Jump to content
Heix89

Probleemne varvas

Recommended Posts

Tere!

See mure võib tunduda totter, aga mul on varvas valus. ;) Ja mitte lihtsalt valus - viimase poole aasta jooksul on korduvalt (ilma põhjuseta) paiste läinud ja päris kõva valu tekitanud. Nüüd jälle. Umbes nädala oli kõva ja suur nagu kartul, siis andis vaikselt paistetus järele ja hetkel lihtsalt valutab. Ära pole kuskile löönud, väänanud ka pole; soolatüügast, sissekasvanud küünt ega mingit haava pole.

Andke palun ideid, mis kuramuse asi seda põhjustada võib?! Ei tahaks nagu arstile ka minna, et "vaadake, mul varvas teeb põrguvalu", kuna antud hetkel on pealtnäha täitsa normaalne. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Podagra - kusihappe soolade ladestumine liigeses? Vt Wiki-st ingl k 'gout'

Tavaline kliiniline vere analüüs näitab suurenenud kusihappe taset veres või on selleks vaja mingeid eraldi analüüse?

Jorsik, küsisin vaid sellepärast, et äkki on tegemist mingi tühisema probleemiga, millest saab ka arsti sekkumiseta jagu. Endal nappis lihtsalt ideid. Loomulikult lähen ma arstile kui ise asja ei saa, aga see on siiski viimane valik - niigi liiga palju olen sunnitud seal käima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tavaline kliiniline vere analüüs näitab suurenenud kusihappe taset veres või on selleks vaja mingeid eraldi analüüse?

Jorsik, küsisin vaid sellepärast, et äkki on tegemist mingi tühisema probleemiga, millest saab ka arsti sekkumiseta jagu. Endal nappis lihtsalt ideid. Loomulikult lähen ma arstile kui ise asja ei saa, aga see on siiski viimane valik - niigi liiga palju olen sunnitud seal käima.

http://www.kodutohter.ee/arhiiv/200611/main3.html

http://www.inimene.ee/index.php?disease=p&...ase&did=650

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusihappe taseme jaoks on tõepoolest vastav test olemas, aga sellest diagnoosiks ei piisa - haigus tekib ainult 10% kõrgenenud ureaadiga inimestest ja teistpidi, 33%-l haigetest esineb kõrgenenud ureaaditase. Diagnoosi oskab panna arst, peamised on ikkagi kliinilised sümptomid. Wikipedia järgi soodustavad podagra tekkimist puriinirikas toit (liha, kala), alkohol jm; seal on lõik ka toiduainetest, mida süüa ja mida vältida, et vähendada vere kusihappe taset...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×