Jump to content
joker

Eksklusiiv-Intervjuu Marek Kalmusega

Recommended Posts

Alessandroga nõus. Topeltstandardid ajavad öökima. Moraali painutamine vastavalt "olukorra nõudmistele". Palju õnne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu meelest on tegemist lihtsalt niivõrd suure spordisooviga, et ollakse nõus isegi "petma".

Kalmuse variandid olid lihtsad. Olla puhas poiss, pingutada metsikult ning arvatavasti leppida kohtadega väljaspool medalikolmikuid, võibolla napsata kord üle mitme aasta mõni üksik pisem medal, kus suuremad kollid puudu... või astuda pahade poiste sekka ning öelda oma sõna tippude valimises.

Olen ise põhimõtetega mees, kuid samas on ego suur nagu mägi ning ei suudaks küll tipptasemel sporti teha, teades, et ei suuda kõige tipus konkureerida. Kalmus oleks võinud leppida madalamate kohtadega ning pühenduda hoopis täielikult kulturismi puhastamisele. Loobudes isiklikest saavutustest ning proovida kõigest väest edendada sporti ennast ning loota, et kunagi tulevikus on kõik roosilisem ning tulevad generatsioonid meenutavad tema nime hea sõnaga.

Kõik kena ja tore. Kuid kahtlustan, et nagu mina ei suudaks midagi sellist kunagi teha, ei suutnud seda ka Kalmus. Loovutada kõik mida kunagi saavutada võimalik selle pärast, et ülejäänud maailm on rikutud. Veeta terve elu seda parandades ning unustada mistahes võimalus ennast sportlasena kunagi realiseerida?

Ei imesta üldse Mareki valiku üle. Ei tea, kas isiklikult oleksin nii käitunud, kuna sport ei ole minu elus nr.1. Kuid sellegipoolest jagan matsu lahti.

Elu ei ole päris nii lihtne, et kui ei suuda 100% puhtalt teha siis ära tee üldse... ehk siis variant nr.4. Tegeleda millegi muu, kui spordiga. Veeta elu tehes midagi, mis sind ei rahulda ning õnnelikuks ei tee. Karm lahendus.

Öelge nüüd teie, mis oleks kõige õigem variant?

Elada puhtalt ning spordivabalt ning olla õnnetu, olla spordimaailmas sees, näha vaeva, et teised saaksid paremini sportida, kuid ise hoida kõrvale ning samuti õnn õuele ei jõua, olla puhas poiss ning leppida nõrkade kohtadega või olla paha poiss, riski ning pressida end jõuga parimate hulka...

Õige vastus puudub. On ainult valikud. Valikud millel igalühel oma negatiivne külg. Elu on julm ja karm. Igaühele oma....

Kalmus oli ju maininud, et ta ei tegele selle alaga mitte võistlemise nimel, vaid ta kaifib seda trennijärgset väsimust. Ta võib ju kulturismi alal väga haritud olla ja siin foorumis ka väga head nõu anda, kuid oma teoga andis ta kulturismi mainele järjekordse laksu. Samas võib-olla see teda üldse ei liiguta..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alessandroga nõus: Suhtumise küsimus asjasse on oluline ja nüüd fännide suhtumine a´la : teisiti ju ei saa, teised ka teevad jne. JAMA. (näiteks Kanter-i fännina "sellises" olukorras, oleksin madalam kui muru ja ei möliseks temast õigustusi vasakule-paremale).

Kui Sa tahad pidu panna ja end täis jood, pole vaja kohe rooli ronida ja vahele jäädes on oops-krt aga teisiti ei saanud ju ! Sest tglt olen tore mees ja sõbrad ümberringi kõik naersid terve õhtu minu naljade üle aga see, et kellegi(heal juhul ainult enda) sodiks oleks võinud sõita, no problem ! Jah, kui sõpradeks Aiku & Pets.

Nii, et Aikud ja Petsid, andke minna ja pange üksteist sodiks, sest teisiti ju EI SAA ja TEISED ka teevad, tase ju nõuab! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alessandroga nõus: Suhtumise küsimus asjasse on oluline ja nüüd fännide suhtumine a´la : teisiti ju ei saa, teised ka teevad jne. JAMA. (näiteks Kanter-i fännina "sellises" olukorras, oleksin madalam kui muru ja ei möliseks temast õigustusi vasakule-paremale).

Kui Sa tahad pidu panna ja end täis jood, pole vaja kohe rooli ronida ja vahele jäädes on oops-krt aga teisiti ei saanud ju ! Sest tglt olen tore mees ja sõbrad ümberringi kõik naersid terve õhtu minu naljade üle aga see, et kellegi(heal juhul ainult enda) sodiks oleks võinud sõita, no problem ! Jah, kui sõpradeks Aiku & Pets.

Nii, et Aikud ja Petsid, andke minna ja pange üksteist sodiks, sest teisiti ju EI SAA ja TEISED ka teevad, tase ju nõuab! :P

Ma ei ole kindel ,kas joobes peaga kihutamist ja steroidide tarvitamist saab ikka ühe nimetaja alla viia... B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alessandroga nõus: Suhtumise küsimus asjasse on oluline ja nüüd fännide suhtumine a´la : teisiti ju ei saa, teised ka teevad jne. JAMA. (näiteks Kanter-i fännina "sellises" olukorras, oleksin madalam kui muru ja ei möliseks temast õigustusi vasakule-paremale).

Kui Sa tahad pidu panna ja end täis jood, pole vaja kohe rooli ronida ja vahele jäädes on oops-krt aga teisiti ei saanud ju ! Sest tglt olen tore mees ja sõbrad ümberringi kõik naersid terve õhtu minu naljade üle aga see, et kellegi(heal juhul ainult enda) sodiks oleks võinud sõita, no problem ! Jah, kui sõpradeks Aiku & Pets.

Nii, et Aikud ja Petsid, andke minna ja pange üksteist sodiks, sest teisiti ju EI SAA ja TEISED ka teevad, tase ju nõuab! B)

Üleüldse inimesed mõtlevad valesti. Kui teha küsitlus selle kohta, et miks ei või alkoholi joobes sõidukit juhtida, siis suurem enamus kindlasti vastab " Jääb politseile vahele ja saab trahvi/load võetakse ära " . Tegelik õige vastus oleks ju see, et alkoholi joobes pole enam pädevad sõitma, sest hindame asju valesti vms. Muidugi võivad mõned väita, et kui mul paar õlut joodud siis see pole midagi. Muidugi 120kg mehe jaoks pole see teab mis suur kogus. Kuid kui 45kg naisterahvas need ära joob siis on ta ilmselgelt purjus. Seadused on kõigile täitmiseks!

Samas on see ka inimeste loomuses, inimesed petavad kõigega. Varasematest postitustest võib välja lugeda, et Kalmusel tuli inimlik piir ette ja siis tuligi käsi sirutada dopingu järgi. Kas ikka tuli ? Ma olen kindel, et ei tulnud!

Lõpetuseks üks ilus Arnoldi öeldud lause "If you work hard and if you play by the rules, You can achieve anything!"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei ole kindel ,kas joobes peaga kihutamist ja steroidide tarvitamist saab ikka ühe nimetaja alla viia... B)

Muidugi on need erinevad tegevused. Eriti kui doping on üldjuhul pikaajaline teadlik tegevus. Täispeaga rallimine ehk mitte nii pikalt ette mõeldud ja sagedane, loodetavasti! Kumb siis rohkem hilisemaid õigustusi-toetusi vajaks, võrreldamatu eks ole ??? :P

Kuid suhtumine on mõlemas kaldu läinud ?! :o

Lugeda saab vahel ka ridade vahelt … ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tunned sa siis nii paljusid suusatajaid ja kergejõustiklasi, et sa just need kaks spordiala eraldi välja tõid?B)

Ma ei räägi Dopingust vaid nendest toidulisanditest mis poodides müügil,neid ajavad hullumoodi sisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

bonsuna ise siin söna vötnud pole siis jah ei teagi mis juhtus. samas kui möelda,et midagist nii juhtus,et üks variant et Marek tahtis ikka ära proovida enda arengus seda asja mis teatud meestel ikka vöimaldatud on............

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna niikuinii on nüüd läinud nimi naturaalse kulturistina, siis võiks nüüd sellel minna lasta ja manustada kõike, mida amatööridel lubatud ei ole. Saaks vähemalt näha, kui suureks paisuda on võimalik. Äkki on siiski niipalju talenti, et on võimalik ka proffidega jõudu katsuda. Iseasi, kes ja kuidas seda doteeriks, kuna kuuldavasti on ''täiuslik'' toitumine kõigi vajalike lisanditega vägagi kallis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas saab olla inimene, kes foorumis lapsikult sõimab teisi inimesi ning kaks korda dopinguga vahele jääb, veel olla kellegi iidol. Uskumatu. Selline käitumine näitab lihtsalt, et Kalmuse kahe kõrva vahel on täielik tühjus.

Kui see sind kudagi puudutas, siis Herr. Kalmus pole mu iidol tema mõistuse poolest...seega mõtle nüüd natuke...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna niikuinii on nüüd läinud nimi naturaalse kulturistina, siis võiks nüüd sellel minna lasta ja manustada kõike, mida amatööridel lubatud ei ole. Saaks vähemalt näha, kui suureks paisuda on võimalik. Äkki on siiski niipalju talenti, et on võimalik ka proffidega jõudu katsuda. Iseasi, kes ja kuidas seda doteeriks, kuna kuuldavasti on ''täiuslik'' toitumine kõigi vajalike lisanditega vägagi kallis.

Ah, et kui l2ks trumm siis mingu ka pulgad?

Oh, muidugi...Mis sellest Mareki tervisest! :o Peaasi, et meie siin saame tsirkust ja leiba! :P

S88 ise ja meie vaatame! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alkoholi puhul ju on turule ilmunud joogid või asjad, mis juues alkoholi taset kehas vähendavad, kas steroidide puhul siis on ka äkki olemas selliseid alkoholi-eemaldamise-sarnaseid limonaade olemas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loen ja loen seda teemat ning ikka imestab inimeste suhtumine asjasse...

Esiteks ei tohiks selline asi kellegile üllatusena tulla. Teiseks öelda nüüd Kalmuse kohta, et ta on väärtusetu mees ja imbetsill on lihtsalt puhtlollus.

Minu silmis on Kalmus realist. Kalmus on kulturismi tõeline austaja ning praktiseerija. Ma ei tea millal ta selle avastas, kuid üks hetk taipas ta, et puhtsalt tippu ei jõua. Olles võtnud iidoliks pm. kõige eduka kulturisti meie ajaloos ei ole kahtlustki, et Marek ei kavatsenud lihtsalt tavaliseks nurgataguseks jõusaali kolliks jääda.

Ma ei tea palju Marek veel dopingut kasutanud on, kuid nagu Arnoldi puhulgi ei saa olla kahtlustki tema suurepärastes teadmistes õige toitumise ning treeningu vallas. Nagu öeldud, doping ei tee veel sinust tipptegijat.

Öelge nüüd, kas puhta kulturismi propageerimine on halb? Hüpokraatia see võib olla, kuid Marek'i jutus on tõepõhi all. Niikaua kui võimalik tuleks juurutada puhast sporti. Tipptasemele jõudmiseks aga avastavad enamik, et puhtalt ei ole võimalik. Kui igale noorele öelda, et ta never-ever ei jõua ilma massilise dopingu kasutamiseta kuskile, siis mida me näeme on see, et kõik hakkavad "panema" ning jätavad tõelised oskused nagu, toitumise ja treeningu täppisteadmised, teisejärguliseks.

Las igaüks pigistab endast välja niipalju, kui jumal võimalust on andnud. Ning kui ka siis soovitud tulemus käes ei ole siis on juba inimese enda otsustada, kas lepib sellega kaugele on jõudnud või riskib edasise eesmärgi nimel, nagu niipaljud teised enne teda. Vähemalt võib ta puhta südamega siis öelda, et andis endast kõik mis võimalik, kuid inimlik piir tuli ette...

Keegi enne juba mainis, et äkki tahtis Kalmus pauguga karjääi lõpetada. Kaldun sama arvamuse poole...

Marek polnud enam noor mees. Arnold oli selleks ajaks juba kulturismi kaugele seljataha jätnud. Võimalused Marekil sellises vanuses enam suurt edasi areneda ja leida tee tippu on kaheldav.

Realistina leidis ta, et miks mitte riskida. Edu korral on tal lootust kuhugile jõuda ja kui mitte siis vähemalt on karjäärile punkt pandud. Inimestel endal on väga raske oma elus mingit kindlat tegevust või perioodi lõpetada. Vahele jäädes teda sunnitakse lõpetama. Ning ta on sunnitud otsima oma elule mingi muu väljundi... Mitte, et kulturism tema ellu igaveseks ei jääks. Aga lõpetades võistelmise võib lugeda väga suurt osa oma elu, sellest perioodist, lõppenuks ning saab pühenduda millegile muule.

Hiljutisest filmist võin aga öelda niipalju, et ega sõnum tühja ei ole... Dopingukontrolli tuleb tõhustada. Kohati on siuke tunne, et Marek lõpetas lihtsalt karjääri meelega dopingu pauguga. Et näidata, et isegi temasugune mees, kes maailma tasemel isegi oma parimas vormis, isegi dopingu abiga ei suuda medalite osas suurt kaasa rääkida. Mis lootust puhastel meestel veel on. Vaja ridu kärpida ning kuigi puhtaks see sport vaevalt kunagi saab, siis vähemalt kasvõi piirata massikeemikuid oleks hea saavutus.

Pikk jutt. Igastähes võin lugeda üles kümme asja, mida Marek õigesti ja kümme asja mida ta valesti on teinud. Liigitada tema tegusid täielikult õigete või täielikult valede alla on ülim märk idiootsusest.

Ma loodan, et see teema on nii mõnelegi andnud veidi mõtlemisainet. Ning loodetavasti mitte ainult negatiivset. Nii paljudki kulturistid on leidnud tee teie südametesse, paljudki, kes on tegelenud dopinguga. See, et Marek on üks neist, kes sellega vahele on jäänud ei tee temast veel inimest, keda te nüüd kohe põlgama peate.

Mind häirib see, et inimesed on vägagi tundlikud välise surve osas ning kui keegi ütleb, et on Kalmuse fänn siis pannakse kohe paika, et dopingu fänn... selge.

Isiklikult häirib rohkem pime kummardamine, sinisilmne usk "puhastesse" meestesse.

Mina olen samuti Kalmuse "fänn". Sest usun, et dopingust sõltumata on tegemist väga pühendunud mehega, kes saavutas vägagi palju. Tema keha on võimas ning innustab mind rohkem treenima. Tema treeningmeetodid ning toitumisalased soovitused on alati kasuks tulnud. Miks ei peaks ma teda selle eest austama.

Jäägem kõik ikka sõpradeks ning lepime faktiga, et sport on niivõrd jõhker eluviis, et inimesed on ja igavesti ka jäävad tegema uskumatuid asju, et olla parimad. Miski, ei tohiks tulla enam üllatusena...

EDIT: keegi eelmine postitaja mainis, et kui Marekit süüdistati dopingu panemises siis mees eitas seda täiega. Well, no shit. Mis ta oleks pidanud kohe ütlema, et jah tõesti panen kogu aeg. Ega muidu ju kuhugi ei jõuagi. Niiet pange te kõik ka...

Eitamine on ainuke vastus sellisele küsimusele. Mitte keegi ei tule sulle ütlema, et ta on keemik. Propageeri puhast sporti, isegi kui sa seda ise ei tee. See, et ma ise võtan vahest õlle ei tähenda veel, et ma teistele soovitaks kogu aeg koomas olla. Või, et kui ise purjus peaga sõidan, ega ma teistele ikka ei soovita...

Ahh.... keeruline teema. Juhe jookseb kokku ja jutt valgub jube laiali... saite vast aru küll kuhu tüürin. Kui ei siis, I don't really give a flying fuck... Peace!

Mõnesmõttes saan ma temast aru, aga olgem ausad- mida suurt ta saavutas ? Paar Eesti karikat ja teisejärgulise liiga MM tiitlid ning rida kaotusi "puhtale" Ottile. Võitles "puhaste" meeste vastu ja kaotas kuigi tarvidas dopingut. Ja tippkeemikutest jäi ju valgusaastatega maha, seega ma ei saa aru... Nje rõõba nje mjaso !

Pigem kaldun nõustuma Alessandroga... Aga noh, eks igaüks teeb oma valikud ise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Swarts kasutas nka steoide.Mingeid naishormoone,et rind olex suurem B)

:o;):D ? Saad äkki mingi lingi ka panna, vastasel juhul meenutab see vaimuhaige luulusid :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neile, kes siin Kalmust õigustavad - kui sa kasutad dopingut ja võistlustel on su konkurentide hulgas kasvõi üks puhas sportlane, oled tema suhtes automaatselt käitunud ebaausalt. See on fakt ja loba, et piir oli ees või publik tahabki suuri kolle näha, on lihtlabane häma.

Teine asi on silmakirjalikkus. Kui kasutad, siis ole vähemalt vait ja ära mängi mingit märtrit, kes jäi kunagi vahele vaid mingite salasepitsuste ja halbade inimeste ärategemissoovi tulemusel. Kui ma kunagi suht lambist ütlesin, et kellegi väitel M.K. kasutab dopingut, ei piirdunud härra mitte ainult samas teemas sajatatustega vaid tegi ka oma blogi samateemalise sissekande- et kuidas küll keegi võib olla nii alatu, et julgeb TEDA milleski sellises kahtlustada. Olles ise juba kahel korral vahele jäänud.

Muidugi, see silmakirjalikkuse teema ei iseloomusta mitte ainult Kalmust vaid (Eesti) kulturismi laiemalt. Nelja silma all sosistatakse, et kõik panevad ja teisiti sel alal ei saa. Kui keegi väidab sedasama avalikult, saab ta nagu sepavasaraga - kes ütles, mille põhjal jne. Samas, kui süsteem oleks selge ja läbipaistev ning me kõik teaksime, millal ja kuidas kontroll toimib, kaoks ehk kulturismi puhul ka dopinguala maine. Olümpiaalade puhul, näiteks kergejõustikus, on asi konkreetne- kontrollitakse medaliste ja veel mõningaid tagumisi vendasid pluss mõned rutiinsed kontrollid läbi aasta. Sind võidakse igal ajal panna purki kusema. Süsteemse töö tulemusel on dopingutarbimist üha vähem, võrreldes 80-tega on pilt hoopis teine. ja ehkki mõnel alal on tulemused nõrgemad, ei saa öelda, et kergejõustiku populaarsus vähenenud oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidugi et ei ole mitte midagi uut selles artiklis, kõik ära seletatud nagu on olnud. AGA....

Mind üllatas tõsiasi, kui artiklis mainiti, et aint mr M on ainus patustaja ever and ever.

AUSALT? EI USU. AGA ARVATA VÕIB, ET MA EI MÕISTA KEDAGI HUKKA. KUI ÜLDSE KEEGI EESTIS NÄPUD KEELATUD AINETEST EEMAL ON HOIDNUD, MA MÕTLEN VÕISTLEVATEST MEESKULTURISTIDEST SIIS ON SEE OTT. KÕIK TEISED ON VÄHEMALT MINGI HETK NEID PROOVINUD-KASUTANUD. OK, ÜTLEME SIIS NII, ET MEESKULTURISTID, KES ABSOLUUTSES ESIKOLMIKUS-KUNI KUUIKUS /mõnel aastal/ KAASA RÄÄKIDA SUUDAVAD.

Nagu, et mis väide või järeldus see nüüd on. Ülla ülla nagu. Kunagi oli siin foorumis teatud teemas pikalt juttu sellest ning seal räägiti küll koledaid jutte. Ei hakka parem vanat teemat üles tõstma.

Muu mind ei üllatanudki B)

Tundub, nagu Kalmus võtab kõik "kulturistide patud enda õlagdele". Mitte et ma siin kedagi kaitsen, aga lihtsalt tundub nii. Selle eest kõrsik jõuludeks :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muidugi et ei ole mitte midagi uut selles artiklis, kõik ära seletatud nagu on olnud. AGA....

Mind üllatas tõsiasi, kui artiklis mainiti, et aint mr M on ainus patustaja ever and ever.

Nagu, et mis väide või järeldus see nüüd on. Ülla ülla nagu. Kunagi oli siin foorumis teatud teemas pikalt juttu sellest ning seal räägiti küll koledaid jutte. Ei hakka parem vanat teemat üles tõstma.

Muu mind ei üllatanudki B)

Tundub, nagu Kalmus võtab kõik "kulturistide patud enda õlagdele". Mitte et ma siin kedagi kaitsen, aga lihtsalt tundub nii. Selle eest kõrsik jõuludeks :P

Ei saanud aru su postitusest. Artiklis mainiti, et ainult MK on patustaja? Sa ju ise pastesid tsitaadi, kus ta väidab, et ainuke puhas on Ott, ja teised kõik samasugused?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Külaline_fänn_*

mulle see viimane intervjuu tal meeldib, norm suhtumised aga imestama paneb kuidas mees iseendale nii vastu räägib. aastaid tagasi oli ta suur jäme, doping polnd probleem(polnd toko poolel)...siis äkki hakkas fitnessistiks, võttis alla(toko sõber) ja raidus, et tema puhas poiss jne...nüüd on jälle nagu see vana kalmus tagasi!?

vaadake vanu foorumi teemasid kui iseendale mees vastu räägib peris arusaamatu mida tast uskuda...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kuidas ma seletan nüüd, omaarust seletasin küll hästi.

Mind see just üllataski kõige enam, et artiklis väideti nagu Ott on ainus võistlev meeskulturist, kes on suutnud oma näpud keelatud ainetest eemal hoida. Vanu teemasid siin foorumis uurides, läheb see asi vastuollu. Nüüd süüakse oma sõnu, mis kunagi teisiti öeldud ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kuidas ma seletan nüüd, omaarust seletasin küll hästi.

Mind see just üllataski kõige enam, et artiklis väideti nagu Ott on ainus võistlev meeskulturist, kes on suutnud oma näpud keelatud ainetest eemal hoida. Vanu teemasid siin foorumis uurides, läheb see asi vastuollu. Nüüd süüakse oma sõnu, mis kunagi teisiti öeldud ?

Aa, mõtled seda diureetikumide kasutamise juttu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×