Jump to content
LB

Vajan abi kavaga

Recommended Posts

Tere, olen taastumas alaselja kurnatusest.Valu on kadunud tänu dr.Männikule(seljavalu põhjustas liialt nõrk seljalihas), ning nüüd oleks vaja abi kava paika panemisega.Hetkel teen üle päeva siinset algajate kava, aga arvan et sellest jääb väheks, kuna selga seal sees üldse pole ja kuidagi üksluiseks kisub + rind läheb liiga tugevaks võrreldes teiste osadega.Muidu võtaksin siitsamast või kuskilt BB lehelt mõne kava, aga häda on selles, et kumardavaid liigutusi väga teha ei saa veel(St. et jõutõmme ja good morning on väljas)

Niisiis kui kellelgi on aega aidata siis võiksite ideid anda kava jaotusega ja harjutustega.

PS! Hetke eesmärk on reljeef, või rasvapõletus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.exrx.net/WeightExercises/Hamstr...teHamRaise.html

Kas seda suudad ilma raskusteta teha?

Ma tegin seda siis kui ma sain aru, et olin jõutõmbe jaoks nõrk. Väga hästi mõjus, ma tõstsin ainult keha põrandaga paralleeli.

Jaa aga asi pole selles, et ma nõrk oleks.Asi on selles, et stabilisaatorlihased selgroo ümber põhimõtteliselt puuduvad ja nende kasvatamine võtab aega.Arst ütles et sügiseks on TÄIESTI korras.Asi lihtsalt selles, et ei oska kava ise koostada kui ei tohi neid tavalisi hajrutusi teha.Kõik kavad ju mis selga treenivad tavaliselt jõutõmbel ja good morningul baseeruvadki.Natuke varieeritut oleks vaja, aga küsisingi siit abi enne kui lõpliku kava kokku panen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahepeal jõusaali ei teinud üldse (ca. 5 kuud) nüüd ostsin jälle kuupileti ja hakkasin käima. Leidsin enda jaoks perfektse jõusaali, kang ja raskused üle 100 kilo, hantlid kuni 40 kilo pluss veel erinevad kangid.Arvasin et selg on korras, aga vist mitte nii korras, et jõutõmmet saaks teha.Lugesin ka I.Otsuse raamatu läbi ja seal kirjutati, et on palju ohutumaid harjutusi selja treenimiseks. Seepärast vajangi abi, et ei oska ise panna kava korralikult kokku.Põhimõtteliselt on praegune kava selline:

Esmasp:

Jõutõmme:alustan 50 kiloga x 12 ja panen iga kord 10 kilo juurde.Kusagil 6 seeriat tuleb siis kokku.

Lõuatõmbed nii palju kui jõuan ja kui enam ei jõua, siis teen allatõmbeid plokil.3-4 seeriat 12 kordust, raskusi suurendades pidevalt.

Hantliga tõmbed vastu kõhtu pingile toetudes 12 kordust 3 seeriat

triitsepsile köiega plokil allatõmeb 3x12

prantsuse surumine 3x12

midagi panen veel lõppu triitsale ja siis teen kõhulihased ja alaselja tõsteid lõppu.

Kolmap:

Horisontaal surumine samamoodi nagu jõutõmbega,alustan 60 kilo pealt iga kord 10 juurde, tuleb mingi 4-5 seeriat x12

pos. surumine hantlitega 3x12

lendamine hantlitega 3x12

biits neutraalse haardega 3x12

biits hantlitega 2 x12

selja süvalihased, ehk siis plangud erinevad, hoian 1 minut.

Reede:seda pole veel teinud, kuna c.a nädal aega alles käinud :D täna teen

Kükk alustan 40 kiloga ja panen 10 juurde nii palju kui jõuab 12 kordust

reie tagaosa masinal 3-4x 12

sääred masinal 3 x 12

svung alustan 30 kiloga ja laksin jälle juurde iga seeria nii palju kui tuleb x 12

hantlitega küljele 3x12

hantlitega tagaosa 3x12

Lõppu teen jälle kõht ja alaseljale tõsteid.

Mure on selles, et järgmine päev päras jõusaali pole seljal midagi viga, aga ülejärgmine päev valutab... see on veits imelik.Tahaks väga trenni teha, ja seepärast küsin ka abi harjutuste korrigeerimisel.Olen käinud ka röntgenis ja kompuuter uuringus, need olid korras, võin panna ka diagnoosi siia, kuna küsisin arstlit need väljaprinditult endale.Igatahes oleks siis abi vaja kava korrigeerimisega, ebasobivate harjutuste asemele midagi paremat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vahepeal jõusaali ei teinud üldse (ca. 5 kuud) nüüd ostsin jälle kuupileti ja hakkasin käima. Leidsin enda jaoks perfektse jõusaali, kang ja raskused üle 100 kilo, hantlid kuni 40 kilo pluss veel erinevad kangid.Arvasin et selg on korras, aga vist mitte nii korras, et jõutõmmet saaks teha.Lugesin ka I.Otsuse raamatu läbi ja seal kirjutati, et on palju ohutumaid harjutusi selja treenimiseks. Seepärast vajangi abi, et ei oska ise panna kava korralikult kokku.Põhimõtteliselt on praegune kava selline:

Esmasp:

Jõutõmme:alustan 50 kiloga x 12 ja panen iga kord 10 kilo juurde.Kusagil 6 seeriat tuleb siis kokku.

Lõuatõmbed nii palju kui jõuan ja kui enam ei jõua, siis teen allatõmbeid plokil.3-4 seeriat 12 kordust, raskusi suurendades pidevalt.

Hantliga tõmbed vastu kõhtu pingile toetudes 12 kordust 3 seeriat

triitsepsile köiega plokil allatõmeb 3x12

prantsuse surumine 3x12

midagi panen veel lõppu triitsale ja siis teen kõhulihased ja alaselja tõsteid lõppu.

Kolmap:

Horisontaal surumine samamoodi nagu jõutõmbega,alustan 60 kilo pealt iga kord 10 juurde, tuleb mingi 4-5 seeriat x12

pos. surumine hantlitega 3x12

lendamine hantlitega 3x12

biits neutraalse haardega 3x12

biits hantlitega 2 x12

selja süvalihased, ehk siis plangud erinevad, hoian 1 minut.

Reede:seda pole veel teinud, kuna c.a nädal aega alles käinud :D täna teen

Kükk alustan 40 kiloga ja panen 10 juurde nii palju kui jõuab 12 kordust

reie tagaosa masinal 3-4x 12

sääred masinal 3 x 12

svung alustan 30 kiloga ja laksin jälle juurde iga seeria nii palju kui tuleb x 12

hantlitega küljele 3x12

hantlitega tagaosa 3x12

Lõppu teen jälle kõht ja alaseljale tõsteid.

Mure on selles, et järgmine päev päras jõusaali pole seljal midagi viga, aga ülejärgmine päev valutab... see on veits imelik.Tahaks väga trenni teha, ja seepärast küsin ka abi harjutuste korrigeerimisel.Olen käinud ka röntgenis ja kompuuter uuringus, need olid korras, võin panna ka diagnoosi siia, kuna küsisin arstlit need väljaprinditult endale.Igatahes oleks siis abi vaja kava korrigeerimisega, ebasobivate harjutuste asemele midagi paremat.

Natukene palju harjutusi seljale ma arvan, selg on üleüldse selline lihas mis saab üsna suure kasu effekti just venitusest ja ka sellest kui tavapäraseid raskusi vähendad mõne võrra et saaks korralikuma vormiga teha..

Peamist rõhku seljatrennis põõragi sellele et TUNNEKS nagu tõmbaks seljaga, siin kohal aitavad meeletult näiteks tõsterihmad või näiteks haardel põidla toomine kangi peale(St et pöial ei ole ÜMBER vaid kangi peal), nii võtad mõnevõrra 'fookust' tõmmetel biitsepsilt maha..

(Jõutõmme, Kangiga 'sõudmine', lõuatõme, tööseeriad hoia sinna 3x~6-8 vahele ja peaks selja 'valusaks' võtma küll kui vorm korras ja raskused vastavalt kordus vahemikule..)

Muudetud kasutaja Goleteral poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mure on selles, et järgmine päev päras jõusaali pole seljal midagi viga, aga ülejärgmine päev valutab... see on veits imelik.Tahaks väga trenni teha, ja seepärast küsin ka abi harjutuste korrigeerimisel.Olen käinud ka röntgenis ja kompuuter uuringus, need olid korras, võin panna ka diagnoosi siia, kuna küsisin arstlit need väljaprinditult endale.Igatahes oleks siis abi vaja kava korrigeerimisega, ebasobivate harjutuste asemele midagi paremat.

Võib-olla leiad midagi siit:

http://www.vomax.ee/?head=8&pageid=87&...nguage=estonian

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah olen teinud ka paljusid neid harjutusi mis seal on, kuid mõtlesin just selles suhtes, et Otsuse raamatus oli kirjas nt. jõutõmmet ei soovitata inimestele kellel on seljaga vaegusi, kuid seal oli kirjas, et on palju ohutumaid harjutusi mis on sama efektiivsed. Kuid eks ma proovin ka selle kava ära.

Panen veel natuke selja kohta kirja: Küfoos süvenenud(ehk siis selja tahapoole kõverdumine vms).Lülikehade servad ühel joonel, kuju ja kõrgus normipärane ja lülivahed normaalset laiust.Nimmelordoos veidi süvenenud.(see oli röntgeni kohta).MRT näitas: muidu samad asjad, aga kolme alumise nimmediski veesisalduse langus, paremal subartikulaarsel kontakt L4 närvijuurtega, L4/5 närvideni ei ulatu.L5/S1 vasakpoolne subartikulaarne diski protrusioon, samas diski fibroosrõnga rebendiks sobiv signaali intensiivistumine; Herniatsioon on kontaktis vasaku S1 juurega, kompressiooni ei paista.Olulist neurofraamenite ega spinaalkanali kitsenemist ei ole. pmst diagnoos selle kohta oli: kolme alumise nimmediski degeneratiivsed muutused ja vähesed herniatsioonid.

Detsembris on neuroloog uuesti, rääkisin ka perearstiga sellest, et äkki kasutaks anaboolseid steroide selle koha tugevdamiseks, kuid ta arvas, et peaksin neuroloogiga enne konsulteerima selle mõtte üle, ja veel ütles, et ma ise ei kasutaks, et kui peab, siis endokrinoloogi juures testid teha jne...aga seda tean ma isegi, ja ei tahaks ka eriti kasutada, sest siis ei saaks võistelda, aga kunagi tahaks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan mingil fysioterapeudil lasta treeningkava selle koha tugevdamiseks koostada lasta. Kui tallinnas oled, soovitan pöörduda n Mark Sermati poole (fysioterapeudist j6usaalitreener)

Nende meditsiinilistel p6hjustel steroidide kasutamine pole päris nii, et ostad paki metaani ja hakkad sööma.. arvan, et KUI YLDSE, siis tehakse äkki lokaalselt, systiga, ja kogustega, mis on murdosad kulturistide kasutatud kogustest :D (ma sain ise paar tk selga)

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovitan mingil fysioterapeudil lasta treeningkava selle koha tugevdamiseks koostada lasta. Kui tallinnas oled, soovitan pöörduda n Mark Sermati poole (fysioterapeudist j6usaalitreener)

Nende meditsiinilistel p6hjustel steroidide kasutamine pole päris nii, et ostad paki metaani ja hakkad sööma.. arvan, et KUI YLDSE, siis tehakse äkki lokaalselt, systiga, ja kogustega, mis on murdosad kulturistide kasutatud kogustest :D (ma olen selga steroidisysti paar korda saanud)

Ma arvan, et selle doktori poole pöördumisega läheb veidike aega, kuna majanduslik seis on väga nigel hetkel, aga ma arvasin ise ka nagu midagi lokaalset, kuid valuvaigistavaid asju ma ütlesin et ei soovi, sest kui valuvaigistite all olla ja ntx jõukasse minna võib ju tegelikult palju rohkem tuksi keerata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

6igesti teed et asja uurid

ehk leiad t-nation.comist midagi? mingi back problems ja hernitations ja lordosis, kyphosis otsis6nadega.. kahjuks seal ysna tehniline jutt..

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
6igesti teed et asja uurid

ehk leiad t-nation.comist midagi? mingi back problems ja hernitations ja lordosis, kyphosis otsis6nadega.. kahjuks seal ysna tehniline jutt..

ammu uuritud need kohad juba :D mul sai aasta täis oktoobris nüüd seljavalu :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ammu uuritud need kohad juba :D mul sai aasta täis oktoobris nüüd seljavalu :P

Mis linnas oled muidu?

Yks väga hea variant on vesiv6imlemine, haigekassa poolt tasutav.

Suunab taastusraviarst-tema juurde saad perearsti juurest.

ja erinevalt yldistest eelarvamustest väga toimiv asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis linnas oled muidu?

Yks väga hea variant on vesiv6imlemine, haigekassa poolt tasutav.

Suunab taastusraviarst-tema juurde saad perearsti juurest.

ja erinevalt yldistest eelarvamustest väga toimiv asi.

Tallinnas pmst. eks ma küsin siis perearstilt kui järgmine kord lähen, arvatavasti siis kui neuroloogi juurde lähen, sest need mõlemad samas kohas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tallinnas pmst. eks ma küsin siis perearstilt kui järgmine kord lähen, arvatavasti siis kui neuroloogi juurde lähen, sest need mõlemad samas kohas.

Detsembrini venitad selle asjaga...??? mine parem kohe

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei käisin jõukas, praegu on ülihea tunne.Imelik asi on see, et kükki üldse ei jõudnud teha :S alustasin 50 kiloga sellega tegin 12 ära, siis 60 samuti 12 ja 70 kiloga jõudsin ainult 7 korda teha.Selline tunne on nagu ei oskaks korralikult kükkida, kuigi peaks nagu õige tehnika olema.Üldse imelik, peaks olema, et kükk kõige tugevam, siis jõutõmme ja siis rind. Mul on täpselt vastupidi hetkel,nii et ma ei tea ma tegin masinatega erinevaid jala ja kanni asju. Küsiks, et mida tegema peaks, et kükki saaks tugevamaks teha, samuti oli selline tunne, et selga ei jõua sirgena hoida kui kükist üles tõusen :S

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mõtlesin, et jätan jõutõmbe ja küki mõneks ajaks täitsa kavast välja, aga millega asendada, et oleks täisväärtuslik trenn ? Ise mõtlesin, et näiteks äkki pukil seljasirutused raskusega ja siis sellel masinal mis teeb erector spinae -d, küki kohta aga mõtlesin vb hack kükki, sest mul reied eest üle arenenud, aga tagant ei ole nagu üldse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selg korras juba?

ei tea, eile oli jumala hea ja täna jälle selline valus, just voodis olles on selline imelik, selle pärast mõtlesingi, et teen siis Otsuse raamatu järgi ja jätan sela koormavad harjutused välja. Teen selle järgi selja nõrkuse korral nii paar kuud, ja siis vaatab, kas jälle lükata kompleksharjutused sisse tagasi. Kulturismis peaks saama ju hakkama ka ilma baasharjutusteta. Ja küki kohta niipalju, et parem jätan kavast välja, kui et teen edasi ja varsti ei saa üldse enam kõndida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×