Jump to content
fact0ry

jõusaal + MMA

Recommended Posts

Paljuks ei lähe? 5 korda nädalas tõsist trenni oleks vähemalt minu jaoks küll liig. Saal ja MMA annavad üsna suure anaeroobse koormuse - ei taastuks ära lihtsalt. Oleneb muidugi, mis intensiivsusega teed MMAd ja saalitrenni...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paljuks ei lähe? 5 korda nädalas tõsist trenni oleks vähemalt minu jaoks küll liig. Saal ja MMA annavad üsna suure anaeroobse koormuse - ei taastuks ära lihtsalt. Oleneb muidugi, mis intensiivsusega teed MMAd ja saalitrenni...

MMA baaskursus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Baaskursus või mitte, see pole ju määrav. Kui peale matil müttamist on lihased järgmisel päeval piimhapet täis, ei ole nagu erilist mõtet saalis tõsist trenni peale teha ja loota, et toimub mingi märkimisväärne areng. Siinkohal peadki ise tunnetama - kui ära taastud, lase aga käia; kui ei, tõmba tagasi. Mõtle näiteks tsüklite peale, st et teed mingi aja ainult MMAd, siis tõstad mingi aja ainult rauda. Nii saad mõlemat teha suurema intensiivusega ja vähem kordi nädalas ning ei pea ületreeningu ja jumal teab mille pärast muretsema. Kõige parem, konsulteeri treeneriga, selgita talle mida saalis teed, kuidas toitud jne; seda, mida MMA trennis teed, peaks ta ju teadma... nii saadki õige pildi kokku. Paari rea põhjal siin foorumis on raske anda objektiivset hinnangut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sõltub palju sellest, millise treeningkoormusega oled harjunud treenima ja mida sa jõusaalis teed.

Kui sind huvitab MMAga seotud jõutreening, siis siin on asi, mida lugeda: http://krxtraining.blogspot.com/

enne MMA-d käisin ainult jõuaalis 3 korda nädalas. Jõusaalis teen peamiselt rind, biceps, triceps, kõht, selg, õlg ja vahel arva jalad. Treeningi pikkus tavaliselt 1,5h

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no kui tahad tulevikus välja näha nagu Bob Sapp, siis lase aga käia:D ma ei näe ka sellel tohutl raual siin erilist mõtet. nii algaja kui ma ka olen, saan sellest aru, et suur lihas-mass teeb sind lõppkokkuvõttes aeglaseks ja loiuks(võibolla eksin).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no kui tahad tulevikus välja näha nagu Bob Sapp, siis lase aga käia:D ma ei näe ka sellel tohutl raual siin erilist mõtet. nii algaja kui ma ka olen, saan sellest aru, et suur lihas-mass teeb sind lõppkokkuvõttes aeglaseks ja loiuks(võibolla eksin).

Aga oleks noormalne siis nii : Esmaspäev MMA, kolmapäev MMA, neljapäev alakeha, pühapäev jalad ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga oleks noormalne siis nii : Esmaspäev MMA, kolmapäev MMA, neljapäev alakeha, pühapäev jalad ?

Proovi esmaspäeval MMA, kolmapäeval MMA, reedel ülakeha, laupäeval alakeha ja kõht.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oleks see väga halb kui laupäeva asemel pühapäev?

Ei ole väga halb, kui su jalad esmaspäevaks ära jõuavad taastuda. Vaata ja katseta, elu ongi üks suur katsetamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole väga halb, kui su jalad esmaspäevaks ära jõuavad taastuda. Vaata ja katseta, elu ongi üks suur katsetamine.

Aga nende kõrvalt võib aeroobset ka veel mingi päev teha (ujumine, ratas, jooks) ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pane paika omale nö. võtmetrennid, kus sa pead kohal käima. Need võikski olla MMA ja jõusaalitrennid. Ülejäänud ajal vaata lihtsalt kuidas energiat on, kui ennast hästi tunned, mine raqhulikult ujuma või tee jooksutiir. Kõike ei saa kivisse raiuda, kuula enda keha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pane paika omale nö. võtmetrennid, kus sa pead kohal käima. Need võikski olla MMA ja jõusaalitrennid. Ülejäänud ajal vaata lihtsalt kuidas energiat on, kui ennast hästi tunned, mine raqhulikult ujuma või tee jooksutiir. Kõike ei saa kivisse raiuda, kuula enda keha.

okey, sain nüüd palju targemaks, SUURED TÄNUD!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga nende kõrvalt võib aeroobset ka veel mingi päev teha (ujumine, ratas, jooks) ?

Aeroobset sa PEAD tegema, kui tahad MMAs midagi saavutada ja tervist korras hoida. Mõõduka pulsiga aeroobne treening on vajalik südamele, kapillaarvõrgustiku arendamiseks ja kopsualveoolide kasutuse suurendamiseks. Kõik kolm mängivad vastupidavusel suurt rolli. AGA paljuks läheb ühe nädala peale seda kõike...

daman, mille poolest on nt jõusaal tähtsam kui aeroobne? Ei mõista, mida annab lihasmass, kui süda puperdab ja väikse poksimise peale võhm otsas.

Muudetud kasutaja Heix89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aeroobset sa PEAD tegema, kui tahad MMAs midagi saavutada ja tervist korras hoida. Mõõduka pulsiga aeroobne treening on vajalik südamele, kapillaarvõrgustiku arendamiseks ja kopsualveoolide kasutuse suurendamiseks. Kõik kolm mängivad vastupidavusel suurt rolli. AGA paljuks läheb ühe nädala peale seda kõike...

daman, mille poolest on nt jõusaal tähtsam kui aeroobne? Ei mõista, mida annab lihasmass, kui süda puperdab ja väikse poksimise peale võhm otsas.

siinkohal oma kogemusest. Jõusaal andis võime teise üles tõsta (jõudu) MMA aga vajab teatud hingamist, i mean sul peab olema rütm paigas, "jõusaali hingamisega" pole seal midagi teha.

BJJ-s oma hingamine, poksis oma ja muay thais oma... ma võin poksida päris pikalt, kui aga panna muay thaid tegema siis hingamine sassis kui aeg-ajalt meelde ei tuleta. BJJ-s üldse kõik pahurpidi.

Lihasmass aitab siis kui rusikas pea pihta maandub, siis pole pikalt võhma vaja - kui K.O käes.

PS! mis puudutab mõõduka pulsiga aeroobset, siis ma julgeks väita, et see on BS - tehku parem HIIT-i, saab rohkem kasu ja efektid samad. Ise teen praegu jõusaalis HIIT-i 5x nädalas (lisaks jõutrenn) - ületreeningut pole täheldanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma ei tea kui palju MMA's jalgu vaja - Vaatan UFC'd ikka päris tihti ja ma ei saa ikka aru et mis mõttes jalgu treenid harva, :|

Standing fight, maha viimine ja ka takedowni vältimine kõik vajavad tugevaid jalgu - kohe kohe plahvatusliku jõudu jalgadele tegema..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma ei tea kui palju MMA's jalgu vaja - Vaatan UFC'd ikka päris tihti ja ma ei saa ikka aru et mis mõttes jalgu treenid harva, :|

Standing fight, maha viimine ja ka takedowni vältimine kõik vajavad tugevaid jalgu - kohe kohe plahvatusliku jõudu jalgadele tegema..

jah aga seda jõudu ei saada jõusaali IMO, takedowne tuleb simuleerida nende tegemisega, stand-up (vt muay thai fightereid, pole nad midagi nii massiivsed), sprawl nüüd küll tugevaid jalgu ei vaja, pigem krt head reaktsiooni.

Samas keegi pole öelnud, et jõusaalis jalgade treenimine ei anna lisajõudu. Lihtsalt spetsiifika on minu arust teine (jällegi, omast kogemusest - üldistama ei hakkaks. Ise loobusin räigest jalgade pumpamisest, jäid teised aeglaseks lihtsalt..)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
PS! mis puudutab mõõduka pulsiga aeroobset, siis ma julgeks väita, et see on BS - tehku parem HIIT-i, saab rohkem kasu ja efektid samad. Ise teen praegu jõusaalis HIIT-i 5x nädalas (lisaks jõutrenn) - ületreeningut pole täheldanud.

Mis vahenditega HIITI teostad jõusaalis?.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis vahenditega HIITI teostad jõusaalis?.

Ellips ja sõudeergomeeter (muud soovituslikud vahendid puuduvad nagu versa climber (ronimislaadne masin), dynobike jms - nad pole Eestis levinud).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aeroobset sa PEAD tegema, kui tahad MMAs midagi saavutada ja tervist korras hoida. Mõõduka pulsiga aeroobne treening on vajalik südamele, kapillaarvõrgustiku arendamiseks ja kopsualveoolide kasutuse suurendamiseks. Kõik kolm mängivad vastupidavusel suurt rolli. AGA paljuks läheb ühe nädala peale seda kõike...

daman, mille poolest on nt jõusaal tähtsam kui aeroobne? Ei mõista, mida annab lihasmass, kui süda puperdab ja väikse poksimise peale võhm otsas.

Polegi tähtsam, minu jaoks on jõusaal näiteks kõrvaltreening ja kogu aur läheb aeroobsele.

Lähtusin lihtsalt spordialast, MMA-s on anaeroobne vastupidavus ja üleüldine kehaline konditsioon hoopis olulisem kui hea võhm madalal pulsil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise loobusin räigest jalgade pumpamisest, jäid teised aeglaseks lihtsalt..)

kas sa keskendusid rohkem massitegemisele või kiiruslikule jõule? ma arvan et siin ongi vahe, et paljud treenivad jalga massi saamise eesmärgil näiteks 3x8-12, mitte plahvatuse arendamiseks(nt. 10x3x50-60%). Võib-olla on see teadmatusest, arvatakse et massikordused teevad head, teevadki kui sa massi arendad. Võitlusspordis ei ole sul massist kasu, kui see on tuim. Konkreetne näide on paari aasta tagune, kui maakonna suvemängudel kuulitõukes võistlesin, mina, jõusaalis harva jõudev vs. umbes sama pikk musklimägi. Mis te arvate kumb võitis? mina, pea kahe meetriga. tundub uskumatu, tundus ka toona mulle, nüüd enam ei tundu, kuna teadmised on tublisti kasvanud ja arusaam on selline et kuulitõuge nõuab tohutut plahvatust eelkõige jalad ja käsi. tüüp oli lihtsalt lihased punni treeninud, olgugi et füüsiliselt, jõu põhiosalt hulga tugevam, kuid plahvatust polnud ollagi.

tuues üle seda võitlussporti, julgen arvata et jõusaali tuleks külastada plahvatusliku jõu arendamiseks, kava peab muidugi olema spetsiaalselt selleks koostatud, et oleks kavas ka tasakaalu ja lihaste koordinatsiooni parandavad harjutused.

E: ma olen kuulnud et HIIT-i teostatakse ka kangi, hantlite ja muude jõusaali vahenditega. kas point jääb sel juhul samaks- paraneb aeroobne vorm ja põleb rasv?

Muudetud kasutaja Mikk07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saab keegi siis äkki mingise treenigkava taolise asja koostada, et mida ma siis jõusaalis teeks.

Ja kas need päevad on õiged E(mma) K(mma) R ja L (jõusaal). Või võiks reede ja lapäeva asemel olla ka näiteks teisipäev ja reede.

Eesmärk on siis lihasmassi vähendada(~5kg)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pigem tekib küsimus, et miks ainult 2x nädalas eriala? Ma ikka leiaks võimaluse eriala teha 3-4 korda nädalas kui ala huvi pakub ja siis jõudu juurde kui jaksu on...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×