Jump to content
timo116

Saun iga päev?

Recommended Posts

Tere kaasfoorumlased

Tahaks küsida sellise küsimuse, et Kuidas mõjub saun iga päev peale trenni, trenn siis 4 päeva järjest ja igapäev saun peale trenni?

Olen kuulnud juttu, et see pidavat kahjulik olema, kuigi põhjust ei oska keegi öelda, mõtlesin, et oskate äkki seletada kui asi vastab tõele...

Tänud :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas siin on mõeldud sauna koos karastusega?

Kui ei ole, siis kas karastus ka miskit mõjutab?

Seal artiklis oli karastuse kohta B) Ennem lugesin, kui õigesti meelde jäi, siis seal oli kirjas, et peale sauna mõjub karastus hästi.

Muudetud kasutaja _kristjan_ poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See artikkel pani mõtlema, et miks ehitatakse spordihallides ja spordiklubides riietusruumi ka saun. On ju seal artiklis öeldud, et soovitatakse sauna umbes 2 tundi pärast pingutust alles minna. Ei usu, et keegi viitsib riietusruumis 2 tundi oodata ja siis alles saunamõnusid nautima sukelduda. Kas tahtlik klientide ohustamine? B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See artikkel pani mõtlema, et miks ehitatakse spordihallides ja spordiklubides riietusruumi ka saun. On ju seal artiklis öeldud, et soovitatakse sauna umbes 2 tundi pärast pingutust alles minna. Ei usu, et keegi viitsib riietusruumis 2 tundi oodata ja siis alles saunamõnusid nautima sukelduda. Kas tahtlik klientide ohustamine? B)

Sest kliendid tahavad. Ja kui saalis sauna ei ole, siis kliendid lähevad sinna, kus on, ning saal, mis ei taha nende tervist ohustada, kaotab raha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale rasket jõutrenni mõjub kõva saun südamele.

Loe lisaks seda : http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=1356

Krt kui seda lugeda, siis jääb selline mulje, et mine ja pane oma saunale tuli otsa.

Mulle kl meeldib peale trenni 20 mintsa infrasaunas istuda, välja tulles on nii hea värske olla. Eriti freshiks tõmbab veel siis, kui oled eelmisel päeval vägijookidega patustanud B) A see vist sellest, et nii jubedalt higistama ajab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale trenni võib küll sauna minna, kuid, ega siis kõva leili ei pea viskama, piisab kui oled saunas 5-10 min ilma leili viskamata. Selline 70 kraadine saun ilma leilita on täiesti normaalne peale trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale trenni võib ju lihtsalt dušši all pesta.Mulle meeldib ka saunas käia aga üle kahe korra kuumas saunas ei käi.Tihe kuumas saunas käimine kurnab palju organismi. Eriti ohtlik pidi olema peale sauna kohe külma jooki juua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitus!

Kirjutan siis omapoolse versiooni ka. Külastan jõusaali 6 korda nädalas. Sauna hüppan reeglina iga kord, u 5-10 minutiks. Väikse kulbi täie viskan leili, et natuke soe liikuma läheks ja olenevalt eelnenud trenni raskusastmest ning iseloomust teen vastavalt vajadusele täiendavaid lihtsaid venitusharjutusi. Nt venitan biitsepsit, triitsepsit, kaela, jala päeval sirutan jala flexis ette jms.

Mõni minut soojas ruumis mõjub pärast trenni mulle isiklikult väga lõõgastavalt, aga raju leiliviskamist ei soovita.

Olen kuulnud ka versiooni, et kui kohe pärast intensiivset trenni (ka nt cardio) 15 minutit korralikus koormavas saunas viibida (ideaalis steamroom või võimalikult suure õhuniiskusega ja siis iseenesest üsna madala temperatuuriga tavasaun), pidavat rasvapõletamises olema sarnane efekt, nagu u 45 minutit jalgratta-trenažöril vändates.

Teema on huvitav iseenesest! Tahaks kuulda ka teiste arvamust, kuidas keegi konkreetselt teeb ja mida isiklikust kogemusest öelda on. Artikkel on üks asi, teinekord pole ühes kirjutises veel kogu tõde ja kõik nüansid olemas.

Olge tugevad, tehke trenni, aga ärge üle pingutage!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen kuulnud jutte, et nädalas ei tohiks nii palju küll käia kui mõned käivad(5-6 korda). Kõvad kraadid annavad ju südamele päris hullu koormuse.

Aga kui kellelgil oleks täpsemat ja kinnitatuid andmeid, siis sooviks neid küll kuulda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis juhtuks, kui enne trenni 15 minutiks sauna hüpata ja seal end natuke liigutada veel (kerged õlaringid jm)... saab keha soojaks, pulsi natuke kõrgemaks, kasvuhormooni taseme ka lakke?! Kas oleks reaalne, et asendaks trennieelse soojenduse saunaga? Väga hüpoteetiline väide, aga pole varem selle peale mõelnud ausalt öeldse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis juhtuks, kui enne trenni 15 minutiks sauna hüpata ja seal end natuke liigutada veel (kerged õlaringid jm)... saab keha soojaks, pulsi natuke kõrgemaks, kasvuhormooni taseme ka lakke?! Kas oleks reaalne, et asendaks trennieelse soojenduse saunaga? Väga hüpoteetiline väide, aga pole varem selle peale mõelnud ausalt öeldse.

Oskab sellele keegi targem vastata siis ? Paistab, et silme alt läbi lipsanud :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muskel ja fitnessi ajakirjas kirjutas mingit sellist teemat et saunas või mullivannis lõõgastumine pidi lihaskasvule hea olema ... täpsemalt ei lugend sorry

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen lugenud et tõsist sauna ei tohiks võtta üle 2 korra nädalas ( Tõsine= Umbes 80-100 kraadi sõltuvalt saunast ning umbes 3-5 korda leilis käimist.)

Peale trenni 5-10 minutit soojas higistada ei tohiks küll kellegile liiga teha, ükskõik kui mitu korda nädalas sa trenni teed. Samas inimeste kuumataluvus on väga erinev, ning erinevatele inimestele võib see mõjuda erinevalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle vaga meeldis peale trenni aurusaunas olla ja kuivaks t6mbas ka :P soovitasin klientidele ka ja nad vaitsid sama, et vorm laks kuivemaks!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pidev saun mõjub mehe viljakusele halvasti. Et juba sellepärast võta hoogu maha.

Kust seda kuulnud oled. Väga huvitav väide, kas see tõesti tõsi on. :P Õnneks käin ma saunas ainult nädalavahetustel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen kuulnud et tihe saunaskaimine pidi kohresid kasvatama. Ehk siis nina ja korvad vajuvad suuremaks :P. Ise kasutan kain saunas vahel peale trenni kardio asemel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina käin peale ujumist saunas tavaliselt, siis temp on kuskil 80-100C

No ja siis? Mina käin kusel iga õhtu. Keda huvitab?

Kas sa teemat ikka lugesid, mida siin küsitud on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×