Jump to content
MissMurder

15a paks neiu.

Recommended Posts

Ma ei saa aru, miks algajatele soovitatakse esimese asjana jookmist või taolist viisi rasva põletamist. Algajatele sobivad alati kerge koormusega trennid. Nagu müks siin juba pakkus välja HIIT'i. Tere tali,inimene kes ei ole harjund end väga liigutada hakkab kohe HIIT'i tegema, tahad ära tappa wä? :D

Võiks mõelda sellele kah, et ta pole nagu meie, kes suudab meiega samas tempos joosta või kiiremaid liigutusi teha. Ja üleüldse jooksmist ei soovitaks üldsegi, vähemalt alguses. Mõelda tuleks põlvedele kah, eriti veel siis, kui ei ole end liigutanud eriti. Rahulikamas tempos kõndimine või ujumine oleks täiesti piisav. Võiks alustada 15-20 minutiga - nii jooksmist kui ka ujumist ja siis järk-järgul olenevalt enesetundest seda aega pikendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa aru, miks algajatele soovitatakse esimese asjana jookmist või taolist viisi rasva põletamist. Algajatele sobivad alati kerge koormusega trennid. Nagu müks siin juba pakkus välja HIIT'i. Tere tali,inimene kes ei ole harjund end väga liigutada hakkab kohe HIIT'i tegema, tahad ära tappa wä? :D

Võiks mõelda sellele kah, et ta pole nagu meie, kes suudab meiega samas tempos joosta või kiiremaid liigutusi teha. Ja üleüldse jooksmist ei soovitaks üldsegi, vähemalt alguses. Mõelda tuleks põlvedele kah, eriti veel siis, kui ei ole end liigutanud eriti. Rahulikamas tempos kõndimine või ujumine oleks täiesti piisav. Võiks alustada 15-20 minutiga - nii jooksmist kui ka ujumist ja siis järk-järgul olenevalt enesetundest seda aega pikendada.

Oeh, mul on juba suht suva, mis tegema pean. Ma tahan kõhnaks saada. Kui ka teen endale liiga, elan üle. Olen muu kõik üle elanud, elan ka selle, mis teised pakuvad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oeh, mul on juba suht suva, mis tegema pean. Ma tahan kõhnaks saada. Kui ka teen endale liiga, elan üle. Olen muu kõik üle elanud, elan ka selle, mis teised pakuvad.

Aga kuidas ise analüüsid, millest kehakaal selliseks muutus nagu muutus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kuidas ise analüüsid, millest kehakaal selliseks muutus nagu muutus?

Ma olen väiksest saati juba olnud. Ma ise vahepeal arvasin, et äkki sellest, et mind on pisikesest saati ära kasutatud ja haiget saanud palju. Lihtsalt ma ei tea, äkki on mul terve elu stress olnud või midagi siukest, mis on kaalu tõstnud ja hormoonid segi ajanud. Ma käisin nüüd suve lõpus endokrinoloogi juures ka. Tema ütles, et mul on kõik korras. Andis mingi kaloritabeli ja saatis minema. Ahja, ta ütles ka et mul on kilpnäärmes mingi lõhe. Järgmine kord oli teine arst ja tema saatis mu minema, kuna kõik pidi korras olema. Mõtlesin, et läheks Tartu endokrinoloogi juurde, et äkki tema oskab aidata, aga ma kahtlen juba arstides, kuna ma eelmine talv kannatasin ühe arsti tõttu palju. Aga peale seda ei tõusnud kaal, kui ainult natukene, aga eriliselt mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Algajatele sobivad alati kerge koormusega trennid. Nagu müks siin juba pakkus välja HIIT'i. Tere tali,inimene kes ei ole harjund end väga liigutada hakkab kohe HIIT'i tegema, tahad ära tappa wä? :D

HIITi nn "raskuaste" oleneb intervallide pikkusest..ega ei peagi alguses kohe täie rauga laskma. Enda paksukesest sõber alustas samamoodi..30 sekundit tööd, 90 puhkust..kui vaja võib puhkeaege veel pikemaks lasta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära lahmi. Take it easy.

Aga oleks huvitav teada jah lähemalt su päevadest lähemalt. Mida sööd, mis kell ärkad, millega tegeled, elustiil jne. Mis on sinu jaoks tervislik toitumine jne.

Aile 25% on muidugi põhjapanev. Aga kui hea treeneriga ja kehaga sina peale saad, siis laabub kõik loodetavasti ilusti. Kui looduse poolt pole parimat kaasa antud, seda rohkem pead endast andma ja väike "piin" asja kõrvale on normaalne. Muidugi 20kg on ehk alguseks liiga suur eesmärk ;) ja vahepeal võiks olla nö vaheeesmärgid.

Mina isiklikult võtaks eesmärgiks 40kg maha saada, siis 20 tundub ju väga väike nr ja naljaasi :D

See jõusaali pelgamine. Mina soovitaks küll käia. Eriti kui seal ka jõusaali treenerid, kes saaks sulle aegajalt pilgu peale visata ja suunata. Omaette pimedas toas rapsides - pole minu arvates hea idee.

Tibid naeravad ja parastavad? Elad teistele või endale? Keda kotib, mida mingid tibid sust arvavad? Lase endale kole soeng, siis näed mis on olla põlualune ;)

Usu rohkem endasse ja oma eesmärkidesse ja need täituvad kiiremini kui loota võid.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen väiksest saati juba olnud. Ma ise vahepeal arvasin, et äkki sellest, et mind on pisikesest saati ära kasutatud ja haiget saanud palju. Lihtsalt ma ei tea, äkki on mul terve elu stress olnud või midagi siukest, mis on kaalu tõstnud ja hormoonid segi ajanud. Ma käisin nüüd suve lõpus endokrinoloogi juures ka. Tema ütles, et mul on kõik korras. Andis mingi kaloritabeli ja saatis minema. Ahja, ta ütles ka et mul on kilpnäärmes mingi lõhe. Järgmine kord oli teine arst ja tema saatis mu minema, kuna kõik pidi korras olema. Mõtlesin, et läheks Tartu endokrinoloogi juurde, et äkki tema oskab aidata, aga ma kahtlen juba arstides, kuna ma eelmine talv kannatasin ühe arsti tõttu palju. Aga peale seda ei tõusnud kaal, kui ainult natukene, aga eriliselt mitte.

Too stressivabandus võib olla meelepärane, aga pigem tõenäoliselt väärpõhjendus.

Too kilpnäärme vms ainevahetuse talitlust mõjutav asi võib aga olla küll väga õige põhjendus, et sööd endaarust normaalsel viisil toitu sisse, aga normaalseid tulemusi tulla ei saagi, kuna organismis on miski rikkis, kilpnäärmendus vms.

Muidu kui on selline depressiivne seisund, siis see on sedalaadi suur võimas energia, et selle energia millegiks kasulikuks rakendada, annab päris edumeelseid tulemusi:) Näiteks kui tekib mingi negatiivne emotsioon, siis teinekord töö juures on sellise väikse depressiivse vihaga päris palju kasulikku tööd ära tehtud:) Et siis sedalaadi idee, võib-olla on sest kasu:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära lahmi. Take it easy.

Aga oleks huvitav teada jah lähemalt su päevadest lähemalt. Mida sööd, mis kell ärkad, millega tegeled, elustiil jne. Mis on sinu jaoks tervislik toitumine jne.

Aile 25% on muidugi põhjapanev. Aga kui hea treeneriga ja kehaga sina peale saad, siis laabub kõik loodetavasti ilusti. Kui looduse poolt pole parimat kaasa antud, seda rohkem pead endast andma ja väike "piin" asja kõrvale on normaalne. Muidugi 20kg on ehk alguseks liiga suur eesmärk ;) ja vahepeal võiks olla nö vaheeesmärgid.

Mina isiklikult võtaks eesmärgiks 40kg maha saada, siis 20 tundub ju väga väike nr ja naljaasi :D

See jõusaali pelgamine. Mina soovitaks küll käia. Eriti kui seal ka jõusaali treenerid, kes saaks sulle aegajalt pilgu peale visata ja suunata. Omaette pimedas toas rapsides - pole minu arvates hea idee.

Tibid naeravad ja parastavad? Elad teistele või endale? Keda kotib, mida mingid tibid sust arvavad? Lase endale kole soeng, siis näed mis on olla põlualune ;)

Usu rohkem endasse ja oma eesmärkidesse ja need täituvad kiiremini kui loota võid.

Tavaliselt vaheaegadel ja nädalavahetusel ärkan 10 paiku. Siis söön esimest korda umbes alles 12. Ja söögiks on kas salat või liha/kana kartuliga. Ja siis söön õhtul viis-kuus. Ja ka mingit sooja toitu, aga kui ema ei ole teinud midagi, siis võileibu.

Kooli ajal ärkan 6.45 ja ei söö hommikul midagi. Koolis ostan vee, mida joon kuni lõunasöögini, milleks on salat, kuna kooli söögid, ma söön sealt väheseid asju. Ja õhtul söön sooja toitu enamasti.

Kui õppimisest aega jääb, käin ma väljas jalutamas. Nüüd viimasel ajal olen ka kõhulihaseid teinud erinevate youtube harjutuste järgi. Aga kahjuks alati on õppida nii palju, et välja ma ei jõua ja peale õppimist olen väsinud, aga nüüd ma pean lihtsalt hakkama natuke õppima, siis trenni tegema, puhkama ja õppima edasi. Suvel ma käisin pidevalt ringi ja elasin põhiliselt väljas, aga kaalust ikka alla ei läinud.

Ja ma ei taha ikka jõusaali. Seal võib parem olla ja kõik, aga need inimesed. Need tibid oleksid kõige väiksem probleem, aga minu klassi poisid. Nad ainult mõnitaks, ma ei suudaks nii. Niigi tänu nendele olen palju nutnud ja hinded on alla läinud. Ma ei suudaks rohkem kannatada.

Minu jaoks juba 5kg alla saada oleks suur asi, mis siis 20kg rääkimatta. Ma olen lihtsalt nõus kõike tegema, kõike mõtlema, peale jõusaali.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen väiksest saati juba olnud. Ma ise vahepeal arvasin, et äkki sellest, et mind on pisikesest saati ära kasutatud ja haiget saanud palju. Lihtsalt ma ei tea, äkki on mul terve elu stress olnud või midagi siukest, mis on kaalu tõstnud ja hormoonid segi ajanud. Ma käisin nüüd suve lõpus endokrinoloogi juures ka. Tema ütles, et mul on kõik korras. Andis mingi kaloritabeli ja saatis minema. Ahja, ta ütles ka et mul on kilpnäärmes mingi lõhe. Järgmine kord oli teine arst ja tema saatis mu minema, kuna kõik pidi korras olema. Mõtlesin, et läheks Tartu endokrinoloogi juurde, et äkki tema oskab aidata, aga ma kahtlen juba arstides, kuna ma eelmine talv kannatasin ühe arsti tõttu palju. Aga peale seda ei tõusnud kaal, kui ainult natukene, aga eriliselt mitte.

Vat see on juba lihtsalt vabanduste otsimine. Ära otsi teistes vigu... ma ise tegin seda ka kunagi, see sind ei aita usu mind. Siis jõudsin punkti, kus sai enda haletsemisest villand ja hakkasin tegutsema. Nüüdseks 24 kg kadunud ja 10 kg veel vaja kaotada. Ja nagu Joker juba ütles, usu rohkem endasse ja oma eesmärkidesse ja need täituvad kiiremini kui loota võid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja ma ei taha ikka jõusaali. Seal võib parem olla ja kõik, aga need inimesed. Need tibid oleksid kõige väiksem probleem, aga minu klassi poisid. Nad ainult mõnitaks, ma ei suudaks nii. Niigi tänu nendele olen palju nutnud ja hinded on alla läinud. Ma ei suudaks rohkem kannatada.

Minu jaoks juba 5kg alla saada oleks suur asi, mis siis 20kg rääkimatta. Ma olen lihtsalt nõus kõike tegema, kõike mõtlema, peale jõusaali.

Jumal hoidku, proovi siis kuidagi neist mitte välja teha, võta nende mõnitustest siis enda parandamiseks inspiratsiooni. Toitumiskava ja jõusaaliga saavutad üpriski kiirelt oma eesmärgi...

Aile...ja kas mitte ei olnud rasva arvelt normaalne kaalulangus kilo nädalas? Aastaga 20kg ju ei ole palju...

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jumal hoidku, proovi siis kuidagi neist mitte välja teha, võta nende mõnitustest siis enda parandamiseks inspiratsiooni. Toitumiskava ja jõusaaliga saavutad üpriski kiirelt oma eesmärgi...

Aile...ja kas mitte ei olnud rasva arvelt normaalne kaalulangus kilo nädalas? Aastaga 20kg ju ei ole palju...

see ei ole nii lihtne, kui terve elu olen mõnitust talunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojah..sinu toitumine on üsna võssa omadega. Hommikul ei söö, lõunal ajal ka peaaegu midagi ei söö..niimoodi aeglustad ainult oma ainevahetust ja võid kindel olla ,et keha hakkab kõike rasvadeks talletama. Väga õige tegu oli toitumiskava tellida! ;)

Ja inimesed.. ma tahaks näha ,kui paljud teist suudaksid trenni teha niimoodi ,et keegi teid pidevalt mõnitab. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jumal hoidku, proovi siis kuidagi neist mitte välja teha, võta nende mõnitustest siis enda parandamiseks inspiratsiooni. Toitumiskava ja jõusaaliga saavutad üpriski kiirelt oma eesmärgi...

Kui pole otsest sellist kogemust, siis väljend: JUMAL HOIDKU, peakski jääma sinu ajusagara taha. Otsesel tuttaval oli täpselt samasugune kogemus, kus ta lihtsalt ei tahtnud ja ei SAANUDKI minna jõusaali, kuna tundis end seal halvasti. Mis kasu on trennist, kui sa seda tehes parajasti end hästi ei tunne? Pigem on sellel negatiivne,kui kasulik mõju.

Mis aitas: treeningpartner. Lihtne ja loogiline lahendus probleemile. Ma ei suuda ise ka tihti mitte midagi teha aga kui on keegi su kõrval, kes utsitab edasi minema, siis seda sa ka teed.

Aga ma ei näe küll mitte mingit otsest vajadust jõusaali järele. Jaluta, liigu vabal ajal. Hakka järgima toitumiskava vaikselt ja kui on juba mingi rutiin tekkinud, siis hakka lisama erinevad kogu keha harjutusi, mida kõike saab ka kodus teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ta on on ju 15. See mõnitamis teema võib jah pärsis tõsine olla, ärge suruge teda. See jutt, et ahh ära tee välja, see ei mõju.

Mäletan ise, kuidas põhikooli ajal sai isegi kambaga "teistsuguseid" mõnitatud. Nüüd muidugi olen ma palju inimesena muutunud, nagu ka enamus need teised narrijaid, lihtsalt ealised iseärasused. Aitaks ainult, kui leiaksid kellegi suure ja tugeva, kes neid mõnitajaid ähvardaks ning vajadusel ka füüsilist vägivalda kasutaks.

Räägitakse küll, et vägivald ei aita ning teeb asja aina hullemaks, jne. Aga oleme ausad, paljudel juhtudel on ta ainuke väljapääs :D .

Aga asjast rääkides. Kõigepealt lase põhjalikult seda kilpnääret uurida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jumal hoidku, proovi siis kuidagi neist mitte välja teha, võta nende mõnitustest siis enda parandamiseks inspiratsiooni. Toitumiskava ja jõusaaliga saavutad üpriski kiirelt oma eesmärgi...

Aile...ja kas mitte ei olnud rasva arvelt normaalne kaalulangus kilo nädalas? Aastaga 20kg ju ei ole palju...

Aga sa pead arvestama seda ka, et hetkel on tegu ju kasvueas neiuga alles. Mitte täiskasvanuga !

Noh toitumine on sul muidugi paigast ära, aga sellest pole mõtet siin rääkida, kui saad nagunii Aderilt kava.

Aga kas sulle suusatamine ei meeldi ? Ujumine ja suusatamine on parimad aeroobsed tegevused, arvestades kalorikulu ja koormust liigestele. Suusatamine võtab nii palju energiat, et mul kaob lausa tahtmatult vahest talvel kehakaal, kuigi toitumises ega muus treeningus midagi ei muuda.

http://sekretar.ee/index.php?id=10942

http://www.tervispluss.ee/artikkel.php?id=5879

Võibolla ei teeks tõesti paha veel mõne arsti juures käimine.

Aga kui ka oma kava(d) kätte saad, siis ära üle piguta ! Sa ütlesid : "Oeh, mul on juba suht suva, mis tegema pean. Ma tahan kõhnaks saada. Kui ka teen endale liiga, elan üle. " Elad küll jah, aga kui üle pingutad, siis tulevad tulemused ka märksa aeglasemalt, kui üldse. Alati ei kehti põhimõte "Mida rohkem, seda uhkem" !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ta on on ju 15. See mõnitamis teema võib jah pärsis tõsine olla, ärge suruge teda. See jutt, et ahh ära tee välja, see ei mõju.

Mäletan ise, kuidas põhikooli ajal sai isegi kambaga "teistsuguseid" mõnitatud. Nüüd muidugi olen ma palju inimesena muutunud, nagu ka enamus need teised narrijaid, lihtsalt ealised iseärasused. Aitaks ainult, kui leiaksid kellegi suure ja tugeva, kes neid mõnitajaid ähvardaks ning vajadusel ka füüsilist vägivalda kasutaks.

Räägitakse küll, et vägivald ei aita ning teeb asja aina hullemaks, jne. Aga oleme ausad, paljudel juhtudel on ta ainuke väljapääs :D .

Aga asjast rääkides. Kõigepealt lase põhjalikult seda kilpnääret uurida.

Jah, vägivald ei ole lahendus ;) kõigest abinõu !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu sõnad on "Ma olen lihtsalt nõus kõike tegema, kõike mõtlema".

Tee siis blogi siia saidile, sinna pane kirja, kuidas kaal kulgeb. Ma arvan, et see on päris motiveeriv, ja aitab kaasa sinu eesmärgile. Mis sa arvad sellest?

( Teine asi oli veel, mida ehk jagad, et kust sa muidu info said, et siia saidile tulla? )

Kuidas muidu esivanemate kaaluga lood on? Kui nad on üldiselt selgelt ülekaalulised, siis võib oletada, et sul on halbade geenidega vanemad:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma julgen kahtlustada, et see toitumiskava, mis sulle tehakse, on üsna väikese kaloridefitsiidiga ning ilma treeninguta ei anna soovitud tulemust.Sellist asja on siin ennegi nähtud :D

Aga kui baas on juba all ning keha kasvavate koormustega harjunud, siis parim rasvapõletaja on teaduslike uuringute järgi nö. Tabata protokoll.Praegu ei ole mõtet seda muidugi veel proovida, sul süda ilmselt ei peaks vastu, aga paari kuu pärast, kes teab...

Muidugi, kiireim kaalulangetaja (mitte tingimata rasvapõletaja, aga kaalulangetaja) on vana hea anoreksia ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Klipnäärmest.

Kui sul tõesti kilpnääre ainevahetust mõjutab, siis peaskid tundma ka muid kõrvalmõjusid juba: lihaskrambid, aneemia (hommikul oled nii väsinud et füüsiliselt ei JÕUA voodist välja ronida), kollased käe- ja jalalabad, ekseemid ja muidu vilets nahk, juuste väljalangemine, nägu paistes (näe välja nagu hiinlane, sest nägu on vett täis), paistes käeseljad (vett täis jällegi).

Minul on autoimmuunne kilpnäärme puudulikkus, nüüdseks pole kilpnäärmest enam praktiliselt midagi järel. Ülaltoodud süptomid ilmnesid ENNE kui ma hakkasin kaalust meeletu hooga juurde võtma, kuigi toitumine oli korras (täitsin Kiivikase kava). Seega kui sul ainuke mure on kaal, siis suure tõenäosusega su kilpnääre on korras, vastasel juhul poleks 2 arsti sind minema saatnud (ilmselt olid hormoonid korras).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhimõtteliselt tuleb nii välja maximus89 jutust, et ma pean anoreksikuks hakkama? See on ju tervisele kahjulik nii palju kui ma tean.

Isa oli mul noorena ülikõhn ja kõik isa poolne suguvõsa on kõhnu täis. Emal on mul ka mingi kilpnäärme haigus ja ta pole just kõige kõhnem, aga muidu ema suguvõsas on ka kõik kõhnad.

Ja endokrinoloogidega oli täpsemalt nii, et käisin algul ühe juures, tema ütles et mul on kilpnäärmes lõhed või lõhe, ütles veel et see pole minu eas loomulik, kutsus tagasi, järgmine kord kui läksin, siis oli teine arst, ta võttis ainult visiiditasu ja ütles et tagasi mul pole vaja tulla. Ema küsis, et kas mul on siis kilpnäärmel midagi viga, siis ta ütles, et tema pole minu arst, tema ei tea, et las ma lähen dieedile ja ütles et teda patsiendid ootavad ja saatis minema.

Muidu, kui mul vereproov tehti kilpnäärme kohta siis oli kõik korras. Aga pidevalt on mul äkki alatalituse märgid - mul on pidevalt külm, salli eriti kanda ei saa, tunne tuleb kohe nagu lämbuks, nõrk on olla, pidevalt väsinud ja olen hästi tujukas.

Siia saidile sain ma juhuslikult, äkki panin neti otsingusse kunagi "kaalust alla minek" või midagi taolist ja siis hakkasingi uurima seda saiti. Olen targemaks palju saanud aga ka samas olen end kasutuna tundnud.

Ja aitäh mõistva suhtumise eest jõusaali kohta. Nagu ma olen öelnud juba, ma ei taha enam olla see, keda narritakse. Tahan olla austatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja aitäh mõistva suhtumise eest jõusaali kohta. Nagu ma olen öelnud juba, ma ei taha enam olla see, keda narritakse. Tahan olla austatud.

Kui sa oled juba pool aastat või rohkemgi käinud ujumas, kepikõndi hoogsalt harrastanud vms ning lisaks veel teiste sportimisviisidega ennast treeninud - sa veel ei tea, mis sulle sobib ja meelejärgi on - ja enda kehaga rohkem rahul oled, siis ei maksa enam jõusaali karta. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei. Nagu soovitati. Eks ma hakkan siis anoreksikuks. Homsest enam põhimõtteliselt midagi ei söö ja teen palju trenni.

Muudetud kasutaja MissMurder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle kirjelduse ja mõne muu asja tõttu ma ilmselt tean kes sa oled. Vähemalt kõik viitab sellele. Väga tubli, et tellisid toitumis kava, ürita seda siis ka jälgida. Sinu jutust jääb mulje, et jõusaal on mingi jube koht, kus kõik ainult ootavad seda, et saaks kedagi mõnitada ? Hoopis vastupidi, kõik vaatavad hoopis sellise pilguga, et väga tubli, võtab midagi ette, et alla võtta. Jõusaalis käivad igasugu erinevad inimesed, olen näinud igasugu kehakaaluga inimesi. Kordagi pole veel kuulnud kedagi halvustavalt taga rääkimas. Soovitan jõusaali külastada õhtusel ajal pigem, kella 18.00 alates. Siis on rohkem vanemaid inimesi! Edu !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×