Jump to content
ErvinT

surumise max.!?

Recommended Posts

tervist probleem järgmine et ma surun rinnalt 95 kilo ära onju ag atahaks 100 proovida kuid ma arvan et probleem miks ma viimastel kordadel 100kg ei jõua on see, et ma teen ennem liiga palju seeriaid juba surumisega ette, et kuidas oleks õige teha kui tahta nagu lõpus m akimumi suruda, et lähen jõusaali ja t een mingi väikse soojenduse ja kohe viskan 100kg peale? ning kui jah siis kui rakse peaks olema soojendus ja mitu nagu korda ma soojendust teen ning kaua ma siis ootan et kohe makimumi suruda??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tervist probleem järgmine et ma surun rinnalt 95 kilo ära onju ag atahaks 100 proovida kuid ma arvan et probleem miks ma viimastel kordadel 100kg ei jõua on see, et ma teen ennem liiga palju seeriaid juba surumisega ette, et kuidas oleks õige teha kui tahta nagu lõpus m akimumi suruda, et lähen jõusaali ja t een mingi väikse soojenduse ja kohe viskan 100kg peale? ning kui jah siis kui rakse peaks olema soojendus ja mitu nagu korda ma soojendust teen ning kaua ma siis ootan et kohe makimumi suruda??

Mina teen nii ülesminekul erialast soojendust:

kerge raskusega(veri lihastesse):

10x

8x

6x

4x

ja siis lähen mingi 10 kilo kaupa ja hiljem 5 kilo kaupa üles, alguses 3ste kordustega ja raskemaks minnes 1stega!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina teen nii ülesminekul erialast soojendust:

kerge raskusega(veri lihastesse):

10x

8x

6x

4x

ja siis lähen mingi 10 kilo kaupa ja hiljem 5 kilo kaupa üles, alguses 3ste kordustega ja raskemaks minnes 1stega!

okei aga kas sama kava aitab mind ka siis kui mul eesmärk ongi homme minna just jõusaali selle mõttega et tahan proovida kas suudan 100 ära lykata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina tippraskused surunud nii, et tegin 3 soojendusseeriat, näiteks: 15x50kg, 10x80kg, 3x110kg ja siis tippseeria näiteks 3x145kg. Pärast veel otsa 125kg seeriad 3tk, niipalju kui tuleb, saab korraliku rinnapäeva tehtud ja max proovitud (1x peale pole aastaid läinud, kunagised vigastused veel piisavalt hästi meeles, alla 2x ei suru). Kuna praeguseks hetkeks kaalulangus olnud suur, on ka max oluliselt madalam, kuigi wilksi järgi seis sama:-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MINA, kuigi ma ehk teistele seda ei soovita, teen maksimumikatsed nii, et sõuan ennast soojaks mingi 500m, siis venitan kergelt (õlad, rind) ja teen tühja kangiga mingi 15-20 korudst. Siis juba see plaadikoosseis peale ja suruma.

Aga samas, ma ei ole võistlev rammumees, ma tegelen pigem lihaste kasvatamisega - rammumeeste viis on ehk teine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MINA, kuigi ma ehk teistele seda ei soovita, teen maksimumikatsed nii, et sõuan ennast soojaks mingi 500m, siis venitan kergelt (õlad, rind) ja teen tühja kangiga mingi 15-20 korudst. Siis juba see plaadikoosseis peale ja suruma.

Aga samas, ma ei ole võistlev rammumees, ma tegelen pigem lihaste kasvatamisega - rammumeeste viis on ehk teine.

okei. ma plaanin reedel ära lükata siis maximumi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MINA, kuigi ma ehk teistele seda ei soovita, teen maksimumikatsed nii, et sõuan ennast soojaks mingi 500m, siis venitan kergelt (õlad, rind) ja teen tühja kangiga mingi 15-20 korudst. Siis juba see plaadikoosseis peale ja suruma.

Aga samas, ma ei ole võistlev rammumees, ma tegelen pigem lihaste kasvatamisega - rammumeeste viis on ehk teine.

Ega eirinevate raskuste tõstmine enne max, tähenda ainult lihaste soojendamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, noh. Mina raskustega enne max ei tegele. Olen seda teinud, aga... enam ei tee.

Ega ma tahtnudki midagi iskliku öelda, kuid tahtsin selle lausega vältida seda, et suhtalgaja ei läheks lihtsalt oma max, nii proovima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lihas kasvab paremini kui teen rohkem kordusi ja väiksemaid raskusi?

Kui lihastunnetus on olemas, siis teeb rind mõlemal juhul tööd. Rohkem kordusi (kuid intensiivseid kordusi,mitte half-ass) stiumleerib aga rohkem lihaskiude.

Neid võib täitsa vaheldumisi teha. Mul tuli alles hiljuti rinnal nö "kasvuspurt". Siis ma tegin jälle suuremate raskustega (üle 80% max-ist, 6-9 kordust)

Lõppsõna: proovi järgi, näed mis sulle paremini mõjub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega ma tahtnudki midagi iskliku öelda, kuid tahtsin selle lausega vältida seda, et suhtalgaja ei läheks lihtsalt oma max, nii proovima.

ei noh ma mõtlen hetkel et teen mingi 50-60 kg kordusi seal ning siis panen max peale ja lükkan ära:D kõlab nagu plaan :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul läheb max raskus siis paremini üles kui ma rahulikult nö üles püramiidin. See tähendab seda et seeriast seeriasse lisan raskust kuni maksini jõuan, aga nende seeriatega ei tohiks ennast ära kurnata, vaid peaks mõnusalt soojaks saama lihtsalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul läheb max raskus siis paremini üles kui ma rahulikult nö üles püramiidin. See tähendab seda et seeriast seeriasse lisan raskust kuni maksini jõuan, aga nende seeriatega ei tohiks ennast ära kurnata, vaid peaks mõnusalt soojaks saama lihtsalt.

Ma teen jalapressi ja kükiga niimoodi. Kükiga on eriti hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige paremini peaks veel siis minema, kui öeldakse, et 90kg ja pannakse 100kg :P Siis sa ei hakka mõtlema, et kas ikka jaksan vaid tead, et viimane kord läks kergelt ja paned kohe ära. Kui ei lähe, siis ei lähe. Aga kui läheb, siis pärast üllatus hoopis suurem ja tead, et 100kg oled võimeline suruma küll. Aga niimoodi petta ei tohi eriti suure raskusega. Muidu topid 150kg peale teine kohe kutu. Mina ise teen alguses väikesed venitused, mõned kergemad harjutused keha raskusega, panen 40-50 korda tühja (25kg) kangiga koos lukkudega ja siis hakkan raskustega suruma. Kui 95kg võtta, siis näiteks 85kg, 90kg, 92.5kg, 95kg. Kuidas julged ja tunned, kas 2-3 kordusega või ühega. Ja siis paned 2.5kg juurde jne. Aga noh ma ise väga suruja tüüpi pole. Ei istu. Pole seal turvatunnet. Sellepärast ka suhteliselt väikene tulemus (arvestades seda, mida ma sooviksin) kui võrrelda näiteks hantlitega, kus ma treenin jõudu veel 20 kordusega. Üks päev 18kg hantel 20 kordust kuidagi ära, teine päev läheb juba 20kg hantel 20 kordust ja siis on raskused meie jõusaalist otsas :P Vähemalt minul töötab kuidagi jube hästi see, et kui hädavaevu jäksan ainult 15 kordust, siis järgmine kord juba 20 ja siis ülejärgmine kord paned juba paar kilo otsa.

Vabandage, väike teemast kõrvale kaldumine :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teema algatajale soovitan kuulata kasutaja tonn999 nõuannet. Ta vähemalt teab, millest ta räägib.

Ei ole olemas ühte õiget.

Väga hea max surumise eeltöö on ka kerge hatnlitega lendamine, millega järgneb 3 seeriat kangisoojendust.

Esimene seeria on kerge raskus korraliku tehinkaga viiele kordusele, siis puhkad minuti (võibolla jood vett), paned veel raskusi peale, siis teed 3 kordust. Puhkad kaks minutit, veel raskust ja jälle 3x. Puhkad mõni minut ja siis paned max raskuse.

See nö. ülesehitus on tähtis küll, kuid teemaalgataja ei peaks nüüd kõike sõna sõnalt võtma ning tegemagi 6 või nii seeriat enne maxi.

See sinu "Ta vähemalt teab, millest ta räägib." jättis sita maitse suhu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole olemas ühte õiget.

Väga hea max surumise eeltöö on ka kerge hatnlitega lendamine, millega järgneb 3 seeriat kangisoojendust.

Esimene seeria on kerge raskus korraliku tehinkaga viiele kordusele, siis puhkad minuti (võibolla jood vett), paned veel raskusi peale, siis teed 3 kordust. Puhkad kaks minutit, veel raskust ja jälle 3x. Puhkad mõni minut ja siis paned max raskuse.

See nö. ülesehitus on tähtis küll, kuid teemaalgataja ei peaks nüüd kõike sõna sõnalt võtma ning tegemagi 6 või nii seeriat enne maxi.

See sinu "Ta vähemalt teab, millest ta räägib." jättis sita maitse suhu.

proovin täna seda sinu varianti:) kui max üles läheb siis teatan:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole olemas ühte õiget.

Väga hea max surumise eeltöö on ka kerge hatnlitega lendamine, millega järgneb 3 seeriat kangisoojendust.

Esimene seeria on kerge raskus korraliku tehinkaga viiele kordusele, siis puhkad minuti (võibolla jood vett), paned veel raskusi peale, siis teed 3 kordust. Puhkad kaks minutit, veel raskust ja jälle 3x. Puhkad mõni minut ja siis paned max raskuse.

See nö. ülesehitus on tähtis küll, kuid teemaalgataja ei peaks nüüd kõike sõna sõnalt võtma ning tegemagi 6 või nii seeriat enne maxi.

See sinu "Ta vähemalt teab, millest ta räägib." jättis sita maitse suhu.

Einoh, ära solvu, aga ma tahtsin öelda seda, et tonn999 ise võistleb ja kogemusi tal on. Tema ütles, kuidas jõutõstjad soojendust teavad. Teised postitused olid stiilis "mulle meeldib nii ja mulle meeldib naa" inimestelt, kes nii kompetentsed lamades surumises ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ise tegin samamoodi kui maxi proovisin siis 90kg...

algul tühjaga soojaks nii 15 korda, siis 40kgx10, 50kgx5, 80kgx1(et harjuks suurema raskusega) siis max...tuli lennuga üles :P :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tehtud.. plaan oli proovida 100kg aga juhtus nii et hakkasin tegema seeriaid. 55kg, 80 kg, 90 kg 95kg ja siis 100kg aga kui üles lükkasin 100 sisi tundus et krt oleks võinud ikka 110kg olla:D seega tnx nõuannete eest kõik;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×