Jump to content
Nana

Mida võtta laevareisile kaasa?

Recommended Posts

Küsimus järgmine, et kui laevasõit sõidab a`la 1-2 päeva, siis mida võtta tervislikest ja kasulikest toiduainetest/söökidest kaasa? Külmkappi kajutis pole ja nagu teada puudub ka ise toidu valmistamise võimalus :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui sa Soome lähed siis peaks 3 h vastu pidama ka ilma suure näksimiseta ja maabudes kohe soome Hessi jooksma..

Rootsi sõidab vist mingi 17 h ? et kodus enne kõht täis, võtta kaasa mõni joogijogurti moodi asi, banaani või muu vili. Kui kruiisile lähed,

siis söö hommikul rootsi lauas kõht korralikult täis, siis ei kuluta sa linnapeal mõtetult energiat söögikoha otsimisele.

Mul endal õnneks laevas eriti kõht tühjaks ei lähe ja üldiselt kaks päeva vabamalt võttes suurt tükki küljest ei võta enamasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päevaga ei juhtu lihaga kah midagi, so 1 päevaks saad vähemalt võtta ka liha, juurvilju jms.

Aeglast valku Maito90- saad iga kell teha sheigi, kui vajad

Pähkleid, mandleid jms- head rasvad

Riisileivakesed jms- süsivesikute allikaks

Üldjuhul kui on olemas rootsi laua restoran, siis vaatamata hinnale tasub seal kindlasti käia, saad sooja korralikku toitu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus järgmine, et kui laevasõit sõidab a`la 1-2 päeva, siis mida võtta tervislikest ja kasulikest toiduainetest/söökidest kaasa? Külmkappi kajutis pole ja nagu teada puudub ka ise toidu valmistamise võimalus :D

Suvel sai mitu korda Rootsis käidud ja kuna viimasel korral ei tahtnud laeva õhtusööki osta(pettumus esimesest korrast- õhtusöök võrreldes näiteks Saksamaa vahet sõitva laevaga suht jama ja hind hirmkallis). Kodus olemas külmkast- selline sangaga, mitte väga suur, aga hoiab asjad mõnusalt jahedana. Sinna sisse sai pandud salateid-sinki-puuvilju ja jooke. Söögid kõlbasid ka tagasisõidu õhtul ilusti süüa. Enadle tundus muidugi koomiline sellise kastiga laeva minna, aga polnud hullu- sulasime sadamas õlleturistide massi ilusti sisse :P .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suvel sai mitu korda Rootsis käidud ja kuna viimasel korral ei tahtnud laeva õhtusööki osta(pettumus esimesest korrast- õhtusöök võrreldes näiteks Saksamaa vahet sõitva laevaga suht jama ja hind hirmkallis). Kodus olemas külmkast- selline sangaga, mitte väga suur, aga hoiab asjad mõnusalt jahedana. Sinna sisse sai pandud salateid-sinki-puuvilju ja jooke. Söögid kõlbasid ka tagasisõidu õhtul ilusti süüa. Enadle tundus muidugi koomiline sellise kastiga laeva minna, aga polnud hullu- sulasime sadamas õlleturistide massi ilusti sisse :D .

Külmakotte müüakse ju, ka, mul selline poole kasti suurune, Jyskist vist isegi ostsin kui õigesti mäletan. Suvisel ajal ei hoia see eriti miskit, nu tunnike paar vb, aga talvel võib täitsa kasutada koos külmaelementidega.

Soome laevade korralikes rootsi laua restodes on hind kah hirmkallis, aga igati asjalikum, kui minna kuskile burksi kohvikusse saia närima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soomes ja Rootsis on palju suuremaid ja väiksemaid spordipoode, kust saab osta valgubatoone. Ja igasugu muid toidu asendajaid. See siis, mis puudutab lisavalku.

Teisalt Soome ja Rootsi söögikohtade hinnatase on Eestiga sama. Tihti aga odavam. Kui ei püüa just (suuremate linnade) kesklinnas või suurte vabaajakeskuste läheduses toituda.

Seejures aga... kvaliteet enamasti võrreldamatu, vähemalt väiksemate Eesti toidukohtadega võrreldes. Saate siiski värskelt valmistatud portsjoni, mitte mikrolaineahjus üles soojendatud ... kraami. Soovitan minna pigem värsket toitu tarbima, seeasemel et "põlveotsas" läbiajada.

PS. Ka laevas peaks saama korralikult süüa küll. Ei ole see olukord sealgi nii lootusetu ka mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soomes ja Rootsis on palju suuremaid ja väiksemaid spordipoode, kust saab osta valgubatoone. Ja igasugu muid toidu asendajaid. See siis, mis puudutab lisavalku.

Batoon jäägu küll pigem ühekordseks erandiks (a´la jube magusanälg, siis võtad ühe tahvli), mitte asendajaks. Sisaldab liigselt süsivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Batoon jäägu küll pigem ühekordseks erandiks (a´la jube magusanälg, siis võtad ühe tahvli), mitte asendajaks. Sisaldab liigselt süsivesikuid.

Ilma süsikateta peaks ka neid müügil olema. Või siis vähese süsikaga

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Batoon jäägu küll pigem ühekordseks erandiks (a´la jube magusanälg, siis võtad ühe tahvli), mitte asendajaks. Sisaldab liigselt süsivesikuid.

Ma kahjuks ei teagi, mis nende tahvlite nimi eesti keeles on. Soome keeles "proteiini patukka".

Ma ei räägi mitte neist tupla'test ja muust taolisest magusast kraamist, vaid VALGUTAHVLITEST. (tahvel tavaliselt 50-60g, valku tavaliselt 30-40%)

Ise kasutan päris tihti reisidel, eriti just Eestis reisides!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuid see batoon, selles on vähe süsivesikuid? http://shop.fitness.ee/product_info.php?cP...products_id=531

Ma ei tea, mida aktivist meil arvas nende batoonide all (eesti keelde ongi nad tõlgitud kui proteiinibatoonid) :D , kuid minu arusaamist mööda inimese organism vajab hädasti ka süsivesikuid.

Kui muud ei söö ja võtad ainult selle batooni, siis ilmselt on kasulik, kui seal on ka süsivesikuid. Kui sööd muud ka ja vajad lihtsalt valku lisaks, siis sobiks selline batoon, kus süsivesikuid on minimaalselt. Loomulikult sõltub kõik ka eesmärkidest ja situatsioonist, kus neid batoone vajatakse.

Mina saan nii aru. Aga eks tõsi seegi, et mingi saavutusspordiga ma ei tegele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus järgmine, et kui laevasõit sõidab a`la 1-2 päeva, siis mida võtta tervislikest ja kasulikest toiduainetest/söökidest kaasa? Külmkappi kajutis pole ja nagu teada puudub ka ise toidu valmistamise võimalus :D

Üks võimalus on kasutada ka organismi laadimist süsivesikutega 2-4 päeva enne sõitu. Veel suurem on efekt, kui enne laadimise alustamist on lihaste glükogeenidepood intensiivsel treeningul tühjendatud. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea, mida aktivist meil arvas nende batoonide all (eesti keelde ongi nad tõlgitud kui proteiinibatoonid) :D , kuid minu arusaamist mööda inimese organism vajab hädasti ka süsivesikuid.

Kui muud ei söö ja võtad ainult selle batooni, siis ilmselt on kasulik, kui seal on ka süsivesikuid. Kui sööd muud ka ja vajad lihtsalt valku lisaks, siis sobiks selline batoon, kus süsivesikuid on minimaalselt. Loomulikult sõltub kõik ka eesmärkidest ja situatsioonist, kus neid batoone vajatakse.

Mina saan nii aru. Aga eks tõsi seegi, et mingi saavutusspordiga ma ei tegele.

Organism vajab süsivesiikuid küll, kuid mitte üleliia ja kui Sa loed nüüd uuesti aktivisti postitust, siis näed, et ta kirjutas, et batoonid sisaldavad liigselt süsivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks võimalus on kasutada ka organismi laadimist süsivesikutega 2-4 päeva enne sõitu. Veel suurem on efekt, kui enne laadimise alustamist on lihaste glükogeenidepood intensiivsel treeningul tühjendatud. :rolleyes:

Ma eelistan ka laadimist enne s6itu.

Stress on see kehale nii v6i naa... Eelmine kord olid mul keedetud munad ja leib kaasas. Lihal6igud oleksid head. Laeval toidetakse kyll paremini kui lennukis. Turvasysteem on ka teine.

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×