas kohas - lõuapoolikud ja ülbitsejad saavad igalpool. Samas ise oma nn. vabandustega kõnnin igalt poolt puhtana läbi ja fakt on, et ka Eesti võitlejate paremik võib saada seljatagant pihta, aga nn. vabandaja seda saab vähem.

PS- Et mitte tekitada väärarusaamu, siis ma ei räägi mingist anna andeks palun asjast vaid neutraalsest vabandusest nagu see toimib näiteks Inglismaal või Iirimaal kaubanduskeskusi külastades: SRY and GO. Ja saan garanteerida rahulolu tunde peale seda. Tuleb teha vahet argusel ja uhkusel - kas suvaline kukk üldse väärib minu ajanatukest? Olen kakelnud ja kõik korrad võitnud ka... aga see ei ole alatiseks kindel ega jätkusuutlik, seega ajast kui vastutan rohkemate inimeste eest, kui vaid minu pers... ja rahakott, olen ka mõistlikum.

Naiste teemast niipalju, et kui mehe naine jalutab mööda klubi ringi ja mees otsib sõpradega probleeme, siis ehk ongi naisel aeg uus mees otsida. Samas on juhtunud, et väga täis klubis tuli mingi sell minu naise tuharate taha oma pisikest hööritama, samal ajal kui olime ise käest kinni ja kutt sai ilusti aru, et aeg on koju minna...

Loo moraal - naise eesti tapa aga muidu ole vait :P See vaid minu nägemus.

Ilusat rahulikku päeva Teile härrased :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on tõsi. Reaktsioon sellistel hetkedel on midagi, mille jaoks üks-ühele valmistuda ei ole võimalik.

Mitte kõigi jaoks pole see ka päris võimatu. Iseenda meeleseisundite teadliku suunamisega on ju tegeldud juba päris ammu, näiteks budismis läbi meditatsioonide - üks kasulik harjutus on näiteks rahus viibimine, seisund, mida oskavad treenitud meeltega praktiseerijad üsna lihtsalt esile kutsuda ka väljaspool meditatsiooniruumi. Algajatele on see muidugi väga raske. Vähemalt teatud piirini on võimalik ankurdada mõningaid reflekse mingite situatsioonide jaoks ning ka seda, et iga asja peale ülemäära endast välja ei läheks. Suur osa reflekse (nii psühholoogilised kui ka sellest tulenevalt käitumuslikud) ankurduvad niikuinii elu jooksul läbi kogetu automaatselt alateadvusesse, aga seda protsessi saab vähemalt teatud määral ka ise juhtida. Üldiselt inimesed enesele teadvustamata seda protsessi ise juhivadki. Olete ju kuulnud fraasi "inimene on oma harjumuste ohver".

Konkreetselt tänavakakluste telgitagustega on põhjalikumalt tegelenud Richard Grannon ( http://www.streetfightsecrets.com/ )

Mõned videolõigud kah lisaks:

http://www.youtube.com/watch?v=1UapkfpGktQ...t=1&index=3

http://www.youtube.com/watch?v=shPj5xidsQo...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=pf_HrjAom1A...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=95CLAScbpYg...feature=related

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris naljakas teema :P Hea lugeda!

Madalalaubalisi jagub meil ja ka võõrsil küllalt. Ise üritan neist lihtsalt üle olla/targem, ei haaku ma kinni mingi odava sõna kolksu taha. Nagu keegi ees pool kõnelejatest rääkis...ütle sry ja jaluta edasi! Kui tõesti kisub jamaks siis alati arvestan enda jõudude/varudega, isegi kiireid jalgu olen kasutanud, kui olukord valusaks on muutunud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitte kõigi jaoks pole see ka päris võimatu. Iseenda meeleseisundite teadliku suunamisega on ju tegeldud juba päris ammu, näiteks budismis läbi meditatsioonide - üks kasulik harjutus on näiteks rahus viibimine, seisund, mida oskavad treenitud meeltega praktiseerijad üsna lihtsalt esile kutsuda ka väljaspool meditatsiooniruumi. Algajatele on see muidugi väga raske. Vähemalt teatud piirini on võimalik ankurdada mõningaid reflekse mingite situatsioonide jaoks ning ka seda, et iga asja peale ülemäära endast välja ei läheks. Suur osa reflekse (nii psühholoogilised kui ka sellest tulenevalt käitumuslikud) ankurduvad niikuinii elu jooksul läbi kogetu automaatselt alateadvusesse, aga seda protsessi saab vähemalt teatud määral ka ise juhtida. Üldiselt inimesed enesele teadvustamata seda protsessi ise juhivadki. Olete ju kuulnud fraasi "inimene on oma harjumuste ohver".

Konkreetselt tänavakakluste telgitagustega on põhjalikumalt tegelenud Richard Grannon ( http://www.streetfightsecrets.com/ )

Mõned videolõigud kah lisaks:

http://www.youtube.com/watch?v=1UapkfpGktQ...t=1&index=3

http://www.youtube.com/watch?v=shPj5xidsQo...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=pf_HrjAom1A...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=95CLAScbpYg...feature=related

Reflekside ankurdamine ja ankurdumine... kuskohas sa selliseid termineid oled õppinud:)

Veel üks video "streetfightsecretsist"

Jätaks ulme ikka ulmevaldkonda:)

Ja NLP'st võib lugeda näiteks siit NLP skeptika

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ootasin ükskord Tõnismäel peale trenni bussi. Ma arvan, et see võis olla miski 8 aastat tagasi. Kell oli 22:00 ringis ja inimesi eriti ei liikunud. Minu juurde jalutasid 4 või 5 tölli, kes küsisid, et kas ma tahan neid kümne krooniga toetada või ma tahan poksida. Toon oli ilmselgelt selline, et kohe läheb poksiks. Valisin kahe variandi vahel: kas ma hakkan lihtsalt seda kõige ülbemat junni täie pasaga hakkima ja vaatan, kas ülejäänud jooksevad ja mis edasi saab või siis ülbitsen vastu. Kuna esimest varianti jõuab siis ka kasutada kui teine ei tööta, siis otsustasin kõigepealt teise kasuks. Küsisin selle junni käest, kas ta oma seljataga olevat poksiklubi silti näeb. Vastust ootamata rääkisin edasi, et hetke pärast võime poksida küll, sest meil lõppes just trenn ja iga hetk peaks mu trennikaaslased ka välja tulema (mis tegelikult nii oligi). Nad üritasid isaliku väärikusega lahkuda, mis neil väga ei õnnestunud.

Ja muidugi jäi hinge kripeldama, et ei saanud kasvõi sellel ühel rangisjalgsel junnil hambaid kurku lüüa. Mitte isegi niivõrd, et mu enda hirmud oleksid tüki hinge jätnud. Ma lihtsalt alati mõtlen sellise olukorra juures, et kui minu asemel oleks olnud minu mõni lähedane inimene, kes ei ole verbaalselt/füüsiliselt nii võimekas nagu mina, siis ta oleks vaeseomaks pekstud. See tekitab täiesti musta viha ja zen siinkohal minu hinge ei mahu. Hammas hamba vastu. Miks ma ei löönud? Ikka seesama alalhoiuinstinkt. Mida saab kaklusest head tulla? 1. Sina peksad inimese(d) läbi. 2. Sind pekstakse läbi. Ei pea vist seletama, millist jama mõlemad variandid võivad tuua. Mingeid koomiksifantaasiaid pole ka mõtet hellitada nelja mehe vastu.

Täiskasvanuna on paar korda olnud ka selline situatsioon, kus lüürika pole päästnud ja rahvusvahelisem keel on käiku läinud. Täpsemalt situatsioone ei ole soovi kirjaldada, aga muster on olnud sama. Mõlemal korral olid vastased ülekaalus ja lõid esimesena. Mõlemal korral eeldasid vastased, et viisakus on argus ja mingit vastupanu ei tule. Paari esimese paugu peale ei olnud ühtki kätepaari, kes oleks julenud kinniste lampidega ninamehele appi tulla ja virst voolas mööda reisi alla. Mõlemal korral astusin sõbra kaitseks välja. Üksi sellisesse situatsiooni sattudes olen suutnud alati minema jalutada.

Tervislik on võimalikus kaklussituatsioonis ära lugeda, kas sul on vastas kari kompleksidega kukkesid, kes julgevad plõksida ainult füüsilist ülekaalu tunnetades ja pudelist julgust võtnuna või sul on vastas külmavereline retsidivist, kes vahendeid ei vali.

Muudetud kasutaja Vägivaldur poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi lugesin head tsistaati: "If you pick a fight with someone and he assumes a relaxed stance with casual face, hands up and chin down, then you probably have answered the question of the day wrong."

Halb on see, et enamus tülinorijaid ei ole üldiselt väga osavad küsimustele vastajad:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millegipärast on paljud kaklused ajendatud rassivaenust, šovinismist. Toon näite: väike maakoht Peipsi läänekaldal (linnake, pigem aleviku mõõtu), umbes 1500 elanikuga, kellest valdav enamus on vene keelt kõnelevad Eesti alalised elanikud. Rohkem kui üks kord on minuni jõudnud jutud mu tuttavatest, kellele on kallale tungitud vaid ühel põhjusel - nad on eestlased...

Kujutage nüüd ette: kõnnid rahulikult tänaval, vastu tulevad, ütleme nt Gennadi, Vitali ja Juri ning küsivad sult: "Sigaretõ jest? Suitsu on?". Kui vastad, mitte just kõige paremas, kuid arusaadavas vene keeles, pääsed heal juhul mõnitustega. Kui julged eesti keeles rääkida, lõpetad läbiklobituna rentslis - sest "mis ÕIGUSEGA sa lähed NENDE territooriumile FAŠISTLIKUS keeles rääkima?! Eestlaser#isk..." Küllap mõistate, mida öelda tahan. Samas alevikus tulistati ka ühte eramaja, kui selle omanikud julgesid 20. augustil Eesti lipu heisata.

Tean ka sellist juhtumit, kus mingid tegelased liikusid õhtul ringi ja küsitlesid vastutulevaid inimesi: "Tõ russkii? ili eestlane?", kui juhtusid viimaste alla kuuluma, said hoitamata vastu vahtimist.

Eestlaste puhul esineb säärast käitumist miskipärast suhteliselt harva.

PS: ei ole rassistlike vaadetega, kuid kõnekad näited elust enesest on tekitatanud minus teatud negatiivse suhtumise (ettevaatlikkuse) vene rahvusest inimeste vastu.

edit: kirjaviga

Muudetud kasutaja Heix89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Reflekside ankurdamine ja ankurdumine... kuskohas sa selliseid termineid oled õppinud:)

Veel üks video "streetfightsecretsist"

Jätaks ulme ikka ulmevaldkonda:)

Ja NLP'st võib lugeda näiteks siit NLP skeptika

jaa.. iga asja kohta annab midagi halenaljakat kusagilt välja tuhnida, kui just selline motivatsioon on, aga see pole eriti konstruktiivne ja tavaliselt järgneb sellele mingi demagoogiline järeldus:) mina sellist videot vaatamiseks ei pakkunud, sest see on täielik crap ja ei mõjuta mitte kuidagi ülejäänud info sisu. Ära hakka nüüd mingit ad hominem rida ajama, et kuna ta on avaldanud sellise video, on kõik tema tegemised samasugune bs;)

Kuna mulle tundub, et sulle meeldib kõigest väga skeptiliselt mõelda, siis soovitan sul lugeda ka ühe Eesti teadusfilosoofi Undo Uusi raamatut "Blindness of Modern Science":D Või siis kuula teise lugupeetud teadusfilosoofi Enn Kasaki loengut Unistus tõelise teaduse tekkimisest või Mis tunne on olla loll . :P Märksõnaks siis n.ö. pseudoteadus, e. ulme vs objektiivne reaalsus.

Küsin sinult siis nii, et kas MMA mehed enne võistlust ei valmistu psühholoogiliselt oma võitluseks, ei küta ennast psühholoogiliselt üles või vastupidi, kui on liiga üles kütnud ennast, ei tegele enda rahustamisega - või aitavad tal seda teha treenerid, ükskõik? Minu arust teevad selliseid psühholoogilisi trikke peaaegu kõik võistlusspordiga tegelevad inimesed, eriti tippsportlased. Ja ära hakka nüüd ajama, et see on hoopis midagi muud:) Enda vihaseks ajamine enne kaklust on sama oluline kui enne tähtsat võistlust.

Muudetud kasutaja Blackdom poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jaa.. iga asja kohta annab midagi halenaljakat kusagilt välja tuhnida, kui just selline motivatsioon on

Küsin sinult siis nii, et kas MMA mehed enne võistlust ei valmistu psühholoogiliselt oma võitluseks, ei küta ennast psühholoogiliselt üles või vastupidi, kui on liiga üles kütnud ennast, ei tegele enda rahustamisega - või aitavad tal seda teha treenerid, ükskõik? Minu arust teevad selliseid psühholoogilisi trikke peaaegu kõik võistlusspordiga tegelevad inimesed, eriti tippsportlased. Ja ära hakka nüüd ajama, et see on hoopis midagi muud:) Enda vihaseks ajamine enne kaklust on sama oluline kui enne tähtsat võistlust.

Mulle valmistab muret see, et polnud vaja eriti tuhnida;) Kui millegi kohta halenaljakat on väga kerge leida, siis peaks ülejäänud asja ka kriitilisemalt vaatama.

Üldiselt kasutavad MMA-sportlased ka spordipsühholoogide abi. Viimasel paaril aastal on see isegi teatud trendiks muutunud tipus. Aga psühholoogilsite oskustega on lugu selline, et neid on vaja pidevalt harjutada. Ja harjutada samades situatsioonides, kus toimub kasutamine. Sealt ka minu arvamus, et kui just regulaarselt end kaklusolukordadesse ei pane, siis kõige olulisemat kaklemise psühholoogilise poole kohta õppida ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõned lood siin on päris humoorikad..

Üldiselt mul probleeme ei teki, kuid on olnud 2 halba juhust:

1. 2006 suvel tekkis ühe poksijaga sõnelus.. peale seda, kui ütlesin talle, et tal on kihvtid prillid ja et ta võiks need mulle maha ärida, tõmbas haagi sisse ja lõualuu läks.. siis läks rüseluseks, räägiti, et lõin teda ka korra (prillid lendasid igatahes) ja siis sain teisele poole ka ühe paugu, mis viis knock-outini. Tulemus: 7 nädalat traadid suus, plaat lõuas kruvidega ning tänase päevani lõug natuke-natuke viltu.. Politseisse ei andnud, viha ei pea. Hiljem sain teada, et ta oli mingisugune poksi EM juuniorite hõbe vms..

2. juhus oli täpselt 1 aasta peale 1. juhust (18. august 2007)... Siis provotseeriti.. lõin 1 korra mööda käega, 1 korra jalaga pihta (mitte hullusti).. pärast õnnestus kutil saada arstitõend selle kohta, et ta on läbipekstud ja mind anti politseisse.. pidin talle maksma, et mitte kriminaalasja kaela saada.

Üldiselt mul mingeid probleeme pole.. naljakas on see, et tavaliselt seltskonnas olen just mina üks nendest, kes teisi rahustab ja konflikte ei otsi.. paar halba juhust on sellegi poolest olnud.

Aga keegi varem siin teemas ütles, et .. "naise eest tapa, muidu ole vait.. "

Olen nõus!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole kunagi probleeme olnud. Samas pole ka eriline klubi- ja pubikülastaja.

Muudetud kasutaja zwen poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Tibitaba-daa ja tipa-tapa-tapa võtan kätte mikrofoni teise õlle kapa.

Põltsamaal-Võrus, Tartus või Tapal kõik inimesed kuulavad kui rääkima hakkan."

No ma ei tea, kannikanäperdamise eest annaks vandile lihtsalt hellalt tappa, kuid päris ära küll ei tapaks.

Loo moraal - naise eesti tapa aga muidu ole vait :D See vaid minu nägemus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõned lood siin on päris humoorikad..

Üldiselt mul probleeme ei teki, kuid on olnud 2 halba juhust:

1. 2006 suvel tekkis ühe poksijaga sõnelus.. peale seda, kui ütlesin talle, et tal on kihvtid prillid ja et ta võiks need mulle maha ärida, tõmbas haagi sisse ja lõualuu läks.. siis läks rüseluseks, räägiti, et lõin teda ka korra (prillid lendasid igatahes) ja siis sain teisele poole ka ühe paugu, mis viis knock-outini. Tulemus: 7 nädalat traadid suus, plaat lõuas kruvidega ning tänase päevani lõug natuke-natuke viltu.. Politseisse ei andnud, viha ei pea. Hiljem sain teada, et ta oli mingisugune poksi EM juuniorite hõbe vms..

2. juhus oli täpselt 1 aasta peale 1. juhust (18. august 2007)... Siis provotseeriti.. lõin 1 korra mööda käega, 1 korra jalaga pihta (mitte hullusti).. pärast õnnestus kutil saada arstitõend selle kohta, et ta on läbipekstud ja mind anti politseisse.. pidin talle maksma, et mitte kriminaalasja kaela saada.

Üldiselt mul mingeid probleeme pole.. naljakas on see, et tavaliselt seltskonnas olen just mina üks nendest, kes teisi rahustab ja konflikte ei otsi.. paar halba juhust on sellegi poolest olnud.

Aga keegi varem siin teemas ütles, et .. "naise eest tapa, muidu ole vait.. "

Olen nõus!

Kas seekord sai ka Rist... Harry Potterilt traadid? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
PS: ei ole rassistlike vaadetega, kuid kõnekad näited elust enesest on tekitatanud minus teatud negatiivse suhtumise (ettevaatlikkuse) vene rahvusest inimeste vastu.

Eestlased ja venelased on siiski sama rassi esindajad.

Aga jah, sain su mõttest aru ja venelastel on see lihtsalt veres, et kamabaga peale minna. Pole midagi teha, rääkige mida tahes, lihtsalt on. Nagu 60 % Eesti vangidest on venelased ja 80% narkaomaanidest, aga rahvaarvult neid ju natuke alla kolmandiku siin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eestlased ja venelased on siiski sama rassi esindajad.

Rassism tähendab ka halvustavat suhtumist teisest rahvusest või kultuurist inimestesse - mitte pelgalt teisest rassist... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õige termin selle kohta oleks vist ksenofoobia.

"Xenophobia is an intense dislike and/or fear of people from other countries. The term is typically used to describe a fear or dislike of foreigners or of people significantly different from oneself..."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte et ma tahaks, et kõik nüüd tänavatel kõiki tülinorijaid peksma hakkaks, aga kas tasuks mõelda siukse asja peale... igakord ikka ei tasu sõnadega asju paika panna, kui tunned, et oled vastasest üle, siis vääna ta maha, anna kasvõi mõni sõbralik litakas, et ta saaks õpetust, mitte, et enda rahulolu saavutada!? Laias laastus ja mõnikord võib sellest kasu isegi olla, sa küll võid pasakäki sõnadega ära rippida, aga ta läheb järgmise juurde, see järgmine äki hakkab kokutama ja saab pärast lõuga hirmsat moodi! Siuksed abordijäänused pigem rahunevad vähemalt selleks õhtuks maha, kui nendega tänavat juba korra on pühitud! Loomulikult see variant ei kehti kõikide situatsioonide puhul!

Ja minu arust tänavakakluseks üks tähtsamaid asju, mida õppida, on maasvõitlus, eriti see osa, kus on tegemist vastase haardest lahtirebimisega nii, et vastane ise maha jääb, siis on juba suht lihtne ta kahjutuks teha ja sul on ülevaade ümbruses toimuvast parem, ses mõttes, et kas äkki vastasel sõbrad-tuttavad-sugulased :D kuskilt lähenemas pole!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitte et ma tahaks, et kõik nüüd tänavatel kõiki tülinorijaid peksma hakkaks, aga kas tasuks mõelda siukse asja peale... igakord ikka ei tasu sõnadega asju paika panna, kui tunned, et oled vastasest üle, siis vääna ta maha, anna kasvõi mõni sõbralik litakas, et ta saaks õpetust, mitte, et enda rahulolu saavutada!? Laias laastus ja mõnikord võib sellest kasu isegi olla, sa küll võid pasakäki sõnadega ära rippida, aga ta läheb järgmise juurde, see järgmine äki hakkab kokutama ja saab pärast lõuga hirmsat moodi! Siuksed abordijäänused pigem rahunevad vähemalt selleks õhtuks maha, kui nendega tänavat juba korra on pühitud! Loomulikult see variant ei kehti kõikide situatsioonide puhul!

Ja minu arust tänavakakluseks üks tähtsamaid asju, mida õppida, on maasvõitlus, eriti see osa, kus on tegemist vastase haardest lahtirebimisega nii, et vastane ise maha jääb, siis on juba suht lihtne ta kahjutuks teha ja sul on ülevaade ümbruses toimuvast parem, ses mõttes, et kas äkki vastasel sõbrad-tuttavad-sugulased :D kuskilt lähenemas pole!

Minu meheraas just eile palus, et ma kommenteeriks ainult positiivseid teemasid ;) ...kuid siin ma j2lle olen...

T2navakaklus... Poiste puhul keskendutakse minu arusaamistm88da siiski korralikule paremsirgele.

Tydrukutele on maadlusoskus aga t6esti kasulik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×