Jump to content
BRIKI

toitumisspetsialist

Recommended Posts

Ja siis imestatakse , et kaal ei lange, kuigi enamus toidukorrad on puhas süsivesik + natuke muud.

Aga kui satud Tlna või Tartu, siis lepi mõne suure onuga kokku üks tunni ajane vestlus.Ma olen suht kindel, et siinsed kavade valmistajad on nõus Sind mõistliku tasu eest vastu võtma.Saad kava ja oma miljonile pisiküsimusele adekvaatsed vastused :rolleyes:

Argo

Muudetud kasutaja argoll poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellise kavaga tõesti kehakaalu ei langeta. :rolleyes:

Ma ei imesta, et toitun väga valesti, ühelt poolt räägitakse ainult valkudest ja teised räägivad, et ikka peab putru sööma ja peale trenni on vaja võtta süsivesikuid. Mina ju ei tea mis õige on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei imesta, et toitun väga valesti, ühelt poolt räägitakse ainult valkudest ja teised räägivad, et ikka peab putru sööma ja peale trenni on vaja võtta süsivesikuid. Mina ju ei tea mis õige on.

Ja kolmandad räägivad, et häid rasvu tuleb süüa.Ajavad noorel tüdrukul pea sassi :rolleyes: Oma peaga sa kindlasti hakkama ei saa.Eks viga on kindlasti kogustes jne.

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei imesta, et toitun väga valesti, ühelt poolt räägitakse ainult valkudest ja teised räägivad, et ikka peab putru sööma ja peale trenni on vaja võtta süsivesikuid. Mina ju ei tea mis õige on.

Võta Fred Antsoni artikel ja loe ta postitusi foorumis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul pole mingeid erivajadusi aga neti teel võtab see esiteks palju kauem aega. Ma juba olen tellinud kunagi toitumiskava neti kaudu ja enam seda viga ei tee. Ma arvan, et ma ei jaksaks ka kirja teel nii palju küsida kõiki pisi asju, millest ma aru ei saa. Pealegi olen ma nii kui nii toitumise suhtes täpselt nii tark kui ma olen seda lugenud erinevatest kohtadest, igal pool räägitakse eri asju ja lähenemisi. Selleks, et leida see õige lähenemine minu toitumisele, peaks see inimene ka mind nägema ja kuulama mida mina ootan ja tahan.

Tänapäevane treener omab ka MSN-i, veebikaamerat jne. Kui omad arvutit ja fotokat, saab edukalt hakkama. Kõik saab aetud, kui vaja. Pealegi- enamus treenereid ei olekski nõus sinuga päevade ja kuude viisi 24/7 suhtlema- see ei olegi treeneri eesmärk. Inimene ise on see, kes peab hakkama treeneri abil analüüsima iseennast. Kui just ei ole tegemist võistleva sportlasega. Kuid ka nemad teevad põhitöö ise, käies treeneri juures aegajalt lihtsalt nö kontrollis. Võistluseelne aeg on minumeelest see aeg (kindasti algajale!), kus treener peaks olema nö käe-jala juures pidevalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja kolmandad räägivad, et häid rasvu tuleb süüa.Ajavad noorel tüdrukul pea sassi :rolleyes: Oma peaga sa kindlasti hakkama ei saa.Eks viga on kindlasti kogustes jne.

Argo

Point on lihtsalt selles, et tuleb võtta 1 kindel teooria ja seda vankumatult jälgida- siis see ka toimib. Kes eelistab süsikaid- valigu menüü, kus need sees, kellele maitseb liha ja veidi maitsekam-rasvasem toit- valigu valgu-rasva menüü jne.

Erinevate teooriate segu ei tööta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Point on lihtsalt selles, et tuleb võtta 1 kindel teooria ja seda vankumatult jälgida- siis see ka toimib. Kes eelistab süsikaid- valigu menüü, kus need sees, kellele maitseb liha ja veidi maitsekam-rasvasem toit- valigu valgu-rasva menüü jne.

Erinevate teooriate segu ei tööta.

Inimene peab päeva jooksul saama nii valku, rasvu kui ka süsivesikuid - see on kindel praktika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kusjuures kõigil on õigus ka veel, igal asjal oma koht ja areng on koheselt olemas, kas massi, kaalulanguse või vastupidavuse näol.

Klikkasin selle topiku piires ringi...Kus te seda kava n2ete? Kleepige palun uuesti...Tahaks ise ka ka n2ha.

60 % sysivesikute soovitus on v2ga levinud n2htus (n8 teaduslikult p6hjendatud ja yldaktsepteeritud) . Hetkel olen j2lle t2iendkoolitusel... Kujutan juba elavalt ette, mis loengus toimuma hakkab, kui teemaks tuleb sportlaste toitumine :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Klikkasin selle topiku piires ringi...Kus te seda kava n2ete? Kleepige palun uuesti...Tahaks ise ka ka n2ha.

60 % sysivesikute soovitus on v2ga levinud n2htus (n8 teaduslikult p6hjendatud ja yldaktsepteeritud) . Hetkel olen j2lle t2iendkoolitusel... Kujutan juba elavalt ette, mis loengus toimuma hakkab, kui teemaks tuleb sportlaste toitumine :rolleyes:

No see 60% tuleb ära ka kulutada. ;)

Aga igal asjal on hind - ja see on pankrease beetarakkude ära kurnamine. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No see 60% tuleb ära ka kulutada. ;)

Aga igal asjal on hind - ja see on pankrease beetarakkude ära kurnamine. :(

Mingi sportlaskonna jaoks on see jah...6igustatud (vist... :rolleyes: ) l2henemine (kui tarbitav kaloraazh yletab 3000 piiri...olenenb ka kehakaalust loomulikult..siis tuleb k6ik j2lle ringi vaadata).

Kuid ikkagi...6igustatud v6i mitte, pikaealisust ei saa siin t6esti oodata. Ma m6tlen siin... sellise tyypilise tippsportlase toitumise korral. :D

Enda peal saab hetkel kyll katsetatud 60 % list l2henemist...mitte kyll "tyypilisel" viisil.

Alates augustist ;)

Ma usun, et j2rgmiseks Fitnesslaagriks on n2ha tulemusi ja ma loodan, et keegi ei tule mulle v2itma, et ma olen lihtsalt andekas ;)

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb, mis taustaga on soovituste andja puhul tegu.

Lugesin raamatut "Sportlase Toitumine" (Rein Jalak, Vahur Ööpik), ja seal lugedes on tugevalt tunda, et kirjutaja on ilmselt pikamaa jooksu temaatikale/treeningule orienteerunud vms spetsiifilsiele alale, mis välja kumab, ja kirjutab toitumisest nüüd tuntavalt läbi selle prisma, seal raamatus nagu pannakse just süsivesikute tähtsuse kohta rohkelt mõtteid kirja, ju siis kirjtuaja valdkond sellega ka korreleerub, ala, et maratonijooksus süsivesik ongi olulisim teema.

Et on jäänud mulje, et tihtipeale artiklit lugedes tuleks mööda vaadata niimõnestki kirjutaja mõttest, kuna see tuleneb temale võib-olla teadvustamata kujul tema valdkonna spetsiifikast lihtsalt.

Mina soovitaks seda, et teha sind huvitava valdkonna (investeerimine, toitumine, ...) jaoks sobival asjatundjate lehel tasuline akkaunt, ja saa sealt konsultatsiooni kui sind miski huvitab. Sedalaadi saite on olemas küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleneb, mis taustaga on soovituste andja puhul tegu.

Lugesin raamatut "Sportlase Toitumine" (Rein Jalak, Vahur Ööpik), ja seal lugedes on tugevalt tunda, et kirjutaja on ilmselt pikamaa jooksu temaatikale/treeningule orienteerunud vms spetsiifilsiele alale, mis välja kumab, ja kirjutab toitumisest nüüd tuntavalt läbi selle prisma, seal raamatus nagu pannakse just süsivesikute tähtsuse kohta rohkelt mõtteid kirja, ju siis kirjtuaja valdkond sellega ka korreleerub, ala, et maratonijooksus süsivesik ongi olulisim teema.

Et on jäänud mulje, et tihtipeale artiklit lugedes tuleks mööda vaadata niimõnestki kirjutaja mõttest, kuna see tuleneb temale võib-olla teadvustamata kujul tema valdkonna spetsiifikast lihtsalt.

Mina soovitaks seda, et teha sind huvitava valdkonna (investeerimine, toitumine, ...) jaoks sobival asjatundjate lehel tasuline akkaunt, ja saa sealt konsultatsiooni kui sind miski huvitab. Sedalaadi saite on olemas küll.

:rolleyes:

Maratonjooks "korreleerub" otseselt rasvaga ja kaudselt... sysivesikuga ja loomulikult ka muude makro- ja mikroelementidega.

Vahur 88pik on spordifüsioloogia professor...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×