Jump to content
mieesmetsast

Jube seljavalu

Recommended Posts

Lugu siis järgmine.

Jalutasin/jooksin nii , et selline 50kg raskus oli õlapeal ( üks tüdruk ). Oli parajasti libe, ning ma libastusin ning vajusin jubedalt taha.

Ütleme , et seisad püsti ning vajud suure raskusega taha, alaselg kenasti paindes. Ei tahtnud, et tüdruk näoga vastu maad kukub ning seega tegin pingutused , et me ei kukuks.Suutsin end kuidagi püsti vinnata. Korra käis väike valu läbi, kuid 1-2 tunni pärast hakkas õige valu alles pihta. Koju läksin väga väga aeglasti pärast, kui kõnnid on isegi valus. Määrisin siis igast Fastum Geeli ja muid asju sinna peale. Läks nagu korra paremaks( arvatavasti uni + mitte treenimine ) , kuid täna käisin jõusaalis, selga ei puutunud, kuid hakkas jälle väga väga hullu valu tegema.

Ei saa sirge seljaga käia, niisama liikudes on valus , iga väiksem liigutus mis hõlmab alaselga teeb valu, külgedele ei saa liigutada, kummardada on valus, kokkuvõttes KÕIKE on valus teha !

Ehk oskab keegi öelda milles probleem? mingi väga hull asi? Ise arvan, et mingi lihase rebendiga või kes teab mis asjaga pole tegu, kuid jah arsti juurde panen aja kinni suht peagi, kuna selg on tihti valusid tekitanud.

85237046fd2.jpg

Pilt pole küll väga hea, aga peaksite saama aimu mis juhtus.

Muudetud kasutaja mieesmetsast poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lugu siis järgmine.

Jalutasin/jooksin nii , et selline 50kg raskus oli õlapeal ( üks tüdruk ). Oli parajasti libe, ning ma libastusin ning vajusin jubedalt taha.

Ütleme , et seisad püsti ning vajud suure raskusega taha, alaselg kenasti paindes. Ei tahtnud, et tüdruk näoga vastu maad kukub ning seega tegin pingutused , et me ei kukuks.Suutsin end kuidagi püsti vinnata. Korra käis väike valu läbi, kuid 1-2 tunni pärast hakkas õige valu alles pihta. Koju läksin väga väga aeglasti pärast, kui kõnnid on isegi valus. Määrisin siis igast Fastum Geeli ja muid asju sinna peale. Läks nagu korra paremaks( arvatavasti uni + mitte treenimine ) , kuid täna käisin jõusaalis, selga ei puutunud, kuid hakkas jälle väga väga hullu valu tegema.

Ei saa sirge seljaga käia, niisama liikudes on valus , iga väiksem liigutus mis hõlmab alaselga teeb valu, külgedele ei saa liigutada, kummardada on valus, kokkuvõttes KÕIKE on valus teha !

Ehk oskab keegi öelda milles probleem? mingi väga hull asi? Ise arvan, et mingi lihase rebendiga või kes teab mis asjaga pole tegu, kuid jah arsti juurde panen aja kinni suht peagi, kuna selg on tihti valusid tekitanud.

85237046fd2.jpg

Pilt pole küll väga hea, aga peaksite saama aimu mis juhtus.

Ma ei oska küll anda proffesionaalset abi siin, kuid ma arvan et kui sa ennast sedasi taha painutasid, siis ilmselt polnud sinu n.ö külmad seljalihased selliseks koormuseks valmis, seega põhjustasid selle pingutusega enda alaseljale koormuse mis võis ilmselt tekitada jah lihas rebendi. See on minu arvamus, mis ei pruugi küll õige olla.

Kuid ma arvan, et sa peaksid vähemalt praegu loobuma igasugusest trennist jõusaalist, jooksmisest rääkimata, sest kui sul on juba käies valus, ei ole vaja ennast veel rohkem koormama hakkata, sest lõptulemus on kõigerohkem kahjulik siiski sulle endale.

Arsti juures soovitan ära käia, veel mis teha võid, kui sa seda just teinud pole, võid mõne sideme ümber alaselja siduda, kui sul ei ole käepärast mõnda sided võid isegi mõne pikema ja laiema salli võtta, see toestab su selga ja aitab vähemalt natuke.

Edu paranemisel :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuttav probleem. Ma vigastasin sarnase liigutusega kahte diski. Kahjustus on permanentne, on võimalik vaid valu leevendada.

Looda, et tegu pole sama probleemiga...külasta arsti, lase seljast pildid teha ja saad selge diagnoosi. Isegi kui on diskidega mingi probleem, on võimalik elu üsna talutavaks teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tuttav probleem. Ma vigastasin sarnase liigutusega kahte diski. Kahjustus on permanentne, on võimalik vaid valu leevendada.

Looda, et tegu pole sama probleemiga...külasta arsti, lase seljast pildid teha ja saad selge diagnoosi. Isegi kui on diskidega mingi probleem, on võimalik elu üsna talutavaks teha.

Kas sul oli ka nii , et kui see juhtus , siis tegid pausi treeningutest, mingi 4-5 päevaga valu leevenes? Või üldse ei leevenenud sul? Selgroogu näppides valus küll ei ole, aga ei tea mis need diskid ka on. Eile oli lausa külje peal valus magada ;)

Äkki on aega ja kirjutad mida sul oli valus teha, kust valutas jne ?

Muudetud kasutaja mieesmetsast poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tüüpiline seljavigastus on selgroo ketta väljasopistumine. Selgroo ketas (disk) on tugeva kestaga vedelikuga täidetud "tihend" selgroo lülide vahel - see annab selgroo lülidele võimalise kokku suruda ja pikemaks venid ja teineteise suhtes liikuda. Erinevatel põhjustel, kaasa arvatud koormuse all selgroo kõverdumine võib põhjustada selle, et disk sopistub selgroo lülide vahelt välja ja hakkab suruma seljanärvi peale, millega kaasneb väga tugev ja terav valu - tihtipeale "kiirgab" valu ka jalgadesse.

Üldjuhul peaks valu taanduma päeva - paariga ja ketas läheb oma kohale tagasi. Igal juhul ei tohi selga mingil moel koormata - ööpäeva peaks olema voodis.

Kui valu ei taandu siis peab tingimata minema arsti juurde, vajadusel tehakse seljast pilt, et selgitada mis vigastusega täpsemalt tegu on.

Loe ka http://www.tiitilves.ee/topic/index.html seal on nii selgroo ehitus, seljavalude põhjused ja anatoomi ning samuti taastusravi - harjutused ja nõuanded kuidas liikumist taastada.

Aga põhiline hoiatus: are tee midagi, mis suurendab valu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sul oli ka nii , et kui see juhtus , siis tegid pausi treeningutest, mingi 4-5 päevaga valu leevenes? Või üldse ei leevenenud sul? Selgroogu näppides valus küll ei ole, aga ei tea mis need diskid ka on. Eile oli lausa külje peal valus magada ;)

Äkki on aega ja kirjutad mida sul oli valus teha, kust valutas jne ?

Kui sa oled mitu päeva oodanud ja valu ei ole taandunud, siis pead kiiremas korras arsti juurde minema!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juhul,kui seljast nõks läbi käis siis on asi tõsisem.Muidu arvan,et tegemist on rebestusega või nihestusega.Arstil tuleks kindlasti käia ja lasta pilt teha.Omal on olnud halb kogemus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sul oli ka nii , et kui see juhtus , siis tegid pausi treeningutest, mingi 4-5 päevaga valu leevenes? Või üldse ei leevenenud sul? Selgroogu näppides valus küll ei ole, aga ei tea mis need diskid ka on. Eile oli lausa külje peal valus magada ;)

Äkki on aega ja kirjutad mida sul oli valus teha, kust valutas jne ?

Pausi tegin muidugi...nii umbes nädala võtsin leedemalt. Valu tõmbas mingil määral tagasi ja säilis ühtlase tuikamisena, ent mingite suvaliste liigutuste peale (nt voodist üles tõusmine, kummardamine) lõi teravaid valupisteid selga, mis täiesti halvasid mind hetkeks. Selgroogu näppides ei saagi üldjuhul valus olla, sest selgroo lülid on sellise ehitusega, et selgroo välimisel poolel on diskid (teatud täidisega kõhrelised moodustised) kaitsud luuliste struktuuridega.

Mul oli ja on siiamaani probleemne alaselg. Enamasti see prk just vigastada saabki. Erinevaid venitusharjutusi tehes ja selgroogu ümbritsevat lihaskonda hoolsamalt (aga kõvasti väiksemate raskustega!) treenides, olen suutnud elu enda jaoks üsna talutavaks muuta, aga raginad, piiratud liikuvus ja aeg-ajalt valutav selg on jäävad nähtused.

Lisaks veel see, et seljavigastusi on erinevaid. Selline vigastus nagu mul (arvatavasti ka sul) tekib sellest, et selga on painutatud üle tema painduvuspiiri sinnapoole, kuhu ta on mõeldud vähem painduma. Disk (või diskid) lihtsalt andsid järgi ja, kas nihkusid paigast (heal juhul omandavad mingi aja möödudes ise õige positsiooni, kui rahu annad. Teine variant, kui disk jääbki seljanärvile suruma, on kirurgiline sekkumine, mille käigus lihtsalt eemaldatakse närvile rõhuv osa) või purunes nende kõhreline osa ja voolas välja diski poolvedel sisus. Viimasel juhul disk küll teatud aja möödudes paraneb, kuid paranemiskohale tekib midagi armkoe taolist, mis on tingib piiratud liikumisvõime. Mitte haruldane on ka see, et diskid hakkavad "liuglema" ja jäävad aeg-ajalt ebasoodsasse asendisse ning põhjustavad valu - see toimub minu endaga.

Lihaserebendit pean antud juhul vähetõenäoliseks. Kuid see on kõigest minu arvamus. Keegi targem võiks siinkohal sõna võtta!

Muudetud kasutaja Heix89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa oled mitu päeva oodanud ja valu ei ole taandunud, siis pead kiiremas korras arsti juurde minema!

See juhtus üle nädala tagasi,panin fastum geeli peale ja siis valu nagu leevenes,hetkel kohe ei mäleta kas andis tuimalt tunda või ei andnud üldse. Tegin kaasa ka kergejõustikuga kaasneva jõutrenni(kolmapäeval) kuhu kuulusid ( rebimine, rinnale võtt, tõukamine, kükid jne jne ), peale seda oli ikka kõik OK.

Ja siis läksin reedel jõusaali. Tegin harjutusi mis ei hõlmanud alaselga, kuid järsku peale esimest lamades hantlitega surumist tuli see jube valu tagasi.Mind huvitab mis selle harjutuse juures põhjustas selle uuesti. Ja nüüd on siis pühapäev, käisin täna väljas ja siis andis kõndida, saan väikse valuga kummardada jne. Aga... seisan püsti kallutan sirgelt keha vasakule poole, siis lööb valu alaselga või natuke vaagnast ülesse, aga kui kallutan paremale poole samamoodi, siis pole mingit valu, et nagu kuidas nii?

Pausi tegin muidugi...nii umbes nädala võtsin leedemalt. Valu tõmbas mingil määral tagasi ja säilis ühtlase tuikamisena, ent mingite suvaliste liigutuste peale (nt voodist üles tõusmine, kummardamine) lõi teravaid valupisteid selga, mis täiesti halvasid mind hetkeks. Selgroogu näppides ei saagi üldjuhul valus olla, sest selgroo lülid on sellise ehitusega, et selgroo välimisel poolel on diskid (teatud täidisega kõhrelised moodustised) kaitsud luuliste struktuuridega.

Mul oli ja on siiamaani probleemne alaselg. Enamasti see prk just vigastada saabki. Erinevaid venitusharjutusi tehes ja selgroogu ümbritsevat lihaskonda hoolsamalt (aga kõvasti väiksemate raskustega!) treenides, olen suutnud elu enda jaoks üsna talutavaks muuta, aga raginad, piiratud liikuvus ja aeg-ajalt valutav selg on jäävad nähtused.

Lisaks veel see, et seljavigastusi on erinevaid. Selline vigastus nagu mul (arvatavasti ka sul) tekib sellest, et selga on painutatud üle tema painduvuspiiri sinnapoole, kuhu ta on mõeldud vähem painduma. Disk (või diskid) lihtsalt andsid järgi ja, kas nihkusid paigast (heal juhul omandavad mingi aja möödudes ise õige positsiooni, kui rahu annad. Teine variant, kui disk jääbki seljanärvile suruma, on kirurgiline sekkumine, mille käigus lihtsalt eemaldatakse närvile rõhuv osa) või purunes nende kõhreline osa ja voolas välja diski poolvedel sisus. Viimasel juhul disk küll teatud aja möödudes paraneb, kuid paranemiskohale tekib midagi armkoe taolist, mis on tingib piiratud liikumisvõime. Mitte haruldane on ka see, et diskid hakkavad "liuglema" ja jäävad aeg-ajalt ebasoodsasse asendisse ning põhjustavad valu - see toimub minu endaga.

Lihaserebendit pean antud juhul vähetõenäoliseks. Kuid see on kõigest minu arvamus. Keegi targem võiks siinkohal sõna võtta!

Mis siis arstid rääkisid? Et teegi väiksemate raskustega asju ja harju ära sellega, et elulõpuni oled oma alaselja pe**e keeranud?

Kui ongi sama probleem mis teil, siis tuleb kergejõustikuga kindlalt hüvasti jätta ning jõusaalis edasi elada? Minul selg ntx niisama küll ei ragise, just natuke aega tagasi keha vasakule/paremale kallutades tegi korra ühe raksu, või kuidas sul need raksud tulevad?

Äkki on ikka mingi võimalus veel, et tegemist on millegi väiksemaga, või tõesti nii noorelt suutsin omal midagi nihu keerata ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mieesmetsast, nagu ma ütlesin, on minu puhul kahjustus jääv, ainult valu saan leevendada. Minna saab arsti sõnul ainult hullemaks. Enam ei saa suuremate raskustega kükkida ja jõutõmmet teha, peale võitlusspordiga tegelemist ja rattaga pikemat sõitmist annab ka tunda. AGA 90% ajast on täitsa talutav, aktiivselt trenni teen endiselt, lihtsalt olen sunnitud oma keha ja sooritatavaid harjutusi rohkem jälgima, et mitte olukorda halvendada.

Siiski - mina pole sina ja sina pole mina. Kõik raginad valud ja nende esinemise asendid on individuaalsed ja sõltuvad vigastuse iseloomust. Pole mõtet pabistada või siin endale diagnoose panema hakata. Külasta arsti, saad teada, mis sul täpsemalt viga on ja - olgu kui s#tt vigastus tahes - näpunäiteid sellega toime tulemiseks. Raskused on selleks, et neid ületada!

Kui perearst sind ainult kirurgile suunab, palu kirurgilt saatekirja ka närviarstile. Kui närviarst arvab, et see on vajalik, pead ka ravivõimlemisse minema.

Edu! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

käi asjatundliku arsti juures kindlasti ära, muidu läheb nagu mul- 1a ja 5 kuud juba alaseljaga arstide vahet käinud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täna sai siis ära käidud perearsti juures, kes arvab, et tegu on lihase väljavenitusega, kuid jah homme tehakse pilt ka , ehk siis saab targemaks.

Mul oli ka alaselja lihastega mingi kamm (lisaks muudele jamadele) ja käisin M.Mardna juures elektriravis. Aitas!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tehtud pildi kohta ütles arst, et selgrool pole midagi viga, et ju siis oled välja venitanud vihased.

Valu pole ka enam niisama elades, aga kui selga natuke väänata või painutada, siis natuke imelik tunne on alaseljas, aga ehk oli siis midagi kergemat :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tehtud pildi kohta ütles arst, et selgrool pole midagi viga, et ju siis oled välja venitanud vihased.

Valu pole ka enam niisama elades, aga kui selga natuke väänata või painutada, siis natuke imelik tunne on alaseljas, aga ehk oli siis midagi kergemat :rolleyes:

vedas sul jah. mul näitas pilt, et selgrool kahe alumise diski degeneratiivsed muutused... :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea meel, et nii läks!

Nagu eelkõnelejate jutust välja tuli peab seljaga siiski väga ettevaatlik olema. Elu ei saa muidugi elamata jätta sellepärast, et midagi võib juhtuda, aga treenides pigema vöö peale panna kui panemata jätta.

edu paranemisel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×