Jump to content
MissMurder

15a paks neiu.

Recommended Posts

Tolle blogiga oli mitmeid aspekte mul mõttes muidu, aga põhjenduse sa juba eelmsie postitusega said ühelt inimeselt ja kusagil päris eespool ilmselt põhjendasin ka põgusalt miks blogindus hea oleks.

Üks asi on see, et näiteks algajatele investoritele soovitatakse Päevikut, tänapäeva mõistes näiteks blogi siis. Pannakse kirja, mis õpiti, mis valesti tehti, hiljem analüüsitakse taas üle. Seda tehakse mitmel elualal muide, mitte ainult investeerimise maastikul, siinsamas saidil ka blogeeritakse, jõusaalis käiakse ka Paber päevik käes ringi, see aga it-ajastu mõistes suht mõttetu, kui ta sellsiele ahjukütmise-formaadile jäädvustubki ainult. Et see on selline levinud metoodika maailmas, ja sellest põhjendusest peaks piisama, et seda kuulda võtta.

Lisaks, blogiga on psühholoogiline aspekt, aitab psühholoogiliselt, motiveerib täita, inimpsüühikale meeldib sedalaadi asi nagu bloog, see on nagu soki kudumine, kulgeb ajas, see rahuldab aju, seal on lisaks kulgemise-mõõtmele muidki psühholoogilisi nõkse sees, see asi toimib.

Blogiga tahtsin testida, kas suhtud asja suure ausa sooviga, või mitte, sest suure soovi omaja kasutab iga õlekõrt, sh ka blogi, kui talle seda pakutakse asjatundjate poolt. Et kui tuleb selline jorin vastu, siis ilmselt pole inimesel siiski soovi end aidata, ja käesolev topic läheb ajaloohõngu, ja defineerub hetke-emotsioonil tekkinud mölavajadusele, subjekt lihtsalt tuli mölama, probleemi polnud otseselt kaaluga küll mitte. Et sedalaadi asja saab testida, kui inimesele pakud midagi, ja ta reageerib laisalt vm moel kahtlaselt, no siis selge.

Üks lisaaspekt on see veel, et sulle anti päris palju konsultatsiooni siin tasuta, et üks viis kuidas sa saaksid ise omalt poolt ka anda, olekski see, et asjatundjad saaksid näiteks blogist jälgida pikka perioodi, kas nende soovitused ka kasulikuks osutusid, ja on muul moel hea, kui uus bloog olemas sinu poolt, või siis muul moel anda märku, et siinne jutumull kasulikuks osutub, et mingit sinupoolset reaalsemat panust oleks üsna ootuspärane oodata.

Lisaks on paar aspekti veel, miks see blogindus hea on.

Et sedalaadi aspektid blogi pakkumisega mõttes liikusid, natuke pakkus ka nalja muidugi too blogi suhu surumine, ses suhtes polnud kavatsused head, vabandused siis ses suhtes. :)

10 points!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida rohkem, seda selgem pilt sinust kujuneb lugejatele (kes oled, millega tegeled, menüü, päevakava, mõõdud, kaal, pikkus jne jne jne). Kirjuta oma tunnetest, ahtlustest, muredest seoses oma probleemiga, hakkab kergem ja kindlasti leiad igakord terve rea nõuandjaid-toetajaid.

Aasta pärast saad ka ise lugeda, kui palju oled teinud edusamme. Võid lisada ka pilte näiteks, see on omakorda hea motivaator- näed visuaalselt, milline on areng. Kui ei taha kohe üles panna, siis enda jaoks tasub alati pildistada, lisad pildile juurde kaalu ja mõõdud ja siis mõne aja pärast kordad kogu protseduuri.

Aitäh abi eest. Koju tulen homme, siis hakkan kirjutama. Pilte ma ei tahaks lisada, aga siis, kui paremaks hakkab asi minema, siis panen üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aitäh abi eest. Koju tulen homme, siis hakkan kirjutama. Pilte ma ei tahaks lisada, aga siis, kui paremaks hakkab asi minema, siis panen üles.

Aga enda jaoks tee kindlasti eks! Ja kaalu ka end. Paned nö märgi maha, et vot nüüd ma alustan ja olen hetkel selline. Usu, sellest on abi. Kui sa vaatad hiljem neid pilte, siis nad juba omakorda motiveerivad sind- et vaat kui palju ma olen juba saavutanud!

Üks asi veel- suhtle Argoga! See ei ole päris ühekordne teenus, et saad oma kava kätte ja siis hakkad omapäi tegutsema. Tekib küsimusi, siis kohe kirjuta ja küsi. Anna talle teada oma edusammudest, ka tagasilöökdest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tolle blogiga oli mitmeid aspekte mul mõttes muidu, aga põhjenduse sa juba eelmsie postitusega said ühelt inimeselt ja kusagil päris eespool ilmselt põhjendasin ka põgusalt miks blogindus hea oleks.

Üks asi on see, et näiteks algajatele investoritele soovitatakse Päevikut, tänapäeva mõistes näiteks blogi siis. Pannakse kirja, mis õpiti, mis valesti tehti, hiljem analüüsitakse taas üle. Seda tehakse mitmel elualal muide, mitte ainult investeerimise maastikul, siinsamas saidil ka blogeeritakse, jõusaalis käiakse ka Paber päevik käes ringi, see aga it-ajastu mõistes suht mõttetu, kui ta sellsiele ahjukütmise-formaadile jäädvustubki ainult. Et see on selline levinud metoodika maailmas, ja sellest põhjendusest peaks piisama, et seda kuulda võtta.

Lisaks, blogiga on psühholoogiline aspekt, aitab psühholoogiliselt, motiveerib täita, inimpsüühikale meeldib sedalaadi asi nagu bloog, see on nagu soki kudumine, kulgeb ajas, see rahuldab aju, seal on lisaks kulgemise-mõõtmele muidki psühholoogilisi nõkse sees, see asi toimib.

Blogiga tahtsin testida, kas suhtud asja suure ausa sooviga, või mitte, sest suure soovi omaja kasutab iga õlekõrt, sh ka blogi, kui talle seda pakutakse asjatundjate poolt. Et kui tuleb selline jorin vastu, siis ilmselt pole inimesel siiski soovi end aidata, ja käesolev topic läheb ajaloohõngu, ja defineerub hetke-emotsioonil tekkinud mölavajadusele, subjekt lihtsalt tuli mölama, probleemi polnud otseselt kaaluga küll mitte. Et sedalaadi asja saab testida, kui inimesele pakud midagi, ja ta reageerib laisalt vm moel kahtlaselt, no siis selge.

Üks lisaaspekt on see veel, et sulle anti päris palju konsultatsiooni siin tasuta, et üks viis kuidas sa saaksid ise omalt poolt ka anda, olekski see, et asjatundjad saaksid näiteks blogist jälgida pikka perioodi, kas nende soovitused ka kasulikuks osutusid, ja on muul moel hea, kui uus bloog olemas sinu poolt, või siis muul moel anda märku, et siinne jutumull kasulikuks osutub, et mingit sinupoolset reaalsemat panust oleks üsna ootuspärane oodata.

Lisaks on paar aspekti veel, miks see blogindus hea on.

Et sedalaadi aspektid blogi pakkumisega mõttes liikusid, natuke pakkus ka nalja muidugi too blogi suhu surumine, ses suhtes polnud kavatsused head, vabandused siis ses suhtes. :)

Ei, pole midagi. Ma lihtsalt ise poleks selle peale tulnud.

Nii tihti kui võimalik hakkan kirjutama siis. Siis ehk saan ka rohkem abi ja suvel enam nii ei häbene end.

Suur tänu Sulle. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma mõtlesin homme õhtul kepikõndi teha. kas parem oleks mägine maastik (mets) , jõe ümbrus või spetsiaalne maanteele tehtus asfaldiga tee, kus saab kõike teha?

Vahelduv ning asfadist pehmem pinnas on liigestele kindlasti tervislikum, ei põruta nii palju. Ürita kasutada ka erinevaid radu, et ei tekiks rutiini ja tüdimust. Ehk ka väike rütmikas lemmikmuusika kaasa, nii läheb aeg kiiremini ja tuju püsib hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma mõtlesin homme õhtul kepikõndi teha. kas parem oleks mägine maastik (mets) , jõe ümbrus või spetsiaalne maanteele tehtus asfaldiga tee, kus saab kõike teha?

Need spetsiaalsed teed jah on ülihead. Endal tuttav tegeleb kepikõnniga ja ainult kiidab!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas mingit parimat sõbrannat või sõpra pole kellega koos trennis käia? Siis enesekindlust rohkem ja igaüks ei julgeks kah suud lahti teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hm kas nii sobiks et alustan jõe kaldaga ja siis edasi sealt asfaldile? metsa terviserada jääb teise suunda ja sinna ei jõua. mõtlesin et vötan sõbranna ka kaasa kõndima siis. Seltsis segasem.

Ja need kes narrivad julgevad kõike öelda, pole oluline kellega olen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ta on on ju 15. See mõnitamis teema võib jah pärsis tõsine olla, ärge suruge teda. See jutt, et ahh ära tee välja, see ei mõju.

Mäletan ise, kuidas põhikooli ajal sai isegi kambaga "teistsuguseid" mõnitatud. Nüüd muidugi olen ma palju inimesena muutunud, nagu ka enamus need teised narrijaid, lihtsalt ealised iseärasused. Aitaks ainult, kui leiaksid kellegi suure ja tugeva, kes neid mõnitajaid ähvardaks ning vajadusel ka füüsilist vägivalda kasutaks.

Räägitakse küll, et vägivald ei aita ning teeb asja aina hullemaks, jne. Aga oleme ausad, paljudel juhtudel on ta ainuke välja pääs :) .

Aga asjast rääkides. Kõigepealt lase põhjalikult seda kilpnääret uurida.

Ise ka 15 a ja 90 kg poiss :D Mõnitamisega küll probleeme pole koolis,keegi lihtsalt ei julge norida :D Aga jh kui vaadata endast kuni 3 a vanemaid siis jh kõik on sellised 175cm-185cm ja kaaluvad 60kg(poisid)(Mõni erand on ka).Neid tuleks norida et nad liiga kõhnad on :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi polegi öelnud, et on lihtne. Enesehaletsemine on kõige kergem tee, kuid see ei vii kuskile. Valik on muidugi Sinu.

Jumala eest, las räägivad! Mine just nimelt kõigi kiuste trenni, mõne aja pärast näevad ka nemad Sinu tulemuste pealt, et tasub oma suu kinni hoida ja hoopis teise inimese saavutusi hinnata. Samas on muidugi valik endiselt Sinu, kas põdeda seda, et koolikaaslased Sind mõnitavad ja lastagi neil end mõnitama jääda või siis midagi ette võtta nii, et neil poleks enam põhjust mõnitada.

Nälgimine pole lahendus, keha hakkab veel enam rasva kinni hoidma.

seda mõtlesin ka mina, kohe hakati kaasfoorumlase poolt mu ajudest rääkima ja maha tegema mu juttu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See anoreksia oli jah naljaga mõeldud, ära võta südamesse :) Anyway, räägitakse, et 20 kilo aastaga ei ole reaalne, tegelikult 1kg/nädalas on veel võimalik kaotada tervist kahjustamata, kui ollakse suures ülekaalus.Ma usun, et kui sa kõvasti pingutad, siis see 20kg on võimalik kaotada isegi poole aastaga.Muidugi sa võiksid sinna blogisse selle toitumiskava samuti üles panna, kui sa ta kätte oled saanud.Siis saaks aimu kui suure kaloridefitsiidiga see on.

Kui nüüd puhtteoreetiliselt võtta: 1 gramm inimese rasvkudet sisaldab ~7kcal; kui sa oled iga päev näiteks 500kcal defitsiidis, siis TEOREETILISELT peab su keha võtma rasvkoest ütleme nii 470kcal, ülejäänud 30 kcal on glükogeen ja lihaskude.See teeks 67 grammi kaalulangust päevas, nädalaga juba peaaegu pool kilo.See on midagi mille poole sihtida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See anoreksia oli jah naljaga mõeldud, ära võta südamesse :) Anyway, räägitakse, et 20 kilo aastaga ei ole reaalne, tegelikult 1kg/nädalas on veel võimalik kaotada tervist kahjustamata, kui ollakse suures ülekaalus.Ma usun, et kui sa kõvasti pingutad, siis see 20kg on võimalik kaotada isegi poole aastaga.Muidugi sa võiksid sinna blogisse selle toitumiskava samuti üles panna, kui sa ta kätte oled saanud.Siis saaks aimu kui suure kaloridefitsiidiga see on.

Kui nüüd puhtteoreetiliselt võtta: 1 gramm inimese rasvkudet sisaldab ~7kcal; kui sa oled iga päev näiteks 500kcal defitsiidis, siis TEOREETILISELT peab su keha võtma rasvkoest ütleme nii 470kcal, ülejäänud 30 kcal on glükogeen ja lihaskude.See teeks 67 grammi kaalulangust päevas, nädalaga juba peaaegu pool kilo.See on midagi mille poole sihtida.

Ma nii tahaks kaotada 20kg poole aastaga. Kui reaalne see on? Kui ma hakkan toitumiskava jälgima ja siis trenni kõvasti tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabalt on reaalne, kuskil 4kg kuus on täiesti võimalik alguses, mingi aeg aeglustub, aga siiski. Minul läks esimene 20kg maha mingi 3-4 kuuga, samas oli ka ülekaal oluliselt suurem kui sul. Nüüd viimase paari kuuga läinud ainult 3-4kg, aga enam pole ka palju minna:-) Aga jah, põhitõed toitumisest paika ja liigutamine juurde, esimene paar kuud on keeruline rutiine erineva elustiili peale mängida, siis edasi on juba lihtne, see muutub harjumuseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabalt on reaalne, kuskil 4kg kuus on täiesti võimalik alguses, mingi aeg aeglustub, aga siiski. Minul läks esimene 20kg maha mingi 3-4 kuuga, samas oli ka ülekaal oluliselt suurem kui sul. Nüüd viimase paari kuuga läinud ainult 3-4kg, aga enam pole ka palju minna:-) Aga jah, põhitõed toitumisest paika ja liigutamine juurde, esimene paar kuud on keeruline rutiine erineva elustiili peale mängida, siis edasi on juba lihtne, see muutub harjumuseks.

Aga mida sa tegid, et nii ruttu läks ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma nii tahaks kaotada 20kg poole aastaga. Kui reaalne see on? Kui ma hakkan toitumiskava jälgima ja siis trenni kõvasti tegema.

http://www.ampser.ee/index.php?page=17

näed millistest vitamiinidest ja mikroelementidest võib puudusi olla. Endal avastasin, et dvitamiini saan 3x vähem, kui norm ette näeb. Nüüd tõttangi kalaõli apteegist ostma :)

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.ampser.ee/index.php?page=17

näed millistest vitamiinidest ja mikroelementidest võib puudusi olla. Endal avastasin, et dvitamiini saan 3x vähem, kui norm ette näeb. Nüüd tõttangi kalaõli apteegist ostma :)

Edu!

Kui mul ka on mingi asi puudu, siis ma ei saa neid poest ostetud vitamiine süüa. Allergia tuleb kohe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pole selle mõnitamise teemast üleüldse täpselt aru saanud, et miks hakatakse kedagi mõnitama. Saan aru, et kaasõpilased võivad vahepeal väga õelad, kuid midagi peab olema valesti ka sellega keda mõnitatakse. See on muidugi vaid minu arvamus!

Ma olen sellest mõnitamise teemast nüüd omajagu aru saanud.

Varem (ca 20kg raskemana), olin üks suur kiusaja, keegi ei sallinud, kõik kartsid ja pelgsid pigem, käisin koolipeal ringi, mõnitasin, peksin, mida kõike veel. Sellel ajal tundus see õige ning mõtlesin, et olen kõvem mees, pärast tuli välja, et kõik see viha ja teiste mõnitamine oli tegelikult enda vihkamisest tingitud. Hakkasin oma viha pöörama trenni, leidsin selle saidi, sain teada, kuidas toituda, nüüd on juba palju inimesi, kes tulevad rääkima, et kuidas tegid, kas sa tarbid midagi vmt..

Kiusamine kadus ise ära ja nüüd ma olen sõbralik ning selline inimene, kes läheb kohe konfliktile vahele ning ei salli mingisugust narrimist..

Olen ka paar korda paarile väiksele poisile nüüd väga kurja häält teind, kui ta endast nõrgemale liiga valet tooni teeb, lihtsalt tegin 360 kraadi oma elus..

Mina leian, et kõige parem võimalus on sul hakata vaikselt pihta, kui õue trenni minna ei saa, siis saab ka kodus teha näiteks kõhulihaste harjutusi, kükke vmt.

Neid kodustreenimis kavu on terve youtube täis :)

Järjekindlus on lõpuks see mis loeb, leia endast see sportlik viha ja muuda oma elu, sa suudad seda !!

Ma võin kindlalt öelda, et kui sa ennast leiad, siis need narrijad pole sinu jaoks enam paari kuu pärast mingi probleem !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen sellest mõnitamise teemast nüüd omajagu aru saanud.

Varem (ca 20kg raskemana), olin üks suur kiusaja, keegi ei sallinud, kõik kartsid ja pelgsid pigem, käisin koolipeal ringi, mõnitasin, peksin, mida kõike veel. Sellel ajal tundus see õige ning mõtlesin, et olen kõvem mees, pärast tuli välja, et kõik see viha ja teiste mõnitamine oli tegelikult enda vihkamisest tingitud. Hakkasin oma viha pöörama trenni, leidsin selle saidi, sain teada, kuidas toituda, nüüd on juba palju inimesi, kes tulevad rääkima, et kuidas tegid, kas sa tarbid midagi vmt..

Kiusamine kadus ise ära ja nüüd ma olen sõbralik ning selline inimene, kes läheb kohe konfliktile vahele ning ei salli mingisugust narrimist..

Olen ka paar korda paarile väiksele poisile nüüd väga kurja häält teind, kui ta endast nõrgemale liiga valet tooni teeb, lihtsalt tegin 360 kraadi oma elus..

Mina leian, et kõige parem võimalus on sul hakata vaikselt pihta, kui õue trenni minna ei saa, siis saab ka kodus teha näiteks kõhulihaste harjutusi, kükke vmt.

Neid kodustreenimis kavu on terve youtube täis :)

Järjekindlus on lõpuks see mis loeb, leia endast see sportlik viha ja muuda oma elu, sa suudad seda !!

Ma võin kindlalt öelda, et kui sa ennast leiad, siis need narrijad pole sinu jaoks enam paari kuu pärast mingi probleem !

Sinu jutt pani mõtlema. Äkki see viha, kurbus ja kõik halb mis mul hinges, äkki ma peaks välja elama seda trenni tehes. Ja siis kui kunagi olen kõhnem, siis suudan positiivselt mõelda ja saan aru, et terve maailm polegi minu vastu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabalt on reaalne, kuskil 4kg kuus on täiesti võimalik alguses, mingi aeg aeglustub, aga siiski. Minul läks esimene 20kg maha mingi 3-4 kuuga, samas oli ka ülekaal oluliselt suurem kui sul. Nüüd viimase paari kuuga läinud ainult 3-4kg, aga enam pole ka palju minna:-) Aga jah, põhitõed toitumisest paika ja liigutamine juurde, esimene paar kuud on keeruline rutiine erineva elustiili peale mängida, siis edasi on juba lihtne, see muutub harjumuseks.

Palju sa alguses kaalusid ja palju nüüd on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mida sa tegid, et nii ruttu läks ?

Toitumine joonele ja järk järgult trennikoormust lisama. Pakun, et olin kuskil 300-500kcal alakaloraashis päeva lõikes. Tervislikkuse kohapealt ei oska muud öelda, et koguaeg hakkas kergem ja jõdis rohkem, samuti hakkas seedimine normaalselt ja süstemaatiliselt toimima, mitte nagu ennem. Hetkel olen umbes 2 kuud suht stabiilses kaalus olnud, peaks vist väikse massivormi tegema ennem suveks lõplikku vormi viimist.

Samas esiteks oled sa nii noor veel, et arengu järgus pole kindlasti tervislik hakata eksperimenteerima, samuti pole sul ka trennikogemust all, minu jaoks sujuv koormusetõus võib olla mõne jaoks hetkega ületreening, olen 10a jõusaali harrastanud ja vahelduvalt ikka päris kõrge koormusega, samuti veel lisaks mitmeid muid asju.

Aga üldiselt on asi suht lihtne toitumise teemal:

1. Söö hommikul korralikult, näiteks omlett, keefiir ja pisut pähkleid, lisaks puuvili.

2. Asenda süsivesikud nagu kartul, makaron ja valge riis näiteks täisteratoodetega (pruun riis, tatar, täisteranuudel, täisteraleib jne), parem veel kui kogused on suht väiksed, eriti kui ei treeni.

3. Jäta ära magus, eriti pean silmas sahharoosi, asenda magusavajadus algul puuviljadega ja mitte meeletutes kogustes. Puuviljad on omal kohal näiteks hommikul ja peale trenni.

4. Toidukordade vahepeal ära näksi, joo vett.

5. Kõik joogid katsu viia kalorivabadeks (meeletu kuhja suhkruid saab igasugu mahladest jogurtitest jne)

6. Söö väiksed kogused ja iga 3-4h tagant, 4-5 toidukorda võiks päeva peale olla.

7. Söö häid rasvu nagu õlid (kalaõli, oliiviõli jne) ja pähklid, mingil määral piimarasva.

Täieliku kava ja konkreetsete asjadega saad tellida siitsamast saidilt, aga algul piisab baastõdede paikaajamisest.

Edu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu jutt pani mõtlema. Äkki see viha, kurbus ja kõik halb mis mul hinges, äkki ma peaks välja elama seda trenni tehes. Ja siis kui kunagi olen kõhnem, siis suudan positiivselt mõelda ja saan aru, et terve maailm polegi minu vastu.

Sa oled sinna teel, kuhu kõik sind suunata tahavad, enda haletsemine, teiste pelgamine, see ainult suurendab probleemi.

Kui tunned seda tahet, siis ära oota tegutse KOHE, ei ole mõtet hakata, et kas ikka ja kes tuleb jne, võta asi käsile nüüd kohe ja praegu, mida varem alustad, seda kiiremini oma eesmärgini jõuad.. :D

Ma olen selle läbi elanud ja see ei saa kerge olema, kuid usu mind elu muutub, elu peab edasi minema ja igaüks on oma saatuse sepp, tee endast keegi ! :)

Muudetud kasutaja LaizeN poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×