Jump to content
Aile

Kuidas ennast kaitsta koera eest.

Recommended Posts

Panen siia teile yles yhe videoklipi, mis saadeti mulle minu koerte t6uyhingu poolt ja esialgselt oli m6eldud postiljonidele. P88rake eriti t2helepanu kokkuv6tvatele 6petuss6nadele.

Minu igap2evane mure... Inimesed kipuvad arvama, et mul on kaks m2nguasja, kelle poole v6ib kartmatult otse l2heneda, tema kohale kummarduda, silitada jne jne.

...v6i siis teine 22rmus. Hakatakse karjuma ja k2tega vehkima. Seda viimast tuleb harva ette, kuna ma ise olen ysna ettevaatlik ja koerad ei ole avalikus kohas lahti, kyll olen ma aga metsas jalutades sattunud inimese peale, kes nii k2itus <_<

Tutvuge!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimati, kui mind koer ära tahtis süüa ja pärast arsti juurde pöördusin, siis mulle öeldi, et vaatame paar päeva, et kas teiega juhtub midagi ja siis teeme vastavad vaktsiinid, aga see oli muidugi mingi 10 a tagasi:P Igatahes mind poleks koer purenud, kui selle värdjad omanikud oleksid veest välja tulnud ja koera ära ajanud. Õnneks päästsid ühed tüdrukud mind ära ja just vitsaga vehkides said koerast lahti. Jalapeal oli mingi 10 hammustust, siiani isegi armid järgi. Nüüd mingi foobia koerte vastu:D

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veer parem nali on see, et paar aastat pärast seda lasi mingi koerte jõuk tänaval ringi ja muidugi need pidid kohe minust huvi tundma...<_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen aktiivne kalastaja ja looduseskäija, koertega olen üks-ühele situatsioonis kohtunud lugematu arv kordi, hundiga 2-3 korda,pureda olen saanud umbes-täpselt 0 korda :D Ma ei teagi täpselt miks, küllap ehk seepärast,et olen üldiselt rahuliku loomuga ja ei hakka koera nähes paanitsema, üritan rahulikuks jääda, ja mis kõige tähtsam- ei lase koeral pidada end tugevamaks <_<

Saad koeralt 1-2 korda hammustada, ok õnnetusi juhtub, aga kui ikka oled 10 korda pureda saanud ning sa ei ole postiljon ega varjupaiga töötaja,siis peab viga juba sinus olema. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise olen aktiivne kalastaja ja looduseskäija, koertega olen üks-ühele situatsioonis kohtunud lugematu arv kordi, hundiga 2-3 korda,pureda olen saanud umbes-täpselt 0 korda ;) Ma ei teagi täpselt miks, küllap ehk seepärast,et olen üldiselt rahuliku loomuga ja ei hakka koera nähes paanitsema, üritan rahulikuks jääda, ja mis kõige tähtsam- ei lase koeral pidada end tugevamaks :D

Saad koeralt 1-2 korda hammustada, ok õnnetusi juhtub, aga kui ikka oled 10 korda pureda saanud ning sa ei ole postiljon ega varjupaiga töötaja,siis peab viga juba sinus olema. ;)

K6ik oli muidu v2ga 6ige ja ilus, h2irima j2i ainult yks lause, mida sa pidasid k6ige t2htsamaks:"...ei lase koeral pidada end tugevamaks..." <_<

Koeral on kaitseinstink ja sinu k2itumine sinu kirjelduse j2rgi on olnud 6ige... sa n2itad, et sa ei ole ohtlik ja sa ei ole koerast huvitatud (mis koera jaoks oleks ohu m2rk...).

Ma ei soovita kellelgi hakata v66ra koeraga v6itlema v6i t6estama, et te n8 temast yle olete. Aleftina Petrovna on kogenud koerte treener, k6ik need asendid, mida ta demonstreeris, on hea meelde j2tta.

Minul endal on vaja olnud lihtsalt seisma j22da ja k2ed rinnale t6mmata. Veel yks asi, mida Aleftina ei toonitanud, kui v66ras koer ikka l2heneb n2itab yles teie suhtes usaldamatust, siis esimene asi, mida ma teen, et ma p88ran ennast rahulikult vaatama koeraga samas suunas. Haigutage, kui saate! See ka rahustab koera.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, aga kas mitte koertega mitte selline asi ei olnud, et kui sa koera vastu hirmu välja ei näita, siis koer pidavat ka rahule jätma?`

Tegelt ma pidasingi seda rohkem silmas, seda hirmu mitte näitamist, nö passivset tugevuse demonstreerimist,mitte aga seda,et lähen kutsule kallale <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, aga kas mitte koertega mitte selline asi ei olnud, et kui sa koera vastu hirmu välja ei näita, siis koer pidavat ka rahule jätma?`

Sa m6tled fyysilist v2ljan2itamist?

Koerad on erineva n2rvikavaga. Minu dominantset kutsi v6ib sisemiselt v2ga karta, kuid ta ei reageeri sellele. Senikaua, kuni te ei karju ja ei vehi, on k6ik korras.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Agamis siis, kui parasjagu on tempotrenn või fartlek või lõikude jooksmine metsavahel käsil?

Pipragaas on parim sõber <_<

Ma tean, et minu koer ei reageeri....lihtsalt on nii 6petatud...pigem sotsialiseeritud. Ei reageeri ei jalgrataste, jooksjate, rulluisutajate jms peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelmisel aastal juhtus mul nii, et tänaval jalutades autoremondiasutuse koer oli millegipörast sattunud tänavale, kõndisime siis sõbraga nagu rahulikult ja olime juba kuskil 100m kaugusel, kui äkki näksas mind reie tagaküljest. Ise olin ma antud hetkel küll ikka väga ehmunud ja esimese reaktsioonina panin koerale kõva tou pikki koonu, koer rohkem ei häirinud, kuid jalg oli natsa valus <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eelmisel aastal juhtus mul nii, et tänaval jalutades autoremondiasutuse koer oli millegipörast sattunud tänavale, kõndisime siis sõbraga nagu rahulikult ja olime juba kuskil 100m kaugusel, kui äkki näksas mind reie tagaküljest. Ise olin ma antud hetkel küll ikka väga ehmunud ja esimese reaktsioonina panin koerale kõva tou pikki koonu, koer rohkem ei häirinud, kuid jalg oli natsa valus <_<

6igem oleks olnud teda selja taha mitte lasta. Seista mingi hetk paigal.

Ma kardan rohkem v2ikesi koeri, nad on agaramad ryndama (hirm on ju suur...).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise rohkem nö kasside-sõber.

Aga ka kaunis kõhe kogemus oli koertega. Jalutasime üks öö aktivistiga kuskil nõmme metsade vahel (seal kus see Glehni loss vms), järsku ilmusid pimedast kaks suurt koeravolaskit. Üks oli berhandiin teine rotveiler. Kuradi suured olid ka. Aktivist kes hull koerasõber hakkas nüüd minu taha peitu pugema. Koerad arvasid vist heaks lähemat tutvust teha. Tulid ligi nuuskisid, krdi rotveiler arvas veel heaks mu käe oma suhu haarata. Ma ei tea kas ta mängis või seksis. Igatahes ee jäin vist piisavalt rahulikuks ja nad läksid edasi.

Ilmselt sellest ka suurem sümpaatia kasside vastu - need pole hirmutavad <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ise rohkem nö kasside-sõber.

Aga ka kaunis kõhe kogemus oli koertega. Jalutasime üks öö aktivistiga kuskil nõmme metsade vahel (seal kus see Glehni loss vms), järsku ilmusid pimedast kaks suurt koeravolaskit. Üks oli berhandiin teine rotveiler. Kuradi suured olid ka. Aktivist kes hull koerasõber hakkas nüüd minu taha peitu pugema. Koerad arvasid vist heaks lähemat tutvust teha. Tulid ligi nuuskisid, krdi rotveiler arvas veel heaks mu käe oma suhu haarata. Ma ei tea kas ta mängis või seksis. Igatahes ee jäin vist piisavalt rahulikuks ja nad läksid edasi.

Ilmselt sellest ka suurem sümpaatia kasside vastu - need pole hirmutavad ;)

Mina kardan nii koeri kui ka kasse <_< Kass v6ib syles oma suures nurrumishoos kyyned reide suruda...ei tea, mis refleks see neil on... ja h2sti isep2ised elukad.

V66ras koer peab mind ikka pikalt veenma, et tal on minu vastu sympaatia, enne kui ma otsustan teda silitada. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise olen aktiivne kalastaja ja looduseskäija, koertega olen üks-ühele situatsioonis kohtunud lugematu arv kordi, hundiga 2-3 korda,pureda olen saanud umbes-täpselt 0 korda :D Ma ei teagi täpselt miks, küllap ehk seepärast,et olen üldiselt rahuliku loomuga ja ei hakka koera nähes paanitsema, üritan rahulikuks jääda, ja mis kõige tähtsam- ei lase koeral pidada end tugevamaks <_<

Saad koeralt 1-2 korda hammustada, ok õnnetusi juhtub, aga kui ikka oled 10 korda pureda saanud ning sa ei ole postiljon ega varjupaiga töötaja,siis peab viga juba sinus olema. ;)

Aga mis siis on kui ohver on ~10 a ja saab ühel korral 10x pureda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mis siis on kui ohver on ~10 a ja saab ühel korral 10x pureda?

Me v6ime fantaseerida igatsugu j6leduste yle.

Ausalt 8eldes ei ole mul p6nnide k2itumisse eriti usku (vanemad on reeglina n2rvilised ja kurjad ning aega ei ole...mida see laps ikka n2eb) ja see on alati kahepoolne probleem.

Ma v6in r22kida ka j6ledaid lugusid...t6estisyndinud... Mul on s6branna ka kahe koera omanik. K6ndis ta kord koer rihma otsas t2naval ja vastu tuleb ema lapsega ja laps virutas m88daminnes koerale jalaga <_<

M6tle, kui l6bus tegevus. :D Paar sellist lapsekogemust koerale...ja ma olen kindel, et see koer...ei armasta eriti lapsi.

Hea oli, et sellel korral oli tegemist v2ga rahuliku isendiga ja ei paista, et ta sellest kurjemaks v6i ettevaatlikumaks oleks muutunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Me v6ime fantaseerida igatsugu j6leduste yle.

Ausalt 8eldes ei ole mul p6nnide k2itumisse eriti usku (vanemad on reeglina n2rvilised ja kurjad ning aega ei ole...mida see laps ikka n2eb) ja see on alati kahepoolne probleem.

Ma v6in r22kida ka j6ledaid lugusid...t6estisyndinud... Mul on s6branna ka kahe koera omanik. K6ndis ta kord koer rihma otsas t2naval ja vastu tuleb ema lapsega ja laps virutas m88daminnes koerale jalaga <_<

M6tle, kui l6bus tegevus. :D Paar sellist lapsekogemust koerale...ja ma olen kindel, et see koer...ei armasta eriti lapsi.

Hea oli, et sellel korral oli tegemist v2ga rahuliku isendiga ja ei paista, et ta sellest kurjemaks v6i ettevaatlikumaks oleks muutunud.

Ma ei fantaseerigi, ma räägin sellest kuidas mul noorena juhtus!

Sõitsin rattaga, koera omanikud olid koos koeraga mingi 50..100 m kaugusel minust vees ja siis järsku hakkas koer minu poole sööstma. Kui koer järgi jõudis, siis tulin ratta pealt maha ja panim ratta enda ette kaitseks, aga see pistis pea raami vahelt läbi ja pures reite. Mingi 5 minti üritasin ennast kaitsta seal ja koer ründas jälle ja jälle kuni ühed tüdrukud appi tulid. Kusjuures, kui ma oleks rattaga edasi sõitnud, siis poleks vast midagi erilist juhtunud.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei fantaseerigi, ma räägin sellest kuidas mul noorena juhtus!

Sõitsin rattaga, koera omanikud olid koos koeraga mingi 50..100 m kaugusel minust vees ja siis järsku hakkas koer minu poole sööstma. Kui koer järgi jõudis, siis tulin ratta pealt maha ja panim ratta enda ette kaitseks, aga see pistis pea raami vahelt läbi ja pures reite. Mingi 5 minti üritasin ennast kaitsta seal ja koer ründas jälle ja jälle kuni ühed tüdrukud appi tulid. Kusjuures, kui ma oleks rattaga edasi sõitnud, siis poleks vast midagi erilist juhtunud.

<_<

6udne lugu... Siin oleks p22stnud kiire k2garasend. Kaitsta tuleb pead, k2si. Mitte ei v6itle koeraga vaid t6mbud k2garasse nagu siil ja tal on sind sellises asendis raske hammustada.

Ma olen alati h2das koeraomanikega, kes arvavad, et nende koer on ingel.... ei tema ei tee mitte midagi...jne.

Kui ma jalutan pargis oma koertega siis nemad on rihma otsas...ja siis tuleb mingi...ilma rihmata ja omanik h6ikab mulle, et ta on s6bralik...WF...s6bralik, mul on suur isane koer rihma otsas, kui see n2hvits on ka isane, on pahandus ysna kindel. Teine koer on ju emane.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
6udne lugu... Siin oleks p22stnud kiire k2garasend. Kaitsta tuleb pead, k2si. Mitte ei v6itle koeraga vaid t6mbud k2garasse nagu siil ja tal on sind sellises asendis raske hammustada.

Võimalik, et raske, aga saab hakkama. Ma olin samuti umbes kümnene, kui naabrite koer end ketist lahti tõmbas ja mulle kallale tuli. Sain end kägarasee tõmmatud, kuid õmmelda tuli mind nii selja, käe kui jala pealt. Palju neid õmblusi kokku oli, seda ma ei tea, aga arme on alles neli.

Ketikoerast polegi muidugi mõtet loota, et ta terve närvikavaga oleks <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võimalik, et raske, aga saab hakkama. Ma olin samuti umbes kümnene, kui naabrite koer end ketist lahti tõmbas ja mulle kallale tuli. Sain end kägarasee tõmmatud, kuid õmmelda tuli mind nii selja, käe kui jala pealt. Palju neid õmblusi kokku oli, seda ma ei tea, aga arme on alles neli.

Ketikoerast polegi muidugi mõtet loota, et ta terve närvikavaga oleks :D

Jah... Ketikoerad on pidevalt v6itlusvalmis ja osad inimesed armastavad mingi perversse eneserahuldamise eesm2rgil neid narrida. Samas...ma v6tsin yhe aastase koera(tema pere loobus) , kes ryndas...(phuh...ma unustasin ju p2ris 2ra, ma olen hammustada saanud kyll, sellesama koera k2est), kokkerspanjel...karvastik n6udis tal igap2evast hooldust, mis talle ei meeldinud. Tal oli veel mingi tugev kiiks toidu osas. Kui kylalisi oli oodata ja ema kattis neile laua, ei lasknud koer enam lauale ligi <_<... Mamma!! Kyll me n2gime temaga vaeva, nyyd on juba p2ris OK. Minu suure koera suur s6ber.

Eelnev lugu ratturiga. Sainaru, et koer oli lastega ujumas. Ju ta arvas, et on karja juht ja peab seda v66ra eest kaitsma hakkama. S6idab ka teine veel...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen suur loomasõber, endal ka koer, kuid olin sunnitud kasutama rotveileri vastu järgnevaid meetmeid:

Ajasin pätti taga, ta sai koduaeda peitu. Seal tal suur rotveiler nii kuri, et kui sisse astuks, siis vist pureks surnuks.

Vaja oli kiirelt tegutseda, pipragaasi näkku, taskulambiga vastu pead(need olid mul tagaajamisel õnneks kaasas) ja koer muutus nagu taltsaks

lambakeseks, läks rahulikult trepile lamama. Koer saab aru küll, kunas pole enam mõtet hambaid näidata! Antud hetkel kehtestasin seal enda territooriumi.

Loomulikult head õpetused, tavaliselt on ju vaja ennast hammustamisest päästa, mitte ise rünnata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×