Jump to content
LaizeN

Aeroobne

Recommended Posts

Nii,

Teema põhi küsimuseks on siis ikkagi aeroobne treening.

Tean, et seda on nämmutatud palju, kuid ma pole konkreetset vastust ikkagi saanud..

Räägitakse, et maailma parim asi on HIIT, ise teen ka ning olen kahe käega poolt, kuid mulle meeldib ka hommiku tühja kõhuga teha nii selline 20min ring + 1 ring ca 10min kõhulihaseid..

Kas tõesti madala pulsiga aeroobne treening pärsib rasva põletust ning on metabolismi aeglustava toimega?

Või on aeroobse treeningu nö rasvapõletus vaid selle teatud ajahetkeline ning HIIT põletab rasvu kogu päeva vältel kiirendades ainevahetust?

Samuti huvitab, kui teha peale jõutreeningut nii u. 2 intervalli, kas sellel on pigem negatiivne mõju?(Netist olen lugenud, et on parim asi, kuid Fred kirjutab, et sellise käitumisega rikud ära vaid vormi - või mõtles ta madala pulsiga aeroobset?)

Loodan, et jutt pole segane..

Endal plaanis siis 3xhommiku jooks, 4xHIIT, 1xpikk aeroobne treening, 3xJõusaali treening

Kardan, et läheb paljuks, kust teie eksperdid kärbiksite?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Läheb jah paljuks. Mina teeksin 3x hommikujooksu (sest meeldib) ning 2x jõusaal 2x HIIT. See hommikune 30 minutit sulle hullu küll ei tee.

Ja paar intervalli peale jõusaali võid teha küll.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See jutt, et pikk madal pulsiga aeroobne sul rasvade kadu pärisb, on pask. Kogemus ütleb. Intervalltreeningud ja tempojookusd on küll efektiivsemad, kuid pikad madala pulsiga (madal on siis 70% max, mitte vähem) otsad on samamoodi efektiivsed.

Sinu kava vaadates, natuke karm on ja esimese hooga liiga suur tükk. Piisab 2x20min hommikul, 2xHIIT, 3x Saali küll. Liiatigi, kui korralikult treenid, siis leiad peale rasket jõusaalitreeningut järgmise päeva HIITI äärmiselt ebameeldiva olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Läheb jah paljuks. Mina teeksin 3x hommikujooksu (sest meeldib) ning 2x jõusaal 2x HIIT. See hommikune 30 minutit sulle hullu küll ei tee.

Ja paar intervalli peale jõusaali võid teha küll.

Kusjuures teemat tehes ootasingi sinult vastust ;) , ei hakand päris välja kirjutama aga..

2 x jõusaal, see tähendaks siis ülakeha v.a alaselg 1 päeval ning alakeha + alaselg 2. päeval, kas veist kitsaks ei lähe?

Ise sain koormusega 3x jõusaal, 3xHIIT, 3x hommikujooks hakkama, kuid praegu haigus kallal ja kardan, et koormuse tõstmine oleks tõesti rumalus.

Oma keha tunnetamine on vist tõesti ainuke lahendus, kuid kui teha 3x jõusaal 2x hommikul aeroobne ning 2x HIIT, siis peaks ju kõik proportsioonis olema.

Ega ma see nädal veel hullu panna ei saa, võtan veits vabamalt, kuna haigus kallal :S, kuid eks ma siis järgmisest nädalast proovin uut(lihtsamat) jaotust:D

Aga jrx mis sa arvad, kas viia HIIT eraldi päevadele, siis nad vist jookseks mul kokku hommikuse jooksu päevadega..Kuid ma saaks teha nii 4-6 intervalli(rohkem ei jaksa, kui aus olla) :huh: või peale jõutreeningut nii 2-3 intervalli?

Praegune HIIT treening näeb välja siis : 15min ratast(soendus) 3-4 intervalli sõudeergomeetril 1min max + 2min rahulikult otsa, siis ca 1-2 min puhkust ja nii uuesti ja siis trenasööril mingi programmi järgi 10 min erineva raskusega jooksu..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma soovitaks Taku HIIT programm ette võtta ja algusest alustada.

Võid teha "hommikujooksu" päevadel - see 20 minutit hommikujooksu sind ära kurnata liigselt küll ei tohiks.

Mis su eesmärgid on üldse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma soovitaks Taku HIIT programm ette võtta ja algusest alustada.

Võid teha "hommikujooksu" päevadel - see 20 minutit hommikujooksu sind ära kurnata liigselt küll ei tohiks.

Mis su eesmärgid on üldse?

Eesmärk on rasvapõletus ning parem aeroobne vastupidavus(k.a anaeroobne)

Et soovitad siis Taku HIIT programmi ja seda teha täiesti eraldi treeninguna?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on sellised eesmärgid siis...

...ma ei teeks üldse jõudu vaid teeks 2 aeroobset 3 HIITi nädalas.

...võibolla teeks ühe terve-keha jõutreeningu ja 2 aeroobset 2 HIITi nädalas.

...teeks 2 aeroobset ja 3 HIITi nädalas niiviisi, et kahel päeval enne HIITi teeks 1-2 võrdlemisi suure raskusega, ent väikese mahu ja pika puhkusega baasharjutuse seeriat. Nt 1. päeval lõuatõmme ja püsti surumine / 2. päeval kükk ja kõhulihas.

Ahjaa - ning "aeroobne" selles kontekstis tähendaks vähemalt tunniajast tiksumist ning kindlasti mitte täitsa tühja kõhu peale hommikul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui on sellised eesmärgid siis...

...ma ei teeks üldse jõudu vaid teeks 2 aeroobset 3 HIITi nädalas.

...võibolla teeks ühe terve-keha jõutreeningu ja 2 aeroobset 2 HIITi nädalas.

...teeks 2 aeroobset ja 3 HIITi nädalas niiviisi, et kahel päeval enne HIITi teeks 1-2 võrdlemisi suure raskusega, ent väikese mahu ja pika puhkusega baasharjutuse seeriat. Nt 1. päeval lõuatõmme ja püsti surumine / 2. päeval kükk ja kõhulihas.

Ahjaa - ning "aeroobne" selles kontekstis tähendaks vähemalt tunniajast tiksumist ning kindlasti mitte täitsa tühja kõhu peale hommikul.

Otsustasin siis su nõu kuulda võtta ning organiseerida oma treening : 2x jõusaal ( peale seda HIIT ). 4x HIIT sinna alla läheb ka see peale jõusaali, ehk siis HIIT eraldi treeninguna 2x nädlas ning mis sa mõtled aeroobse trenni all, kas pikka rahuliku tempoga jooksu?

Eks ma siis teen selle Taku HIIT'i ära ning praegu katkestan oma hommikused jooksud, kuid kas 2x saalis lihaskadu suureks ei lähe ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna HIITist juttu siis küsiks kohe,et käin 2 korda nädalas jalkat/kossu mängimas(suht intensiivselt saab tehtud),olen aru saanud et selline sörk-kiirendus spordialad klasifitseeruvad ka HIITi alla ja kas selliseid spordi alasid tehes võib ka suuremat rasvapõletust oodata kui madala intensiivsusega jooksu trennist?Mängitud saab tavaliselt 1-1,5h ja päris tühjaks saab tõmmatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Otsustasin siis su nõu kuulda võtta ning organiseerida oma treening : 2x jõusaal ( peale seda HIIT ). 4x HIIT sinna alla läheb ka see peale jõusaali, ehk siis HIIT eraldi treeninguna 2x nädlas ning mis sa mõtled aeroobse trenni all, kas pikka rahuliku tempoga jooksu?

Eks ma siis teen selle Taku HIIT'i ära ning praegu katkestan oma hommikused jooksud, kuid kas 2x saalis lihaskadu suureks ei lähe ?

Panen siis üles, kuidas ma asjast aru sain :

I päev :

Jõusaal - 2 rasket baasharjutust, mida iga nädal vahetan.

* Rööbaspuudel surumine lisaraskusega 4x8-12

* Rinnalevõtt 4x8-12

3 rasket intervalli (90 sek 7-10 tase ning 90 sek 2-6 )

Mahajahtumise jooks 10min( kerged intervallid, kuni tase 7'meni)

II päev : Pikk aeroobne treening( 6km jooksu)

III päev : HIIT (Taku)

Ehk siis, soojendus 15min(5 min tase 3-4; 5min tase 5-6; 5min tase 3-4)

4 rasket intervalli 90 sek. 7-10 ning 90 sek. 1-6

Maha jahtumis jooks 15 min kuni tasemeni 7.

IV päev : puhkus

V päev jõusaal :

* kükk kang turjal 4x8-12

* jõutõmme 4x8-12

3 rasket intervalli 90sek 7-10 ning 90 sek 1-6

Maha jahtumisjooks 10min kuni astmeni 7 intervallid

VI päev : sama mid III päev ainult, et intervallid viin läbi trenasööril ning maha jahtumine ergomeetril.

VII päev : aeroobne treening (ujumine näiteks 2km)

Trenni teeks siis 3+1 süsteemis.

Hiite teeks vaheldumisi 2x intervallid sõude ergomeetril ja 2x jooksu trenasööril, sellest oleneks ka mahajahtumis jooks/sõudmine.

jrx pidasid sa midagi taolist silmas ? :huh:

Toitumisest siis nii palju, et üritan süüa võimalikult rasva ja valgu rohket toitu, kuid tunnen, et vajan ka laadimis päevi, et nö 'pinnal püsida', et siis need laadimised näeksid välja enne jõusaali trenni ca 50g aeglaselt imenduvaid sv ja peale trenni ca 50g kiiresti imenduvaid koos valguga..

Muidugi söön ka muudel aegadel sv, aga need on need vähesed, mida sisaldavad valgu rikkad toidud..(k.a köögi- ja juurviljad.)

Muudetud kasutaja LaizeN poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maht on ikka liiga suur. See annab sulle lihaskao, mitte ei tee seda HIIT iseenesest.

Mina teeksin ainult Taku HIITi. Ja seda 3x nädalas - siis saab ka normaalse 2-nädala kaupa edasimineku nagu programmis. Nt. nii:

1. päev:

Rinnalevõtt 3x5

Rööbaspuudel surumine lisaraskusega 3x6

Taku HIIT

2. päev:

aeroobne (jooks) - mõõda ajas-pulsis mitte distantsis!

3. päev puhkus

4. päev :

kükk 3x5

lõuatõmme lisaraskusega 3x6

Taku HIIT

5. päev

aeroobne (ujumine) - taas - mõõda ajas-pulsis mitte distantsis.

6. päev:

Taku HIIT

7. päev puhkus

...ja isegi see on veel päris kobe maht.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maht on ikka liiga suur. See annab sulle lihaskao, mitte ei tee seda HIIT iseenesest.

Mina teeksin ainult Taku HIITi. Ja seda 3x nädalas - siis saab ka normaalse 2-nädala kaupa edasimineku nagu programmis. Nt. nii:

1. päev:

Rinnalevõtt 3x5

Rööbaspuudel surumine lisaraskusega 3x6

Taku HIIT

2. päev:

aeroobne (jooks) - mõõda ajas-pulsis mitte distantsis!

3. päev puhkus

4. päev :

kükk 3x5

lõuatõmme lisaraskusega 3x6

Taku HIIT

5. päev

aeroobne (ujumine) - taas - mõõda ajas-pulsis mitte distantsis.

6. päev:

Taku HIIT

7. päev puhkus

...ja isegi see on veel päris kobe maht.

Ok. Teen ära, suur tänu..

See nädal võtsin puhkust, kuna ei meenund, millal viimati üle ühe päeva puhkasin ;)

Samuti haigus, loodan, et ei teinud midagi valesti, aga tänud jrx, ma siis teen 12 nädalat Taku HIIT'i

Endale meenus ka mida ma tahtsin siis rasva põletusega veel : suuremat aeroobset taluvust, spagaat(jääb ca 30cm puudu) salto ja jah lõua tõmbamise edasi arendamist..

1 asi veel, et mis pulsi sa soovitad aeroobsega? 130-140?

Tänud jrx ! :huh:

Muudetud kasutaja LaizeN poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No spagaadi suunas liiguta end peale trenni ja õhtuti.

Aeroobne - selleks, et täpset pulsivahemikku saada, soovitan koormustesti ära teha. Näiteks www.vomax.ee

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sry OT eest, aga mul on nädalas 3 rasket 1h+ jõusaali treeningut, tahaks kuhugi vahele Taku HIIT'e mahutada. Ei tea kas paneks samadele päevadele või eraldi päevadele. Kui eraldi paneks siis jääks vast liiga vähe aega puhkuseks. Soovitusi kellelgi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sry OT eest, aga mul on nädalas 3 rasket 1h+ jõusaali treeningut, tahaks kuhugi vahele Taku HIIT'e mahutada. Ei tea kas paneks samadele päevadele või eraldi päevadele. Kui eraldi paneks siis jääks vast liiga vähe aega puhkuseks. Soovitusi kellelgi?

Mina tegin erinevatel päevadel, sest peale intensiivset jõusaalitreeningut ei suutnud HIIT-st maxi võtta. Kindlasti jäta nädalas vähemalt 1 päev taastumiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei hakanud siis uut teemat tegema, kuna see samune siin lahkab minu tegemist :lol:

Niisiis võtsin kätte artikli 10 tähtsamat mineraali ja hakkasin uurima, mida mul vaja on ja sain targemaks, sain ka kokku omale toitumise, palju ei muutnud, vaid lisasin paar asja ning mõningad asjad asendasin, nüüd küsimus tarkadele..

Kalorsus

2467.67 kcal

Kalorsus

2467.67 kcal

Valgud 176.31 g

Rasvad 120.05 g

Süsivesikud 162.6 g

Vitamiin A 5507.82 µg

Vitamiin D 8.27 µg

Vitamiin E 28.82 mg

Vitamiin C 348.09 mg

Vitamiin B1 1.77 mg

Vitamiin B2 4.29 mg

Niatsiin 79.78 mg

Vitamiin B6 3.49 mg

Vitamiin B12 13.6 µg

Naatrium 4.92 g

Sool 12.42 g

Kaalium 7.53 g

Kaltsium 2072.97 mg

Magneesium 626.03 mg

Fosfor 3051.67 mg

Raud 21.59 mg

Tsink 22.97 mg

Jood 608.94 µg

Seleen 182.59 µg

sai vist kõik..Puudu ampseri alusel ei ole, pigem üle, kui ma vaatan A vitamiini, siis seda on pea 2000µg üle.

Esmalt ootan vastuseid Rotterilt, et mida sai liiga palju ja mille tasakaal on väljas?

Loodan, et midagi väga valesti ei ole.

Panen siis ka oma täpse kava..

HOMMIKUSÖÖK

1. Kohv, valmis viljakohvijook, valmistatud 2,5%-sse piima, suhkruta 300 grammi

2. Muna, kanamuna, praetud õliga 3 tk

3. Seened, šampinjonid, värsked 200 grammi

4. Porgand 100 grammi

5. Õli, oliivi 1 spl

6. Juust, Emmentali 3 viil

LÕUNASÖÖK

1. Sink, suitsusink, sealiha, lahja 120 grammi

2. Värskekapsa-porgandisalat 300 grammi

3. Mandlid 30 grammi

VAHEPALA

1. Kartul, kooreta keedetud 1 tk

2. Kalakonserv, tuunakala, veega 140 grammi

3. Külmutatud porgand, hernes, lillkapsas, uba 300 grammi

4. Näkileib, täistera 1 tk

5. Voimix, R 80% 10 grammi

ÕHTUSÖÖK

1. Piim, R 0,1% 400 grammi

2. Kakaopulber 30 grammi

HILISÕHTUNE LISAPALA

1. Kaalikas 100 grammi

2. Kurk 100 grammi

3. Paprika 100 grammi

4. Tomat 100 grammi

5. Till 1 spl

6. Kodujuust, 4,0% 200 grammi

Edit : unustasin veel mainida, et võtan lisaks selliseid preparaate(tabletid):

Glükosamiin, c vitamiin, magneesium, Q10 ning õhtul lonksu kalamaksaõli, mis lisab A ja D vitamiini veel kõvasti ju :lol:

Muudetud kasutaja LaizeN poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Puudu ampseri alusel ei ole, pigem üle, kui ma vaatan A vitamiini, siis seda on pea 2000µg üle.

Esmalt ootan vastuseid Rotterilt, et mida sai liiga palju ja mille tasakaal on väljas?

Loodan, et midagi väga valesti ei ole.

Panen siis ka oma täpse kava..

HOMMIKUSÖÖK

1. Kohv, valmis viljakohvijook, valmistatud 2,5%-sse piima, suhkruta 300 grammi

2. Muna, kanamuna, praetud õliga 3 tk

3. Seened, šampinjonid, värsked 200 grammi

4. Porgand 100 grammi

5. Õli, oliivi 1 spl

6. Juust, Emmentali 3 viil

LÕUNASÖÖK

1. Sink, suitsusink, sealiha, lahja 120 grammi

2. Värskekapsa-porgandisalat 300 grammi

3. Mandlid 30 grammi

VAHEPALA

1. Kartul, kooreta keedetud 1 tk

2. Kalakonserv, tuunakala, veega 140 grammi

3. Külmutatud porgand, hernes, lillkapsas, uba 300 grammi

4. Näkileib, täistera 1 tk

5. Voimix, R 80% 10 grammi

ÕHTUSÖÖK

1. Piim, R 0,1% 400 grammi

2. Kakaopulber 30 grammi

HILISÕHTUNE LISAPALA

1. Kaalikas 100 grammi

2. Kurk 100 grammi

3. Paprika 100 grammi

4. Tomat 100 grammi

5. Till 1 spl

6. Kodujuust, 4,0% 200 grammi

Edit : unustasin veel mainida, et võtan lisaks selliseid preparaate(tabletid):

Glükosamiin, c vitamiin, magneesium, Q10 ning õhtul lonksu kalamaksaõli, mis lisab A ja D vitamiini veel kõvasti ju :lol:

Seened on raskesti seeditav toiduaine ja inimorganism saab sealt vähe kasulikku, nendest võid loobuda. A-vitamiin on tõesti piiri peal. Samuti on palju soola, seda saad vähenda jättes menüüst välja konservid ja suitsetatud liha. Söö omavalmistatud liha- ja kalasööke. Glükoosamiini võid juurde võtta, Mg samuti ja kalamaksaõli.

Sünteetiliste vitamiinide kohta on vastakaid arvamusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seened on raskesti seeditav toiduaine ja inimorganism saab sealt vähe kasulikku, nendest võid loobuda. A-vitamiin on tõesti piiri peal. Samuti on palju soola, seda saad vähenda jättes menüüst välja konservid ja suitsetatud liha. Söö omavalmistatud liha- ja kalasööke. Glükoosamiini võid juurde võtta, Mg samuti ja kalamaksaõli.

Sünteetiliste vitamiinide kohta on vastakaid arvamusi.

Võtsin täna omale isegi anatoomia ning vitamiinide ning mineraalide raamatu, kuna huvitab lihtsalt asi, veidi ot. aga jah:D

Praegu teen siis nii, et esialgse 3 munakollase asemel söön 2 ning lisan veidike rohkem hapukoort ning seened asendan juurvilja seguga, üritan süüa vähem porgandit ja peale trenni kakao rasvata piimas (k.a vadak).

Soola ja naatriumi kohapealt siis niipalju, et praegune majanduslik olukord kodus ei luba väga rikkalikult süüa ja veiseliha ammutan tavaliselt konservist, mis maksab 10.- ja see on hea kuna saan sealt oma asjad kätte, kui tahaksin veise fileed või asja peaksin sõitma Rakverre ostma :/ Samuti hakkan sööma : pärmi, rohkem näkileiba, punast liha, kartul/pruun riis(mõõdukalt enne trenni), samuti lisasin D vitamiiini allikana eesti või ning mandlid/kookoshelbed. Samuti proovin süüa palju brokkolit ja spinatit :lol:

Praegu tegin sellised muudatused kavas, kuid eks peale raamatu läbilugemist saan veelgi targemaks mida muuta :lol:

Muudetud kasutaja LaizeN poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võtsin täna omale isegi anatoomia ning vitamiinide ning mineraalide raamatu, kuna huvitab lihtsalt asi, veidi ot. aga jah:D

Praegu teen siis nii, et esialgse 3 munakollase asemel söön 2 ning lisan veidike rohkem hapukoort ning seened asendan juurvilja seguga, üritan süüa vähem porgandit ja peale trenni kakao rasvata piimas (k.a vadak).

Soola ja naatriumi kohapealt siis niipalju, et praegune majanduslik olukord kodus ei luba väga rikkalikult süüa ja veiseliha ammutan tavaliselt konservist, mis maksab 10.- ja see on hea kuna saan sealt oma asjad kätte, kui tahaksin veise fileed või asja peaksin sõitma Rakverre ostma :/ Samuti hakkan sööma : pärmi, rohkem näkileiba, punast liha, kartul/pruun riis(mõõdukalt enne trenni), samuti lisasin D vitamiiini allikana eesti või ning mandlid/kookoshelbed. Samuti proovin süüa palju brokkolit ja spinatit :o

Praegu tegin sellised muudatused kavas, kuid eks peale raamatu läbilugemist saan veelgi targemaks mida muuta :D

Munakollased söö ikka kõik ära. Brokkoli on hea valik, spinatit söö vähem. Lihaskasvuks on vaja rohkem loomseid toiduaineid kui taimseid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Munakollased söö ikka kõik ära. Brokkoli on hea valik, spinatit söö vähem. Lihaskasvuks on vaja rohkem loomseid toiduaineid kui taimseid.

Plaanis süüa siis rohkem kuivaks saamise eesmärgil..

Praegu poes polnud ka spinatit, kuulsin, et sisaldab palju rauda, siis, et takistab imendumist. Ei oskagi seisukohta võtta..

Rotter veel oleks selline küsimus, et mis sinu arvates on parimad kroomi ja tsingi allikad, nemad ju koos magneesiumiga saavad treenides kõige suuremaid kaotusi ja magneesiumi mure ma lahendan tablettidega :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Plaanis süüa siis rohkem kuivaks saamise eesmärgil..

Praegu poes polnud ka spinatit, kuulsin, et sisaldab palju rauda, siis, et takistab imendumist. Ei oskagi seisukohta võtta..

Rotter veel oleks selline küsimus, et mis sinu arvates on parimad kroomi ja tsingi allikad, nemad ju koos magneesiumiga saavad treenides kõige suuremaid kaotusi ja magneesiumi mure ma lahendan tablettidega :o

Kroomi on munakollases, pärmis, veiselihas, juustus; tsinki on veiselihas, pärmis, kõrvitsaseemnetes, pähklites, juustus, ka munakollases; magneesiumi kakaopulbris (mitte kiirlahustuvad kakaod),seemnetes, pähklites, pärmis; rauda veiselihas, kakaopulbris, seemnetes, ka munakollases. Nagu näed, siis toiduained kattuvad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kroomi on munakollases, pärmis, veiselihas, juustus; tsinki on veiselihas, pärmis, kõrvitsaseemnetes, pähklites, juustus, ka munakollases; magneesiumi kakaopulbris (mitte kiirlahustuvad kakaod),seemnetes, pähklites, pärmis; rauda veiselihas, kakaopulbris, seemnetes, ka munakollases. Nagu näed, siis toiduained kattuvad.

Jah. Õnneks ma hakkan nüüd sööma pärmi ja ülejäänuid toiduained juba söön, nüüd joon seda kiirlahustuvat kakod, kuid peaks selle Eesti kakao(veidi mõrum) tagasi minna

Suured tänud rotter :o

Nagu ma aru saan, siis kroomi ja tsinki on vaja just peale trenni, ma teen omale peale trenni shake 400ml rasvata piima, 30g kakaod ja 15g vadakut, kui sinna lisaks veel pool pärmi, need väiksed 40g pärmid vist olid, et siis 20g pärmi , või millal on parim aeg pärmi võtta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah. Õnneks ma hakkan nüüd sööma pärmi ja ülejäänuid toiduained juba söön, nüüd joon seda kiirlahustuvat kakod, kuid peaks selle Eesti kakao(veidi mõrum) tagasi minna

Suured tänud rotter :o

Nagu ma aru saan, siis kroomi ja tsinki on vaja just peale trenni, ma teen omale peale trenni shake 400ml rasvata piima, 30g kakaod ja 15g vadakut, kui sinna lisaks veel pool pärmi, need väiksed 40g pärmid vist olid, et siis 20g pärmi , või millal on parim aeg pärmi võtta?

Laizen, mis kogustes sa hakkad pärmi päevas sööma? Kas see 20 g päeva kohta on piisav?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii,

Teema põhi küsimuseks on siis ikkagi aeroobne treening.

Tean, et seda on nämmutatud palju, kuid ma pole konkreetset vastust ikkagi saanud..

Räägitakse, et maailma parim asi on HIIT, ise teen ka ning olen kahe käega poolt, kuid mulle meeldib ka hommiku tühja kõhuga teha nii selline 20min ring + 1 ring ca 10min kõhulihaseid..

Kas tõesti madala pulsiga aeroobne treening pärsib rasva põletust ning on metabolismi aeglustava toimega?

Või on aeroobse treeningu nö rasvapõletus vaid selle teatud ajahetkeline ning HIIT põletab rasvu kogu päeva vältel kiirendades ainevahetust?

Samuti huvitab, kui teha peale jõutreeningut nii u. 2 intervalli, kas sellel on pigem negatiivne mõju?(Netist olen lugenud, et on parim asi, kuid Fred kirjutab, et sellise käitumisega rikud ära vaid vormi - või mõtles ta madala pulsiga aeroobset?)

Loodan, et jutt pole segane..

Endal plaanis siis 3xhommiku jooks, 4xHIIT, 1xpikk aeroobne treening, 3xJõusaali treening

Kardan, et läheb paljuks, kust teie eksperdid kärbiksite?

Vot see tühja kõhuga hommikul on küll halb variant! Selline trenn just lihast lõhubki( tühja kõhuga trenn? organism kipub ju lihase kallale) mina jooksen ka hommikuti aga ma joon enne jooksu valgusheigi või siis söön kodujuustu. Kindlasti tuleb vett juua. Ja muide kui tahad effektiivset rasvapõletust siis tuleb teha aeroobset trenni mis pole raske aga kestab üle 60min. siis hakkab organism enamuselt kasutama rasvu, sest need annavad rohkem energiat ja imenduvalt aeglaselt ja tasakaalukalt. Selle Hiit trenniga kasutad sa oma ATF-I kreatiin fosfaati ja palju süsivesikuid. See sarnaneb pigem anaroobsele kui aeroobsele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×