Jump to content
Samakamees

Poes müüdav forell/lõhe

Recommended Posts

Lugesin artiklit , et mitte üle 1x nödalas süüa looduslikku kala. Et kas poes müüdav kala on tehistingimustes kasvanud ? Ma olen see nädal juba 2x forelli söönud ja tahaks täna veel , aga ei ole kindel , kas tohib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere Samakamees.Kala võid sa süüa minu teada iga päev,kui su rahakott kannatab.Oluline on mitte liiga üle soolata.Poes müüdav kala on kasvatatud meresumpades või siis kalamajandites spetsiaalse graanuliga.Mina soovitan süüa rohkem sisevee kalu,sest merevesi on juba küllaltki reostatud.On ka erineva maitsega kalu.Näiteks minu kasvatatud kalad on väga puhtamaitselised,sest meie kalamajand asub jõe alguses.Tänu kalale on mul luud väga tihedad.Käisin ükskord huvi pärast luutihedust kondrollimas.Jutt käib vikerforellist ja lõhest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen täielik lõhefänn- peaegu iga nädal ostan suure norra lõhe- pool teen ahjus (suvel grillis), pool panen soola (meresoolaga) ja pea ja selgroog lähevad supiks. See lõhe, mida mina Rimist ostnud olen, tundub küll igati ok. Aga kui lahjemt kala tahan, olen ostnud hõbeheiki, aga seda karbis külmutatult, sellega tekib küll küsmus, et kas on ikka tervislik B) Ja minu kalatarbimine on kindlasti suurem, kui kord nädalas...

Muudetud kasutaja marjasha poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina olen täielik lõhefänn- peaegu iga nädal ostan suure norra lõhe- pool teen ahjus (suvel grillis), pool panen soola (meresoolaga) ja pea ja selgroog lähevad supiks. See lõhe, mida mina Rimist ostnud olen, tundub küll igati ok. Aga kui lahjemt kala tahan, olen ostnud hõbeheiki, aga seda karbis külmutatult, sellega tekib küll küsmus, et kas on ikka tervislik B) Ja minu kalatarbimine on kindlasti suurem, kui kord nädalas...

Ise söön kala iga päev. Tuunikala/heeringas/heik ja nädalas paar korda siis punast ka. Kala on parim , mmmm :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loogilisem oleks jah, et on kalakasvatuses kasvatatud. Imelik ise oleks muidu küll vabas looduses kasvanud kala eelistanud, aga jah.

Ahjus küpsetatud lõhe, või forell ja siis pärast ohtralt sidrunit peale pigistada on väga hea. Ise eelistan rohkem forelli, ei ole nagu nii rasvane.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poes müüdavat kala karta pole vaja nagu ka muid poes müüdavaid tooteid. Kõik inimesed ei saa ju kalale minna tänapäeva elu juures.

Nagu ka taimedel nii ka loomadel muduetakse geene tänapäeval, ja nende geneetiliselt muundatud toitude ohutus inimesele poel veel kuigi kindel siiski, et võib-olla nad midagi kahjulikku tõesti tervisele teevad, kuigi ei usu isiklikult seda, kala geene muudetakse kah kasvamise kiirendamiseks:

http://www.primidi.com/2006/01/11.html

salmon grow so fast because of a change made to one of the roughly 40,000 genes in their DNA. In normal salmon, the gene that controls the production of growth hormone is activated by light, so the fish generally grow only during the sunny summer months. But by attaching what's known as a "promoter sequence" -- part of a specific gene -- from the pout, Aqua Bounty ended up with salmon that make growth hormone all year round.

Väiksestes Tallinna sööklates, on nn kalapäev üks kord nädalas, näiteks neljapäeval, teistel päevadel kalatoite menüüs pole, nii olen kahes kohas tallinnas tähele pannud, väiksed kontoripiirkonna sööklad siis, kel menüü kuigi lai pole. Ja isiklikult nii ise arvangi, et nädalas ühe korra võiks kala süia, kas ka rohkem, selles poel kindel. Jaapanlased jm sealsed rahvad söövad mereande rohkelt, ja neil eluiga pikk, võib-olla siis tasuks kala rohkem süia tõepoolest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise söön kala iga päev. Tuunikala/heeringas/heik ja nädalas paar korda siis punast ka. Kala on parim , mmmm B)

ma sööks ka igapäev kala, kui neid nõmedaid luid sees poleks :) Muidugi saab osta ilma luudeta aga noh...majandussurutis:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma sööks ka igapäev kala, kui neid nõmedaid luid sees poleks B) Muidugi saab osta ilma luudeta aga noh...majandussurutis:D

Lõhel ja forellil pole ju luid eriti sees. Palju kanafilee kg hind praegu on ? Lõhel on 72 ja forellil 78. Väga suur vahe ei tohiks olla , kuigi jah , kalal kaalub pea ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lõhel ja forellil pole ju luid eriti sees. Palju kanafilee kg hind praegu on ? Lõhel on 72 ja forellil 78. Väga suur vahe ei tohiks olla , kuigi jah , kalal kaalub pea ka.

Kanafilee sinna 100kr 1kg kanti.

Muudetud kasutaja T6nu69 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma sööks ka igapäev kala, kui neid nõmedaid luid sees poleks B) Muidugi saab osta ilma luudeta aga noh...majandussurutis:D

Kus müüakse ilma luudeta ? Kas luid üldse pole ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kus müüakse ilma luudeta ? Kas luid üldse pole ?

Mul küpseb praegu pool forelli ja ma ei täheldanud seal küll luid olevat. Muidugi täpsemalt saab siis öelda , kui sööma hakkab

edit: siiski jah , pikad luud on sees B)

Muudetud kasutaja Samakamees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, ma söön tavaliselt külma suitsetatud kala, ei ole mul kahjuks aega valmistada seda:P Kus ta sul küpseb ? B)

Muudetud kasutaja Zaany poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Forellil ja lõhel on küll suured luud, aga need saab lihtsalt kätte. Kui kala ahju panete, ärge enne luid välja kakkuma hakake, siis tuleb pool liha ka kaasa. Kui kala on aga küpsenud juba, siis tulevad luud väga lihtsalt ära, lihtsalt tõmbad liha seest välja.

Aga muidu peaks need ikka kasvanduse kalad olema. Olen näinud eraldi ka norra kasvanduse oma ja Eesti kasvanduse kalu, mis olid küllaltki palju kallimad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kala on hea, D-vitamiini allikas. Minu teada soovitavad toitumispetsialistid küll kala rohkem kui 1x nädalas süüa. Isegi 4x pidi olema soovitatav.

Mulle ka ei meeldi luud, aga lõhe-forell-heik-heeringas-tuunikala on luude osas täitsa ok.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui rasvasemat kala tihti süüa, tuleks jälgida, et küllastunud rasvu ka piisavalt saab. Kalad sisaldavad suuremas koguses polüküllastumata rasvu, mis inimese kehatemperatuuril rääsuvad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma söön igapäev kala aga mitte poest vaid püüdjatelt. Poe e. kasvatuste kalad on geneetiliselt muundatud ja jõusööda peal kiiremini kasvama pandud. Mul siis vastavalt päevale Ahven, Luts, Kilu, Räim , Lest, Haug, Siig jne püütud kalad ja needki pooled suitsetatust peast. Suitsuahjus valguvad mittevajalikud rasvad kalast välja. Ja edasi saab juba teha poolprodukte mida igal ajal süüa. Pudru kõrvale, salatiks jne. Pilusilmadel sisaldavad mereannid 80% toidulauast ja vaadake kui pringid ja vilkad välja näevad, elavad ka kauem :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suitsuahjus valguvad mittevajalikud rasvad kalast välja.

See kõlab küll väga huvitavalt. Et siis suitsuahjus mittevajalikud rasvad valguvad välja ja vajalikud jäävad sisse? Äkki annad mingi viite?

Pilusilmadel sisaldavad mereannid 80% toidulauast ja vaadake kui pringid ja vilkad välja näevad, elavad ka kauem :)

"In the tropics, where diets tend to include lots of fish, coconut oil is also eaten in plenty. South Pacific islanders are protected from the harmful effects of the polyunsaturated fats in the fish by the saturated fats in the coconuts. It is also noticeable that human cultures in the tropics eat high levels of saturated coconut oil and they don't suffer heart disease."

Allikas: http://www.second-opinions.co.uk/temperature-of-oils.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tehistingimustes kasvatatud kalades on vähem mürkaineid ja kala just temas sisalduvate rasvhapete pärast peabki sööma. Seega pole mõtet väherasvast kala osta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen küll hull kala fänn. Lõhe ja forell lihtsalt viivad keele alla.

Ei kujuta ette ainult korra nädalas kala söömist :D

Kui ainult pappi sitax oleks siis sööks vist iga päev kala :o Hetkel lubab rahaline seis max. 3-4 korda nädalas lõhet süüa!

Muudetud kasutaja Rookie21 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Fooliumi sees ahjus küpsetada, rasv mis küpsemisel vedelal kujul fooliumi sisse jääb, paras kusagile hapukoore või muu kastme sisse valada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×