Jump to content
wise

Kulturism ja mineraalid

Recommended Posts

On selge, et imepäraseid tulemusi lihasmassi kasvatamisel pelgalt vadakuvalgu tarbimisega ei saavuta. On vaja stimuleerida erinevaid protsesse kogu kehas. Hetkel kasutan igapäevase toidu juurde järgmiseid lisaaineid:

* Valgukompleks (hommik, lõuna, vahel ka õhtul enne magamaminekut)

* Glutamiin (Peale trenni koos viinamarjamahlaga taastumiseks)

* Kreatiin

* Beta-Alaniin

* X-Test (Testosteroonitaseme tõstja)

* Magneesium (Motivatsiooni tõstja ning meeleolu parandaja)

Kuid korralikuma anaboolse efekti jms stimuleerimise eesmärgil on soovitatud tarbida märksa suuremat valikut vitamiine ning mineraale. Muscle&Fitness pakub välja järgmised ained, mida võiks valikusse juurde lisada:

* Kroom (Tundub OK. Kulturisti suurima vaenlase Kortisooli taseme alandaja).

* Päevakübar (Tundub pigem OK. Tundub mõistlik valik, sest parandab immuunsussüsteemi).

* Arginiin (Tundub KAHTLANE. Kasvuhormooni vabastamist takistava hormooni blokaator. Müüakse pigem meestele, kellel on vaja potentsi tõsta).

* Tsink (Peaks olema OK).

* Karnitiin (Peaks olema OK, kuna leidub ka spordijookides).

* Melatoniin (Tundub KAHTLANE. Tarvitatakse reeglina unehäirete ravimisel. M&F pakub välja, et on ka kasvuhormooni taseme tõstja, tarbida enne trenni).

Apteeki minnes alla 1000 krooni sellise "kommikotiga" välja ei pääse. Ehk et päris julm.

Millist valikut lisandeid tegijad tegelikult ka kasutavad? Ja mis vääriks siia nimekirja lisamist?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
* Kroom (Tundub OK. Kulturisti suurima vaenlase Kortisooli taseme alandaja).

* Päevakübar (Tundub pigem OK. Tundub mõistlik valik, sest parandab immuunsussüsteemi).

* Arginiin (Tundub KAHTLANE. Kasvuhormooni vabastamist takistava hormooni blokaator. Müüakse pigem meestele, kellel on vaja potentsi tõsta).

* Tsink (Peaks olema OK).

* Karnitiin (Peaks olema OK, kuna leidub ka spordijookides).

* Melatoniin (Tundub KAHTLANE. Tarvitatakse reeglina unehäirete ravimisel. M&F pakub välja, et on ka kasvuhormooni taseme tõstja, tarbida enne trenni).

Apteeki minnes alla 1000 krooni sellise "kommikotiga" välja ei pääse. Ehk et päris julm.

Ega sa seda kommikotti ju paari päevaga siis ära kasuta. Ja kui vaadata sinu olemasolevat "kommikotti":

* Valgukompleks (hommik, lõuna, vahel ka õhtul enne magamaminekut)

* Glutamiin (Peale trenni koos viinamarjamahlaga taastumiseks)

* Kreatiin

* Beta-Alaniin

* X-Test (Testosteroonitaseme tõstja)

* Magneesium (Motivatsiooni tõstja ning meeleolu parandaja)

See nagu tunduvalt kallim.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks kahtlasemaid lisandeid, mis kunagi kusagilt silma jäi, oli toidu-isu tõstmise lisand. Keegi v-b teab öelda, mis ainega on tegu?

Aga tundub arusaamatu, milleks isu reguleerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks on magneesium motivatsiooni tõstja?

Magneesum - kasu silelihastele ning seega südamele ja veresoonkonnale (langeb vererõhk ning paraneb südametegevus). Paraneb ka valguproduktsioon. Magneesiumi defitsiidi tagajärjel närvilisusust, muutused käitumises, häireid lihastes, arütmia, kõrge vererõhk, neerukivid, halveneb toidu omastatavus jne.

Kasutatakse stressiravimina. Olen seda aastaid teinud. Kui tunnen, et töökoormuse tõustes, sügise ja pimeduse saabudes tekib meeleolu langus, teen väikese magneesiumikuuri. Aga olen koguni kogenud seda, et kui hommikul tõustes või õhtul enne magama minekut 2 tablakat magneesiumit võtta, on eelolev päev märksa lõbusam :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks kahtlasemaid lisandeid, mis kunagi kusagilt silma jäi, oli toidu-isu tõstmise lisand. Keegi v-b teab öelda, mis ainega on tegu?

Aga tundub arusaamatu, milleks isu reguleerida.

Jah, minu loetelus on muuseas Päevakübar söögiisu tõstjaks märgitud. Ja minu puhul probleem esineb eriti hommikuti, nagu ilmselt enamikel inimestel. Aga et kohe hommikul tõustes mingi laks päevakübara tilkasid panna - ilmselt ei jõua ta imendudagi ning söögiisu tõstvalt mõjuda.

Aga osaliselt olen probleemile ka lahenduse saanud. Kohe ärgates üks kiiresti imenduv valgulaks, et välistada kataboolse seisundi jätkuimist. Kuigi see peletab jälle suurema söögiisu ära ning ei jää seda alles munade jms jaoks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, minu loetelus on muuseas Päevakübar söögiisu tõstjaks märgitud. Ja minu puhul probleem esineb eriti hommikuti, nagu ilmselt enamikel inimestel. Aga et kohe hommikul tõustes mingi laks päevakübara tilkasid panna - ilmselt ei jõua ta imendudagi ning söögiisu tõstvalt mõjuda.

Aga osaliselt olen probleemile ka lahenduse saanud. Kohe ärgates üks kiiresti imenduv valgulaks, et välistada kataboolse seisundi jätkuimist. Kuigi see peletab jälle suurema söögiisu ära ning ei jää seda alles munade jms jaoks.

Päevakübar siis tõstab söögi-isu? Võtan teadmiseks. Hommikul kui midagi ei söö, siis hakkab magu valutama mõne hetke pärast, valgusheik hommikul aga seda probleemi tundub veidi lahendavat küll, täna hommikul nii tegingi, ja miskit nagu seis parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võibolla on tegu ülehappesusega. Hommikuti on magu hästi tundlik ning mingite toitainete koosmõju võib päris kehvasti mõjuda. Minul on tegu ülehappesusega ning oli vist piim (ka apelsini mahl) ja muna, mis reageerivad umbes 30 minuti pärast nii, et tuleb kiiremas korras peatus teha. Nüüdseks väldin selliseid aineid, mis koos võiksid plahvatada.

Aga eks kõik on jälgimise ja testimise küsimus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×