Jump to content
L6viLeo

Kaks erinevat väidet kõhulihaste massi kasvatamise kohta!

Recommended Posts

Kaks erinevat artiklit väidavad raskuste kasutamise kohta erinevalt.

Tsiteerin:

4. Kui ma kasutan raskusi kõhulihaste treenimisel siis nad tulevad paremini välja! Ära raiska aega! Raskuste lisamine ei too kaasa mingit lisakasu kõhulihastele. Kõhulihased ei paisu nagu jala või ülakeha lihased. Treenides kõhulihased mõõtudelt peaaegu ei suurene. Sa pead neid vormima, et nad välja paistaksid. Kõhulihaste vormimine toimub läbi rasva eemaldava dieedi, mitte raskuste lisamise.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...&textID=614

12. Takistus. Kõhulihaste harjutuste tegemisel pole tavaliselt takistuseks ei miski muu kui keha oma raskus. Kui su kõhulihased on nõrgad või oled just programmiga alustanud, tee natuke kergemaid harjutusi, kui teed edusamme ja keskkoht muutub tugevamaks, muuda jalgade ja käte asendit harjutuse raskemaks muutmiseks. Takistuse lisamiseks võid võtta kasutusele raskused (hantlid, kettad vms) või muuta harjutuse nurka.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=1044

Oskab keegi öelda kumba artiklit siis uskuda? Hea oleks kui keegi omast kogemusest räägiks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõni artikkel võib tugineda asjaolule, et mõnes lihases on teatud tüüpi lihaskiude rohkem ,kui teist tüüpi lihaskiude. Oletame, et reie nelipeas väikse koormuse juures töötavad lihaskiud tüübiga nr1 siis kui on kerge koormus, kõndimine ,sedalaadi lihaskiude reielihases oeltame et on 30%, ja lihaskiudusid tüübiga nr2 oletame et on 70%, need käivituvad siis, kui on suurem koormus, kükkimine. Et reies oletame, et on see eri tüüpi lihaskiudude suhe 30%/70% kogu lihase massist. Oletame, et lihaskiud tüübiga nr1 paisuvad poole vähem, kui teise tüübiga lihaskiud.Siis artiklit võtavadki sedalaadi asjaolu aluseks ja väidavad midagi selle teadmise alusel.

Kui kõhulihasel on kosotises sedalaadi lihaskiudusid rohkem, mis kerge koormusega tööle rakenduvad, siis matemaatilise loogika järgi ilmselt saavutab suurema ruum-ala kõhule, kui just sedalaadi kerget koormust kõhule antakse.

Aga ma ei tea, kuidas see lihaskiudude tasakaal seal kõhus on, aga idee sai näitlikustatud eelneva jutuga.

Ise arvan, et kõhulihase jaoks sobib keharaskus hästi, suuremat raskust (lisaraskust keharaskusele) pole vaja. See siis 2-3a. treeningstaashi baasil arvamus.

---

Nö massiivne kõht on minu arust Kalmusel, temalt oleks hea kuulda arvamust selle kohta.

Pilti Kalmuse kõhust ei leidnud kahjuks hetkel, aga on just temal tundunud see alati massiivne-tugev.

Temalt sai tellitud hea trennikava omal ajal, ja seal ta soovitas lisaraskust kasutada küll, olen seda soovitust üldiselt mitte jälginud, v-b seepärast mul kõht polegi kuhugile jõudnud tänaseks:

"Kõht.

1. kehatõsted kõhupingil raskusega 1s. 25x"

Kui Kalmuselt just küsida soovite, siis tõenäosem, et vastust saada on sinna alam-foorurumisse küsimus postitada võib-olla:

http://forums.fitness.ee/index.php?showforum=33

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõni artikkel võib tugineda asjaolule, et mõnes lihases on teatud tüüpi lihaskiude rohkem ,kui teist tüüpi lihaskiude. Oletame, et reie nelipeas väikse koormuse juures töötavad lihaskiud tüübiga nr1 siis kui on kerge koormus, kõndimine ,sedalaadi lihaskiude reielihases oeltame et on 30%, ja lihaskiudusid tüübiga nr2 oletame et on 70%, need käivituvad siis, kui on suurem koormus, kükkimine. Et reies oletame, et on see eri tüüpi lihaskiudude suhe 30%/70% kogu lihase massist. Oletame, et lihaskiud tüübiga nr1 paisuvad poole vähem, kui teise tüübiga lihaskiud.Siis artiklit võtavadki sedalaadi asjaolu aluseks ja väidavad midagi selle teadmise alusel.

Kui kõhulihasel on kosotises sedalaadi lihaskiudusid rohkem, mis kerge koormusega tööle rakenduvad, siis matemaatilise loogika järgi ilmselt saavutab suurema ruum-ala kõhule, kui just sedalaadi kerget koormust kõhule antakse.

Aga ma ei tea, kuidas see lihaskiudude tasakaal seal kõhus on, aga idee sai näitlikustatud eelneva jutuga.

Ise arvan, et kõhulihase jaoks sobib keharaskus hästi, suuremat raskust (lisaraskust keharaskusele) pole vaja. See siis 2-3a. treeningstaashi baasil arvamus.

---

Nö massiivne kõht on minu arust Kalmusel, temalt oleks hea kuulda arvamust selle kohta.

Pilti Kalmuse kõhust ei leidnud kahjuks hetkel, aga on just temal tundunud see alati massiivne-tugev.

Temalt sai tellitud hea trennikava omal ajal, ja seal ta soovitas lisaraskust kasutada küll, olen seda soovitust üldiselt mitte jälginud, v-b seepärast mul kõht polegi kuhugile jõudnud tänaseks:

"Kõht.

1. kehatõsted kõhupingil raskusega 1s. 25x"

Kalmuse arvamust tahaks küll kuulda jh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ütle, et see 100% õige on, aga ma hindan harjutuste efektiivsust selle järgi, kuidas see lihase järgnevateks päevadeks valulikuks võtab. Kui valu pole, siis kas ei ole efektiivne harjutus või olen seda valesti sooritanud või liiga vähe pingutanud. Otse loomulikult on ka kõhulihased valulikud treeningule järgneval (tavaliselt ka ülejärgneval päeval), nii nagu alati ka kõik muudki treenitud lihased. :D Teen lisaraskusega kere tõsteid + trenažöör ( http://www.fitness.ee/lehed/tooriistad/har...k/koht/f008.gif )

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ise olen niipalju kuulnud et lisaraskusega tulevad rohkem esile,keharaskuse ja rohkemate kordustega aga lähevad ''tihedamaks'' mis on ka omamoodi loogiline ju

juttu jätkuks nii palju, et mina olen lugend, et 15- 20 kordust annab massi. aga kui 15-20 kordust on juba kerge siis on vist kaks varianti ainult, kas suurendada seeriate arvu või kasutada raskusi.

Aga need kaks artiklit räägivad üksteise vastu :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei näe mingit mõtet kõhulihaste treenimisel kasutada raskusi. Esimese postis olevale lausele vaidleks küll vastu. Kõhulihas on nagu iga teine lihas ja kasvab, kui kasutad araskusi ja pingutada sellega rohkem. See tähendab, et kõht läheb suuremaks ja "punni". Täpselt nagu Coleman'il ja see ei ole tegelt eriti ilus ju. Selleks, et kõhulihas välja paistaks ongi vaja just dieeti, mis vähendaks rasvaprotsenti kehas, nagu esimese postis mainitud. Nii, et kas vaja on reljeefset või massiivset kõhulihast, selles on küsimus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei näe mingit mõtet kõhulihaste treenimisel kasutada raskusi. Esimese postis olevale lausele vaidleks küll vastu. Kõhulihas on nagu iga teine lihas ja kasvab, kui kasutad araskusi ja pingutada sellega rohkem. See tähendab, et kõht läheb suuremaks ja "punni". Täpselt nagu Coleman'il ja see ei ole tegelt eriti ilus ju. Selleks, et kõhulihas välja paistaks ongi vaja just dieeti, mis vähendaks rasvaprotsenti kehas, nagu esimese postis mainitud. Nii, et kas vaja on reljeefset või massiivset kõhulihast, selles on küsimus.

Minul isiklikult pole dieeti tarvis, sest ma loomult niigi kõhna ja rasv on raske tulema. Just massi oleks vaja kõhulihastele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järelikult ei tee neid kõhulihaste harjutusi õigesti ja keskendunult. Kui sa väga täpselt jälgiksid oma iga liigutust, ei teeks sa vaevalt üle 30 korduste. Kõhulihas on nagu lõõtspill, mida tuleb kokku suruda, mitte painutada..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No aga näiteks M&F-is oli kõhulihaste treenimiseks näidatud ette plokil raskusega ettekummardused vms, kas see poleks siis effektiive raskusega harjutus ? Mul võttis kõhu esimest korda nii tuntavalt läbi ;) , aga selja juras ka veits ära nii et võta näpust :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aga näiteks M&F-is oli kõhulihaste treenimiseks näidatud ette plokil raskusega ettekummardused vms, kas see poleks siis effektiive raskusega harjutus ? Mul võttis kõhu esimest korda nii tuntavalt läbi ;) , aga selja juras ka veits ära nii et võta näpust :D

Selja juras vast tehnika?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Järelikult ei tee neid kõhulihaste harjutusi õigesti ja keskendunult. Kui sa väga täpselt jälgiksid oma iga liigutust, ei teeks sa vaevalt üle 30 korduste. Kõhulihas on nagu lõõtspill, mida tuleb kokku suruda, mitte painutada..

Vaidlen vastu. Ma ei liiguta lihtsalt ennast vaid teen aeglaseid liigutusi ja püüan lihast pingutada nii kuidas suudan. Teen 15-20 kordust, alumistele 5 seeriat ülemistele 5 ja külgmistele viis. Kunagi ammu tegin lolli peaga 5 korda 100 mingit harjutust. See andis kõhule vastupidavust ja jõudu kõvasti aga massi eriti ei suurendanud.

Kui ma teen ilmaraskusteta siis trennis tunnen küll, et kõht on tööd teinud aga hommikul on kõik tavaline. Raskustega aga on ka hommikul trenn tunda(kuigi ma venitan korralikult lihast pärast)

Aga küismus ei ole tegelt ju minu kõhu treeningus, vaid selles kumb nendest väidetest on õige?

Kas keegi saab omast kogemusest öelda, et tal on raskustega kõhutreenimisest suurt kasu olnud???

Ise olen kõhtu tõsiselt liiga vähe veel treenind, et kommenteerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas keegi saab omast kogemusest öelda, et tal on raskustega kõhutreenimisest suurt kasu olnud???

Ise olen kõhtu tõsiselt liiga vähe veel treenind, et kommenteerida.

Ise olen ka kõhtu liiga vähe treeninud, et ei saa ka kogemuse baasil sõna sekka öelda, aga tahaks kuulda küll arvamusi.

Muidu kui järjestada lihased, mida kõige raskem valusaks saada on järgmiseks päevaks siis paneksin ma kõhu esimeseks. V-b siis asi personaalselt minus, aga üliraske on keskenduda viimastel kordustel kõhuharjutustes, ja üldse raske saada kõhtu valusaks erinevalt teistest lihastest, no siis olengi ise kõhtu üsna ignoreerinud, kui poel poolteist-kaks nädalat puutunud kõhtu, siis jah saab valusaks kõhu, kui aga vähem aega viimasest kõhutrennist möödas, siis suht ajaraiskamine, ei saa mingit tunnet kõhule.

Minu isiklik arvamus, et top 4 kõige raskemini treenitavad lihased on:

1. Kõht

2. Biitseps

3. Reie tagaosa

4. Õlg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaidlen vastu. Ma ei liiguta lihtsalt ennast vaid teen aeglaseid liigutusi ja püüan lihast pingutada nii kuidas suudan. Teen 15-20 kordust, alumistele 5 seeriat ülemistele 5 ja külgmistele viis. Kunagi ammu tegin lolli peaga 5 korda 100 mingit harjutust. See andis kõhule vastupidavust ja jõudu kõvasti aga massi eriti ei suurendanud.

Kui ma teen ilmaraskusteta siis trennis tunnen küll, et kõht on tööd teinud aga hommikul on kõik tavaline. Raskustega aga on ka hommikul trenn tunda(kuigi ma venitan korralikult lihast pärast)

Aga küismus ei ole tegelt ju minu kõhu treeningus, vaid selles kumb nendest väidetest on õige?

Kas keegi saab omast kogemusest öelda, et tal on raskustega kõhutreenimisest suurt kasu olnud???

Ise olen kõhtu tõsiselt liiga vähe veel treenind, et kommenteerida.

Loogiline, et raskusega treenides on järgmine päev nii valus. Kõhulihas ei ole väga suur lihas samuti ja taastub suhteliselt kiirelt, seepärast raskuseta treeningjärgsel päeval ei anna kõhulihases ehk üldse tunda. Kuid vaata mis saab, kui nädal-kaks kõhtu üldse ei treeni ning siis ühel päeval teed ilma raskuseta treeningu.

Peale seda sa vaevalt teeksid järgmistel treeningpäevadel uuesti kõhulihast. :D Ühesõnaga kõhulihas taastub kiiresti ka raskust kasutades ja varsti sa ei tunne treeningjärgsel päeval et oleksid midagi erilist teind. Seepärast paljud teevadki neid mitmeid kordi nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on sama hea küsimus, kui et kumb on õige kas Mentzeri aeglased kordused või Coleman kiired ja poolikud, või Yatesi iga seeria surmani või teha mittesurmani. Samas kõik need mehed kasvasid korralikult. Kaldun üha enam arvama, et ükskõik, mis süsteemi järgi teha, kasvad ikka ühtemoodi. Ühesõnaga tee nii nagu sulle mugavam ja meelepärasem on.

Mina enamusel kõhulihaste harjutustel ei kasuta lisaraskust, kuid on harjutusi, mis nõuavad lisaraskust. Usun, et mõlemal artiklil võib mingi tõde olla. Samas mind häirib see esimene tsitaat:

Raskuste lisamine ei too kaasa mingit lisakasu kõhulihastele. Kõhulihased ei paisu nagu jala või ülakeha lihased. Treenides kõhulihased mõõtudelt peaaegu ei suurene. Sa pead neid vormima, et nad välja paistaksid. Kõhulihaste vormimine toimub läbi rasva eemaldava dieedi, mitte raskuste lisamise.

Sellest mõttekäibust lloen mina välja, et kõhulihased on mingid erilihased, mis ei kasvagi ja nad on lihtsalt kuskil olemas rasva all. Kõhulihas on grupp väikseid lihaseid, mis jah ei paisu nagu jalalihased aga ometi nad on võimelised väga edukalt kasvama. Kõhulihast tuleb samamoodi treenida nagu teisigi lihaseid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See lause häiris mindki. Mulle omale on arusaam jäänud, et kui turskem tüüp teeb kõhulihase harjutusi, siis kuna ta on turse on tal raskem kere tõsta. Kui kõhna teeb samamoodi trenni nagu turse tüüp siis kõhnal on ju palju vähem tõsta ja see kui ta raskust kasutab ei tohiks küll nüüd massile piiri ette panna ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×