Jump to content
razor

Algaja vajab pistu abi.

Recommended Posts

kas võiksite palun tuua näite enda päeva toitumisest

Ma võin mingi näite tuua :

7:20 Hommikul kodus söön pool liitrit jogurtit , 4 võileiba singiga , 2 pannkooki ja jõin pool liitrit mustsõstra morssi (kodu oma)

11:40 Koolilõuna

14:00 1 õun ja banaan

16:30 peale trenni veel 1 banaan ja vett peale trenni ja trenni ajal

18:00 väikene õhtusöök (kausitäis makarone ja leib*2)

20:00 1 kord veel õhtusöök aga seekord natuke suurem

(riis , grillkana koivad , salat)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis erandjuhus täna oli? Kas edaspidi plaanis veel vähem süüa? Katsu natugi siin foorumis ringi vaadata, siin toitumise kohta väga asjatundlikke õpetusi. Edu!

Muudetud kasutaja MoloM poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma võin mingi näite tuua :

7:20 Hommikul kodus söön pool liitrit jogurtit , 4 võileiba singiga , 2 pannkooki ja jõin pool liitrit mustsõstra morssi (kodu oma)

11:40 Koolilõuna

14:00 1 õun ja banaan

16:30 peale trenni veel 1 banaan ja vett peale trenni ja trenni ajal

18:00 väikene õhtusöök (kausitäis makarone ja leib*2)

20:00 1 kord veel õhtusöök aga seekord natuke suurem

(riis , grillkana koivad , salat)

Kle see näide on hullem, kui tema enda toitumine. enne uuri kuidas asjad käivad siis hakka näiteid tooma :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kle see näide on hullem, kui tema enda toitumine. enne uuri kuidas asjad käivad siis hakka näiteid tooma :D

Ja kust otsast mu näide hullem oli? ;)

Te ei saa võrrelda kõiki iseendaga , kes te olete täiskasvanud ja teil on absull oma rahakott .

Pealegi ma pole mingil dieedil vms , ta tahtis lihtsat näidet päevasest toitumisest ja ma tõin enda oma , on selles mingi probleem?

Muudetud kasutaja Saphireguy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pealegi ma pole mingil dieedil vms , ta tahtis lihtsat näidet päevasest toitumisest ja ma tõin enda oma , on selles mingi probleem?

Ei, aga ma tooks enda oma ka siis juba:

Tavapäraselt:

~0700 moosisaiakesed + 50:50 veega lahjendatud pirnisiirup (võtan külmkapist oma voodi kõrval)

~0800 2 viilu leiba koos või ja maasikamoosiga, vahest ka banaan (söön bussis, kui hommikul tööle liikuma hakkan)

~0830 0.5L sprite + 2x Snickers (need ostan bussipeatuses asuvast kioskist, kust maha lähen)

~1000 6 saiaviilu Nutellaga (teen hommikul valmis ja võtan tööle kaasa)

~1300 Hesburgeri megaburger + 0.5L coca-cola light + suur banaani-jäätisekokteil 0.5L (lõuna, Hesburger on õnneks üle tee, seega väga palju liikuma ei pea)

~1400 2 pakki Talleggi Chick Snacke 160g kokku (ilgelt hea maitsega ja kõhtu täidab ka - sureks ilma nendeta täitsa nälga vist)

~1530 500g Kalevi shokolaadi, tavaliselt pähklite ja rosinatega (raske päev selja taga, võin end natukene hellitada)

~1700 1L Aura ploomi- või virsikunektarit, vahest harva ka kirsinektarit (aga see viimane on hea ainult külmalt!!!1 nämm-nämm)

~1800 5 leivaviilu (suurt) koos Rama Creme Bonjouriga, 1cm paksuse singiviiluga ja paari kurgiviiluga (üldse ei meeldi, aga elukaaslane sunnib :D , sööks parema meelega mingit kommi)

~1900 kanabroiler 0.5kg + ahjus tehtud friikartulid + jahukaste + magustoiduks pakk Haribo kummikomme (õhtusöögiks, lemmiktoit)

~2000 vahest söön paar õuna või halvaad või midagi magusat (mulle maitseb magus)

~2100 kaks väikest Kinder Bueno shokolaadi (elukaaslane soovitas, talle maitsevad need väga :D )

~2200 Fatburner 3000mg L-karnitiiniga (igaks juhuks, et ikka vormi säilitada ja mitte enam paksemaks minna :( )

~2300 peotäis rosinaid ja 2 komeedikommi (enne magamaminekut, magusa suuga on hea magada ;) )

Tahaks alla võtta.. Olen kõike proovinud (maitsnud, sõna otseses mõttes) ja miski ei aita ;) ! Raha ka nagu eriti järgi ei jää, et veel midagi korralikku juurde süüa - kuigi mahuks küll vist.

Trenni teha ei meeldi, sest vihkan higi ja liikumist ning jõusaalides seda tränamuusikat, mida kogu aeg lastakse :P ! Oeh, mul on halvad geenid vist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei, aga ma tooks enda oma ka siis juba:

okeiokei :D

pmt , kuna ma teen palju trenni siis söön ma palju süsivesikuid ja mu rasvaprotsent väheneb mitte ei tõuse .. see oli mingi lamp näide mingist suvaliselt päevast , täna nt :

hommikul pool liitrit jogurtit ja 1 banaan

koolitoit supp

vahepalaks õun

trenn (ujumine)

peale trenni banaan

2 saia pähklivõiga ja 1 klaas apelsini mahla energia taastamiseks

praekartulid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
okeiokei :D

pmt , kuna ma teen palju trenni siis söön ma palju süsivesikuid ja mu rasvaprotsent väheneb mitte ei tõuse .. see oli mingi lamp näide mingist suvaliselt päevast , täna nt :

hommikul pool liitrit jogurtit ja 1 banaan

koolitoit supp

vahepalaks õun

trenn (ujumine)

peale trenni banaan

2 saia pähklivõiga ja 1 klaas apelsini mahla energia taastamiseks

praekartulid

Ma ei tea, kas nutta või naerda... Kas sa näed endal ühtegi valgulist toodet? On su menüüs mõni tilkki häid rasvu? Ja üldse, palun hakka artiklites tuhnima või teemasid üle vaatama. Kõige lihtsam aga- telli endale toitumiskava. Ja siis võid tulla nõuandeid jagama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
okeiokei :D

pmt , kuna ma teen palju trenni siis söön ma palju süsivesikuid ja mu rasvaprotsent väheneb mitte ei tõuse .. see oli mingi lamp näide mingist suvaliselt päevast , täna nt :

hommikul pool liitrit jogurtit ja 1 banaan

koolitoit supp

vahepalaks õun

trenn (ujumine)

peale trenni banaan

2 saia pähklivõiga ja 1 klaas apelsini mahla energia taastamiseks

praekartulid

See inimene,kes sellise söömisega lihast loodab kasvatada on ikka tõeline optimist ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja kust otsast mu näide hullem oli? :huh:

Te ei saa võrrelda kõiki iseendaga , kes te olete täiskasvanud ja teil on absull oma rahakott .

Pealegi ma pole mingil dieedil vms , ta tahtis lihtsat näidet päevasest toitumisest ja ma tõin enda oma , on selles mingi probleem?

Olen 17 ja elan täielikult vanemate rahakotil :o

1. iga söögiga peaks saama valku, vastavalt kaalule/vanusele/pikkusele/soole

2.Kui tahad alla võtta siis tuleb süüa tasakaalustatult ning soovitavalt vähem süsivesikuid(eriti kiiresti imenduvaid) Sa laksad mahlast pannkookideni rahumeeli..

Kasulikud rasvad puuduvad..

3. Kui otsustad süüa sv, siis seda teha hommiku poole ning mitte palju, aga sa sööd rahumeeli õhtuks praekartuleid ja veel soovitad ka..

Sorri, aga ma ei julge oma teadmistegagi veel siin paljudes kohtades sõna võtta, kuid sa tundud päris teadjamees olema.. No offence aga enne peaks põhiasjad selgeks tegema ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Laizen, too paar näidet toiduainetest, mis sisaldavad häid rasvu. Millal ja mis kogustes peaks ma neid päeva jooksul tarbima? Mitu g HÄID rasvu peaks päeva jooksul ca 70 kilone inimene saama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Laizen, too paar näidet toiduainetest, mis sisaldavad häid rasvu. Millal ja mis kogustes peaks ma neid päeva jooksul tarbima? Mitu g HÄID rasvu peaks päeva jooksul ca 70 kilone inimene saama?

Häid rasvu sisaldavad: oliivõli, kookoshelbed, hapukoor(mõõdukas), pähklid, linaseemned(k.a linaseemne jahu), muna kollased(mõõdukalt), avokaado..

Mees peaks saama ca 100g rasva päeva jooksul, et hormoonid normaalselt talitleda saaks, kuid oleneb mis eesmärk on ja sellest järeldatud ka toitumine, ise kaalun ka kuskil 70 ja saan päevas nii 80-100 g rasvu. Ja selle arvelt söön sv vähem, pea ainukesteks sv allikateks on juur- köögi- ja puuviljad.

Millal neid päeva jooksul süüa?hmm, üldiselt kehtib väide, et kõigepealt süüa valgud ja siis vastavalt vajadusele kas rasvad, süsivesikuid.

Kuid mina ja sina( kui tavalised inimesed) ei peaks sellele nii palju tähelepanu pöörama ja lihtsalt peaks vaatama, et ei liialdaks magusa, kartuli, leiva etc'ga ning et saaks ka päeva jooksul häid rasvu.

Tee nii näiteks, et lõunal osta kotike pähkleid ja söö peotäis, õhtul joo kalamaksaõli ning kui kodus värkset salatit teed, siis pane sinna oliivõli, samuti võid omleti sisse panna avokaadot ning peale hapukoort..Samuti peaks margariini asendama(kui seda nii suur vajadus on kasutada) 70% võiga ning seda süüa ka mõõdukalt

Muudetud kasutaja LaizeN poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga too näiteid millal sa neid häid rasvu tarbid ja mis kogustes. Pean ka need kuidagi päevamenüüsse sisse sobitama.

Vaata, ma täiustasin oma postitust, samuti võid vaadata mu blogi, seal on mu toitumine välja toodud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3. Kui otsustad süüa sv, siis seda teha hommiku poole ning mitte palju, aga sa sööd rahumeeli õhtuks praekartuleid ja veel soovitad ka..

Sorri, aga ma ei julge oma teadmistegagi veel siin paljudes kohtades sõna võtta, kuid sa tundud päris teadjamees olema.. No offence aga enne peaks põhiasjad selgeks tegema :huh:

Miks õhtul peale trenni süsivesikuid süüa ei või?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks õhtul peale trenni süsivesikuid süüa ei või?

Peale trenni ikka võib, kuid praekartul pole ju just see kõige parem lahendus, samas ta terve päeva ainult süsivesikuid söönud..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaata, ma täiustasin oma postitust, samuti võid vaadata mu blogi, seal on mu toitumine välja toodud.

Aga missuguseid pähkleid sa täpselt silmas pead? Neid ju mitut sorti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale trenni ikka võib, kuid praekartul pole ju just see kõige parem lahendus, samas ta terve päeva ainult süsivesikuid söönud..

Nagu ma postitusest lugesin, ta tegeleb ujumisega, mitte lihtsalt vees sulistamisega. Ujujad kulutavad treeningutel märksa rohkem energiat kui kulturistid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu ma postitusest lugesin, ta tegeleb ujumisega, mitte lihtsalt vees sulistamisega. Ujujad kulutavad treeningutel märksa rohkem energiat kui kulturistid.

Ja ujujad ei vaja valke, ega rasvu ning võivad toituda ainult süsivesikutest ? ;)

Teema algataja küsis, kuidas rasvast vabaneda, meie andekas ujuja andis talle (võibolla mitte tolle indiviidi jaoks) massikava, millega saaks vaid pekki juurde..

No offence aga see näidis kava ei lähe kohe üldse, kui rasvast vabaneda tahad, või ma olen valel teel, et rasva ja valgurikast toitumist harrastan ? :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja ujujad ei vaja valke, ega rasvu ning võivad toituda ainult süsivesikutest ? ;)

Teema algataja küsis, kuidas rasvast vabaneda, meie andekas ujuja andis talle (võibolla mitte tolle indiviidi jaoks) massikava, millega saaks vaid pekki juurde..

No offence aga see näidis kava ei lähe kohe üldse, kui rasvast vabaneda tahad, või ma olen valel teel, et rasva ja valgurikast toitumist harrastan ? :huh:

Ujujad vajad valku ka, aga kindlasti mitte niipalju kui kulturistid, aga süsivesikutega on vastupidi. Ujujate valguvajadus on ca 100 g, kui kulturistid tarbivad 300 g ja rohkemgi; süsivesikuid tarbivad ujujad 8-12 g/kg kohta, kulturistid 4-6 g/kg kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×