Jump to content
Madz

luumurd

Recommended Posts

Siis küsimus selline, et öösel pimedas peldikusse joostes komistasin väikse varbaga kõlarile otsa ja ei tea kas luu on katki. Algul polnud midagi, ainult paistes oli varvas, valu polnud, aga paar päeva tagasi oli varvas nii valus, et lonkasin lausa.

Varem on mul ainuke luumurd olnud suurel varbal, see oli 3 korda hullema valuga kui praegu väike varvas. Kuna see väike varvas eriti ei liigu ka siis ei julge traumakassegi minna, pärast panevad veel kipsi ka peale, küll kasvab kokku. Eelmisel luumurrul oli mul varba alguse kohal tume triip(verevalum) varba peal kust luu oli katki. Et ühesõnaga mul varvas siiamaani paistes praegu sellest nädal möödas, saab keegi oma kogemusest öelda midagi. Tavaliselt tuleb luumurruga kaasa selline krõbisemise tunne vms kui luumurd on aga mul seda pole-

Jõusaalis peaks kükki saama katkise varbaga teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui oleks luu katki, siis sa ei saaks varvast liigutadagi (proovi kas saad liigutada). Targem oleks siiski pöörduda arsti poole, kes teeb röntgeni ning vastavalt olukorrale ka tegutseb. Sest hetkel nagu ma aru saan ei taha sa, et varvas kipsi pandaks, et saaksid jõusaalis käia? Paraku on selline suhtumine vale, parem karta kui kahetseda

Kui sul kasvab varbaluu valesti kinni, siis tuleb üks valus asi ette võtta, nimelt murtakse see luu uuesti lahti ja pannakse kips. Nii et soovitan sul arsti juures ära käia kui vähegi võimalik.

Tervis on alati esmatähtis

Samas, võibolla dramatiseerid ise üle, äkki lihtsalt paistes, sest löök oli tugev näiteks

Muudetud kasutaja RassXenon poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kui oleks luu katki, siis sa ei saaks varvast liigutadagi (proovi kas saad liigutada). Targem oleks siiski pöörduda arsti poole, kes teeb röntgeni ning vastavalt olukorrale ka tegutseb. Sest hetkel nagu ma aru saan ei taha sa, et varvas kipsi pandaks, et saaksid jõusaalis käia? Paraku on selline suhtumine vale, parem karta kui kahetseda

Kui sul kasvab varbaluu valesti kinni, siis tuleb üks valus asi ette võtta, nimelt murtakse see luu uuesti lahti ja pannakse kips. Nii et soovitan sul arsti juures ära käia kui vähegi võimalik.

Tervis on alati esmatähtis

Samas, võibolla dramatiseerid ise üle, äkki lihtsalt paistes, sest löök oli tugev näiteks

Ma arvan et vb mingi mõra on sees sest toetades õrnalt lööb põrguvalu peale, liigutada ma saan varvast.

See segab ainult alguses kõndimist, peale seda kui jalad külmaks lähevad väljas, ei tunne valu enam varbas.

Selle väikese varba liikumine on nii väike ka, et see peaks ise ilusti kokku kasvama, juhul kui on luumurd.

Mul on aint 1 luumurd elus olnud, mul tugevad luud muidu ka ja see luumurd tekkis siis kui auto sõitis üle :)

Muudetud kasutaja Madz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omalt poolt soovitaksin siiski arsti juurde minna. Minul oli sarnane olukord (küünarnukiga küll) ning ei läinud arsti juurde. Asi lõppes sellega, et pool aastat ei saanud kangi tõsta, sest küünarliiges tegi kangi all põrguvalu. Traumapunktis ka enam jutule ei võetud, sest õnnetusest oli liiga pikk aeg möödas ning arsti juurde oli järjekord paar kuud pikk. Nüüd on sellest möödas natuke üle aasta, trenni teen Salutarisest ostetud küünarnuki jullaga, sest suurte raskuste juures (minu jaoks suured) on sama liiges ikka veel valulik

Muudetud kasutaja lauriskr poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on samuti korra juhtunud, et suutsin väikese varba luusse mõra tekitada. Tehti röntgen, mis seda kinnitas. Soovitus lihtne.

Fikseeri väike varvas kõrvalvarba külge selliselt ära, et ta ei liiguks (leikoplaastriga näiteks). Küll ära paraneb. Minul aitas.

Muudetud kasutaja TIX poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nagu ma välja loen siis luu murdu ei tohik sul olla, et kas sa lihtsalt põrutasin ta väga kõvasti ära, või jah on mingi väike mõra, kild sul endal läks kunagi kuskilt hüppeliigese juurest nõnda et mõra luus aga pandi kipsi mu jalg ning samal õhtul sai mul villand sellest ja järgmine päev jooksin juba ilma kipsita ringi, et "mõra" vist kasab ise ilusti ära aga no väldi siiski ligiset käimist.. hoia teda, tee kompressi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nagu ma välja loen siis luu murdu ei tohik sul olla, et kas sa lihtsalt põrutasin ta väga kõvasti ära, või jah on mingi väike mõra, kild sul endal läks kunagi kuskilt hüppeliigese juurest nõnda et mõra luus aga pandi kipsi mu jalg ning samal õhtul sai mul villand sellest ja järgmine päev jooksin juba ilma kipsita ringi, et "mõra" vist kasab ise ilusti ära aga no väldi siiski ligiset käimist.. hoia teda, tee kompressi!

Väga tark tegu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×