Jump to content
Heix89

Madalalaubalisus!

Recommended Posts

Kui olukord just väga ekstreemne pole , siis ei tohi mitte mingil juhul rünnata , kuna Eestis saab karistada see , kes teist vigastas...vahet pole kas enesekaitse või mitte , vigastaja saab ikka kogu s*ta enda kaela :P

Oleneb vigastamisest. Võid vigastada...aga seadusega sätestatud hädakaitse piiri ei tohi ületada. St et neutraliseerid ohu ja sellega asi piirdubki - vältimaks omakohust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hädakaitse peaks vist tähendama seda, et ei tohi rohkemat teha kui see mis oleks võin sinuga juhtuda. Ei tea kas just sellist järeldust teha sab, aga selle loogika järgi kui keegi kavatseb sul kaikaga pea lõhki lüüa, siis kui hakkama saad, võid talt selle kaika ära võtta ja hoopis tal vastu kuppu virutada ja seaduse silmis asi aus:D

peace

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleneb vigastamisest. Võid vigastada...aga seadusega sätestatud hädakaitse piiri ei tohi ületada. St et neutraliseerid ohu ja sellega asi piirdubki - vältimaks omakohust.

Ja kui sul on õpitud võitluskunsti, või siis saadud mingisugune eriväljaõpe, siis seda arvestatakse ka veel sinu kahjuks, kui liigseid vigastusi tekitada...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ju siis mõnda ei ole vanemad piisavalt lapsepõlves kallistanud...või on liiga palju kallistanud. Väiksemates kohtades on see tunne tugevam, et võõrastele tuleb kolakat anda. Ja muide - see pole üldse mingi Eestis ainuesinev nähtus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oma võimeid hästi tundev inimene teab ka seda, et võitlus on üks tõenäosuslik asi ja seega on targem seda vältida ükskõik kui suur ülekaal ka endal tundub olevat (kas siis oskuste või kaaskonna vms osas)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
... mingisse valuvõttesse väänata ja sama rahulikult edasi rääkida. Küsida viisakalt, et kas ta nüüd ise ka nõustub, et pole mõtet tõmmelda jne. Sellise esineja eesmärk ongi ju šõu ja see oleks päris lahe šõu ta sõpradel vaadata, järgmine kord ikka mõtleks enne ülbama hakkamist, et kas see on ikka see sõu mida ma sõpradele näidata tahan :D

Miks sa küll nii sinisilmselt usud, et kui ta väänab ühe tüübi valuvõtesse ja räägib rahulikult, et ta sõbrad niisama seisavad ja kuulavad. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks sa küll nii sinisilmselt usud, et kui ta väänab ühe tüübi valuvõtesse ja räägib rahulikult, et ta sõbrad niisama seisavad ja kuulavad. :P

Kahjuks ongi kõige nõmedam veel see, et üks mats tuleb härga panema, siis tappa hakkab saama roomab sõbrakari kohale...

Edit: Kirjaviga:D

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oli siis niiet, ühe arvates ma lõin talt naise üle ja tal oli vaja peksa anda, mingi 2 kuud ähvardas telefonis(segi peaga) ja siis ma lihtsalt tegin nalja tema kui ka tema sõprade üle . kaks kuud hiljem istusin oma tüdrukuga, sõbraga ja sõbra tüdrukuga ja siis tulid nemad. Ninamees ja tema 13 sõpra , kes olid kõik venelase, hirm oli suur mul muidugi, tahtsid mulle kambagha peksa anda kuid kutsusin paar sõpra keda nad kartsid. See ninamees üritas põkki mängida ja hakkas tõmblema ja niisiis ma ütlesin et teeme 1 vs 1, algul polnud nõus kuid pika mõnitamise peale oli nõus, tahtsin ikkagi selle jampsi ära lõpetada ja sellised nagu nemad olid muud moodi nagu ei saanud. Kui ta oli mõnusalt peksa saanud, (endal oli ainult käsi paistes löömisest), tollest peale too vend kardab ja tema sõbrad venelased, nendega ma saan hästi läbi ja käin koos trennis.

Asi lahenes lõppude lõpuks:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki kedagi huvitab:

(karistusseadus)

§ 28. Hädakaitse

(1) Tegu ei ole õigusvastane, kui isik tõrjub vahetut või vahetult eesseisvat õigusvastast rünnet enda või teise isiku õigushüvedele, kahjustades ründaja õigushüvesid, ületamata seejuures hädakaitse piiri.

(2) Isik ületab hädakaitse piiri, kui ta kavatsetult või otsese tahtlusega teostab hädakaitset vahenditega, mis ilmselt ei vasta ründe ohtlikkusele, samuti kui ta ründajale kavatsetult või otsese tahtlusega ilmselt liigset kahju tekitab.

(3) Võimalus vältida rünnet või pöörduda abi saamiseks teise isiku poole ei välista õigust hädakaitsele.

Ja natuke nalja ka:

(Tsiviilseadustiku üldosa seadus)

Tsiviilõiguse (sh põhiseaduses sätestatud õigus vabadusele, vara puutumatusele, enesekaitsele jne) teostamise viisid:

§ 138. Hea usu põhimõte ( :P )

(1) Õiguste teostamisel ja kohustuste täitmisel tuleb toimida heas usus. (ka ründajat tümitades? või tuleb naeratades vastu minna ja loota, et sind, kui vastasel on nuga käes, siiski ei pussitata? :D )

(2) Õiguse teostamine ei ole lubatud seadusvastasel viisil, samuti selliselt, et õiguse teostamise eesmärgiks on kahju tekitamine teisele isikule. (seda võib ju mõneti hädakaitse põhimõttega vastuoluliseks lugeda?)

Muudetud kasutaja Heix89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no ma arvan et üks igati normaalne inimene saab nendest seadustest aru ning ei hakka oma enda vaimukat nägemust õigustama.

fakt on see,et kui keegi sind ründab siis sinul ei ole õigus teda tappa ning hiljem kirvega raiuda.

ennast tuleb kaitsta see on selge,kuid igasugune kättemaks ning hiljem ründaja tahtlik vigastamine on kah minuarvates vale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks sa küll nii sinisilmselt usud, et kui ta väänab ühe tüübi valuvõtesse ja räägib rahulikult, et ta sõbrad niisama seisavad ja kuulavad. :P

Mitte, et sellist varianti soovitaks, aga väga paljudel juhtudel kui ninamees kohe otse kümpi saab, siis äkitselt ei ole ta sõpru enam kuskil näha.

peace

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõtle ka mida ütled. Või põhjenda öeldut

Läbinisti korrupeerunud.

Kui ohver on tuntud isik, vot siis keerame hullu karistuse, lakume ohvri perset ja näitame meediale, kuidas ajad käivad(härra Hans H. Luige juhtum).

Kui täiesti tundmatul ja ühiskonnas madalal positsioonil oleval inimesel lüüakse sisse ninaluu, 10 hammast ja lõualuu, määrame ründajale 10 tundi ühiskondliku tööd.

Kohtu asjapulgad ei viitsi oma tööd teha ja kõik tehakse ülejala, peaasi et ruttu kaelastära saaks(nagu ka enamus Eesti arste).

Muudetud kasutaja QWE8 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah...seda h2daabi on ysnagi problemaatiline doseerida.

2ra tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehtaks, on v2ga hea reegel elamiseks.

Natuke empaatiav6ime arendamist ei teeks paha :D

Samas...kui ma viin ennast ajas tagasi :P siis see paljukiidetud Treffneri Gymnaasiumi klass oli ysna r2ige. Meil andsid tooni v2ike grupp suusasportlasi, kes siis legendi j2rgi olid trennis, kui Jumal m6istust jagas :D

Mina olin j2lle rohkem haiglas kui koolis....ja mingi moment ei tahtnudki ma eriti koolis olla :D Oraatorlikke v6imeid mul polnud, paksu nahka ka mitte. Mina hakkasin lihtsalt nutma... Mis ei ole yleyldse abiks :D

Mingi aeg tagasi n2gin nende yhte meessoost ohvrit :P ... Sellisest olukorrast ei olegi nii kerge v2lja kasvada kahjuks. Ta oli klassis nii allasurutud, et ta oli siiralt yllatunud, et ma teda tervitasin ja seda kergendatud ilmest tulnud sooja naeratust meeutan t2naseni :D

Yhte asja v6iks t2nap2eval lastele meelde tuletada:" Mitte midagi ei unustata!" K6ik, mis teete, teete iseendale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peab kurbusega tõdema, et isegi sai oldud selline jõmm, kes eimillegi eest käis ja urises.. :/

Kuid kasvasin välja õnneks ja mida rohkem trenni teen(oma võimeid avastan ja kasvatan) seda rohkem aru ma saan, et ei ole mõtet ning et põkist olen veel kaugel, kuid nüüd, kui on vaja minna rahu sobitama, siis olen ma õige mees platsis.

Erinevalt osadele ( austus teile tegelikult ) olen mina selline inimene, kellel lööb niiöelda pildi silmeeest mustaks,kui mingi probleem tekib ja mul adrenaliin tõuseb ikka väga lakke, kuid ma alati üritan kas siis alla neelata, kurjade sõnadega, või kurja pilguga ära lahendada.

Peab ka tõdema, et õnneks mul sellist kamba juhtumit ei olegi olnud, kuna elan suht väikeses kohas ja siis teavad ikka kõik kõiki ning asjad on balansis.

Kuid on olnud juhtub, kus ma pidin endast 3 aastat vanemat 'jõusaali tola' õpetama, kuna lihtsalt ilma põhjusetta pani mu sõbrale käed külge..

Minevikust siis veel niipalju, et : Ainult see inimene otsib probleeme, kellel need endal on!

Tunnistan, ise norisin teisi ja kiusasin lootes saada rahulolu, kuna peeglisse vaadates oli ikka pilt suht räige, õnneks nüüd on asi hulga parem ja ma nüüd olen ikka väga teise mõttemaailmaga ka.

Ka veel oli üks selline juhtum, et mind norisid (olin siis vist 4 klass)kaks 10 klassi õpilast, ei lasknud koolist välja, paksuks ja mida kõige veel..

Õnneks on mul sõprusrindkond suht suur ja ma tundsin sellist 2x2m meest, kellega tänaval vastutulles mingi 5 liikmeline makaronikamp kohe mitte midagi peale ei hakkaks, ükspäev lihtsalt rääkisin vana tuttavaga juttu, või noh möödaminnes ja väike nali ikka..Ja siis need 2 jõmmi kuidagi nägid, kuidas ma selle mehega rääkisin ja sellest ajast peale nad koolis vaatasid vaid otsa, rääkimata norimisest või millegist,

Eks iga kõvamees oli ikka niikaua kõvamees, kuni ta teab, et ta saab jagu ja et tema on turvalises olukorras, nii kui tekib mingi pinge, et ta võib ise natukenegi kahju saada joostakse saba jalgevahel lihtsalt kuhugi urgu :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi kainena Pärnu ühes ööklubis hüppas üks suvakas slaavi neiu mulle kaela. Küsisin siis temalt, et kas läheks tantsima. Ta vastas et tal poiss on tantsuplatsil ja ei saa minna sinna. Ütlesin et näidaku milline poiss on siis. See neiu siis näitas eemal olevat mingit hullu kleenukest. Mõtlesin siis et kui see tüüp tuleks midagi ütlema, siis teeks talle kasvõi ühe käega ära. Läksime siis diivanile istuma ja parajalt amelesime ka, seejärel tuli võõras naine nuttes seda mu tüdrukut sõimama enamvähem nii "krdi lits, see oli minu poiss, ma luban et tapan su ära" jne. Loomulikult ma ei lasnud kiskumiseks minna ja see võõras sõimaja läks ära ning see kellega diivanil olin küsis minult, et miks ma ei öelnud et mu tüdruk on siin ööklubis. Ma vastasin et ma ei tea kes see tüdruk oli. Siis see tüdruk ütles, et läheb otsib oma sõbrad üles. Tüdruk läks minema, ma mõtlesin et läheks siis tualetti. Selle asutuse uksel vaatan et tüübid tulevad välja ja üks neist ütleb mulle, et ma sisse ei läheks, kuna seal kaks kutti hakkavad jagelema. Ootasime siis teiste tüüpidega tualeti ukse taga, kuna nad lõpetavad. Seal hakkab siis üks rääkima, et siin ööklubis liigub ringi mingi neiu, kes sebib kutte, kuid sel neiul on siin oma poiss olemas ja nüüd tema poiss ja see kes selle neiuga sebinud on siis nüüd siin WC-s teevad rusikatega selgeks et kelle tüdruk siis see on. See jutt pakkus palju nalja. Lõpuks läks WCuks lahti ja oli näha et üks tüüp peseb oma verist nägu ja särki kraanikausi juures ning teine on eemal oks laiali ja rahulolev nägu peas. Ma ütlesin et mul kadus küll kusehäda ära. Hakkan siis WCst eemale minema, kuid tuleb mingi vene tüüp vastu ja ütleb et tere, minu nimi on see ja mis sinu nimi on. Sain kuidagi temast lahti, kuid kohe uuesti tuleb teine mingi vene tüüp ja hakkab ka rääkima et tere, mis su nimi on, lähme WCsse rääkima. Ma ütlesin et ma pole gei ja sain temast ka lahti. Tuleb siis WCst see peksja välja ning mingi 5 vene tüüpi lähevad ta juurde, räägivad midagi ja näitavad näpuga minu poole. Peksja tuleb minu juurde, ütleb et tal on üks jutt ja et räägime seda WCs. Ma ütlesin, et tean küll mis süsteem siin on ja ma ei taha kakelda. Tema ikka mind rahule ei jätnud. Nägin eemal üht turvameest seismas, läksin tema juurde ja ütlesin et need tüübid käivad mul järgi ja tahavad mulle peksa anda. Vaatasin et turva on suht lahja ning temast mingit kasu pole, pääsesin siis välisukse juurde, kus oli 2 normaalset turvameest. Ütlesin neile ka et need tüübid jälitavad mind ja tahavad tappa anda. Ütlesin et võtan oma asjad ja lähen minema, kui turvad mõnda aega neid vene tüüpe ööklubis hoiavad. Niimoodi pääsesingi. (Loomulikult polnud see peksja see sama tüüp, keda see neiu mulle eemalt näitas)

Sel ajal olin ise 18 ja 20 kg kergem ning ei usu et mingi eriti osav oleks kakluses, samas see peksja ööklubis paistis ikka oma ala tundvat.

Muudetud kasutaja joogivesi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa olid kaine ja amelesid võhivõõra tüdrukuga peol ja imestasid, et sellest mingi häda võib tulla? Anoh... 18nesena vist isegi:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×