Jump to content
joker

Räägime müütidest...naised ja kulturism...naised ja raskuste tõstmine...

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Esmalt enne teema juurde asumist on oluline teada ja arvestada, et mitte mingisugune treening ei anna tulemusi ega vormi teie kehast ideaalkeha, kui te ei ole arvestanud õige toitumisega. Õigupoolest toitumine ongi just see, läbi mille saame vormida ihaldatud kehatüübi.

Esimene kõlakas, mis ringi levib, on siis see, et raskuste tõstmine muudab naised suurteks ja samal ajal kohmakateks.

Võttes arvesse asjaolu, et naiste organism ei tooda naturaalselt pooltki niipalju testosterooni kui mehe organism, on võimatu, et naine suudaks üldse omale mingi hirmsa lihasmassi selga kasvatada...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tagasi uudise / artikli juurde

Esmalt enne teema juurde asumist on oluline teada ja arvestada, et mitte mingisugune treening ei anna tulemusi ega vormi teie kehast ideaalkeha, kui te ei ole arvestanud õige toitumisega. Õigupoolest toitumine ongi just see, läbi mille saame vormida ihaldatud kehatüübi.

Esimene kõlakas, mis ringi levib, on siis see, et raskuste tõstmine muudab naised suurteks ja samal ajal kohmakateks.

Võttes arvesse asjaolu, et naiste organism ei tooda naturaalselt pooltki niipalju testosterooni kui mehe organism, on võimatu, et naine suudaks üldse omale mingi hirmsa lihasmassi selga kasvatada...

Hea artikkel, saatsin lingi ka enda meili-listis olevatele naisolevustele liikvele, ehk lõpetavad nemad kah oma lollid äärmuslikult madala kaloraažiga ja metsikult kõrge aeroobse tambiga treening/toidu jama ära..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle isiklikult tundub, et moodi ongi minemas nüüd sportlik naine, mitte haiglaselt kondine, rippuva kõhuga vms. Üha enam leiab naisi erinevatest jõusaalidest- ja olen tähele pannud, et huvilisi on nii noori, keskealisi kui ka pensionäre. Üha enam tellivad naised ka omale spetsiaalseid toitumis- ja treeningkavasid.

Veel mõnedki aastad tagasi olin tihtipeale ainus naisharjutaja, samuti polnud ühegi sõbrannaga midagi rääkida seoses jõutreeninguga- enamus, kes sporti üldse tegid, käisid pigem aeroobikas, jooksmas, tantsimas. Ja mulle öeldi- miks sa oma keha rikud, koledaks lähed ju? Õudne, lihased, öäk. Hea, et ma neid ei kuulanud :o Aga sport teatavasti liidab, ja nüüdseks on nii kujunenud, et sõbrannad harrastavad ise sama ala, ja juttu jätkub kauemaks :D

Eks väga paljud naised satuvad saali oma mehe, poissõbra, elukaaslase vms eestvedamisel- aga see on igati tervitatav, kahekesi on hulga mõnusam treenida, ja tulemused on kindlasti paremad, kui üksteist saab treeningul ja kõige sellega seonduva juures (toitumine jne) toetada. Asjalik ja spordihuviline naine ei ole kindlasti piduriks ega segajaks isegi tippvormis meeskulturisti treeningu juures, rääkimata siis tavaharrastajast- pigem on turvaja ja sooritusel abistaja alati omast käest võtta ;)

Kuna valdavalt on meie foorumi külastajad siiski meessoost, siis siit ka üleskutse- viige oma naised saali, uskuge, pärast nad veel tänavad teid! ;)

Ah ja, tahaks veel lisada, et iga HOOLITSETUD naine, kes ei unusta, mis soost ta on, ja hoolimata sellest, palju ta rinnalt surub või kui suur lihasmass tal on, on ilus naine. Meik, riided, soeng, aksessuaarid jne- igasuguse keha, ka tipp-naiskulturisti oma puhul annab nii teha, et üldmulje oleks kena.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Artikliga täiesti nõus. Kui kehalise tegevuse eesmärgiks on hea vormi (loe: väljanägemine+üldine igapäevane hea ja tervislik olek) saamine või hea vormi hoidmine, siis jõusaal on PARIM trenn üldse. Vaieldamatult asendamatu, minu meelest. Koos muidugi aeroobse soojenduse (mõõdukalt intensiivne sõudeergomeetril sõudmine või jooks 10-15 min, mitte à la tundide kaupa ellipsil või 0-kaldega lindil ajaraiskamine) ja venitustega.

Aga ürita sa rääkida teistel naistele seda, et tee jõusaali, siis kuuleb vastu ikka selliseid teooriaid (ka muidu mõistusega inimestelt), et ainult vaata ja imesta. No jah, ega rääkida jõuab ka ainult teatud piirini. Siis tavaliselt tuleb lihtsalt tõdeda: well, your loss, not mine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu vedas jõusaali esimest korda mu ülimalt aktiivne ja elu jooksul igasuguseid spordialasid harrastanud ema. Viimasel ajal olen hakanud saali ning muud sporti veidi tõsisemalt võtma ning nende ilmingute peale hakkasin ma kergelt koomilisi kommentaare saama mitte niivõrd naistelt vaid meestelt, mitmed neist on ka ise agarad jõusaalis käijad. Võiks eeldada, et ise aktiivse spordi harrastajana võiks algelisest inimanatoomiast ja lihasehitusest niigi palju aru saada, et teada et keskmisel naissoo esindajal ei ole erilist võimalust ka tugeva trenniga lihamäeks muutuda. Aga võta näpust. :]

See, et ma tihti tõstmisnurgas ainuke naine olen ning härrased tormavad mulle appi jalapressilt 25 kg-seid kettaid maha tõstma on tavapärane asi. Aga hea meel on vahest (ja tõesti, nagu aktivist ütles, viimasel ajal tihedamini) näha ka teisi teadlikke lihastreeningut tegevaid naisi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea artikkel- peaks selle oma kahele sõbrantsile saatma, kes ikka minu peale imelikult vaatavad kui trennis käime koos. Nende trenn koosneb jõusaalis enamasti vaid crosstrainerist samal ajal kui mina lisaks sellele ka jõutrenni teen. Toitumise koha pealt on neil ka naljakad arusaamad mõne koha pealt :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea artikkel on ja saatsin selle oma sõbrannadele lugemiseks. Nad nimelt arvavad, et kui ma jõusaalis käin, siis saab minust suurte musklitega naine :D Kevadel lasin koostada endale toitumis- ja treeningkava ning tulemused on silmaga nähtavad - kilod kaovad ja vaikselt hakkab vorm tulema. Nii, et olen igati rahul jõusaalis käimisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu vedas jõusaali esimest korda mu ülimalt aktiivne ja elu jooksul igasuguseid spordialasid harrastanud ema. Viimasel ajal olen hakanud saali ning muud sporti veidi tõsisemalt võtma ning nende ilmingute peale hakkasin ma kergelt koomilisi kommentaare saama mitte niivõrd naistelt vaid meestelt, mitmed neist on ka ise agarad jõusaalis käijad. Võiks eeldada, et ise aktiivse spordi harrastajana võiks algelisest inimanatoomiast ja lihasehitusest niigi palju aru saada, et teada et keskmisel naissoo esindajal ei ole erilist võimalust ka tugeva trenniga lihamäeks muutuda. Aga võta näpust. :]

See, et ma tihti tõstmisnurgas ainuke naine olen ning härrased tormavad mulle appi jalapressilt 25 kg-seid kettaid maha tõstma on tavapärane asi. Aga hea meel on vahest (ja tõesti, nagu aktivist ütles, viimasel ajal tihedamini) näha ka teisi teadlikke lihastreeningut tegevaid naisi.

Nii nunnu ju :D Las nad t6stavad, see on nende mehelikkusele igati hea. Aitab sinul sundimatul viisil meeldivaid kontakte luua ja samas ennast igati 6rna naiseliku olevusena tunda :P

Naisel v6ib ju see suurem lihas olla, kuid riietega tahan ma ikkagi 6rn ja naiselik v2lja n2ha :)

Tugevus (2rge unustage ka vastupidavust ja osavust!!!!) on see, mis annab meile vabaduse. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle isiklikult tundub, et moodi ongi minemas nüüd sportlik naine, mitte haiglaselt kondine, rippuva kõhuga vms.

Kas tunned populaarsuse kasvu ja tavalisest suuremat tähelepanu viimasel ajal, et nii arvad?:D

Loomulikult olen seda teemat arutanud oma peamiselt korvpalli mängivate sõpradega. Fitness kehaga, mitte liiga musklis naine on üle kõige:D

Paksud meeldivad väga vähestele ja piitspeenikesed põhikooli poistele:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas tunned populaarsuse kasvu ja tavalisest suuremat tähelepanu viimasel ajal, et nii arvad?:D

Loomulikult olen seda teemat arutanud oma peamiselt korvpalli mängivate sõpradega. Fitness kehaga, mitte liiga musklis naine on üle kõige:D

Paksud meeldivad väga vähestele ja piitspeenikesed põhikooli poistele:D

HAIGLASELT KONDINE on muidugi tore väljend:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas tunned populaarsuse kasvu ja tavalisest suuremat tähelepanu viimasel ajal, et nii arvad?:P

Ei, ma käin lihtsalt ringi lahtiste silmadega ja olen naiste osakaalu kasvu jõusaalides märganud isegi mitte ainult viimasel ajal, vaid, ma ütleks viimasel aastal-pooleteisel :D

Lisaks, vaadates, kuipalju isegi siin Eestis on näiteks bodyfitnessi kategoorias erinevaid uusi võistlejaid lavalt läbi käinud viimase paari aasta jooksul, siis võib tõdeda kindlasti, et ala on teel tõusu poole. Nii meil, kui ka välisriikides.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei, ma käin lihtsalt ringi lahtiste silmadega ja olen naiste osakaalu kasvu jõusaalides märganud isegi mitte ainult viimasel ajal, vaid, ma ütleks viimasel aastal-pooleteisel :)

Lisaks, vaadates, kuipalju isegi siin Eestis on näiteks bodyfitnessi kategoorias erinevaid uusi võistlejaid lavalt läbi käinud viimase paari aasta jooksul, siis võib tõdeda kindlasti, et ala on teel tõusu poole. Nii meil, kui ka välisriikides.

Bodyfitness oli v2ga hea leid. Kas hindamiskriteeriumid on nyydseks paremini paigas, v6i k2ib see ikka tuule suuna j2rgi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Bodyfitness oli v2ga hea leid. Kas hindamiskriteeriumid on nyydseks paremini paigas, v6i k2ib see ikka tuule suuna j2rgi?

Kõige hullem ongi see, et isegi suurtel välisvõistlustel ei tea kohtunikud ise ka mida siis täpselt hinnata, kas skeleti kuju, lihasmassi või kuivust. Julgelt võib öelda hetkel seda, et võrreldes mõne aasta taguse ajaga on võistlejate tase läinud just lihasmassi ja kuivuse osas osas üles. Üks põhjusi on kindlasti see, et endised naiskulturistid suunduvad üle bodyfitnessi, kuna see ei eelda enam selliseid väljaminekuid ning tervis säilib paremini. Nemad on kindlasti need kes seda suunda on mõjutanud. Viimasel MM-il oli see selgelt juba näha kus võimu võtsid jämeda häälega tibid.

Kui nüüd vaadata nt. maailmas etalon võistlust proffidele Ms. Olympia Figure(ehk euroopas bodyfitness) siis selgelt on näha, et seal ei seisa rivis niiöelda naiskulturistid vaid normaalse rasvaprotsendiga võistlejad, kellel on rõhu asetus suunatud treeningutel just õlgadele, seljale, tagumikule.

Ühesõnaga Euroopas alles on kujunemas välja mida, kui palju, miks jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõige hullem ongi see, et isegi suurtel välisvõistlustel ei tea kohtunikud ise ka mida siis täpselt hinnata, kas skeleti kuju, lihasmassi või kuivust. Julgelt võib öelda hetkel seda, et võrreldes mõne aasta taguse ajaga on võistlejate tase läinud just lihasmassi ja kuivuse osas osas üles. Üks põhjusi on kindlasti see, et endised naiskulturistid suunduvad üle bodyfitnessi, kuna see ei eelda enam selliseid väljaminekuid ning tervis säilib paremini. Nemad on kindlasti need kes seda suunda on mõjutanud. Viimasel MM-il oli see selgelt juba näha kus võimu võtsid jämeda häälega tibid.

Kui nüüd vaadata nt. maailmas etalon võistlust proffidele Ms. Olympia Figure(ehk euroopas bodyfitness) siis selgelt on näha, et seal ei seisa rivis niiöelda naiskulturistid vaid normaalse rasvaprotsendiga võistlejad, kellel on rõhu asetus suunatud treeningutel just õlgadele, seljale, tagumikule.

Ühesõnaga Euroopas alles on kujunemas välja mida, kui palju, miks jne.

Suur t2nu!

Ma loodan, et naiskulturistide m6ju pigem v2heneb tulevikus.

Siin tahaks isegi k2si kylge lyya. V6istlemisiga..hmm, on vast m88das. Kohtunik tahaks kyll olla :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loodan, et ei pane teemast mööda, aga.. just lugesin Tudengiekspressi (tiraaź 10 000) ja seal on intervjuu ühe kergejõustiklasest neiuga.

K: Kuidas saada selliseid kõhulihaseid nagu sinul?

V: Igal õhtul tuleb teha väiksed seeriad. Alguses 10 kõhulihaseharjutust (!!!) ja viis seeriat ning aegamööda seeriate arvu tõsta. Ilusaid kõhulihaseid on väga raske saada. See ei tule nii, et detsembri alguses hakkad tegema ning jaanuaris on juba ruudud ees. Ma olen teinud neli aastat normaalselt trenni ja alles nüüd hakkas midagi tekkima. Teen põhimõtteliselt iga päev kõhulihaseid, nii et see ei ole kerge.

K: Kas jälgid oma toidulauda?

Mina isiklikult ei jälgi, aga väga paljud sportlased jälgivad. Lihtsalt pärast kuute ma ei söö. See on põhiline, sest õhtul inimene ei liigu enam nii palju ja organism ei suuda toitu ära seedida. Lõunat üritan süüa korralikult, näiteks kodutoitu. Näksida ei tohi, unustage see ära. See on ka üks kurjajuur, mis tõstab kõvasti kaalu.

Selle inimese teadmise on suhteliselt nullilähedased lihaste treenimise ja toitumise osas... Mul läheb silme eest kirjuks kui hakkan mõtlema, mitu tudengineiut seda loeb ja tõepähe võtab

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loodan, et ei pane teemast mööda, aga.. just lugesin Tudengiekspressi (tiraaź 10 000) ja seal on intervjuu ühe kergejõustiklasest neiuga.

K: Kuidas saada selliseid kõhulihaseid nagu sinul?

V: Igal õhtul tuleb teha väiksed seeriad. Alguses 10 kõhulihaseharjutust (!!!) ja viis seeriat ning aegamööda seeriate arvu tõsta. Ilusaid kõhulihaseid on väga raske saada. See ei tule nii, et detsembri alguses hakkad tegema ning jaanuaris on juba ruudud ees. Ma olen teinud neli aastat normaalselt trenni ja alles nüüd hakkas midagi tekkima. Teen põhimõtteliselt iga päev kõhulihaseid, nii et see ei ole kerge.

K: Kas jälgid oma toidulauda?

Mina isiklikult ei jälgi, aga väga paljud sportlased jälgivad. Lihtsalt pärast kuute ma ei söö. See on põhiline, sest õhtul inimene ei liigu enam nii palju ja organism ei suuda toitu ära seedida. Lõunat üritan süüa korralikult, näiteks kodutoitu. Näksida ei tohi, unustage see ära. See on ka üks kurjajuur, mis tõstab kõvasti kaalu.

Selle inimese teadmise on suhteliselt nullilähedased lihaste treenimise ja toitumise osas... Mul läheb silme eest kirjuks kui hakkan mõtlema, mitu tudengineiut seda loeb ja tõepähe võtab

Ylikoolis andsin ma trenni yhele tydrukute grupile. Minu suurim hirm oli, et nad ei s88 korralikult. Tegin toitumisp2eviku pidamise kohustuslikuks ja tahtsin neid n2ha kord n2dalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ylikoolis andsin ma trenni yhele tydrukute grupile. Minu suurim hirm oli, et nad ei s88 korralikult. Tegin toitumisp2eviku pidamise kohustuslikuks ja tahtsin neid n2ha kord n2dalas.

Ja mis päevikutest teada said?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja mis päevikutest teada said?

... ma neid ka eelnevalt instrueerisin.

Pidin ikka tegema m6ned parandused, et ei yks 6un...siin ei l2he...ja vaat see tops jogurtit ei oma just erilist toitev22rtust jne jne.

Mul grupis anoreksiat ei olnud. Oli aga yks diabeetik, kellel oli minu sekkumise yle tema toitumisse vist kyll k6ige rohkem hea meel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tunnen yhte ka suht tugevt, pidevalt trenni tegevad tüdrukut väga hästi ja kui vahest ikka niisama nalja pärast maksaga lööb siis ega on tunda kõvasti ta jõudu:D aga neiu ise on äärmiselt tore ja positiivne seega minupärast las treenivad naised nii palju kui tahavad.. usun et suht vinge oleks vaadata kui mõni tüdruk teeb mõnele suuremale mehele näiteks jõutõstmises ära:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Artikli kohta:

Tegelikult sisuliselt hea artikkel, mis aga minu jaoks ei jäta profesionaalset muljet, kuna autori järelkaja on täis hüüumärke ning väljandeid nagu "krt" jms. Natuke tuure maha sealt lõpust ning siis võib artiklit jagada küll. Emotsioonide väljendamiseks ei ole vaja veel vanduma hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×