Jump to content
mindfreak

Algaja ja proteiin!

Recommended Posts

Tere!

Vabandan juba ette ära, kahjuks ei olnud aega surfata ja foorumist infot otsida. Seega läksin kergemat teed:p

Küsimus lihtne- olen algaja jõusaalis käija(3 nädalat, 4x nädalas) Siit ka küsimus, et kas mul oleks mõtet proteiini juba kasutada ja kui jah, siis fitness e-poes on kaubavalik lai, seega ootan siis eelkõige mingit head soovitust.

Samuti ka seda ,kui palju ja mitu korda päevas peaksin seda tarbima!

Ette tänades

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:angry::o

Sõnastus ei olenud vb kõige täpsem!

Proteiin=valk

Valku tarbid pidevalt.

Ilmselt pidasid silmas lisavalku.

Miskipärast kipuvad algajad nii mõnigi kord ajama näost sisse mida Jumal juhatab ja organismile vajalik loodetakse kätte saada pulbrist;et mida suurema lusikaga mida suuremast purgist,seda parem ...

Ega see ometi sinu kohta käi, :)

On sul juba toitumine korrastatud ja treeningkoormused nii suured,et vajad lisavalku?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proteiin=valk

Valku tarbid pidevalt.

Ilmselt pidasid silmas lisavalku.

Miskipärast kipuvad algajad nii mõnigi kord ajama näost sisse mida Jumal juhatab ja organismile vajalik loodetakse kätte saada pulbrist;et mida suurema lusikaga mida suuremast purgist,seda parem ...

Ega see ometi sinu kohta käi, :)

On sul juba toitumine korrastatud ja treeningkoormused nii suured,et vajad lisavalku?

Mina arvan küll, et kui toitumine nö. tuksis, siis palju päästab kui pulbritest 3-4 korda päevas lisavalku võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina arvan küll, et kui toitumine nö. tuksis, siis palju päästab kui pulbritest 3-4 korda päevas lisavalku võtta.

Ehk oleks siiski targem kõigepealt toitumine korda teha;ega sellest niikuinii ju ei pääse, :)

ja alles siis pulbrid käsile võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ok, sain targemaks. Toitumine on plaanis korda teha uue nädala algusest.(kiired ajad) Olen välja vaadanud ja peas valmis mõelnud toitumiskava( valgurikas).

Küsingi, et kui toitumine on küllaltki ok ja valgurikas, kas siis on tingimata vaja proteiini tarbida.. käin trennis hommikuti ja enne trenni söögiisu, kui sellist ei ole. Kas siis oleks mõtekam enne üks proteiini jook ära tarbida?

Lihtsalt, kuidas kehale parem oleks ja nö lihaseid ära ei lõhuks!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok, sain targemaks. Toitumine on plaanis korda teha uue nädala algusest.(kiired ajad) Olen välja vaadanud ja peas valmis mõelnud toitumiskava( valgurikas).

Küsingi, et kui toitumine on küllaltki ok ja valgurikas, kas siis on tingimata vaja proteiini tarbida.. käin trennis hommikuti ja enne trenni söögiisu, kui sellist ei ole. Kas siis oleks mõtekam enne üks proteiini jook ära tarbida?

Lihtsalt, kuidas kehale parem oleks ja nö lihaseid ära ei lõhuks!

ära vaata ainult valku vaid ka süsivesikuid ja rasvu. neil ka väga tähtis osa. jaotus oleneb täiesti sinu soovist. kas tahad võtta alla või massi jne...

ise söön enne omletti või keedumune...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Osta võimalikult suur pott valku, sest kui seda juba pulbrina võtma hakata, siis asja kulub suht palju ja kiiresti. Niisama natuke suvalisel hetkel võtta pole mõtet. Gold Standard 100% Whey on kindlasti üks parimaid - lahustub vees superhästi, maitse on hea (nt chocomint), suure potiga ostes kilohind parim.

Ok, mis on valguseigi mõte? Üldiselt see, et vedelast joogist saad võimalikult kiiresti kätte võimalikult (vajalikult) suure koguse puhast valku.

Millal vaja? Siis, kui lihased vajavad toitu kõige enam!!

Kohe hommikul esimese asjana võta seik u 40g valguga.

U 45 min pärast söö hommikusööki.

Ära nüüd vahepeal seiki puutu, kui just ei jää toidukordade vahele rohkem kui 3 tundi, siis soovitaks seiki vahepeal (ma ei tea su päevakava, ega trenni aega)

Nii, nüüd 2 tundi enne trenni söö üks hea korralik ports toitu (valk+süsivesikud+ head rasvad+ vitamiinid).

30 minutit enne trenni võta jälle seik u 20g valguga ja lisa kiiret ja aeglast süsivesikut ka. (mina isiklikult teen, nii et pool seiki joon 30 min enne ja ülejäänud poole vahetult enne trenni)

Trenni ajal pole vaja süüa ega juua midagi. Kui sa just ei kavatse mingi 3,5+ tundi treenida, siis võta poole peal no u 10 g valku ja süsikaid rohkem.

Kohe pärast trenni võta jälle seik 40 g valguga ja süsikatega.

Nüüd u 1 tund pärast trenni söö üks priske praad jällegi, selline, kus oleks valku (kanaliha, kala, avokaado, no igasugune linnuliha, maapähklid, tuunikala,), süsivesikuid (pane julgelt sama palju, nagu liha kindlasti salatit, tomatit, kurki, sibulat, no köögivilju jms), rasvu (räägime heast rasvast ehk mono saturated fat, mitte seapekist! :) neid saad avokaadost, oliiviõlist, pähklitest, kalast).

Valku oleks vaja juua ka vahetult enne magamaminekut, aga siis mitte tavalist, vaid aeglaselt imenduvat (Casein).

Lühidalt!

Kui hakkasid alles jõusaalis käima ja eesmärgiks saada juurde massi (lihaseid) ja jõudu, no päris kulturistiks pole kavas saada ning rahalised võimalused on, siis lase käia ja söö aga valku, halba ta ei tee! Ikka aitab lihaste kasvule juurde. Uuri ise ka netist ja toidulisandite poodidest inimeste käest, mida täpselt, mille jaoks ja kuidas??

Head pealehakkamist!!!

Kui on veel küsimusi, pane siia teemasse aga kirja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured tänud sisuka ja väga asjaliku info eest.

Uuriksin siis veelkord, kas ma hakkan talitama õigesti, kui hommikul kell7 ärkan.. kuna isu hommikuti ple, siis joon tassi joguriti. Peale seda teen 1 proteiini joogi.. umbes 8.20 olen jõukas ...trenn kestab natuke üle tunni.. peale seda teen veel 1 portsjoni proteiini,.lõunaks söön tavaliselt liha, kartulit...

Õhtul kodus ka ala pastat, kartulit,kana, kalapulgad jne.. Lisan ka kohupiima, kodujuustu menüüsse.

Kas selline pealiskaudne menüü on enamvähem?

Või olen midagi olulist ära unustanud?

Kindasti tuleb aegajalt ka rämpstoitu ja muud sellist menüüsse, mitte et see hea oleks!

NB:Üle pika aja foorum, kus on koos asjalikud inimesed ... infol on sisu ja loba on vähe!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Osta võimalikult suur pott valku, sest kui seda juba pulbrina võtma hakata, siis asja kulub suht palju ja kiiresti. Niisama natuke suvalisel hetkel võtta pole mõtet. Gold Standard 100% Whey on kindlasti üks parimaid - lahustub vees superhästi, maitse on hea (nt chocomint), suure potiga ostes kilohind parim.

Ok, mis on valguseigi mõte? Üldiselt see, et vedelast joogist saad võimalikult kiiresti kätte võimalikult (vajalikult) suure koguse puhast valku.

Millal vaja? Siis, kui lihased vajavad toitu kõige enam!!

Kohe hommikul esimese asjana võta seik u 40g valguga.

U 45 min pärast söö hommikusööki.

Ära nüüd vahepeal seiki puutu, kui just ei jää toidukordade vahele rohkem kui 3 tundi, siis soovitaks seiki vahepeal (ma ei tea su päevakava, ega trenni aega)

Nii, nüüd 2 tundi enne trenni söö üks hea korralik ports toitu (valk+süsivesikud+ head rasvad+ vitamiinid).

30 minutit enne trenni võta jälle seik u 20g valguga ja lisa kiiret ja aeglast süsivesikut ka. (mina isiklikult teen, nii et pool seiki joon 30 min enne ja ülejäänud poole vahetult enne trenni)

Trenni ajal pole vaja süüa ega juua midagi. Kui sa just ei kavatse mingi 3,5+ tundi treenida, siis võta poole peal no u 10 g valku ja süsikaid rohkem.

Kohe pärast trenni võta jälle seik 40 g valguga ja süsikatega.

Nüüd u 1 tund pärast trenni söö üks priske praad jällegi, selline, kus oleks valku (kanaliha, kala, avokaado, no igasugune linnuliha, maapähklid, tuunikala,), süsivesikuid (pane julgelt sama palju, nagu liha kindlasti salatit, tomatit, kurki, sibulat, no köögivilju jms), rasvu (räägime heast rasvast ehk mono saturated fat, mitte seapekist! :) neid saad avokaadost, oliiviõlist, pähklitest, kalast).

Valku oleks vaja juua ka vahetult enne magamaminekut, aga siis mitte tavalist, vaid aeglaselt imenduvat (Casein).

Lühidalt!

Kui hakkasid alles jõusaalis käima ja eesmärgiks saada juurde massi (lihaseid) ja jõudu, no päris kulturistiks pole kavas saada ning rahalised võimalused on, siis lase käia ja söö aga valku, halba ta ei tee! Ikka aitab lihaste kasvule juurde. Uuri ise ka netist ja toidulisandite poodidest inimeste käest, mida täpselt, mille jaoks ja kuidas??

Head pealehakkamist!!!

Kui on veel küsimusi, pane siia teemasse aga kirja.

Paistab massikasvatusperioodina. Palju juurde oled võtnud nii? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On Sul alles viitsimist kirjutada Tigerkutsu, kui kõik noored ka nii hoolikalt foorumeid, blogisid ja artikleid loeksid, siis polekski selliseid küsimusi.

Iga päev mõnel ikka ja sama küsimus: "Kas peaks valku hakkama võtma?"

Tore, kui keegi alati viitsib seletada!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suured tänud sisuka ja väga asjaliku info eest.

Uuriksin siis veelkord, kas ma hakkan talitama õigesti, kui hommikul kell7 ärkan.. kuna isu hommikuti ple, siis joon tassi joguriti. Peale seda teen 1 proteiini joogi.. umbes 8.20 olen jõukas ...trenn kestab natuke üle tunni.. peale seda teen veel 1 portsjoni proteiini,.lõunaks söön tavaliselt liha, kartulit...

Õhtul kodus ka ala pastat, kartulit,kana, kalapulgad jne.. Lisan ka kohupiima, kodujuustu menüüsse.

Kas selline pealiskaudne menüü on enamvähem?

Või olen midagi olulist ära unustanud?

Kindasti tuleb aegajalt ka rämpstoitu ja muud sellist menüüsse, mitte et see hea oleks!

NB:Üle pika aja foorum, kus on koos asjalikud inimesed ... infol on sisu ja loba on vähe!

Kui palju sa peki arvelt juurde võtta plaanid oma kavaga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere.

Infoks.. Pekki kui sellist on kehal vähe. Olen tegelenud aastaid erinevate spordialadega. Pikkus 197cm kaal 107. Kehaehituselt ei ole kleenuke.

Seega sooviks lihast kasvatada ja võimaluse korral trenniga ka 2-3 lisakilo kõhu ümbeert ära kaotada.

Eesmärki, kui sellist ei ole.. Lihtsalt on hea ennnas liigutada ja higistada ja kui selle tulemusena veel kehaehitus ka areneb, siis ei ole see paha!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Infoks.. Pekki kui sellist on kehal vähe. Olen tegelenud aastaid erinevate spordialadega. Pikkus 197cm kaal 107. Kehaehituselt ei ole kleenuke.

Seega sooviks lihast kasvatada ja võimaluse korral trenniga ka 2-3 lisakilo kõhu ümbeert ära kaotada.

Eesmärki, kui sellist ei ole.. Lihtsalt on hea ennnas liigutada ja higistada ja kui selle tulemusena veel kehaehitus ka areneb, siis ei ole see paha!

Rasvavaba menüüga kasvatad vaid keha rasvaprotsenti.Ehk siis,et vabaneda rasvast kõhu ümber,tuleb rasvu tarbida ..., :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suured tänud sisuka ja väga asjaliku info eest.

Uuriksin siis veelkord, kas ma hakkan talitama õigesti, kui hommikul kell7 ärkan.. kuna isu hommikuti ple, siis joon tassi joguriti. Peale seda teen 1 proteiini joogi.. umbes 8.20 olen jõukas ...trenn kestab natuke üle tunni.. peale seda teen veel 1 portsjoni proteiini,.lõunaks söön tavaliselt liha, kartulit...

Õhtul kodus ka ala pastat, kartulit,kana, kalapulgad jne.. Lisan ka kohupiima, kodujuustu menüüsse.

Kas selline pealiskaudne menüü on enamvähem?

Või olen midagi olulist ära unustanud?

Kindasti tuleb aegajalt ka rämpstoitu ja muud sellist menüüsse, mitte et see hea oleks!

NB:Üle pika aja foorum, kus on koos asjalikud inimesed ... infol on sisu ja loba on vähe!

Võta heaks!

Valgupulbrit võid muide ka otse jogurtiga segada.

Kui lõuna- ja õhtusöögi vahe on üle 3 tunni, soovitaks poole peal veel ühe 20g valguseigi teha, hoiab su keha energialeveli ühtlase.

Kohupiim on väga hea, aga kodujuustu mõte konkreetselt oleks see, et võtad ainult seda vahetult enne magama minekut, sest see ongi aeglaselt imenduv valk (varustab lihaseid energiaga magamise ajal). Kui on raha, osta eraldi Casein valku.

Rõhutaks veel, et kui rahakott võimaldab, lisa menüüsse kindlasti avokaado, pählkid (kreeka), oliiviõli... ühesõnaga head rasvad. Need on eriti olulised, kui tahad kõhu kandist natuke saledamaks ka saada... ja proovi toidu praadimisel vähem/üldse mitte õli kasutada. Kui nt liha hakkad praadima, siis pole üldse vaja toiduõli lisada, lihas on endas rasva piisavalt. Mõtle ise kõik sellised pisiasjad läbi, kust saaks nö tervislikumalt toituda (kõik deep fried on evil). Ma ei hakka sellest otseselt pikemalt kirjutama, kui sa just vajalikuks ei pea.

Tuld aga takka!

Muudetud kasutaja Tigerkutsu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kohe hommikul esimese asjana võta seik u 40g valguga.

Ära nüüd vahepeal seiki puutu, kui just ei jää toidukordade vahele rohkem kui 3 tundi, siis soovitaks seiki vahepeal (ma ei tea su päevakava, ega trenni aega)

30 minutit enne trenni võta jälle seik u 20g valguga ja lisa kiiret ja aeglast süsivesikut ka. (mina isiklikult teen, nii et pool seiki joon 30 min enne ja ülejäänud poole vahetult enne trenni)

Trenni ajal pole vaja süüa ega juua midagi. Kui sa just ei kavatse mingi 3,5+ tundi treenida, siis võta poole peal no u 10 g valku ja süsikaid rohkem.

Kohe pärast trenni võta jälle seik 40 g valguga ja süsikatega.

Kas sellised valgukogused pulbrina pole mitte liig? Suuri insuliinikõikumisi ei ole? Punnkõhtu ei ole? Minu arust on see küll meeletult palju, eriti hull on hommikul kohe esimese asjana valgusheik võtta...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sellised valgukogused pulbrina pole mitte liig? Suuri insuliinikõikumisi ei ole? Punnkõhtu ei ole? Minu arust on see küll meeletult palju, eriti hull on hommikul kohe esimese asjana valgusheik võtta...

Eks iga üks teeb, mis ta õigemaks arvab!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×