Jump to content
vaher

Kreatiin = doping?

Recommended Posts

Zidane kahetseb /-/ dopingu tarvitamist

/-/

Juventuse päevil kasutas prantslane kreatiini. “See dopingu kasutamine oli viga. Tarvitasime Juventuses kreatiini pidevalt, sest Itaalias ei olnud see keelatud, Prantsusmaal oli,” sõnas Zidane.

Kas tõesti on kreatiin mõndades riikides dopinguaine? Oskab keegi öelda, mis alades ja mis riikides veel kreatiin keelatud on. Sprintides on ikka lubatud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii see on, Prantsusmaal on kreatiin keelatud ainete nimekirjas. Umbes 3 aastat tagasi läks Elvast üks andekas jalgrattur /noor/ ühte Prantsusmaa amatöörklubisse treenima ja üllatus samuti kui tahtis kreatiini igapäevaselt kasutada. Tol korral vend helistas ja küsis kuidas lood on? Vastasin, et krt see on küll mingi jama. Võtsin siin kohe ühendust tolleaegae eesti antidopingu bossi M Mardnaga, tema vastus oli, et jah, Prantsusmaa on selline omamoodi maa kus see nii tõesti on. St, et siis kreatiin on keelatud ainete nimekirjas.

Vat siis. Keemikud jah me kõik siin. Kui nüüd edasi siin mõtelda seda teemat siis pole suurt vahet kas väike doos steroide või kreatiin. Ühtemaoodi langevad sportlikud näitajad nende kasutamise lõppedes praktiliselt algsele tasemele, ehk siis tasemele kus alustati kasutamist. Väidetavalt on steroidide kasutamine, ka väikeses koguses organismile kahjulik. /lihtsalt praktiline kogemus maailmas on sedavõrd pikk , et vist nii võib väita/ , kreatiini puhul me lihtsalt veel ei tea kas see ka kuidagi hiljem tervisele tunda annab. Ise arvan, olen suhteliselt veendunud, et märkimisväärselt mitte. Minu puhul vähemalt küll mitte aga kindlasti on indiviide kes ka kreatiini kasutades ennast koheselt halvasti tundma hakavad ja kasutamine seeläbi lõpetada tuleb. Samas on sellise tervisega mehi kes aastaid steroide neelavad /mõõdukates doosides, ehk siis teavad mida teevad/ ja ei ole nende tervisel ka 60-70 ja 80 aastaselt mingeid kõrvalekaldeid normist.

Mis ma öelda tahan on see, et inimesed on väga erinevad, organismide enesepuhastusvõime on väääääääga erinev. Mõni joob ennast 10 aastaga hauda, teine lakub 15 eluaastast igast solki, elab 90 aastaseks ja surma põhjus on ka siis näiteks alajahtumine , kuna mees otsustas öö hanges veeta. Kes teab, muidu oleks vanake ehk ka sajaseks elanud.

Muide, ka alkohol on keelatud ainete nimekirjas, nii, et ettevaatust. Viimasel EMV-l oleks üks meie kaasvõitleja kontrolli minnes üsna selgelt positiivse saanud. :P Isegi poleks vaja olnud proovi anda, niigi oleks selge olnud.

Aga jah, mis kohtumõistja nüüd mina. Kiviga viskama ei hakka kuna pole kaugeltki mitte pühak. :D Ja kui ka oleks....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muide, ka alkohol on keelatud ainete nimekirjas, nii, et ettevaatust. Viimasel EMV-l oleks üks meie kaasvõitleja kontrolli minnes üsna selgelt positiivse saanud. :D Isegi poleks vaja olnud proovi anda, niigi oleks selge olnud.

Dopinguainete nimekirjas on ka kofeiin, nii et 2-3 tassi kanget kohvi ja ... .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Dopinguainete nimekirjas on ka kofeiin, nii et 2-3 tassi kanget kohvi ja ... .

Kas on andmeid kui suur võib olla kofeiini konsentratsioon uriinis? Ma arvan, et 2-3 tassi, isegi kanget kohvi positiivset ei anna. Kui ehk siis 40kg sel naisterahval. /kui temalgi/

Aga tegilkult on asi natuke segane nende ainetaga mis lubatud ja mis mitte. Kui kontrolle tehakse WADDA reeglite järgi siis peaks kõik nimekirjas olevad ained olema keelatud kõikidel aladel. Samas vaevalt näiteks alkoholi testitakse enamus aladel. Sama kofeiiniga. Aga kui reeglid on ühesed siis miks seda ei tehta? Sellisel juhul peaks olema kindlalt välja toodud, millised ained millisel alal keelatud on. Kas näiteks jahilaskur saaks steroididega oma tulemust parandada. /äkki isegi oleks, kui seal tunde paugutada/ Või kas poksija saaks abi tugevatoimelistest rahustitest ja 100m jooksja unerohtudest mis sisaldavad narkootilisi aineid?

Aga ega ma päris täpselt asjadega ka kursis ei ole, võimalik , et mingisugune ainete ja alade lahterdamine isegi on reeglitega kindlaks määratud. Kui keegi teadja jagab, võiks siinkohal selgitada. Oleks lihtsalt huvitav teada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas on andmeid kui suur võib olla kofeiini konsentratsioon uriinis? Ma arvan, et 2-3 tassi, isegi kanget kohvi positiivset ei anna. Kui ehk siis 40kg sel naisterahval. /kui temalgi/

Aga tegilkult on asi natuke segane nende ainetaga mis lubatud ja mis mitte. Kui kontrolle tehakse WADDA reeglite järgi siis peaks kõik nimekirjas olevad ained olema keelatud kõikidel aladel. Samas vaevalt näiteks alkoholi testitakse enamus aladel. Sama kofeiiniga. Aga kui reeglid on ühesed siis miks seda ei tehta? Sellisel juhul peaks olema kindlalt välja toodud, millised ained millisel alal keelatud on. Kas näiteks jahilaskur saaks steroididega oma tulemust parandada. /äkki isegi oleks, kui seal tunde paugutada/ Või kas poksija saaks abi tugevatoimelistest rahustitest ja 100m jooksja unerohtudest mis sisaldavad narkootilisi aineid?

Aga ega ma päris täpselt asjadega ka kursis ei ole, võimalik , et mingisugune ainete ja alade lahterdamine isegi on reeglitega kindlaks määratud. Kui keegi teadja jagab, võiks siinkohal selgitada. Oleks lihtsalt huvitav teada.

http://www.wada-ama.org/rtecontent/document/list_2005.pdf

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mingi 5 aastat tagasi oli kreatiin tõsine teema ka Usas. Taheti samuti ära keelata, kuid nagu näha seda ikkagi ei juhtunud. Koffeiin hakkab näitama positiivset, kui tarbida tund ennem proovi vähemalt 5 kruusi päris kanget kohvi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kofeiini kohta leidsin ROtteri esimeselt lehelt, et kofeiin ei ole keelatud ainete hulka kuuluv (muidugi vaatasin, et see on 2004 aasta nimekiri) ja teiselt lehelt, Soome keelselt, ei saanud eriti aru, aga sain niipalju aru, et alates 2008 aastast ei ole kofeiini loetud enam keelatud aineks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×