Jump to content
Panda

Toitumine+trenn=kaalulangus?

Recommended Posts

Tere!

Soovin langetada kehakaalu ja samas veidi lihaseid kasvatada. Koostasin endale selleks plaani. Soovin kommentaare, kas ja mida peaksin muutma, et võimalikult tõhusalt oma eesmärki saavutada. Varem olen 5 aastat mõned korrad nädalas jooksmas ja rattaga sõitmas käinud ca 45 minutit korraga. Rämpstoitu ei söö, ülekaal on tulnud valest toitumisest, täpsemalt toidukogustest.

(23a, N, kaal 81kg, pikkus 175cm) Eesmärk on jaanipäevaks kaaluda 65kg.

Plaan on selline:

2 x nädalas jooks

2 x nädalas jõutrenn esialgu siin kodulehel algajatele mõeldud kava järgi

1 x nädalas jooga

Lisaks käin jalgsi tööl edasi-tagasi kokku ca 3km ning teen päeva jooksul paar pausi, et treppidest käia (mul on istuv töö), nädalavahetusel tunniajased kõndimised

Toitumine: (valgud 32%, rasvad 31%, süsivesikud 37%)

Hommik 8:00

Taimetee (suhkruta)

1 õun, pirn või klaas marju

1 keedumuna

Veega keedetud kaerahelbeputru (80g jämedaid kaerahelbeid + 1 spl purustatud linaseemneid)

Lõuna 12:00

Roheline tee (suhkruta)

300g aurutatud köögivilja

125g hakkliha

Oode 15:00

Roheline tee (suhkruta)

4% kodujuust

Õhtu 19:00

Tee (suhkruta)

300g köögivilja 1tl õliga

1 aurutatud kalafilee või 1 karp tunikala vees või 150g taist sinki

TRENN (olen proovinud enne sööki trenni teha, aga tühja kõhuga ei suuda. Kas peaks end rohkem harjutama?)

Hilisõhtu 22:00

Suur tassitäis punast teed 1 spl meega

Toidulisanditest tarvitan juba pikemat aega GNLD Omega-3 kalaõli ja Kal-Mag plus vitamin D ehk kaltsium ja magneesium D vitamiiniga ja Formula-IV ehk B-kompleksi vitamiinid. Nendest kolmest ei loobu.

Ootan tagasisidet

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toitumine: (valgud 32%, rasvad 31%, süsivesikud 37%)

Hommik 8:00

Taimetee (suhkruta)

1 õun, pirn või klaas marju

1 keedumuna

Veega keedetud kaerahelbeputru (80g jämedaid kaerahelbeid + 1 spl purustatud linaseemneid)

Lõuna 12:00

Roheline tee (suhkruta)

300g aurutatud köögivilja

125g hakkliha

Oode 15:00

Roheline tee (suhkruta)

4% kodujuust

Õhtu 19:00

Tee (suhkruta)

300g köögivilja 1tl õliga

1 aurutatud kalafilee või 1 karp tunikala vees või 150g taist sinki

TRENN (olen proovinud enne sööki trenni teha, aga tühja kõhuga ei suuda. Kas peaks end rohkem harjutama?)

Hilisõhtu 22:00

Suur tassitäis punast teed 1 spl meega

Toidulisanditest tarvitan juba pikemat aega GNLD Omega-3 kalaõli ja Kal-Mag plus vitamin D ehk kaltsium ja magneesium D vitamiiniga ja Formula-IV ehk B-kompleksi vitamiinid. Nendest kolmest ei loobu.

Ootan tagasisidet

Milles sisaldub 31% rasvu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Köögiviljale rasvlahustuvate vitamiinide omastamiseks lisatud õli, linaseemned aga samuti loomsed rasvad - hakklihas, munas ja kodujuustus sisalduv rasv. Protsendid võtsin http://www.ampser.ee/index.php?page=17 abil arvutusi tehes.

Palju kaloraaž kokku on (ei viitsi ise arvutada)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ca 1500 kcal

Kontrolli üle, mulle tundub, et 2800.

Valku võid natuke vähendada ja selle arvel rasvu tõsta. Lisa avokaado, kookoshelbeid, või, hapukoor.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kontrollisin üle, sain siiski 1500. Muutsin kava veidi, nüüd tuli kalorite hulgaks 1680. Valgud 26%, rasvad 41%, süsivesikud 33%.

Hommik 8:00

Taimetee (suhkruta)

1 õun, pirn või klaas marju

Veega keedetud kaerahelbeputru (80g jämedaid kaerahelbeid + 1 spl purustatud linaseemneid)

Lõuna 12:00

Roheline tee (suhkruta)

300g aurutatud köögivilja

125g hakkliha

Oode 15:00

Roheline tee (suhkruta)

Salat: 1 tomat, 1 avokaado, 150g 4%kodujuustu, 3spl 10% hapukoort)

Õhtu 19:00

Tee (suhkruta)

300g köögivilja 1tl kookoshelveste ja 1tl õliga

1 aurutatud kalafilee või 1 karp tunikala vees või 150g taist sinki

TRENN

Hilisõhtu 22:00

Suur tassitäis punast teed 1 spl meega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sel juhul lisan ühe keedumuna hommikusöögile, nagu esialgu oli. Kas kaerahelveste kogus võib samaks jääda? Mul tekkiski küsimus, kui suur peaks olema päevane toiduga saadud kalorite hulk? Arvutasin oma BAV, sain 1631. Selle peaks kindlasti täis sööma? Sel juhul praegune kava juba peaks sobima...?

Võin ju mõni päev mõnda komponenti menüüs samaväärsega asendada, kuid kui ma õigesti aru saan, siis kaloraaž peaks iga päev enam-vähem sama olema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sel juhul lisan ühe keedumuna hommikusöögile, nagu esialgu oli. Kas kaerahelveste kogus võib samaks jääda? Mul tekkiski küsimus, kui suur peaks olema päevane toiduga saadud kalorite hulk? Arvutasin oma BAV, sain 1631. Selle peaks kindlasti täis sööma? Sel juhul praegune kava juba peaks sobima...?

Võin ju mõni päev mõnda komponenti menüüs samaväärsega asendada, kuid kui ma õigesti aru saan, siis kaloraaž peaks iga päev enam-vähem sama olema?

http://www.amazon.ee/main.php?main=artikke...amp;textID=2333

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas peab olema keedumina või võib ka praetud muna olla?

Aga miks mitte? Kuidas ise soovid, minule maitseb keedumuna. Mugav on ka, keedan tavaliselt rohkem, saab mitu päeva süüa.

Praemuna puhul tuleb vaid menüü arvutamisel praadimiseks kasutatav õli arvesse võtta.

Siin foorumis ringi liikudes selgub veel, et tihti soovitatakse hommikuks hoopiski omletti teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga miks mitte? Kuidas ise soovid, minule maitseb keedumuna. Mugav on ka, keedan tavaliselt rohkem, saab mitu päeva süüa.

Praemuna puhul tuleb vaid menüü arvutamisel praadimiseks kasutatav õli arvesse võtta.

Siin foorumis ringi liikudes selgub veel, et tihti soovitatakse hommikuks hoopiski omletti teha.

Praemuna puhul see rasvahulk, mis toiduõli näol lisatakse pannil, on niivõrd väike. Suur osa rasva põleb seal pannil ära, tegu on tühiselt väikse rasvakogusega, pigem arvestada ja loendada muid olulisemaid näitajaid toitumis-käitumises, muna sisaldab ise rasva, aga too toiduõliga tulev 1-2 tilka rasva sinna omleti külge on täiesti tühine, ei näe siin eriti ühtegi rasvakogust:

http://charles.pri.ee/failid/peeter_kas_sina.jpg

Teien asi on ka see, et praadida saab ka osaliselt veega näiteks, teen nii hakkliha praadimist ise, lisan paar tilka toiduõli kõigest, ja lihast endast tulevad pannile rasvad, ja saab praetud/hautatud toidu, aga öelda tahtsin seda siis, et praadimiseks kuluv toiduõli hulk on niitühiselt väiek siiski, kui jätate hommikusöögi söömata, teete palju suurema vea, kui lisades/loendades toiduõli gramme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tahaks teemaalgatajat kiita hea eeltöö eest! Kõik küsijad võiks sellised olla:)

Tõesti on hea algus teemal, mitte tüüpiline: tere, mul kõhu peal palju pekki, tahaks saada sikspäkki, teen normaalselt trenni, toitun ka hästi ja teen iga päev 100 istesse tõusu, mida tegema peaks et saada rannavormi?

Niiet ka minupoolne kiitus teemaalgatajale B)

Edit: Kirjaviga

Muudetud kasutaja Mailman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul selline mure, et söön vist liiga palju rasvu? Toitumine: valgud 25-30%, rasvad 35-40%(vahest isegi 45%), süsivesikud 30-35%. Põhiline rasv siis muna,kala,kana ja igapäev tarbin külmpressitud linaseemneõli ja ka linaseemnejahu. 3x nädalas jõusaali ja 2x aeroobset trenni. Olen 170cm ja kaalun 57kg (22a. N). Kaalus juurde võtta ei tahaks ja ka langus ei ole oluline.Pigem hea enesetunne ja vorm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul selline mure, et söön vist liiga palju rasvu? Toitumine: valgud 25-30%, rasvad 35-40%(vahest isegi 45%), süsivesikud 30-35%. Põhiline rasv siis muna,kala,kana ja igapäev tarbin külmpressitud linaseemneõli ja ka linaseemnejahu. 3x nädalas jõusaali ja 2x aeroobset trenni. Olen 170cm ja kaalun 57kg (22a. N). Kaalus juurde võtta ei tahaks ja ka langus ei ole oluline.Pigem hea enesetunne ja vorm.

Milles ikkagi probleem on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ma tarbin liiga palju rasvu?

Minul on rasva-valgud-süsivesikud pea samas vahekorras,no süsikaid veidi vähem ja valke-rasvu natuke rohkem.

Ma siiski ei saa aru,kus on probleem.

Kas kaal kasvab/kahaneb järsult?Enesetunne halb?

Milles ikkagi küsimus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahtsingi ju teada, et ega ma liiga palju rasva ei tarbi. Parem küsin praegu ära. Enne kui kaal kasvab/kahaneb või enesetunne halb.

Oleneb, mis tüüpi rasvu sa tarbid. On olemas nii häid rasvu kui halbu ehk transrasvu. Kui kõik need rasvad, mida sa sööd, on head, siis toitud küll hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleneb, mis tüüpi rasvu sa tarbid. On olemas nii häid rasvu kui halbu ehk transrasvu. Kui kõik need rasvad, mida sa sööd, on head, siis toitud küll hästi.

Siin on tal ju öeldud:Põhiline rasv siis muna,kala,kana ja igapäev tarbin külmpressitud linaseemneõli ja ka linaseemnejahu.

Paistab,et ei ole probleeme.

Soovitaks omalt poolt ka hapukoort ja avokadot.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×