Jump to content
router

söögikorrad

Recommended Posts

Kas keegi oskaks lahti seletada täpselt , et miks hommikune söögikord vajalik on ?

Ei ole hommikuti harjunud sööma ( ausalt ega eriti aega ka pole) vaid söön tavaliselt lõuna ajal kell 12 ja õhtul kell 6-7 vahel ehk siis 2 korda päevas

eriti oluline hetkel ilmselt pole mida ma söön kuna toitumiskava ma siit ei oota :D ,

kuid tahaks just küsimusele vastust

Tänan

Muudetud kasutaja router poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas keegi oskaks lahti seletada täpselt , et miks hommikune söögikord vajalik on ?

Ei ole hommikuti harjunud sööma ( ausalt ega eriti aega ka pole) vaid söön tavaliselt lõuna ajal kell 12 ja õhtul kell 6-7 vahel ehk siis 2 korda päevas

eriti oluline hetkel ilmselt pole mida ma söön kuna toitumiskava ma siit ei oota :P ,

kuid tahaks just küsimusele vastust

Tänan

Kuidas ei ole aega hommikul süüa? Magad nii kaua, et ei jõua?

Nii mugav ei saa ju olla. Tsipage varem üles ärgata ja küll varsti harjud ära :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikune toidukord oluline, sest hommikuks on energiavarud kõik otsakorral ja vaja uut peale, et päeva alustada. Kui hommikul ei taha süüa, siis järelikult sööd õhtul liiga palju. Mina lausa ootan hommikusööki, kell 6.30 olen enamasti krapsti üleval (no ok, vabal päeval kisub sinna 8 kanti) ja hakkan vaaritama:-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hommikune toidukord oluline, sest hommikuks on energiavarud kõik otsakorral ja vaja uut peale, et päeva alustada.

Väga huvitav lähenemine. Kuhu need glükogeenivarud lihastes ja maksas kadusid öö jooksul?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleme nii, et mul on viimane normaalse energiakogusega söögikord kuskil kell 20.00-21.00 ja ennem magamaminekut annan tilga rasva peale (õli, pähklid vms.) ja peab ütlema, et on piisav tühja kõhu tunne kui toidukordade vahe on 10-12h olnud. Võimalik et glükogeenivarud on veel piisavad, kuid ma ei tarbi ka meeletult süsivesikuid hommikul (õhtul ka mitte palju), lihtsalt tühjakõhutundest ja söögiisust jutt. Teaduslikke põhjendusi pole, eks sa ROtter tead muidugi paremini teoreetilist tausta, ma lihtsalt räägin mis praktiliselt tundub:-) Igatahes kui ma hommikul ilma söögita hakkaksin liigutama kohe miskit trenni, siis ma kukuks vast kokku kiirelt:-P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütleme nii, et mul on viimane normaalse energiakogusega söögikord kuskil kell 20.00-21.00 ja ennem magamaminekut annan tilga rasva peale (õli, pähklid vms.) ja peab ütlema, et on piisav tühja kõhu tunne kui toidukordade vahe on 10-12h olnud. Võimalik et glükogeenivarud on veel piisavad, kuid ma ei tarbi ka meeletult süsivesikuid hommikul (õhtul ka mitte palju), lihtsalt tühjakõhutundest ja söögiisust jutt. Teaduslikke põhjendusi pole, eks sa ROtter tead muidugi paremini teoreetilist tausta, ma lihtsalt räägin mis praktiliselt tundub:-) Igatahes kui ma hommikul ilma söögita hakkaksin liigutama kohe miskit trenni, siis ma kukuks vast kokku kiirelt:-P

Öösel kulutatakse magamise ajal peamiselt rasvadest saadud energiat. Kuna hommikul on veresuhkru tase enamusel inimestest madal, siis tuleb hommikul süüa natuke süsivesikuid, et tõsta veresuhkru taset ja saada kiirelt energiat. Samas peab toit sisaldama ka valku ja rasvu. Aga süüa palju süsivesikuid hommikul ei ole mõtet, sest glükogeenivarud on peaaegu täis ja energiast veres ja glükogeenivarude täitmisest ülejäänud süsivesikud muudetakse depoorasvaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks jah, pole aastajagu tarbinud hommikuti palju süsivesikuid, leian et keefiiris, mõnes viilus täisteratootes ja puuviljas (reeglina kiivi) kokku pole just liiga palju, see eest on valke ja rasvu ok-lt. Vahest ka lusikatäis mett otsa kui on magusaisu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×