Jump to content
artikkel

Taastujad

Recommended Posts

Jõusaali trenniga tegelenud 4 kuud. Vahepeal oli ka üks 2-nädalane paus ja nüüd uusaasta saabudes nädalane. Jõusaalis käin 4-5 korda nädalas. Käin 2 päeva trennis, 1 puhkan jnejne.

Küsiks siis teadjamatelt, et missugune oleks hea lisand, et paremini taastuda. Massi muidugi oleks vaja veel kõvasti juurde. Iga kuu 1,5 kg rahuldaks mind. Miinimum 1 kg kuus. Pikkust on 180cm ja mass ainult 57,4 kg.

Soovitatud on AC-C kasutamist. Nitrixi kirjeldus on ka väga üles pushitud. Kas tasuks seda proovida? Mõni sõber on kasutanud. Ühele on hästi mõjunud, teine ütles, et tema ei saanud eriti midagi aru.

Olen kasutanud ka kreatiini ja hera 80 koos. Segatud siis veega ja 2 lusikatäie meega.

Sooviks mõistlikke postitusi. Igasugune ila, mida siin tihtipeale kiputakse ajama, jätke enda teada. Aitäh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aminohape "glutamiin" pidi olema taastumist parendava toimega.

Seda aminohapet sisaldavad enamik valku sisaldavad tooted, näiteks ACC, sardell, mingi massilisaja.

Oluline ongi lihtsalt öeldes minuarvates see, et valkude osakaal toidumenüüs oleks suurem, 2gr kehakaalu kilogrammi kohta näiteks.

Seda olen praktiliselt ise tunnetanud, et kui öösel ei maga, ja seejuures ei toitu eriti, siis lihas on valulikum rohkem päevi.

Niiet üks viis oleks nn valgudieedil olla nii, et valke seal ikka omajagu, 2gr kehakaalu kohta, nii treenival inimesel peaksid lihased taastumiseks olulisima kätte saama- valgud.

ACC-d ole nkasutanud enne trenni, tema pigem parandab/tõhustab trenni kvaliteeti, et jõuaksid paremini kvaliteetsemaid seeriaid trennis teha, nagu ma mäletan, põhitoime-aine siis beeta-alaniin selles, mis kihelema paneb keha, ja seda ergutus-laksu nagu andvatki trenniks, peale trenn itemas aga kasu niipalju nagu ka sardellis ma arvan- valk ikka valk.

Et kui küsid lisandit, mis aitaks, siis minuarust suvaline vadakuvalk ongi parim lisand, ja muul ajal lihtsalt valgurohke menüü.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõusaali trenniga tegelenud 4 kuud. Vahepeal oli ka üks 2-nädalane paus ja nüüd uusaasta saabudes nädalane. Jõusaalis käin 4-5 korda nädalas. Käin 2 päeva trennis, 1 puhkan jnejne.

Küsiks siis teadjamatelt, et missugune oleks hea lisand, et paremini taastuda. Massi muidugi oleks vaja veel kõvasti juurde. Iga kuu 1,5 kg rahuldaks mind. Miinimum 1 kg kuus. Pikkust on 180cm ja mass ainult 57,4 kg.

Soovitatud on AC-C kasutamist. Nitrixi kirjeldus on ka väga üles pushitud. Kas tasuks seda proovida? Mõni sõber on kasutanud. Ühele on hästi mõjunud, teine ütles, et tema ei saanud eriti midagi aru.

Olen kasutanud ka kreatiini ja hera 80 koos. Segatud siis veega ja 2 lusikatäie meega.

Sooviks mõistlikke postitusi. Igasugune ila, mida siin tihtipeale kiputakse ajama, jätke enda teada. Aitäh!

Nitrixil ma erilist mõtet ei näe, kui oled alla alla 30. See tõstab testot aga noorena peaks see niigi tasemel olema sul, kui toitumine normis. Ise võtan testosterooni kasvuks enne magama minekut magneesiumi ja tsinki (tabletid).

AC-C-d kiidetakse jah, ise kasutan hetkel puhast beta-alaniini kreatiini ja süsivesikutega. Ma pole erilist mõju täheldanud. Olen tänaseks võtnud seda alles 2 korda, v-o veel märkan midagi.

Hera80 lase edasi peale trenni (või muud valku aga minu meelest Hera väga hea).

Toitumiskava võiksid tellida kindlasti omale, kui aimu pole. Foorumist ja artiklitest saad ka PALJU kasulikku toitumise kohta. Ise algul uurisin ja lugesi palju toitumise kohta, hiljem, kui hakkas kohale jõudma, et kava on väärt investeering, siis tellisin selle ka. Mul pole küll võimalik kava täpselt jälgida aga vähemalt tean mida, kunas ja kui palju süüa.

Kreatiini pooldan ka (mõni v-o alguses ei soovitaks aga mina soovitan) :P

Muudetud kasutaja Wire poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte üksi pulber ( kreatiin, hera 80, nitrix jne ) ei tee sind suureks.Ainuke ÕIGE valik oleks toitumiskava.Sellise kaalu juures mina küll 4-5x jõusaalis ei käiks.Sa lihtsalt EI kasva.

Muudetud kasutaja argoll poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul pole küll võimalik kava täpselt jälgida aga vähemalt tean mida, kunas ja kui palju süüa.

Minuarust päris üks-ühele ei peagi jälgima. Kui juba enam-vähem põhi-ideed jälgid, et ahah, niipalju peaks toidukorral nr X olema valku, no siis kas sööd seda muna kujul või liha kujul, enamvähem sellises koguses, siis ongi tulemus hea. Et ma ise ka samamoodi enam-vähem suuresplaanis ikka jälgin. Ja kui lähebki mõni toidukord natuke ajaliselt nihkesse, või jääb seal puudu süsivesikuid natuke aga sellevõrra rasvu rohkem natuke, no siis see minuarust ka okay, et üldjoontes korrektne toitumine tavaharrastajale okay minuarust.

Ma kunagi üritasin kella-ajaliselt ülitäpset toidureshiimi sisse viia, no saavutasingi nii, et tundsin, et organism on kellavärk, et kui minut lööb, siis ta annab igati märku et nüüd hakka sööma, et too nii detailne jälgimine selles mõttes miskit väga kasu nüüd ei andnudki, et pigem kui toitumise lõdvemaks lasin aga trenni kvaliteedi ülespoole visiin, siis nagu tulemust tuli rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minuarust päris üks-ühele ei peagi jälgima. Kui juba enam-vähem põhi-ideed jälgid, et ahah, niipalju peaks toidukorral nr X olema valku, no siis kas sööd seda muna kujul või liha kujul, enamvähem sellises koguses, siis ongi tulemus hea. Et ma ise ka samamoodi enam-vähem suuresplaanis ikka jälgin. Ja kui lähebki mõni toidukord natuke ajaliselt nihkesse, või jääb seal puudu süsivesikuid natuke aga sellevõrra rasvu rohkem natuke, no siis see minuarust ka okay, et üldjoontes korrektne toitumine tavaharrastajale okay minuarust.

Ma kunagi üritasin kella-ajaliselt ülitäpset toidureshiimi sisse viia, no saavutasingi nii, et tundsin, et organism on kellavärk, et kui minut lööb, siis ta annab igati märku et nüüd hakka sööma, et too nii detailne jälgimine selles mõttes miskit väga kasu nüüd ei andnudki, et pigem kui toitumise lõdvemaks lasin aga trenni kvaliteedi ülespoole visiin, siis nagu tulemust tuli rohkem.

Just sama mõtlengi:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen kasutanud ka kreatiini ja hera 80 koos. Segatud siis veega ja 2 lusikatäie meega.

Sedalaadi trennijärgset retsepti ma ise ka kasutan, Hera90+kreatiinpürovaat+[küpsis või siirup], siis seal jah vajalik too süsivesiku olemasolu, mee, küpsise või siirupi näol.

Muidu üsna kõhna tundud olema, et pakun, et päevane kaloraash on veel liiga väike, kui arvutad päeva-kaloraashi, siis arvesta umbes nii, et trenn võtab ca 500 kalorit, ma ise olen enam-vähem nii arvutanud, samas trennijärgne sheik annab jällegi mõned kalorid juurde, et igatahes kui oled niikerge nagu sina, siis ilmselt ikka sööd vähem kui kulutad.

Kiirelt juurde võttes tekib muidu pekki niipalju, et pärast on eriti tüütu pikalt vaja mitmeid kuid rasva põletada kõhu pealt. Et niipea kui näed, et kõht ikka üpris pehmeks läheb, siis tuleks ikka vähendada toiduportsioneid natuke enamasti.

Kiirem taastumine tagaks sulle võimaluse tihedamin itreenida, või siis kvaliteetsemalt treenida, et mida puhanum lihas, seda kvaliteetsema trenn isaad teha ju. Mis kasu sa paremast taastumisest loodad saada muidu, tahad trennide arvu rohkendada või?

Whey Drink GP:

http://shop.fitness.ee/product_info.php?cP...;products_id=70

Sellest taastujaks nimetatavast tootest mina üldiselt loengi välja, et põhiabi on üldiselt öeldes valgust, ja valgu osad aminohapped (BCAA-aminohapped, glutamiin) siis nagu näivad olema mõneti tõhusamad lihase parandajad. Ja muud abimehed nagu näivad minuarust väiksema tähtsusega, eks võib kam õelda nii ,et mida vähem stressi on, seda paremini keha toimib ja lihast taastab, et siis äkki rahustav meega tassitäis teed õhtul ka nagu abiks, aga arvan, et siisk ivähesel määral, põhitaastaja siiski on valk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×