Jump to content
Peyote

mõttetud tegemised jõusaalis

Recommended Posts

Eee... defineeri esmalt "mõttetu". Minu meelest on mõttetu kui mõni mees treenib pelgalt ülakeha, imetleb end pool trenni peeglist, või kulutab enda aega ja kaastreenijate kõrvakuulmist kelkides sõprade ees, kui kõvasti ta kellegile sahtlisse sõitis, mis naist ja kuidas ta põrutas... ning seejärel viskub surumispingile, surub 2x 100kg ja arvab, et tegi tigeda trenni. Selliseid kahjuks leidub... ;)

Kui aga mõtlesid mõnda konkreetset harjutust - siis see, mis on ühele mõttetu, võib teisele vägagi mõttekas olla - sõltuvalt eesmärgist.

EDIT: vabandan, ei lugenud esimesel korral, et mõtlesidki harjutust. ;)

Muudetud kasutaja Heix89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minujaoks on kõhulihaste tegemine mõttetu...ei ole viitsimust...kükiga saab neid koormatud küll...

kui kükis suurte raksusteni jõuad, siis mõistad, et kõhulihaste tegemine ei olegi mõtetu ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui kükis suurte raksusteni jõuad, siis mõistad, et kõhulihaste tegemine ei olegi mõtetu ;)

Jah võibolla tõesti...aga hiljuti ma just lugesin ühest artiklist(vist oli) kus kirjutas, et kükkides saab kõht sama suure koormuse stabiliseerivana lihasena kui teda eraldi tehes...;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah võibolla tõesti...aga hiljuti ma just lugesin ühest artiklist(vist oli) kus kirjutas, et kükkides saab kõht sama suure koormuse stabiliseerivana lihasena kui teda eraldi tehes...;)

Nii dünaamilisi kui ka staatilisi harjutusi peaks kõhulihastele tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loll küsimus aga...mis vahet on dünaamilisel ja staatilisel harjutusel?

sama ka venitustel ?

Dünaamiline on liikuv, staatiline harjutus on näiteks L-sit

drew_baye_l-sit.jpg

Trenni alguses tehakse dünaamilisi venitusi ning lõpus staatilisi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõttetu on minumeelest hullupööra trapetsi treenime. Ei näe selle mingit mõtet, see kasvab niigi paljude harjutustega koos. Võb-olla jah, kulturistidel on see tähtis, aga tavaharrastajatel ei näe selles mõtet.

Muudetud kasutaja Xero poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu jaoks on mõttetud suurem osa nendest fäänsid trenažööridest. Harva-harva satun nendele, enamus harjutusi siiski kangi ja hantlitega. Ma tegelikult algaja ka -- treeningstaaži vaid napilt üle 2 aasta.

Terves kavas kokku 40 harjutust, millest 4 on trenažööridega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen mitu korda näinud kuidas inimesed proovivad treenida kõhu küljelihaseid niimodi, et hoiavad mõlemas käes hantlit....mis teeb terve ettevõtmise mõttetuks kuna sa ei treeni ju siis eriti midagi.

Mõttetu on ka see, kui keegi läheb laob jalaressile mingi suhteliselt suure raskuse aga siis liigutab seda max 15cm üles alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen näinud mõnda perioodi, kus üks inimene treenis eraldi kaela, mitmel trennil, reie tagaosa pingil.

Tegi peaga surumisi seljataha suunas, peatõsteid siis nö.

Võib-olla tal oli täiesti hea põhjus selleks, sedalaadi töö, mis nõuab tugevat kaela, või oli siis äkki arst soovitanud talle vms.

Aga lihaste arendamise eesmärgil otseselt ma ei näe mõtet sellel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen mitu korda näinud kuidas inimesed proovivad treenida kõhu küljelihaseid niimodi, et hoiavad mõlemas käes hantlit....mis teeb terve ettevõtmise mõttetuks kuna sa ei treeni ju siis eriti midagi.

Mõttetu on ka see, kui keegi läheb laob jalaressile mingi suhteliselt suure raskuse aga siis liigutab seda max 15cm üles alla.

Õige ongi ju 90 kraadi jalad lasta, või ma eksin?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õige ongi ju 90 kraadi jalad lasta, või ma eksin?

Soorituse ulatus, või kuidas seda nimetada (ing.k. ilmselt "range of motion") on jalapressil võimalik isegi väiksema nurgaga (75kr?) kui 90 kraadi, enam-vähem 90kr nurk sääre ja reie vahel on selle harjutuse normaalseks soorituse ulatuseks:

http://www.fitness.ee/lehed/tooriistad/har.../jalg/f019.html

Sedalaadi ca 90kr kõverdamine ongi nö tavaharrastajale õige, edasijõudnud arendavad harjutuse erinevaid faase, näiteks lõpp-faasi, sel juhul pannakse jah suur raskus seadmele ja liigutatakse vaid 15cm.

(Sattusin huvitava termini otsa- "invaliidi-kükk":

http://www.fitness.ee/lehed/tooriistad/har.../jalg/f024.html

Googeldasin ja ei leidnud eriti, et seda terminit kasutatud oleks kusagil, ei tea kas see on ikka ametlik termin)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen näinud mõnda perioodi, kus üks inimene treenis eraldi kaela, mitmel trennil, reie tagaosa pingil.

Tegi peaga surumisi seljataha suunas, peatõsteid siis nö.

Võib-olla tal oli täiesti hea põhjus selleks, sedalaadi töö, mis nõuab tugevat kaela, või oli siis äkki arst soovitanud talle vms.

Aga lihaste arendamise eesmärgil otseselt ma ei näe mõtet sellel.

Ma vahel teen ka seda harjutust ja olen näinud teisigi tegemas,ei ole põhikavas,teen harva.Tugev kael tuleb kasuks näit. poksis,maadluses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen näinud mõnda perioodi, kus üks inimene treenis eraldi kaela, mitmel trennil, reie tagaosa pingil.

Tegi peaga surumisi seljataha suunas, peatõsteid siis nö.

Võib-olla tal oli täiesti hea põhjus selleks, sedalaadi töö, mis nõuab tugevat kaela, või oli siis äkki arst soovitanud talle vms.

Aga lihaste arendamise eesmärgil otseselt ma ei näe mõtet sellel.

lihaste arendamise eesmärgil ei näe mõtet.. selles suhtes, et ega ta sul KONTi ju ei arenda. Proovi korra ära ja siis saad teada, et oi.. selja ja kaelalihased on siiski olemas (järgmisel päeval most likely).

maadluses, judos, poksis kulub tugev kael vägagi ära.

Aga tõsiselt.. proovi.

Muudetud kasutaja ras- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lihaste arendamise eesmärgil ei näe mõtet.. selles suhtes, et ega ta sul KONTi ju ei arenda. Proovi korra ära ja siis saad teada, et oi.. selja ja kaelalihased on siiski olemas (järgmisel päeval most likely).

maadluses, judos, poksis kulub tugev kael vägagi ära.

Aga tõsiselt.. proovi.

Ok, proovingi.

Aga pigem võitlusalades pakuks et on olulisem see jõud, kui peaga lüiakse otsesuunas vastase poole, ma arvan. Mitte aga see kaela jõud, nagu too treenija treenis, et treenis pea tõsteid tahapoole nö, pigem võitlusaladel kasulikum omada tugevat pea lööki ette suunas ma pakun. Selleks vaja mingit harjutust, kus noogutatakse ettepoole peaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei meeldi kui saal on jubedalt rahvast täis ja siis keegi kõnnib jooksulindi peal 20 minutit, laskmata teistel soojendust teha. ;)

Oi-oi, ma pean siis küll ette ja taha ja külje peale vabandama, et olen jooksulindil nii kõndides kui joostes ikka tunduvalt kauem aega korraga veetnud kui 20 minutit ;) . Teen nii endiselt ja teen ka edaspidi. Ja oh mind häbematut, ei tule mul mõttessegi teistelt saalisolijatelt küsida, et kas ikka võib... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok, proovingi.

Aga pigem võitlusalades pakuks et on olulisem see jõud, kui peaga lüiakse otsesuunas vastase poole, ma arvan. Mitte aga see kaela jõud, nagu too treenija treenis, et treenis pea tõsteid tahapoole nö, pigem võitlusaladel kasulikum omada tugevat pea lööki ette suunas ma pakun. Selleks vaja mingit harjutust, kus noogutatakse ettepoole peaga.

pigem on tugevat kaela vaja löökide talumiseks..poksijatel harjutus kavas sees, ja palju teisigi samalaadseid.....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×