Jump to content
Madz

Taekwondo

Recommended Posts

Kas taekwondos tehakse ainult jalalööke ka või käelööke ja põlve ja küünarnuki lööke?

Sõber läheb trenni varsti sinna ja ütles, et jalaga aint seal lüüaksegi, ise ei kujuta ettegi trenni, et nagu ringis madistavad jalgadega, üks lööb ja teine jne :D

Seal taekwondos pidi päris korraliku trenni saama, üks väike poiss(12 aastane) käis ka seal aasta, suurem poiss(15 aastane) tuli tüli norima, väike poiss pani hüppe pealt keerdlöögiga kannaga näkku nii, et teine pikali maas. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul käib poeg (11a.) TKD trennis. mina olen aru saanud, et trennis harjutatakse käelöökide tehinkat ka, aga võistlustel saab punkte ainult jalalöökide eest ja jalalöögid peavad tulema külgedelt, mitte otse eest. põlve ja küünarnuki löökide jaoks peab vist siiski tai poksiga tegelema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

TKD on lastele päris arendav... reaalse võitlusega siiski üsna vähe pistmist võrreldes mõne muu võitlusalaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
TKD on lastele päris arendav... reaalse võitlusega siiski üsna vähe pistmist võrreldes mõne muu võitlusalaga.

njh ma 17 mõtlesin et võiks minna, saaks mingidki oskused kätte, mitte seda et käin trennis ära ja lähen kohe kraaklema, aga igaksjuhuks et hakkama saada kuskil kui keegi kallale tuleb.

Muudetud kasutaja Madz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
njh ma 17 mõtlesin et võiks minna, saaks mingidki oskused kätte, mitte seda et käin trennis ära ja lähen kohe kraaklema, aga igaksjuhuks et hakkama saada kuskil kui keegi kallale tuleb.

Kui tahad hakkama saada ja vajadusel ennast (ja oma lähedasi) kaitsta siis soovitaks tegeleda MMA-ga. Kus kohas muidu elad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks kõik võitlusalad aitavad kui probleeme tekib, õpid ikkagi lööke vältima ja liikumise ära aga jah, kui soovid vajadusel ka 'vastu anda' siis pole taekwondo vast kõige parem ala..

Tegelesin ka ise noorena(10-12 aastaselt) ja siiani kõik meeles, tore ala, täpsust ja kordinatsiooni/balanssi arendab hästi..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tahad hakkama saada ja vajadusel ennast (ja oma lähedasi) kaitsta siis soovitaks tegeleda MMA-ga. Kus kohas muidu elad?

Rakveres. Siin pidi kalevis mingi MMA olema, aga amatöörid pidid õpetama seda vms, igatahes keegi rääkis et youtubest õpivad selgeks ja siis õpetavad edasi, ei tea ka täpselt. Seal ei pidanud keegi enam treenima saama igastahes.

Muudetud kasutaja Madz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See Taekvondoo on vist suures plaanis sama mis Karate.

Ma pole küll spetsialist, aga karatega peaks neil päris suur vahe olema. Ehk oskab mõni targem mees siin kohal sõna võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
njh ma 17 mõtlesin et võiks minna, saaks mingidki oskused kätte, mitte seda et käin trennis ära ja lähen kohe kraaklema, aga igaksjuhuks et hakkama saada kuskil kui keegi kallale tuleb.

Wing Tsun on asjalik variant.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Wing Tsun on asjalik variant.

Ise helistasin just ja uurisin selle kohta(Tartus). Keegi käinutest oskab äkki kommenteerida? Ise ei tea kas on mõtet minna nii vanana enam sellisesse trenni, kus painduvust vaja palju + nii pikal nagu mina.

Olen kickboxis käind ja tahaks midagi huvitavamat proovida.

Muudetud kasutaja Wire poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on kunagine valge kimono karate trennidest alles. Kas sellega on muidu luba tänapäeval mistahes karate-laadsesse trenni ülbelt sisse astuda?

Või mõni kung-fu vms kunst rangelt lubab vaid oma kimanoid kasutada?

Mõtlesin, et äkki peaks toda riide-eset kasutama hakkama, mõne trenni välja valima omale.

Jõusaalis ma kimanot ei kanna, ses suhtes kahju riide-esemest, seisab niisama.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise helistasin just ja uurisin selle kohta(Tartus). Keegi käinutest oskab äkki kommenteerida? Ise ei tea kas on mõtet minna nii vanana enam sellisesse trenni, kus painduvust vaja palju + nii pikal nagu mina.

Olen kickboxis käind ja tahaks midagi huvitavamat proovida.

Wing Tsunis see painduvus esialgu väga määrav ei ole ja samuti nagu kasv ei ole takistuseks.

Muudetud kasutaja ants_k poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rakveres. Siin pidi kalevis mingi MMA olema, aga amatöörid pidid õpetama seda vms, igatahes keegi rääkis et youtubest õpivad selgeks ja siis õpetavad edasi, ei tea ka täpselt. Seal ei pidanud keegi enam treenima saama igastahes.

Hmm..ei oska kommenteerida, ehk teab kasutaja jrx asjast paremini. :D

Üleüldiselt ,kui on tahtmine õppida ennast korralikult kaitsma, siis soovitaks traditsioonilised võistluskunstid nagu wing tsun jm. selline ära unustada. Millega tasub siis tegeleda? MMA, taipoks, kickpoks, tavaline poks, brasiilia jiu-jitsu/lukumaadlus. Kindlasti saaks veel seda nimekirja täiendada. ;)

Wire, sinul soovitaks uurida lehekülge www.elustreening.ee - ehk hakkab midagi silma. Kui otsid midagi huvitavat siis soovitaks brasiilia jiu-jitsut. Oma vähesest kogemusest võin juba öelda ,et väga kaasahaarav ja huvitav ala millega tegeleda. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovin siis järgemööda kõik ära vastata:

Jah, Rakveres on trenn. See, et amatöörid teevad see ei tähenda et asi halb oleks. Vedajatel on pea õlgadel ja infot ja oskusi mida edasi anda on küllalt.

Viljandis EI ole hetkel trenni - pange punt kokku ja kutsuge meid seminari tegema... nii see algab:)

Wing Tsun on samasugune traditsiooniline võitluskunst nagu kõik teisedki...

MMA trenn ei nõua painduvust. Mina olen Tartus treener ja olen kange nagu puupakk (mitte et see hea asi oleks, aga lihtsalt tahan öelda, et saab hakkama väga hästi:). Painduvus tuleb loomulikult kasuks, kel seda on.

Ja vanana alustamine? Meil on alustajaid vanuses 15 kuni 45.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tolle Taekvondoo, vms trenni puhul, on huvitav see, et seal kasutatavad võtted kinnistuvad refleksidesse, et kui karatees sai harjutatud käsivarrega plokke, küll altpoolt-suunas tuleva löögi vastu, küll ka otse sirgelt näo-piirkonda tuleva löögi vastu, sai harjutatud vastavat õlavarre positsioneerimist ja käsivarrega lööki andvat vastase käe/jala eemale surumist, siis sedalaadi võtted kinnistuvad refleksidesse, kui trennivälises olukorras keegi naljatades vm põhjusel vastavat lööki tegigi, siis tuli juba automaatselt planeerimata trennis õpitud plokk kohe esile, see vist ongi iga võitluskunsti üks suuremaid eesmärke, et õpitu kinnistuks refleksside tasandile inimesele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Wing Tsun on samasugune traditsiooniline võitluskunst nagu kõik teisedki...

?? :D Keegi ei väitnudki ,et wing tsun mittetraditsiooniline võistluskunst on, või mida sa selle lause all mõtlesid? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mõtlesin seda, et traditsiooniline võitluskunst = traditsiooniline õpetamismetoodika = ülekanne reaalse vastupanuga situatsioonidesse kehv.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma mõtlesin seda, et traditsiooniline võitluskunst = traditsiooniline õpetamismetoodika = ülekanne reaalse vastupanuga situatsioonidesse kehv.

Oled sa seda harrastanud?

Mul üks tuttav on mingi aasta ja tundub küll hoopis konkreetsem, kui karate või taekwando. Vahepeal plaanisin ka ise minna ning järgmise aasta septembrist, kui uued rühmad võetakse, võibolla et lähengi. Aga nii palju kui mina uurinud olen tundub küll see ala hoopis erinev teistes nö traditsioonilistest võitluskunstidest ja just soovitatakse enesekaitseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandage, kui küsimus on offtopic ja loll.

Plaanin nüüd veebruaris proovida MMA-d,aga samas ei tahaks ka jõusaali ära jätta,3 korda nädalas tahaks jõusaali ka teha. Kas MMA võib kuidagi segada jõunäitajate suurenemist?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oled sa seda harrastanud?

Mul üks tuttav on mingi aasta ja tundub küll hoopis konkreetsem, kui karate või taekwando. Vahepeal plaanisin ka ise minna ning järgmise aasta septembrist, kui uued rühmad võetakse, võibolla et lähengi. Aga nii palju kui mina uurinud olen tundub küll see ala hoopis erinev teistes nö traditsioonilistest võitluskunstidest ja just soovitatakse enesekaitseks.

Ise olen nuusutanud. Aga mul on kaks lähedast sõpra, kes olid treenerid ja enam ei ole :D

Matti: sõltub su taastumisvõimest, kavast ja sellest kuidas päevad paika saad. S.t. iseenesest ei pruugi segada, aga kui korralikult ära ei taastu (ja see oht on täiesti reaalne) siis võib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mul on kaks lähedast sõpra, kes olid treenerid ja enam ei ole :D

Kas üks on see onu, kes kunagi Terevisioonis käis asju näitamas?

Kui jah, siis ma mäletan mingi 5-7a tagasi käisin ma ta kõnet kuulamas ning siis rääkis küll Wing Tsunist maad ja teavad kokku. Paraku ise ei saanud siis trennis käima hakata millegi pärast, polnud vist 14 täis või midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas üks on see onu, kes kunagi Terevisioonis käis asju näitamas?

Kui jah, siis ma mäletan mingi 5-7a tagasi käisin ma ta kõnet kuulamas ning siis rääkis küll Wing Tsunist maad ja teavad kokku. Paraku ise ei saanud siis trennis käima hakata millegi pärast, polnud vist 14 täis või midagi.

Jah, üks on see "onu":D

5-7 aastat tagasi olidki teised ajad. Vahepeal on inimesed lihtsalt targemaks saanud ja näinud, mis päriselt töötab ja päriselt toimub.

Ka mina tegin 6 aastat aikidot kunagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×