Jump to content
MissMurder

15a paks neiu.

Recommended Posts

Trenni hakkasin tegema suhteliselt hilja, kui olin 14 ja kaalu juba 97kg 182cm pikkuse juures. Sõitsin siis iga päev rattaga 40km järjest. Kolme kuuga langes kaal 67kg peale, muidugi hoidsin toidust saadavat energiahulka defitsiidis. Siis hakkasin tegelema jõµusaaliga ja tegelen siiamaani :). Hetkel 186cm ja 89kg.

Kopisin oma profiilist teksti lihtsalt, ehk siis olen ka kõik läbi elanud, aga liiga kiiresti ei tasu ka teha nagu mina, sapikivid kerged tulema!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise mõtlesin ühel enda sünnipäeval,et järgmine a. juubel tulemas.... võtaks midagi ette.

Püstitasin eesmärgi,et aastaga korralikult vormi. Kaal oli ~85kg , kuuajaga kukkus umbes 0.5kg (80kg oli eesmärk)

Söök ? - Ei muutnud (oli ikkagist ju üle harjukeskmise :) ) Mis ma tegin, siis...jooksin enamasti igapäev,youtuubist kõhulihaste video õhtul arvutist lahti ja tihkusin teha, tulemus? :Sikspäkk oli juubeliks ees.Küll aga seda uuesti ma ei viitsiks küll teha,hetkel ei ole tagasilangust tekkinud kah :), sest nüüdseks käin juba hallis trennis.

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovin siis kuu aega tervislikumalt toituda ja trenni teha(esialgu natukene, kodust võimlemist).

Ma tahaks näha mida see kodune trenn endast kujutab :)

Ma ei usu et sul õnnestub seal erilist koormust saavutada ja ilma tulemusi tavaliselt ei tule.

Kevad on käes, võta jalgratas ja sõida. Kui vähegi võimalik siis korralikult nii et vahepeal on süda kurgus.

Tee metsas mäkkejooksu nii et süda kurgus.

Kõhtu täidavad juust ja lõhe hästi. Kodujuustu-tuunikalasalat tomati ja kurgiga. Varsselleri wokk kanaga. Jne. Munasöömine hommikul oli uuringus positiivne.

Jäätise asemel valan mina ntx külmutatud marju piima ja natukese veiniga üle. Ma panen suhkruasendajat sisse ehkki see ei ole moes :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tahaks näha mida see kodune trenn endast kujutab :D

Ma ei usu et sul õnnestub seal erilist koormust saavutada ja ilma tulemusi tavaliselt ei tule.

Kevad on käes, võta jalgratas ja sõida. Kui vähegi võimalik siis korralikult nii et vahepeal on süda kurgus.

Tee metsas mäkkejooksu nii et süda kurgus.

Kõhtu täidavad juust ja lõhe hästi. Kodujuustu-tuunikalasalat tomati ja kurgiga. Varsselleri wokk kanaga. Jne. Munasöömine hommikul oli uuringus positiivne.

Jäätise asemel valan mina ntx külmutatud marju piima ja natukese veiniga üle. Ma panen suhkruasendajat sisse ehkki see ei ole moes ;)

Ma usun, et algajale naisterahvale on tema enda kehakaalust küll ja küll koormuse andmiseks kehale. :)

Aeroobsega läheb vbl raskeks aga hüppenöör on karm aeroobne, kui teha viitsib.

Kõhtu täidavad hästi pea kõik lihatooted või üldse kõrge rasva/valgusisaldusega tooted. Teinekord piisab vaid paar tükki juustu haugata mõnele einele kõrvale ning juba püsib kõht paremini ja kauem täis. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Geneetika on ikkagi suhteliselt väheuuritud ja see kellel milline geen avaldub on ikka suht kaootiline.

:)

Trofim Lõssenkost oled midagi kuulnud?

Enamus inimesi suudavad enast kerge vaevaga halva toitumisega paksuks süüa ja suudavad ka vormi saada.

Jajahh.Igaüks võib kirjutada viieaastaselt ooperi nagu Mozart või joosta sama kiiresti kui Bolt.Nad lihtsalt ei viitsi,eks ole, :)

Ka siin voorumis piisavalt inimesi,kes ei suuda kaalust juurde võtta vaatamata sellele,mida ja kui palju nad suhu panevad.

Kuulutame need logarditeks,kes ei viitsi süüa,nagu peab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

AlanBStard- Mul polnud plaanis teha kodust trenni terve elu. Tahaks esialgu 5-10 kg allas saada, et oleks endal kergem ja siis juba välja jooksma. Ratast mul pole ja ei saa ka, sest seda pole kuskile toppida ja vanemad ütlevad, et mis selle rattaga ikka linnas teha, liiga palju autosi jne(nii nad ütlevad ja ei luba osta). Kodus võiks esialgu teha kõhulihaseid, kükke, harjutusi hantlitega (youtubes videot saab otsida) ja mul endal on plaadi peal mitu trenni-jooga, fitness ja muud kaalulangetamis ja lihasvormimis harjutused.

Ja mul polnud plaanis jäätist sööma hakata, lihtsalt üleeelmises postituses kirjutasin,et kui oleksin vormis siisi saaksin suvel vahepeal jäätist süüa, ilma et peaks piinlikkust tundma.(See oli lihtsalt näide)

Ja kui viitsimist on siis kirjutage mida te ise teete, et vormis olete v kui olete olnud ülekaalus, kuidas saite vormi. Kirjutage midagi(õpetlikku või niisama), mul on alati hea meel lgeda teie vastuseid/postitusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
AlanBStard- Mul polnud plaanis teha kodust trenni terve elu. Tahaks esialgu 5-10 kg allas saada, et oleks endal kergem ja siis juba välja jooksma. Ratast mul pole ja ei saa ka, sest seda pole kuskile toppida ja vanemad ütlevad, et mis selle rattaga ikka linnas teha, liiga palju autosi jne(nii nad ütlevad ja ei luba osta). Kodus võiks esialgu teha kõhulihaseid, kükke, harjutusi hantlitega (youtubes videot saab otsida) ja mul endal on plaadi peal mitu trenni-jooga, fitness ja muud kaalulangetamis ja lihasvormimis harjutused.

Ja mul polnud plaanis jäätist sööma hakata, lihtsalt üleeelmises postituses kirjutasin,et kui oleksin vormis siisi saaksin suvel vahepeal jäätist süüa, ilma et peaks piinlikkust tundma.(See oli lihtsalt näide)

Ja kui viitsimist on siis kirjutage mida te ise teete, et vormis olete v kui olete olnud ülekaalus, kuidas saite vormi. Kirjutage midagi(õpetlikku või niisama), mul on alati hea meel lgeda teie vastuseid/postitusi.

Mina olen paks olnud küll... või noh, mõned ütlesid, et ma olen lihtsalt suur :)

Kaloraazhi ei piira, käin trennis. Kuid ma mõtlen pea iga ampsu peale, mis sisse läheb, et mida see toiduaine mulle annab (peale hommikuse kohvi). Mitte makrotoitainete poolest vaid mikrotoitainete poolest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:)

Trofim Lõssenkost oled midagi kuulnud?

Jajahh.Igaüks võib kirjutada viieaastaselt ooperi nagu Mozart või joosta sama kiiresti kui Bolt.Nad lihtsalt ei viitsi,eks ole, :)

Ka siin voorumis piisavalt inimesi,kes ei suuda kaalust juurde võtta vaatamata sellele,mida ja kui palju nad suhu panevad.

Kuulutame need logarditeks,kes ei viitsi süüa,nagu peab?

Ma ütlesin enamus, mitte kõik!

Mis puutub siia Mozart võib Bolt??? Vormi saavad kõik kel vähegi tahtmist ja kannatust on. Neid kes isegi mitu korda üle oma BAVI süües juurde ei võta , neid on vähe.

Toon näite oma tuttavast,

eluaeg olnud alakaaluline, 6 kuud tagasi oli 47kg. (mees)

Hakkas korralikult toituma ja seejärel treenima, tänaseks on ta 60kg ja veidi peale.

Enamikul puudub lihtsalt tahtejõudu õieti rutiinselt toituda ja trenni teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
AlanBStard- Mul polnud plaanis teha kodust trenni terve elu. Tahaks esialgu 5-10 kg allas saada, et oleks endal kergem ja siis juba välja jooksma. Ratast mul pole ja ei saa ka, sest seda pole kuskile toppida ja vanemad ütlevad, et mis selle rattaga ikka linnas teha, liiga palju autosi jne(nii nad ütlevad ja ei luba osta). Kodus võiks esialgu teha kõhulihaseid, kükke, harjutusi hantlitega (youtubes videot saab otsida) ja mul endal on plaadi peal mitu trenni-jooga, fitness ja muud kaalulangetamis ja lihasvormimis harjutused.

Ja mul polnud plaanis jäätist sööma hakata, lihtsalt üleeelmises postituses kirjutasin,et kui oleksin vormis siisi saaksin suvel vahepeal jäätist süüa, ilma et peaks piinlikkust tundma.(See oli lihtsalt näide)

Ja kui viitsimist on siis kirjutage mida te ise teete, et vormis olete v kui olete olnud ülekaalus, kuidas saite vormi. Kirjutage midagi(õpetlikku või niisama), mul on alati hea meel lgeda teie vastuseid/postitusi.

Ei usu,et suudad kodus treenida niivõrd suure koormusega,et see kasvõi mingil määral su kaalu mõjutaks.Ratast ei soovitatud sulle niisama;rattaga on füüsiliselt kehvas vormis inimesel kõige lihtsam piisavat koormust saada.Ja üldiselt toimub peamine kaalualandamine ikkagi köögis.

Ahjaa,sõna "dieet" selles mõttes,et mingi kuu-kaks piirad toitumist ja siis võid olla nagu teised,unusta ära.Sina jääd oma söömist rangelt jälgima elu lõpuni - kui ikka tahad normaalkaalus olla.

Geneetika ..., :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei usu,et suudad kodus treenida niivõrd suure koormusega,et see kasvõi mingil määral su kaalu mõjutaks.Ratast ei soovitatud sulle niisama;rattaga on füüsiliselt kehvas vormis inimesel kõige lihtsam piisavat koormust saada.Ja üldiselt toimub peamine kaalualandamine ikkagi köögis.

Ahjaa,sõna "dieet" selles mõttes,et mingi kuu-kaks piirad toitumist ja siis võid olla nagu teised,unusta ära.Sina jääd oma söömist rangelt jälgima elu lõpuni - kui ikka tahad normaalkaalus olla.

Geneetika ..., :)

Jah, kindlalt tuleb valida selline toitumisrezhiim, mis sobiks elu lõpuni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ütlesin enamus, mitte kõik!

Mis puutub siia Mozart võib Bolt??? Vormi saavad kõik kel vähegi tahtmist ja kannatust on. Neid kes isegi mitu korda üle oma BAVI süües juurde ei võta , neid on vähe.

Toon näite oma tuttavast,

eluaeg olnud alakaaluline, 6 kuud tagasi oli 47kg. (mees)

Hakkas korralikult toituma ja seejärel treenima, tänaseks on ta 60kg ja veidi peale.

Enamikul puudub lihtsalt tahtejõudu õieti rutiinselt toituda ja trenni teha.

Ära tule siin jurama "tahtejõust".Sa lihtsalt ei tea,millest räägid.

Vormi saab tõesti igaüks,ainult et mõnel on vaja selleks vähe ja teisel tohutut pingutust.

Just sellepärast puutuvadki siia Mozart ja Bolt.Kui asi käiks nii,nagu sina väidad,oleks meil kõik Boldid ja Mozartid.

Aga ei ole ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:)

Trofim Lõssenkost oled midagi kuulnud?

Jajahh.Igaüks võib kirjutada viieaastaselt ooperi nagu Mozart või joosta sama kiiresti kui Bolt.Nad lihtsalt ei viitsi,eks ole, :)

Ka siin voorumis piisavalt inimesi,kes ei suuda kaalust juurde võtta vaatamata sellele,mida ja kui palju nad suhu panevad.

Kuulutame need logarditeks,kes ei viitsi süüa,nagu peab?

EI või aga neid geneetilisis imesid nagu Bolt ja Mozart (ma loodan et sa ikka seda täisnime ka tead)on vähe !Aga vaaates praegu üldist dendentsi siis enamus inimesi,vähemalt vananedes kui mitte varem suudavad oma kaalu vale toitumisega ära rikkuda.Need kes söövad kõike ja ei võta juurde neid on ju vähe?Ja kas tõesti on geen mis takistab inimesi trenni tegemast ja sunnib neid juustuburgereid õgima?Ma tean et on ka haigusi mis takistavad inimesel kunagi täiskõhutunnet tundmast, aga see on ikagi väga haruldane. Ma ei ole ise ka supergeneetikaga ja pean oma kaalul ja toitumisel silma peal hoidma, kuna see läheb väga kergesti käest ära.Ometi ei nimeta ma tahtejõu puudumist geneetiliseks veaks!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
EI või aga neid geneetilisis imesid nagu Bolt ja Mozart (ma loodan et sa ikka seda täisnime ka tead)on vähe !Aga vaaates praegu üldist dendentsi siis enamus inimesi,vähemalt vananedes kui mitte varem suudavad oma kaalu vale toitumisega ära rikkuda.Need kes söövad kõike ja ei võta juurde neid on ju vähe?Ja kas tõesti on geen mis takistab inimesi trenni tegemast ja sunnib neid juustuburgereid õgima?Ma tean et on ka haigusi mis takistavad inimesel kunagi täiskõhutunnet tundmast, aga see on ikagi väga haruldane. Ma ei ole ise ka supergeneetikaga ja pean oma kaalul ja toitumisel silma peal hoidma, kuna see läheb väga kergesti käest ära.Ometi ei nimeta ma tahtejõu puudumist geneetiliseks veaks!

Seda minagi,et inimesed on erinevad.Ühed õgivad end paksuks,teistel on geneteeline eelsoodumus ...

ühtedel on kergem end vormi viia,teistel raskem.

btw,minu arust on tahtejõud samasugune anne kui kõik muu,seega ka tahtejõu puudumine geneteeline ...

mida küll vahel asendab enesealalhoiuinstinkt, :D

Minu puhul ntx., :)

P.S.

Jah,ma tean Mozarti täisnime.Mis siis?

Või oleks Liszt'i näide sulle rohkem meeldinud?Või küsid ka tema tema täisnime, :)

P.P.S.

Muuseas, sõna tendents kirjutatakse nii, ;)

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

daemonium mida sa plõksid, take it easy now, ikka peab olema keegi kes hakkab mingit juuksekarva pooleks ajama mingite Mozardite ja Boltidega,- gosh, geneetika geneetikaks, et paneme üldse teema lukku ja ühesõnaga lootust peaaegu polegi või? Kust tead millise geneetikaga teemaalgataja on üldse? Mis vahet seal on, et foorumis on hunnik hard gainereid kes juurde ei võta, vahet pole palju söövad, see ei puutu eriti üldse siia teemasse...

Neiu soovis abi ja temapuhul aitaks kaasa küll, kui ta teaks mida omale suhu pista ja mida mitte.

Muudetud kasutaja viki667 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väike offtopic,kuid kõht tühjeneb kiiresti peale kiirtoidu söömist ( huvitav kokkulangevus kiire söök vs. kiire tühi kõht ^^ ) sellepärast, et sealt saab organism pm. ainult süsivesikuid, see sunnib aju saatma signaale, et ta ei ole toitaineid näinud/saanud - "kas sa sõid ikka midagi.. vaevalt...toitaineid ei saanud..söö veel, sest neid on mul vaja" vms :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Daemonium- tahad öelda, et kui ma kulutan rohkem kcal kui söön siis see ei aita mu kaalulangusele?

Ma ei jõua jooksmas käija, veel vähem rattaga sõita. Sa oled jah vb terve elu voemis olnud ja ei tea mis asi on ülekaal. Proovi ise joosta väljas oma 25 üleliigse rasvaga :) Kui ma kõnnin neljandale korrusele, siis olen juba surm väsind ja selline tunne, et rohkem ei jõua.

Isegi 1 kg ei saa alla kui toitun tervislikult ja kodus teen palju trenni????Päris huvitav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Daemonium- tahad öelda, et kui ma kulutan rohkem kcal kui söön siis see ei aita mu kaalulangusele?

Ma ei jõua jooksmas käija, veel vähem rattaga sõita. Sa oled jah vb terve elu voemis olnud ja ei tea mis asi on ülekaal. Proovi ise joosta väljas oma 25 üleliigse rasvaga :) Kui ma kõnnin neljandale korrusele, siis olen juba surm väsind ja selline tunne, et rohkem ei jõua.

Isegi 1 kg ei saa alla kui toitun tervislikult ja kodus teen palju trenni????Päris huvitav.

Kodus sa lihtsalt ei kuluta rohkem kui sööd.Seda et sa joosta ei jaksa,ma usun,et rattaga sõita ei jaksa - no mitte ei usu.

Ahjaa ...

Mina kaalusin 8 aastat tagasi ~200kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tasu paanikat tekitada.

Kui inimene on ülekaalus siis esialgseks nö. dieediks piisab juba saasta välja-arvamine menüüst, selle asemele korralikke toitainete panemine ning kerge trenn.

Täiesti aus olla siis ei pea kaalulanguseks isegi trenni tegema. Rasva saab ka ilma põletada. Küll aga on see tobe ja mitte-effektiivne. Kerge trenn mida kodus teha annab on enam kui küll algajale.

Mina olen kodus alustanud. Ning kodus on alustanud nii mõnigi inimene - alles oli foorumis üks noormees, kes näitas oma sixpacki ja vormis lihaseid mida oli saavutanud 2a kodus treenimisega.

See on loll jutt ja ma ei tea mis, kadedus vms - mis sunnib ütlema, et kodus koormust ei saa. Asi on kättevõtmises.

Kätekõverdused, kükid, kõhulihased - nendega paneb ilusti vere käima ning pakuvad koormust. Ma ei ole veel näinud inimest, kes kätekõverdustest koormust ei saaks. Isegi professionaalsed kulturistid kasutavad neid teinekord. Algajale on lihtne kükk ilma raskuseta ideaalne. Kõhulihastest ei tasu rääkidagi - täiesti a ja o harjutus.

Kuid seda ütlen küll, et 1h võiks väljas jalutamas käia nüüd kui ilmad ka juba ilusamad. Hea madala pulsiga jalutuskäik peaks protsentuaalselt kõige rohkem rasvu põletama. Hea mõnus aeroobne, ei pea muretsema põlvede ega muu sellise pärast samuti ega kandma spets jalanõusid või riideid.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kodus sa lihtsalt ei kuluta rohkem kui sööd.Seda et sa joosta ei jaksa,ma usun,et rattaga sõita ei jaksa - no mitte ei usu.

Ahjaa ...

Mina kaalusin 8 aastat tagasi ~200kg.

Puhtalt vaimus kinni. On see kodu siis mingi eriline koht, kus rasv ei põle? :)

Et kodus liiguta või mägesid aga rasva see ei põleta? Mõistan, et pead silmas selle all seda, et kodus ollakse mugavad ning isegi kui tehakse trenni siis kiputakse näksima ja kokkuvõttes asi ei parane.

Aga see ongi kõik mõttejõus kinni.

Mõni käib iga päev jooksmas 10km ning siis kodus õgib kõik kalorid tagasi... suhtumise asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Puhtalt vaimus kinni. On see kodu siis mingi eriline koht, kus rasv ei põle? :)

Põleb ikka - kui on tingimused.Mul omal kodus jõusaal sisustatud.

Ma lihtsalt väitsin seda,et tavainimene ei ole võimeline aeroobset tegemata nii intensiivselt treenima,et rasva põletama hakata,.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma usun, et kodustes tingimustes annab edukalt trenni teha ja sellega aidata kaasa kaalulangusele. Kõik ei pea omamama jõusaalivarustust, et saada endale lihaseline keha ja viia rasva% miinimumini ju. Kui inimene suudab kodusetreeninguga ka vaid 100 kcal kulutada ja neid mitte tagasi süüa, siis on asi seegi vähemalt pikas plaanis. Mõelge, millise summa see juba aastaga kokku teeb, kui vaid 100 kcal võrra vähem süüa või need ära kulutada. Mõni tundub kohe nii negatiivne olema, et ah, milleks sa hakkad vaeva nägemagi, et mõttetu on kodus rassida. Ma ei usu, et on mõttetu. Alati on mõtet! Ma teen aeg-ajalt ühe programmi järgi trenni ja ausalt öeldes, olen vahel peale tundi rassimist rohkem väsinud kui aeroobikasaalis. Rääkimata siis Youtube'is olevatest videotest. Kui on ruumi kodus hüpata, karata, saab mu arust juba päris mõnusa trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põleb ikka - kui on tingimused.Mul omal kodus jõusaal sisustatud.

Ma lihtsalt väitsin seda,et tavainimene ei ole võimeline aeroobset tegemata nii intensiivselt treenima,et rasva põletama hakata,.

Aga milleks üldse niipalju vaeva näha?

Piisab kui oma kaloraaž negatiivsesse viia ja rasv hakkabki põlema juba. Treening lihtsalt soodustab seda, kiirendab seda ning aitab sealjuures lihaseid säilitada või neid isegi ka ehitada vähemal määral.

Tuleb toitumist lihtsalt veidi piirata.

Jõusaalis rassides on see eelis, et tihtipeale seal kulutatud energia tähendab seda, et võid ülejäänud päeva jooksul päris mehiseid toidukordi süüa ning ikka kaalus alla võtta.

Kodus tehes, kui see kulutatud energiahulk on väiksem siis pead suuresti oma toitmuse üles ehitama selliselt, et toidukogused üldjoontes siiski langevad.

Aeroobne pole rasvapõletuseks üldse mittegi kõige tähtsam asi. Mina ütleks, et korralik jõutreening on palju effektiivsem. Ning usu mind kui ütlene, et ülekaalus naisterahvas saab isegi põlvede peal kätekõverduste tegemisega sellise koormuse, et higi voolab ojadena :)

Kõige tähtsam on alustada - ükskõik kui väikese sammudega. Alusta kasvõi nii, et jätad päevas kohukese söömata ja tuled koolist pikema ringiga koju. Algus on alati raske. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
daemonium mida sa plõksid, take it easy now, ikka peab olema keegi kes hakkab mingit juuksekarva pooleks ajama mingite Mozardite ja Boltidega,- gosh, geneetika geneetikaks, et paneme üldse teema lukku ja ühesõnaga lootust peaaegu polegi või? Kust tead millise geneetikaga teemaalgataja on üldse? Mis vahet seal on, et foorumis on hunnik hard gainereid kes juurde ei võta, vahet pole palju söövad, see ei puutu eriti üldse siia teemasse...

Neiu soovis abi ja temapuhul aitaks kaasa küll, kui ta teaks mida omale suhu pista ja mida mitte.

:)

Ma ju ei vaielnud selle vastu,et peab vaatama,mida sööd,minu väide oli hoopis,et grupp seltsmehi peab toitumist tunduvalt hoolikamalt jälgima kui teised.

Veel enam,ma väidan,et küsija jaoks just see ongi peamine ja põhiline.Väidan endiselt,et ülekaalus ja kehvas füüsilises vormis inimesele on korras toitumine praktiliselt ainuke lahendus kaalu alandamiseks.

Trenni tuleb teha,niipalju kui füüsis võimaldab,aga jään ka siin oma seisukoha juurde,et tavainimene ei ole aeroobset trenni tegemata võimeline nii intensiivselt treenima,et kaalu alandada.

Siin kõhnakstreenimist jutlustavatele kodanikele oleks siiski paar küsimust:

1.Kui suur peaks ikkagi olema too treeningkoormus,et ilma aeroobse trennita saavutada negatiivne kaloraazh?

2.Milline peaks too intenssivne kaalulandav trenn välja nägema inimese puhul,kes väidab,et ei jaksa ei joosta ega rattaga sõita?

btw,neile,kes ei olegi kunagi paks olnud,teadmiseks - väide a ma tegin ju trenni on suure osa paksude jaoks lihtsalt ettekääne-enesepetmine,et lubada endale söögilauas rohkem kui vaja.

Igal juhul mina olin küll selline.Siit ka trenni fetisheerimine paksude puhul - et ainult ei peaks söömise kallale minema.

Ja nüüd üritavad head inimesed siin väita,et (hommik)võimlemisega saab kaalu alandada ...

No sel juhul pean mina olema see paha,kes väidab ülekaaluline kehva füüsisega inimene vabaneb kaalust ainult toitumise abil;trenn on sekundaarne,kuigi samuti vajalik.

Mina kuulasin häid inimesi 38 aastat,siis sain aru,et pahadel on õigus;loodetavasti neiu küsija on minust targem, :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aeroobne pole rasvapõletuseks üldse mittegi kõige tähtsam asi. Mina ütleks, et korralik jõutreening on palju effektiivsem. Ning usu mind kui ütlene, et ülekaalus naisterahvas saab isegi põlvede peal kätekõverduste tegemisega sellise koormuse, et higi voolab ojadena :)

Usu mind - see ei ole nii.Viimased 5 aastat asjaga tegeletud.Ei ole mina veel näinud kedagi end saledaks treenimas.

Kõige tähtsam on alustada - ükskõik kui väikese sammudega. Alusta kasvõi nii, et jätad päevas kohukese söömata ja tuled koolist pikema ringiga koju. Algus on alati raske. :)

Siin on sul küll õigus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siin kõhnakstreenimist jutlustavatele kodanikele oleks siiski paar küsimust:

1.Kui suur peaks ikkagi olema too treeningkoormus,et ilma aeroobse trennita saavutada negatiivne kaloraazh?

2.Milline peaks too intenssivne kaalulandav trenn välja nägema inimese puhul,kes väidab,et ei jaksa ei joosta ega rattaga sõita?

1. 0

2. Kõik tuleb aja möödudes. Keegi ei alusta supermanina, kes jõuab joosta ja rattaga sõita pikki distantse. Algajale on intensiivne trenn juba trepist üles kõndimine. :) / näiteks ma pole üldse suurem asi jooksja. 500m sörki ja mul hakkab vaat-et pistma juba. Seega minu jaoks on ka sörk, suhteliselt intensiivne aeroobne juba - samas kui tõsisematele jooksjatele ei ole ka 10km kiiremat jooksu mingi väljakutse.

Kätekõverdused kui sellised on ülekaalulise inimese jaoks ülimalt rasked ning rakendavad päris mitut lihast töösse. Mul endal võtab hingeldama kui teen 20x aeglast kätekõverdust. Intensiivsust küllaga. :D

Nagu ma enne mainisin - negatiivse kaloraaži saavutamiseks ei pea üldse trenni tegema.

Lihtsalt sööd vähem. BAV kulutab ülejäänu. Ning keha on "sunnitud" kasutama rasvavarusid energia saamiseks. Küll aga ilma trennita jääb selline meetod siiski suhteliselt ebaeffektiivseks ning mitte just väga tervislikuks.

Ma ei vaidle üldse vastu, et kodus treenimine ei ole kõige effektiivsem viis vormi saada - eriti veel vähese aeroobsega. Aga väide, et täiesti võimatu see oleks, on kindlasti vale.

Hetkel treenin ise kodus ning viimased 6 nädalat ilma aeroobseta. -4kg pekki läinud. (jah pekki, sest lihaste ümbermõõdud samad aga kõhu pealt väheneb)

Nüüd lülitasin ka aeroobse sisse kuna sai koju Crosstrainer muretsetud. Usun, et ka ilma aeroobseta oleksin suutnud edukalt rasvapõletust jätkata.

Kaalu/rasva kaotuses on palju nüansse ning väga mitu viisi lõpptulemust saavutada - seda nii treeningu kui toitumise osas. Päris paljudes asjades on inimestel üksmeel ning päris paljudes jääme omavahel vaidlema. Töötavaid lahendusi on mitmeid. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×