Jump to content
joey

Teie igapäevane toitumine

Recommended Posts

Tere.

Mind huvitab kuidas, teie, foorumlaste igapäevane toitumine välja näeb. Et mis põhimõtteid järgite ja kuidas üldse on toitumine välja kujunenud. Arvan, et see on kasulik teema ka algajatele, kellel õigesti toitumise osas vajaka jääb.

Mina näiteks üritan iga toidukord saada erinevaid valke, viimasel ajal olen vähendanud ka piimatooteid menüüs, sest tunnen, et peale piimatoodete söömist on jääb kõht pikaks ajaks kuidagi raskeks. Olen sisse toonud ka soja isolaadi, mida viimaste uuringute järgi kiidetakse, praegu nuputan kuidas seda paremin maitsestada.

Süsivesikute osas sama lugu, et üritan päeva jooksul saada erinevaid süsivesikuallikaid. Samas jälgin ka millal süüa tärklisilisi ja mittetärkilisi süsivesikuid.

Söön 5 korda päevas, kaalu on 86-87, kava jaotatud 5 korda nädalas.

Menüü:

1200 - Ärkan, soja isolaat, maisihelbed.

1400 - Trenn.

1500 - Vadakuvalk, maltoos, dextroos, kreatiin, vitamiin C, multivitamiinid.

1800 - Tatar/riis, muna.

2100 - Kartul, liha.

0000 - Piim, magama.

Kui on trennivabapäev, siis 1500 asemel teen tavaliselt tatart või riisi või kaeraputru ja vastavalt kas liha või muna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

12 tundi magad või? Tööl ei käigi? Veab mõnel...

Hommikuks suur õun, kolm muna, puder, 400ml piima.

Lõunaks tatrapuder, liha, toorsalat, tee.

Õhtuks puder/riis/kartul ja liha või pelmeenid, suur porgand, mahl.

Lisaks segan endale iga päev 1,25 l pudelitäie jooki, mida tarbin söögikordade vahel: 80g kamajahu, 30g vadakut(WGS), 30g sojavalku(Soija90), 40g maltodekstriini(Malto6), 40g glükoosi(Trauben zucker), 7g kakaod, 7g linajahu, 5g õietolmu.

Päevas lisaks veel paar baanaani ja peotäis pähkli-, kõrvitsaseemne-, päevalilleseemne-, mandli segu.

Enne magamaminekut 30g kaseiini(Maito90), 20g kamajahu, supilusikatäis oliivi-rapsiõli segu.

Vanus 27, pikkus 181cm, kaal 102kg.

Trenni 4x nädalas keha jaotatuna kolmeks.

Jõudu ja head isu! :P

Muudetud kasutaja toonus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viitsid lingi anda selle sojaisolaadile tootele, mida kasutad, vaataks huviga seda.

une suhtes tndub jah üllatav, kuidas seda niipalju jätkub. Kui jääda magama öösel kell 3, siis oleks kell 12 päeval jah reaalne ärgata.

Tööl ka ei käi, siis nagu päeval miski eriti ei väsita, et kuidas see uni küll nii pikk on, pole nagu millestk ivälja puhata:)

--

Sügisel 2008 oli selline toitumine minumäletamistmööda:

8:00 hommikusöök: kaks praemuna, või mõned lonksud jogurtit või seda, mis eelmsiest õhtust panni peale jäi.

12:00 lõunasöök: kontoris: pealinna salatit 200gr, hakklihaga pannkogid, üks kohupiimakook või sööklas: suvaline praad.

20:00 õhtusöök/trennioode: linnu/looma hakkliha, või fileed ca pool kilo praetuna/hautatuna, lisasin mingit tex-mex kastet, kas shaminjone või mõnikord aedvilju. Siirup. Sõin ca tund aega järjest.

21:30 trennieelne lisand: ACC, 21:45-23:00 trenn.

23:00 lonks jogurtit või paar mandariini ja/või pudel õlu või jääkuubikutega siirup.

Päeva jooksul jõin kohvi ja teed ja tõmbasin Rumbat. Sedalaadi toitumist pole vaja eeskujuks võtta, aga saab näha ehk aspekte, mida teha ei oleks mõistlik, näiteks kella 15:00ine oode on puudus, aga nii ta oli, väga pekki nagu ei läinud, ja nälga ka ei surnud.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hommik: aedviljad muna või liha ja juustuga VÕI kohupiim jogurti ja kaerahelvestega

Lõuna: kodujuustu, aedvilju ja liha VÕI aedvilju vähem ja tatart või quinoat

Õhtu: kodujuustu, muna VÕI kohupiima jogurtiga kui hommikul ei söönud

Vahepeale snäkkideks juustu, pähkleid, muna

Vahel joon kakaod:)

Hetkel trenni ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuni massiperioodi lõpuni toitusin niimoodi, hetkel alustan dieeti ja päris kindlat menüüd ei ole välja kujunenud.

08.00: Tatar, hakkliha, hapukoor/jogurt.

12.00: Aedviljad, hakkliha, hapukoor/jogurt.

17.00: Pakk piima + paar muna/pähkleid või mandleid.

Peale trenni sheik kus 30gr vadakukonsentraati + 75-125gr trauben zuckerit.

23.00: Pakk rosinakohupiima + mõni puuvili/juurvili + korralik lonks kalaõli.

Üldpilt sellinne, aeg-ajalt mõni komponent vahetub, et toit üksluiseks ei muutuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

7.00-8.00 - Kaerahelbepuder või omlett 3'st munast + tass musta kanget kohvi

<trenn>

11.30-12.00 - 300g kodujuustu

13.00 - Tatar/makaron & pruun riis täissuitsuvorsti/kotletiga / kõrvale 250-300g jogurtit

16.00 - 4 keedumuna / või sama mis kell 13.00

(Pidevalt on tass jogurtiga kõrval, päevas joon 1L)

18.30-19.00 - müsli jogurtiga

22.00 - jogurt / muna või kuidas kunagi, mõnikord ka kohupiim..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

7:00 Kas 2 täisterarösti taluvõi ja suure kuhja singi ja juustuga + kiivi VÕI viil täisteraleiba ja omlett kolmest munast singi ja juustuga + kiivi. Juurde 300-400gr keefiiri.

tööle jõudes 1-2 tassi kohvi koorega ilma suhkruta.

11:00 Kas pakk rasvata maitseta kohupiima, kookoshelveste ja puuviljaga VÕI kanafilee (suitsu, grill, praetud vms) viil täisteraleiba, lisaks pisut pähkleid ja köögivili.

15:00 Kas kalafilee (suitsu, ahju, praetud vms) VÕI Liha tarrendis (sült vms), täisteraviil + köögivili, pähklid

18:00 Pealetrenni koks (30gr valk) ja lisaks puuvili (banaan, pirn, õun vms)

19:30 Kanafilee ja täisteraleib, kõrvale keefiir ja mingi köögivili

22:00 peotäis pähkleid ja kodujuust rasvata maitseta 200gr. Tass rohelist teed.

Katsun jälgida reeglit, et vahepeal ei näksi midagi, joon ainult vett, samuti iga toidukord võiks sisaldada 30gr kanti valku ja mingi värske köögi või puuvilja. Väldin magusat v.a. puuviljad ja neidki ainult kohupiimale maitse andmiseks ja hommikusel ning peale trenni söögikorral. Hommikul veel kalaõli pisut.

Muudetud kasutaja Alfonze poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommik : Praeleib, Muna . . Tatrapuder v muu puder

Lõuna : Koolipraad, supp.

Õhtu: Kodus praad.

Vahepeal näksid, teen mõned võileivad ja värki. Joon kohvi ka päevas 1 tassi. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hommik: aedviljad muna või liha ja juustuga VÕI kohupiim jogurti ja kaerahelvestega

Lõuna: kodujuustu, aedvilju ja liha VÕI aedvilju vähem ja tatart või quinoat

Õhtu: kodujuustu, muna VÕI kohupiima jogurtiga kui hommikul ei söönud

Vahepeale snäkkideks juustu, pähkleid, muna

Vahel joon kakaod:)

Hetkel trenni ei tee.

miks trenni ei tee??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelt magan 11 tundi. Kas lähen hiljem magama või ärkan varem, toidukorrad jäävad ikka samaks. Kasutan Fasti Soija90.

Kas on saladus kuidas endale elatist teenid? Tahaks tegelt ka sellist elustiili nagu Sul. Siis ainult sööks, magaks ja treeniks.

Anna palun mingisuguseid vihjeid!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas on saladus kuidas endale elatist teenid? Tahaks tegelt ka sellist elustiili nagu Sul. Siis ainult sööks, magaks ja treeniks.

Anna palun mingisuguseid vihjeid!

Ma töötan baaris. Ehk nädala esimene pool ei tööta, nädala teine pool (nv) see-eest töötan kuni 0300ni. Koolis olen õhtuõppes, seega hommikul alati vabad.

Teemast, inimesed võiksid juurde lisada ka miks just niimoodi toituvad. Kas just nimme naamoodi või olude sunnil või midagi.

Muudetud kasutaja joey poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
miks trenni ei tee??

Novembri alguses sain vigastada, siis olin kuu aega sellega audis, detsembris pühad + kiire tööaeg, nüüd jaanuaris magistritöö pingutus + külmetushaigus.

Halb see, et 30. jaanuaril on Euroopa Meistrivõistlused:) Lähen olen tüüpiline eesti "sporditurist". (ainult selle vahega, et oma ja oma klubi, mitte riigi raha eest:P)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

07:00 Tatrapuder, hapukoor, paar sepikuviilu juku juustuga ja sinki, värske kurk, kohupiim jogurtiga, piim

10:00 Töö juures väike vahepala - banaan, veidi piima

12:00 Sealiha, kartul, mahl

15:00 Töö juures viimane vahepala - kohupiim, trennivabadel päevadel ei söö ja 10:00 toidu vahepala tõstan siia.

17:30 Kodus - Heeringas, hapukoor, kodujuust ja veidi piima kõrvale

Kell 18:00-18:30 ajavahemikus lähen trenni

Peale trenni trennijärgne jook, hetkel siis EO3 Cell Loader + veidi Trauben Zucker

20:30 Olenevalt päevast ja isust söön kas raskemat või kergemat - Kas siis kohupiim, jogurt ja piim / Kanaliha, kartul, tomat või kurk, mahl

22:00-00:00 Selle ajavahemikus lähen magama

Kui trennivaba päev, siis sheiki ei joo ja õhtul söön kergemat toitu.

Selline on minu tavaline argipäev, puhkepäevadel võib veidi varieeruda, kuna armastan magada kauem ja päev on siis lühem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kypsetan kodus leiba siis laen sysivesikuid.:P

Isud on erinevad ja hetkel ma naudin vabadust syya t2pselt nii nagu isu on ja seda, mis maitseb (s88n peamiselt seda, mida ise teen). Mulle meeldib prantsuse ja itaalia k88k. Tais k2isin kokakoolis, tahaks sama korrata ka Itaalias.

Aastaid on saanud iga p2ev kohupiima syya, see on p2evamenyyst peaegu kadunud. Vahest siiski tuletan endale meelde... Selle asemel kasutan natuke valgehallitusjuustu...v6i kitsejuuste.

Mulle meeldivad puhtad ja v2rsked toiduained.

Aastatega on tekkinud n8 silmam66t. Kui suur tykk midagi kaalub kui palju...ja kui palju see kaloreid annab-ta-ta-taa...see on automatiseerunud, kuid syvenen hetkel pigem sisetundesse st p2eva kaloraazh k6igub max 500 kcal v6rra.

Proovin lahti saada kulturistile omastest suurtest portsjonidest (valiti madala rasvasisaldusega ja madala kalorsusega toiduaineid...). V2ljavenitatud magu ei t2henda mitte midagi head :lol:

Toidulisandite asemel yritan syya k6rge toitev22rtusega toiduaineid ja v6imalikult vaheldusrikkalt st proovin mitte rutiini langeda. Yks v2heseid asju, mida juurde v6tan on D vit.... P2ikest ju ei ole...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikul tavaliselt kas tatrapuder hapukoorega või kaks viilu koorikleiba, mille peale praen kaks muna (kollase jätan vedelaks). Rohelisest materjalist söön hommikuti enamasti ühe suure pirni. Toidu kõrvale joon tassi musta teed mee ja sidruniga.

Töö juurde võtan söögi kaasa ja selleks on tavaliselt kas mõni supp, ühepajatoit, kapsahautis või kana poolkoivad toorsalatiga. Täna oli näiteks lillkapsa-avokaadosupp toorjuustu ja kookoshelvestega.

Järgmine lõunasöök on kodus pärast tööd. Viimasel ajal istub selleks eriti hästi maitsestamata kohupiim hapukoore, mugulsibula, tilli ja soolaga. Või redise ja porruga vms. Kõrvale eelistan võtta sooja juurviljasalatit.

Viimane söök on pärast õhtust trenni ja et see jääb aega vahetult enne magamajäämist, siis olen avastanud, et tunnen end vähemalt hetkel kõige paremini, st et ka magan hästi, kui joon keefiri, millesse segan linajahu ning söön jällegi sooja juurviljasalatit, mis mulle väga maitseb. Mulle üldse meeldib, kui toit on soe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommik 07.00 : 2-3 praemuna, puder, mahl

Koolis 12:00 - praad/supp

Kodu 16:00 - kanaliha/sealiha koos kartulite ja piimaga

Kodu 21:00 - pelmeenid või kohupiim

Trennipäevadel joon ka kreatiini/süsivesikute/valgu segu HTR

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetkel on mul kestvusaladega seotud väikesed eesmärgid ja trennid, mistõttu süsivesikute hulk ehk minu menüüs suurem kui teistel vastajatel. Eeskujuks ei sea, aga lugemiseks/võrdlemiseks kirja võin üldjoontes panna.

07:00 hommikusöök: paar viilu röstitud terasaia/leiba või näkileiba või/juustu/tomatiga või meega; teraviljahelbed/müsli piimaga või klaas jogurtit või paar kohukest või tops kohupiima; kiivi või banaan; kaks tassi kohvi koorega

12:00 lõuna: praad (riis või kartul või makaronid koos mingi lihaasjaga+kodujuust +erinevat värsket salatit)+mahl või keefir+leib võiga

15:00 kohvipaus: kohv koorega+midagi magusat või õun/banaan

17:00 enne trenni: paar näkileiba või ja juustuga või banaan/õun/kiivi või jogurt või nende kombinatsioon

20:00 õhtusöök: õhtuti erinevalt, kas praad (riis või kartul või makaronid koos mingi lihaasjaga+kodujuust +värsket salatit) või puder koos võileibade ja rohelisega või paar taldrikutäit suppi võileibadega + tee või keefir või piim sõltuvalt toidust

22:00 unesnäkk: tee+kohuke või midagi magusat, õun/kiivi

Vett joon söögikordade vahele ja trennis. Trennipäeval üle liitri. Eelistan lihatoitudest neid alati, kus köögivilja sees. Söön nii kana-, sea-, kui veiseliha. Kala ka. Toidulisandeid ei söö ja multivitamiini võtmise jätsin ka maha. Hakkasin mõnda aega tagasi idusid sööma, mis on päris maitsvad. Paar lusikatäit mett ka iga päev. Küüslauku ja sibulat ei põlga. Kohvi joon liiga palju. Putru söön hommiku asemel tavaliselt õhtul, sest mulle lihtsalt meeldib nii:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

enda päevasel toitumisel kindlat ajakava ei ole

kui ärkan siis keedan kaerahelbeputri piimaga ning hiljem lisan veel mustikamoosi

Vahepeal veel klaasike betaalaniini

Siis tunni kahe pärast trenn-kui võimalik

(Enne trenni ACC ja BCAA-alles hakkasin testima)

Peale trenni lisaks veel BCAA d

Siis umbes 45-60 minuti pärast korralik söök ,milles peaks leiduma umbes 600g-700g liha-lisan juurde natukene kodujuustu ja tomatit ning kaks saiaviilu-süsivesik.

Vahepeal võtan veel betaalaniini ning ka glutamiini-viimane mõjub ka siis hästi kui on alkoholi tarbitud-kasutatakse alkoholiravil-maksataastaja.Muidugi alkoholist üritan hoiduda,kuid vahel naudin head kokteili minagi :lol:

Õhtul veel liha ,samas koguses ,mis lõunal -liha valin tujude alusel looma,sea-kana.Põhiliselt õhtu ja lõunasõõk samad.

Kuid kui väga ausalt rääkida ,siis on ka nn öiseid "nõrkushetki" ,kus antakse soovidele vabavoli ning minnakse ja tellitakse suur pizza või hiinatoitu jne.... :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei hakka uut teemat tegema, aga olen lugenud, et kodujuust ja kohupiim on toitumisel väga hea. Nimelt ei olegi ma varem kodujuustu söönud ja nüüd hakkasin sööma aga tekkisid küsimused - palju ühesöögikorra juures seda tuleb umbes süüa? Tervet potsikust ju ära ei söö ja kas seda süüakse paljalt või pannakse näiteks kuhugi peale ka vms :D ?

Alma tavaline kodujuust on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei hakka uut teemat tegema, aga olen lugenud, et kodujuust ja kohupiim on toitumisel väga hea. Nimelt ei olegi ma varem kodujuustu söönud ja nüüd hakkasin sööma aga tekkisid küsimused - palju ühesöögikorra juures seda tuleb umbes süüa? Tervet potsikust ju ära ei söö ja kas seda süüakse paljalt või pannakse näiteks kuhugi peale ka vms :D ?

Alma tavaline kodujuust on.

150-200 gr ju normaalne ära süüa. Lisa nt juur-ja köögivilju (tomat, kurk jne), veidike ehk ketsupit, maitsesta, kuidas endale meeldib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
enda päevasel toitumisel kindlat ajakava ei ole

kui ärkan siis keedan kaerahelbeputri piimaga ning hiljem lisan veel mustikamoosi

Vahepeal veel klaasike betaalaniini

Siis tunni kahe pärast trenn-kui võimalik

(Enne trenni ACC ja BCAA-alles hakkasin testima)

Peale trenni lisaks veel BCAA d

Siis umbes 45-60 minuti pärast korralik söök ,milles peaks leiduma umbes 600g-700g liha-lisan juurde natukene kodujuustu ja tomatit ning kaks saiaviilu-süsivesik.

Vahepeal võtan veel betaalaniini ning ka glutamiini-viimane mõjub ka siis hästi kui on alkoholi tarbitud-kasutatakse alkoholiravil-maksataastaja.Muidugi alkoholist üritan hoiduda,kuid vahel naudin head kokteili minagi :P

Õhtul veel liha ,samas koguses ,mis lõunal -liha valin tujude alusel looma,sea-kana.Põhiliselt õhtu ja lõunasõõk samad.

Kuid kui väga ausalt rääkida ,siis on ka nn öiseid "nõrkushetki" ,kus antakse soovidele vabavoli ning minnakse ja tellitakse suur pizza või hiinatoitu jne.... :D

Huvitav menüü sul :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×